Skocz do zawartości
marcinekkg

Filmy w prawdziwym 3D (side by side)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Nie znalazłem wątku do którego pasował by mój post dlatego postanowiłem założyć nowy temat. Otóż zaciekawiło mnie to w jaki sposób ostatnio Canal + 3D test nadawał mecz. Były to 2 małe ekrany na których wyświetlany był ten sam obraz. Dokładnie jak to wygląda opisane jest tutaj -> http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=21317

Posiadam Samsunga UE46C7000 (ten sam co w linku wyżej) i po włączeniu funkcji scalania tych ekranów, efekt był taki jak w kinie, że obraz wychodzi z ekranu. Tego efektu nie uzyskamy przez Autokonwersję z 2D do 3D. Znalazłem 2 ciekawe strony gdzie są linki do filmów, trailerów w oryginalnym 3D (ekran przy ekranie). Myślę, że się przyda :)

http://3dvision-blog.com/category/3d-movies/

http://stereoscopic3d.wordpress.com/page/2/

Edytowane przez marcinekkg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- Były to 2 małe ekrany na których wyświetlany był ten sam obraz.

- .... w oryginalnym 3D (ekran przy ekranie).

Nie był to ten sam obraz , a przesunięty względem siebie, aby informacje zapisywano dla lewego i prawego oka oddzielnie !!!

Oryginalne 3D to 1920x1080 wyświetlane po 60 razy dla jednego oka naprzemiennie - w sumie 120Hz , w modelu A-B-A-B-A-B itd.

To co daje TV to zwykła popierdułka z ograniczonym "odświeżaniem" i ograniczoną rozdzielczością o połowę ... to taka namiastka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oj masz racje BoDeX

Jak przekaz z bitrate na poziomie ok 10 dla 3D moze byc full HD. Totalna sciema. No chyba, ze maja jakies upychacze i sciasniacze obrazu bez utraty jakosci obrazu :-)

Efekt 3D przykrywa niedociagniecia i zaczyna napedzac sprzedaz sprzetu do 3D. Nowe kable, nowe amplitunery i nowe telewizory.

Tlum ruszyl do sklepow po 3D. A tym czasem przekazow 3D jak na lekarstwo i to w miernej jakosci.

Po co wiec sa te nowe standardy HDMI 1.4 i nowe specjalne kable ? Gdzie ten mega przesyl danych ?

NIe dalej jak wczoraj przeskanowalem niebo w poszukiwaniu jakichs przekazow w 3D ale bardzo bardzo cienko. Jedynie pokazowki Astra 3D i SKY UK cos nadaje ale SKY niestety szyfrowane :-), podobnie Eurosport.

Pozdrawiam

braavoo

Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Nie był to ten sam obraz , a przesunięty względem siebie, aby informacje zapisywano dla lewego i prawego oka oddzielnie !!!

Oryginalne 3D to 1920x1080 wyświetlane po 60 razy dla jednego oka naprzemiennie - w sumie 120Hz , w modelu A-B-A-B-A-B itd.

To co daje TV to zwykła popierdułka z ograniczonym "odświeżaniem" i ograniczoną rozdzielczością o połowę ... to taka namiastka.

Raczej nie spodziewałbym się że nagle producenci filmowi przerzucą się na format 60p, przecież nawet Avatar był kręcony w 24p, zresztą taki film miałby problemy ze zmieszczeniem się na płytce Bluray... wejść by wszedł, ale po mocnym zwiększeniu kompresji.

Co do TV, to raczej nigdy nie będzie nadawania 120Hz full HD, w to nie wierzę. Nawet nadawanie 60Hz full HD z ramkami na przemian dla lewego i prawego oka raczej nie wchodzi w grę, bo przecież mamy ten nieszczęsny przeplot... Deinterlacer by zgłupiał jeśli kolejne klatki tak bardzo by się od siebie różniły, pewnie zgłupiałby też układ "100Hz". Czyli chyba jedyne sensowne rozwiązanie dla TV to właśnie nadawanie dwóch obrazków koło siebie co obniża rozdzielczość poziomą o połowę.

Edytowane przez Sober

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie trzeba ryć przy kompresji jesli sie wywali 158 sciezek dzwiekowych i niepotrzebny content z płyty

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet biorąc pod uwagę że nowy kodek do 3D zabierze nie 2X więcej pasma a +50% (jak się deklaruje), to i tak zwiększenie częstotliwości z 24 do 60 klatek + ten nowy kodek spowoduje że film musiałby być prawie czterokrotnie mocniej skompresowany. Poza tym jak już pisałem nie zanosi się żeby filmy były tak kręcone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...