Skocz do zawartości
Gmeru

Relacja 3D - przygotowania do oglądania Canal+ HD

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszyscy wiemy, dzisiaj jest pierwsza transmisja 3D w polskiej telewizji (Canal+) w związku z tym parę słów dla ciekawskich czy to wszystko działa i jaki jest efekt. Na kanale 28 Cyfry+ leci od pewnego czasu demo kanał 3D z reklamą platformy znaną chociażby z kin (np. przez seansem Avatar). Wygląda to nieco dziwnie:

dsc01282z.jpg

dsc01281y.jpg

Okazuje się, że w samym telewizorze (tutaj za przykład Samsung C7000) należy odpowiednio wpłynąć (złożyć :D ) obraz. Naciskamy na pilocie klawisz 3D:

dsc01283o.jpg

i wybieramy odpowiednią opcję zgodną z tym co widzimy na ekranie:

dsc01284e.jpg

dsc01285q.jpg

W tym momencie uzyskujemy efekt zgodny z tym co widzimy np. w kinie albo z płyt Blu-ray 3D.

dsc01291y.jpg

dsc01290g.jpg

dsc01289qq.jpg

dsc01288ls.jpg

dsc01287h.jpg

dsc01286n.jpg

Po naładowaniu okularów:

dsc01294d.jpg

dsc01292r.jpg

Obraz staje się 3D a reklama wygląda naprawdę atrakcyjnie. Wiele osób pisze na forum, że mały ekran to bezsens do 3D. Jednak gwarantuje, że jak już przetestujecie nawet 40 cali to zobaczycie, że efekt jest bardzo dobry a przyjemność duża nawet w dzień (okulary bardzo dobrze redukują różne problemy jak chociażby światło dzienne) Z wielką niecierpliwością czekam już na mecz oraz film w 3D. Dekoder to PVR 250GB. 3D działa idealnie.

Problem jaki zauważam to jednak ogromne migotanie samych okularów ale to już omówię szerzej przy teście Samsunga C7000.

UPDATE:

dsc01296p.jpg

dsc01295n.jpg

dsc01299n.jpg

dsc01298gm.jpg

dsc01297mj.jpg

WYPAS tyle mogę powiedzieć. A jednak się udało : ) Jakość referencja. Super HD, super 3D. Stadion robiący mniejsze wrażenie :) ale mecz jest taki jak w SKY, wiem bo widziałem wszystkie dyscypliny sportowe, które nagrywało Sky w UK w 3D. I jest ultra płynnie. Szacun, jak widać się da. W Multikinie musi być extra. Tylko w Sky skakał obraz a tutaj jest płynnie.

Na 40 calach z 2,5m rewelacyjne wrażenia. Zaskoczeni? Ja też.

Jedynie oczy wypadają po 20 minutach ; ) To jest straszny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...