Skocz do zawartości
PeterMac

Onkyo TX-NR 905 - zanik obrazu przy zmianie rozdziałki - pomaga ręczne przełączenie żródła

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z zanikiem obrazu w tym amplitunerze w pewnych rozdzielczościach,

mianowicie mam podpiętego HTPC pod niego kablem HDMI i np. w momencie ekranu z logiem Windows'a "Uruchamianie systemu Windows" mam brak obrazu na TV, pomaga ręczne przełączenie zródła HDMI i jego ponowne włączenie i wtedy ten obraz sie wyswietli, tak jakby Onkyo sie zawieszało przy pewnych rozdzielczościach, dodam ze podpięcie bezpośrednio pod TV wszystko jest ok.

Czy można to jakos rozwiązać np. stosując jakiś splitter albo kabel typu iHDMI może cos wskóra ? Bardzo proszę o pomoc i porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, jak masz ustawioną rozdzielczość wyjściową w menu ampli (pozycja 1.1: in/out assign/monitor setup/resolution). Ja mam ustawione na auto, a pamiętam, że jak ustawiałem na zgodną z TV, czyli 1080p, to w niektórych sytuacjach wyrzucało mi "Resolution error"

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawiałem na wszystkie możliwe sposoby Resolution zarówno na Through, Auto, 1080p i jest ten problem co opisałem.

Panowie moze zle to ujołem ze jest zanik obrazu bo obraz nie ze jest jest i znika sobie od tak, poprostu przy starcie systemu Windows jest wyświetlane kilka rozdzielczości 640x480, 800x600 itd, no i wlasnie ta ostatnia sie nie pokazuje podczas ekranu z paskiem ładowania systemu, dopiero pojawia sie 1080p jak wskakuje ekran logowania do systemu Windows 7.

Tak samo w systemie mam 1080p a jak zmienie rozdziałke systemu na 800x600 to juz ciemność i pomaga tylko przełączenie żródła i ponowne jego włączenie wtedy sie pojawi.

sebastian712 - co Ty chcesz od Onkyo ? uważazs go za nie normalny sprzęt :) kazdy klocek ma jakies problemy szczególnie jeśli chodzi o pełną zgodność HDMI.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt z forumowiczów nie miał takiego problemu ze taka cisza ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ten problem tylko z HTPC , czy z innymi sprzętami też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko z HTPC, bo inne źródła (ps3,x360,tuner n) dają tylko 720p,1080i,1080p i z nimi problemu nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś obiecywał, iż domowy sprzęt AV będzie obsługiwał komputerową rozdzielczość? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko z HTPC, bo inne źródła (ps3,x360,tuner n) dają tylko 720p,1080i,1080p i z nimi problemu nie ma

Miałem kiedyś podobny problem .Komputer wyświetlał ekran ładowania Bios i zostawał czarny ekran.Pomagało wyłączenie z prądu amplitunera i PC - ta.

O ile wiem winę za to ponosi kiepska implementacja HDCP - urządzenia nie mogą się "dogadać".

U mnie problem minął po kilku miesiącach , kiedy NVidia wypuściła któreś z kolei sterowniki.

Teraz jest ok.(Onkyo 606 - GeForce 9400)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
A ktoś obiecywał, iż domowy sprzęt AV będzie obsługiwał komputerową rozdzielczość? :(

komputerową rozdzielczość a gdzie to jest napisane ? poza tym jak widać obsluguje jak sie przełączy źródło hdmi na inne i spowrotem to ruszy [beeep]sko i wyświetli, to zwykly splitter hdmi która ma bug'a w firmware.

Irek39 - no u Ciebie inna sytuacja bo juz w samym systemie co wpływ na obraz mają sterowniki do grafy, u mnie podczas ekranu Uruchamiania systemu jest czarno a tu sterowniki jeszcze nie mają nic do gadania.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...poprostu przy starcie systemu Windows jest wyświetlane kilka rozdzielczości 640x480, 800x600 itd, no i wlasnie ta ostatnia sie nie pokazuje podczas ekranu z paskiem ładowania systemu, dopiero pojawia sie 1080p jak wskakuje ekran logowania do systemu Windows 7.

Tak samo w systemie mam 1080p a jak zmienie rozdziałke systemu na 800x600 to juz ciemność i pomaga tylko przełączenie żródła i ponowne jego włączenie wtedy sie pojawi...

Pytek pisał że komputerowe... :(

Wytłuszczenie moje. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok :)

Dobra wszystko jasne onkyo mają z tym problemy :) ten typ tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem podobny problem z wyświetlaniem ładującego się windowsa.Posiadam karte graficzną GeForce 6800 z dwoma gniazdami DVI i tak na jednym gnieżdzie widać bios i ładujący się system na drugim gnieżdzie widać obraz jak już windows się cały załaduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem kabelek HDMI przez przejściówke DVI-HDMI do gniazda DVI i jedna ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...