Skocz do zawartości
pablo

SONY KDL-46EX500 vs KDL-46EX700 vs KDL-46HX700

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie zastanawiam się czy watro dołożyć powiedzmy 1000zł i kupić TV 200Hz czyli model KDL-46HX700 porównując do modelu KDL-46EX500, który jest 100Hz?

I druga sprawa to wydawało mi się, że model KDL-46HX700 jest lepszy i nowszy od modelu KDL-46EX700, a można go kupić jakieś 500zł taniej, jak to jest?

Może różnice są tylko w wyglądzie, moim zdaniem na korzyść KDL-46HX700, no i oczywiście 200Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jest jak piszesz. HX700 to wygląd czy 200Hz. Głównie rozchodzi się o wygląd. 100Hz w zupełności wystarcza. Jak chcesz mieć monolit to HX700 a jak nie to EX500, który ma naprawdę wręcz rewelacyjną cenę. EX700 na LED bym odpuścił. Zresztą zobacz test. Jak LED to NX albo inny ale z Deep Black Panel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. O to mi chodziło, 1000zł lepiej na co innego przeznaczyć.

Jak by się trafiła okazja cenowa to wtedy tak warto kupić HX700, moim zdaniem wygląda super.

Ale w takim przypadku EX500 w zupełności styknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podłączyć się pod temat.Który z tych trzech polecacie pod PS3.Mam od dwóch lat 32 cale Sharpa i jest git ale wielkość już nie wystarcza.Odległość od widza 2,5 metra,pokój widny ale jak gram czy oglądam to i tak żaluzje zasłaniam.Na tą chwile bardziej skłaniam się do 46EX500.A może plazma Panasonic 46G20 ale boje się tych powidoków po grach a syn gra dość często.

Pozdrawiam i dziękuje za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do PS3 to EX500 w 100% bo wtedy możesz kupić duży ekran a nie płacić za inne dodatki. On ma wszystko co potrzeba do gier (a tam potrzeba nie wiele ; ) ). Głównie wielkość a duży EX500 jest tani (jeżeli 55 cali są za 6tys to ja nie mam pytań...). 46 chyba za 4tys już nawet jest bo mój kumpel właśnie kupował w sklepie.

Akurat do konsoli to bym Panasa odpuścił mimo, że jest to bardzo dobry telewizor!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 jest głównym celem ale nie tylko jeśli chodzi o gry,oglądam też bardzo dużo filmów w jakości HD(blu i mkv) stąd mój pomysł z Panasem(jak filmy to podobno tylko plazma).Ten Sony 46EX500 jet właśnie bardzo atrakcyjny cenowo a i po przeczytaniu testu na tym forum widać,że modelowi temu nic nie brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w branży związanej z elektroniką i wyświetlaczami i powiem tak:

Jeżeli pominiemy wszelkie aspekty typu światło dzienne padające na ekran itp. to do filmów i konsoli PS3 zdecydowanie lepiej wybrać plazmę Panasonica G20.

Natomiast w przypadku oglądania tych samych kanałów (typu TVN24) gdzie cały czas wyświetlany jest ten sam interfejs, oglądanie z różnych miejsc w pokoju: wówczas lepiej wybrać EX500 który świeci bardzo dobrze w takich sytuacjach a przy 10 bitowym panelu poziom kolorów w oświetlonym pomieszczeniu jest satysfakcjonujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak plazma lepsza ale jest pewne ale.Wypalania znaczków programów się raczej nie obawiam,rzadko oglądam tv dłużej niż dwie godziny(mecz,film) ale już gry dłużej.Wiem,że te powidoki po pewnym czasie znikają ale jest jeszcze problem(a może nie) z tak zwanym green ghosting,jedni go widza inni nie.Czy rzeczywiście jest to problem przy szybkich ruchach itd itp?Kupując Ex500 mam pewność,że żadnych problemów przy graniu nie uświadczę a przy plazmie już pojawiają się te pytania i wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A grasz w jedną grę, w której wyświetlany jest ciągle ten sam interfejs ? Gry raczej charakteryzują się zmiennym obrazem dlatego w takim przypadku nie masz się co obawiać, a kolory w G20 miażdżą, zwłaszcza jeśli będzie stał w ciemnym pomieszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym to różnie bywa,wyścigi czy strzelaniny raczej posiadają elementy które są ciągle wyświetlane na ekranie i powidoki raczej będą występować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego, skoro wiesz sam, że będą często stałe elementy na ekranie i różne światło z otoczenia - wybierz EX500, z całą pewnością spełni Twoje oczekiwania, sam mam z nim dość często do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że właśnie na takie tory temat zszedł, bo kupując TV chcę wybrać pomiędzy panasem G20, a sony EX500, oczywiście 46"

Powiedzcie mi jak to jest z panasem, ludzie piszą, że pokój powinien być zaciemniony, bo inaczej gorzej widać.

Jak bardzo jest gorzej i jeżeli powinno być zaciemnione to jak bardzo?

W sumie to bym już kupił, ale firma się coś ociąga z dostawą i dlatego mam jeszcze czas na zmianę decyzji, a właśnie panasa wybrałem.

U mnie w 80% TV z C+ i DVD i komp, gier na konsolach nie przewiduje na razie jeżeli już to z kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...