Skocz do zawartości
krzbor

Klawiatura BT

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem do mojego MC klawiaturę BT (Logitech) oraz odbiornik BT. Mam jednak poważny problem. Klawiatura działa dopiero po uruchomieniu Windows. Nie mogę jednak wejść przy jej pomocy do BIOSu, nie mogę też wybrać awaryjnego uruchomienia Windows. Dodam, że inna klawiatura z dedykowanym odbiornikiem działa bez problemu mogę np. wejść do BIOSu. Czy to normalne przy klawiaturach BT? Czy to może wina odbiornika? Bardzo proszę o pomoc posiadaczy tego typu klawiatur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to interesuje (na razie nie mam klawy BT) ale poważnie zastanawiam się nad zakupem, chciałbym mieć możliwość wybrania OS w Grub-ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klawiatura z dedykowanym odbiornikiem ma tę zaletę, że całą komunikacją BT z klawiaturą zajmuje się ten dedykowany odbiornik. Dedykowany odbiornik "zgłasza się" w komputerze jako klawiatura USB, tak że system nie wie że ta klawiatura jest właśnie na BT.

Tak działa np. DiNovo Mini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety klawiaturą BT nie wejdziesz do biosu i nie wybierzesz opcji startowych. Do tego trzeba mieć awaryjnie zwykłą klawiaturę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klawiatura z dedykowanym odbiornikiem ma tę zaletę, że całą komunikacją BT z klawiaturą zajmuje się ten dedykowany odbiornik. Dedykowany odbiornik "zgłasza się" w komputerze jako klawiatura USB, tak że system nie wie że ta klawiatura jest właśnie na BT.

Tak działa np. DiNovo Mini.

Dokładnie tak myślałem. Jednak czy nie ma uniwersalnych odbiorników BT, które w specjalny sposób traktują klawiaturę i zgłaszają ją systemowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak myślałem. Jednak czy nie ma uniwersalnych odbiorników BT, które w specjalny sposób traktują klawiaturę i zgłaszają ją systemowi?

Mam klawiaturę radiową (na 2.4GHz). Dedykowany odbiornik (USB). Zasięg do 15m (testowane: 10m przez dwie ściany).

Bez problemu chodzi już od momentu włączenia komputera czyli w Biosie też :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki model klawiaturki masz?

Już o tym pisałem na forum. Natec Octopus. To jest komplet myszka+klawiatura. Dałem za niego 108 zł.

[Edit]

Spojrzałem na allegro i za 129 zł jest nowa wersja tego zestawu. Zmienili odbiornik na jeszcze mniejszy i zrobili regulację czułości myszki.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, ale to nie jest klawiatura BT, a takiej dotyczyło pytanie :)

Może dotyczyło BT, ale podejrzewam, że ze względu na zasięg a nie na samo BT ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, wybrałem BT głównie ze względu na pewny zasięg. Nie bez znaczenia był także wątek o klawiaturach. Poszukiwałem klawiatury z padem, a w tym wątku były dosyć pochlebne opinie o Logitech Cordless MediaBoard Pro. Klawiatura jest ładna, stosunkowo tania i ma pada. Kupiłem BT także z myślą o innych urządzeniach np. komórce.

W wątku, który rozpocząłem, niestety potwierdziły się moje obawy co do klawiatury BT. Nie chcę go zamykać, bo może ktoś trafi na odbiornik, który wewnętrznie obsługuje HID. Mnie chyba pozostało zakupić silikonową klawiaturę za kilkanaście złotych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz w sprawie klawiatury Logitech Cordless MediaBoard Pro. Czy ktoś zna sygnały nadawane przez power led. Czasmi mam 8 błysków, czasmi 10. Co to oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...