Jump to content
Sign in to follow this  
equerdo

n-box, nagrywarka, plazma

Recommended Posts

Mam pare prostych pytan....jestem zielony w tym temacie...

1.Jak wyglada podlaczenie takiego n-boxa do nagrywarki DVDR (nie HD-ready) tak aby nagrac np. kanaly HD.
Czy przez to ze nagrywarka nie jest HD-ready oznacza to ze nie ma znaczenia (wiekszego) czy jest to podlaczenie przez composie/rgb/s-video czy scart (w tescie jest napisane ze scart nie obsluguje HD, ale czy to oznacza ze nie mozna wogole przez scart nagrywac - brak sygnalu - czy tylko jakosc nagrywania nie bedzie HD a bedzie np. SD). Wyglada na to ze moja nagrywarka ma tylko component output :blink:.

2. Co z plazma (42') ktora nie jest HD-ready...rozumiem ze jakosc nie bedzie HD ale czy bedzie np roznica pomiedzy C+ a N?

Pozdrawiam

[quote name='equerdo' post='13384' date='09.10.2006, 15:49 ']Mam pare prostych pytan....jestem zielony w tym temacie...

1.Jak wyglada podlaczenie takiego n-boxa do nagrywarki DVDR (nie HD-ready) tak aby nagrac np. kanaly HD.
Czy przez to ze nagrywarka nie jest HD-ready oznacza to ze nie ma znaczenia (wiekszego) czy jest to podlaczenie przez composie/rgb/s-video czy scart (w tescie jest napisane ze scart nie obsluguje HD, ale czy to oznacza ze nie mozna wogole przez scart nagrywac - brak sygnalu - czy tylko jakosc nagrywania nie bedzie HD a bedzie np. SD). Wyglada na to ze moja nagrywarka ma tylko component output <_<.

2. Co z plazma (42') ktora nie jest HD-ready...rozumiem ze jakosc nie bedzie HD ale czy bedzie np roznica pomiedzy C+ a N?

Pozdrawiam[/quote]

[1]Wszystko nagrasz na zewnętrzną nagrywarkę ale tylko w SD. Do HD wymagany jest HDTV recorder.

[2]Lepiej zobacz czy ta plazma ma HDCP. Znając życie może nie mieć. Wtedy zobaczysz tylko SD.Ale może masz component wtedy będzie HD. Jakość kanałów i tak będzie lepsza niż na CRT. I tak bedziesz miał banana na twarzy. : ) Będzie lepiej niż Ci się wydaje chociaż dla mnie obraz na takiej plaźmie to jednak w porównaniu chociażby do LCD 720p to kiepska jakość. Nie mówie już o Full HD.

[2]Lepiej zobacz czy ta plazma ma HDCP. Znając życie może nie mieć. Wtedy zobaczysz tylko SD.Ale może masz component wtedy będzie HD. Jakość kanałów i tak będzie lepsza niż na CRT. I tak bedziesz miał banana na twarzy. : ) Będzie lepiej niż Ci się wydaje chociaż dla mnie obraz na takiej plaźmie to jednak w porównaniu chociażby do LCD 720p to kiepska jakość. Nie mówie już o Full HD.
[/quote]

Plazma ma juz pare lat, ale ma wejscie component. Problem jest w tym ze do component jest podlaczony jej zewnetrzny tuner...aj beda kombinacje...mam jeszcze pare innych wejsc bede chyba kombinowal z tunerem. Do niego podlaczona jest tylko kablowka :(

a wiec rozumiem ze tylko komponent....

dzieki za info.

musisz kupic takie smieszne uzadzonko jak Component Video Swicher (ok 400zl) lub Amplituner (np. Pionner za 1400zl) w ten sposob pod jeden component podepniesz 3 uzadzenia.

u nas niestety szanse na kupienie tego CVS masz bardzo male (o ile jakies wogole) ja kupilem z eBay'a UK, wyszlo mi 400zl i wsumie jestem zadowolony.
Jedynie w Dashu Xbox'a 360 lekko rogi migaja, ale w samej grze czy przy ogladaniu filmu juz jest ok.