Skocz do zawartości
geffer

jakosc kanalow HD w UPC

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie jestem posiadaczem cyfrowej telewizji z upc ( wlasnie zawarlem umowe ) dodatkowo mam w domu telewizje N z wszystkimi pakietami ( jakos juz 2 lata ) ... co jak co ale spodziewalem sie lepszej jakosci po UPC ... kanaly takie jakies szare i rozmyte ... :/ ... pozatym ten Canal + Sport HD i Canal + Film HD to tez jakas sciema ... jesli porownac mecz ktory leci na canale a na n sporcie to n'ka miazdy canaly bez niczego ... tu moje pytanie : czy cyfra + oferuje taka sama jakosc owych kanalow ( canaly+ ) jak i UPC ?? mam nadzieje ze jak bedzie lecial jakis sztos w telewizji ( dzisiaj wieczorkiem zapowiedz ) to jakosc bedzie jakas juz fajna i bedzie mozna to ogladnac bo jak nie to chyle czoło od dzisiaj przed telewizja nowej generacji n ... mam nadzieje ze jakies mecze na zywo chociazby jutro mnie zaskocza pozytywnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyfra - akurat w przypadku tych dwóch wymienionych przez Ciebie kanałów oferuje bardzo dobrą jakość ale .... bezpośrednio z satelity i poprzez jakiś dobry tuner (o tym jaki możesz poczytać w innych działach tego forum). W niektórych przypadkach bitrate dochodziło nawet do 20 Mb/s.

Niestety, UPC oraz większość innych operatorów kablówek to inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie oglądam epokę lodowca 1 i obraz bajka. bezposredni z satelity oczywiscie wiec to wina UPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

nom czyli satelita jednak daje duzo ... u mnie tez ladny obraz ale nie zyletka ... no ale niestety nie mozna miec wszystkiego :) chcialem miec wszystko dlatego wzielem upc :D ale jakosc hd lekko odbiega ... jest jakis sposob aby sprawdzic bitrate jakis jest na kanale danym ? a epoka teraz co leci ma u was dd 5.1 ?? a powiedzcie mi jak nasza ekstraklasa chociazby wyglada na c+ sport hd ?? na cyfrze zyletka ?? :) fajnie jakby ktos sie wypowiedzial takze ten kto ma upc ( i nagrywarke hd, bo slyszalem ze od rekordera moze zalezec jakosc ... chociaz jak dla mnie malo to prawdopodobne )

Edytowane przez geffer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy cyfra + oferuje taka sama jakosc owych kanalow ( canaly+ ) jak i UPC

Swego czasu miałem możliwość bezpośredniego porównania paczki Cyfry+ na UPC i bezpośrednio z nieba. Niebo a ziemia na rzecz nieba:). I oczywiście zrezygnowałem z tego pakietu w UPC. A Cyfrę+ z nieba odbieram na niezależnym od dostawcy tunerze HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

w cyfrze bitrate dochodzacy do 20 mbit/s ? bez zartow. Canal + Sport HD ma najlepszy bitrate podczas transmisji z ligi polskiej i wtedy jest max 17 mbit/s ale srednio jesli jest hd to max 10-11 mbit/s. Reszta kanalow to srednio 8-9 mbit/s. W przypadku hbo hd to max 6 mbit/s a jesli z tp nki to czasami nawet spada do 5 mbit/s

Na niektorych kanalach w upc cyfrowym jest o wiele lepszy obraz niz na polsacie, nce czy cyfrze, bo... upc bierze kanaly bezposrednio z dosylu a nie tp naszych platform

Edytowane przez krzysiojaworzno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dość długo Cyfrę+. Ostatnio z PVR Philipsa.

Od dwóch miesięcy mam UPC z PVR Cisco. Paczkę C+ z kanałami HD też oglądam.

Co do jakości HD to dużej różnicy moim zdaniem nie ma. Może minimalnie lepiej było na tunerze sat.

Nie wiem czy wynika to różnic jakościowych w infrastrukturze technicznej UPC. Pewnie w zalezności od miasta czy nawet dzielnicy dystrybucja sygnału może nie być w identycznej jakości. I to, ze ja w Wawie (Wilanów) się nie uskarżam to nie znaczy, że wszędzie jest tak samo.

Większe znaczenie może mieć tez pewnie model dekodera.

Z drugiej strony sygnał cyfrowy albo jest albo go nie ma.

Na pewno jednak nie odczuwam różnic tak, że jest "niebo a ziemia" na korzyść nadawania z nieba.

Tak na marginesie, to sporo relacji na Polsat Sport HD jest w bardzo dobrej jakości.

No i PVR Cisco jest zdecydowanie lepszym sprzętem niż PVR od Philipsa. Nie jest to pewnie poziom eNrecordera ale przepaści już nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

no wlasnie zalezy mi na opinii jeszcze osob ktore mialy upc z tym cyfrowym dekoderem bez nagrywarki i z tym nowszym z nagrywarka ... ponoc na tym drugim obraz sie poprawia lecz czy aby na pewno jest to prawda ?? Podczas montazu zauwazylem ze gdy gosciu odpalil po raz pierwszy dekoder to pojawil sie sygnal 80% i jakosc 70% mowie do niego czy lekko nie zamalo a on ze na tych dekoderach tak jest ... mowi ze na nagrywarce jest zawsze 95-100% ... moze tutaj jest problem ... aktualnie wczoraj ogladnalem ta Zapowiedz na film+ hd i jakosc fajna ok ale to i tak nie jest to co powinno byc ... orientuje sie ktos ile kosztuje przejscie ze zwyklego dekodera na nagrywarke w upc ?

Edytowane przez geffer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

"Większość kanałów HD to srednio 8-9 mbit/s" - i mam pytanie :

- jaki przesył (średni bitrate) daje obraz z filmow na DVD ?

- jaki przesył (średni bitrate) daje obraz z filmow na DVD po ich przeskalowaniu/uszczegółowieniu (przez skaler w DVD) ? - jeśli gdzieś są takie dane ; bo teoretycznie obraz powinien mieć większy"ciężar" (bitrate) po takiej obróbce

- jaki przesył (średnio) daje obraz kanałów SD ANALOGOWYCH wysyłanych "drogą radiową" (576i i 480i) ? - nie idzie mi o kanały SD przesyłanych cyfrowo bo te są skompresowane zapewne ; idzie mi ile by "ważyły" (= bitrate) kanały SD przesyłane bez ich kompresji czyli scyfrowane "pixel w pixel" ???

Edytowane przez Paweł Dziuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzisiejsze transmisje HD w UPC ( ocena jakości ) - a więc na początek Canal + Film HD : spośród 3 filmów, które wypatrzyłem dzisiaj, były nimi Piła 5, Wrestler, Mamma Mia, żaden z nich nie zasługuje na miano HD, nawet nie było to pseudo HD :ninja: w porównaniu do wczorajszej Zapowiedzi to była różnica kolosalna ... Canal + Sport HD ... Almeria vs Sevilla jakość dobre SD i tyle w temacie, multiliga tez jakaś taka średnia :lol: ... Polsat HD i Gala Wojak Boxing Night tu mega zaskoczenie ... obraz rewelka !! Widze, iż jeżeli coś już jest nadawane w HD i leci na polsacie to jakość owego materiału jest naprawdę godna polecenia, niczym na TVN ... duży + dla stajni polsatu ... wniosek z dnia dzisiejszego nasuwa mi się jeden : owszem kanały hd z pakietów tematycznych w UPC mogą być ( w szczególności chociażby Polsat HD, Polsat Sport HD, History HD, TVN HD ), lecz paczka Canal + HD ( tu nie mam zbytniego porównania z cyfra+ ) jest bardzo słaba pod względem jakości ... w dodatku fakt, iż na +film hd opcja włączenia napisów jakby się nie sprawdza, ponieważ te znikają co chwile, a właściwie to wyświetlają się dosłownie na parę mili sekund ... masakra ... na dniach spróbuje załatwić recorder z UPC może wówczas obraz niektórych stacji ulegnie chociaż jakiejś poprawie ... wiara nadzieją głupców :P

Edytowane przez geffer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiejsze transmisje HD w UPC ( ocena jakości ) - a więc na początek Canal + Film HD : spośród 3 filmów, które wypatrzyłem dzisiaj, były nimi Piła 5, Wrestler, Mamma Mia, żaden z nich nie zasługuje na miano HD, nawet nie było to pseudo HD :ninja:

No to miałeś pecha bo:

- Piła 5 i Zapaśnik nie są w ogóle na C+ nadawane w HD (sprawdź sobie na stronie C+), to są upscale, czego C+ nie ukrywa (po prostu nie do wszystkich tytułow dysponują masterami HD),

- Mamma Mia ma natomiast średnią/słabą jakość źródłową HD, nawet na Blu-ray (posiadam, więc wiem co mówie) ten film nie prezentuje się rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby tak i w sumie racja ale to iz pisze ze jest hd na stronce cyfry to tez roznie bywa ... 14:50 lecial Slumdog i kopia ok obraz ladny, nie rewelka ale ostatecznie juz moze byc lecz aktualnie mecz barcy to jakosciowo juz lipa ... dobra nic nie zamartwiam sie juz ... zalatwiam jakos na dniach cyfre i wowczas przetestuje czy na cyferce jakosc lepsza czy moze fanboye cyfry za duzo gadaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...