Skocz do zawartości
lipa_ml

Mega dramat !!! Prezydencki samolot rozbity !!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Ci którzy zadają pytania typu czy to nie był zamach ze strony Rosji nie zdają sobie w ogóle sprawy że takie pytanie znowu może pogorszyć stosunki z Rosją. Przecież niewątpliwie teza że to był zamach też jest rozpatrywana tylko po co o tym głośno mówić skoro wszystko jest w toku ?????? Potem się okaże że była to wina np. pilota i co będziemy przepraszać Rosjan że tak sadziliśmy ????? Jedno trzeba zauważyć to co napisze to jest dla takich ludzi jak mobor , czytałeś jakie wystąpienie miał odczytać Kaczyński ???? To miało przybliżyć pojednanie Rosji i Polski . Jemu na tym zależało jak większości Polaków więc uszanujcie powagę sytuacji i nie wypisujcie teorii spiskowych na temat katastrofy dopóki nie ustalą przyczyn katastrofy. Teraz nagle wszyscy stali się ekspertami wywiadu, lotnictwa i psychologi komentując czy gesty Putina były prawdziwe czy kalkulowane. Opamiętajcie się !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepska animacja made by dziennikarze.... nie sądzę, żeby miała coś wspólnego z rzeczywistością biorąc pod uwagę szerokość łuków... jakby tak ostro ścinał to by rypnął przy drugim kółku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj zwracam uwagę na pewne luki w bezpieczeństwie państwa. Jak zauważył kolego lipa_ml, nie jestem w tym zakresie "ekspertem". Gdyby było inaczej, sądzę że katastrofa mogła mieć znacznie mniejsze skutki.

Oto wypowiedź specjalisty, który na procedurach bezpieczeństwa państwowego, spędził swoje zawodowe życie:

Zdaniem Rotfelda, bezpośrednim skutkiem tragedii pod Smoleńskiem powinno być przygotowanie procedur, które zakazywałyby latania jednym samolotem tak wielu znaczących dla państwa postaci. - Te procedury powinny mieć moc prawną - uważa Adam Daniel Rotfeld.

Pośrednio, można wnioskować, że istniejące procedury nie istniały w formie prawnej, albo nie były rygorystycznie przestrzegane. Pisałem o tym już w moich postach. Najważniejszym obowiązkiem władzy jest jest zapewnienie bezpieczeństwa obywateli i państwa. Można tego dokonać zachowując najwyższą staranność w przestrzeganiu procedur bezpieczeństwa naszych przedstawicieli. Jest to zaledwie kilka osób, pośród 38 mln obywateli.

Ja nie twierdzę, że do katastrofy nie miało prawo dojść. Wszystkiego przewidzieć się nie da, ale stworzenie możliwości totalnego chaosu z powodu rozbicia jednego samolotu, uważam za wielką nieodpowiedzialność władzy wobec społeczeństwa. Władza musi poddać się pewnym rygorom w tym zakresie, aby w przyszłości, tego typu wypadki, mogły mieć inny wymiar.

W każdej demokracji, po śmierci głowy państwa (w okolicznościach nie do końca jasnych) służby reagują natychmiast. Zwróćcie uwagę, że zginęły wraz z Prezydentem, osoby bezpośrednio odpowiedzialne za bezpieczeństwo Polski. Moim zdaniem, była to olbrzymia "nieostrożność" - bardzo delikatnie mówiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz wszyscy go pokochali, a wczesniej to .... szkoda slow

poczekamy zobaczymy

nie znam sie na lotnictwie, dlaczego na lotniku gawari pa ruski, a nie angielski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie znam sie na lotnictwie, dlaczego na lotniku gawari pa ruski,

Bo tam Rosjanie pracowali.

a nie angielski?

Ten język komunikacji obowiązuje na międzynarodowych lotniskach cywilnych. Lotnisko w Smoleńsku to rosyjskie lotnisko wojskowe.

Edytowane przez JackS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz wszyscy go pokochali, a wczesniej to .... szkoda slow

Mylisz oddanie czci zabitym z miłością do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo tam Rosjanie pracowali.

Ten język komunikacji obowiązuje na międzynarodowych lotniskach cywilnych. Lotnisko w Smoleńsku to rosyjskie lotnisko wojskowe.

a nie jest tak, ze i lotnisko i zaloga samolotu (chodzi o lotnictwo cywilne), nie musi konieczie znac angielskiego tylko po prostu jeden z 6 oficjalnych jezykow ONZ? czy rosyjski nie jest tu rownowazny angielskiemu, francuskiemu, hiszpanskiemu itd.?

moze mnie ktos oswiecic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mylisz oddanie czci zabitym z miłością do nich.

ja pisze jak byl przedstawiany wczesniej, musza ludzie nabrac szacunku bo ktos nie zyje, bez przesady

ja osobiscie nie znalem czlowieka wiec sie nigdy nie wypowiadalem i sie nie bede wypowiadal jaki on byl, nigdy tez zlego slowa nie mowilem, a pewnie wiekszsc tutaj jechala jak mogla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie jest tak, ze i lotnisko i zaloga samolotu (chodzi o lotnictwo cywilne), nie musi konieczie znac angielskiego tylko po prostu jeden z 6 oficjalnych jezykow ONZ? czy rosyjski nie jest tu rownowazny angielskiemu, francuskiemu, hiszpanskiemu itd.?

moze mnie ktos oswiecic?

z tego co ja wiem, to jezykiem obowiazujacym w lotnictwie cywilnym jest j. angielski i nawet latajac w danym kraju (na lotach krajowych) nalezy porozumiewac sie po angielsku. ale nie jestem ekspertem, wiec mowie tylko jak mi sie wydaje.

Nie wiem natomiast jak to jest na lotniskach wojskowych, czy musza miec rowniez taki obowiazek...zakladam ze nie...tzn pewnie na lotniskach krajów NATO, czy w ramach sil zbrojnych innego "układu", obowiązuje jakiś konkretny język i za pewne nie musi to byc angielski (zapewne kraje zrzeszone w WNP na lotniskach wojskowych operuja rosyjskim jako podstawowym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mysle Panowie i Panie ze pora zamknac ten wątek. Niechaj kazdy odda hold zmarłym według własnego uznania i sumienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bieżący wątek powstał jako informacyjny, na gorąco, jeszcze przed ogłoszeniem żałoby narodowej. Po jej ogłoszeniu, sytuacja diametralnie się zmieniła. Powstrzymaliśmy się od jego zamknięcia do dalszej dyskusji, wyłącznie dlatego, iż liczyliśmy na zrozumienie i takt dyskutujących, że czas żałoby to czas refleksji i hołdu jaki należy oddać tragicznie zmarłym w tej przerażającej katastrofie i że wątek ten przyjmie charakter wątku kondolencyjnego.

Niestety tak się nie stało, przeciwnie, pomimo naszych próśb o powstrzymanie się przez te kilka dni, nadal jest roztrząsane, kto, gdzie, jak i dlaczego, co robił, w jakim języku mówił i kto jest czemu winien.

Powtórzę to jeszcze raz: do końca tygodnia obowiązuje czas żałoby narodowej. Tego typu dywagacje w tym czasie, urągają pamięci Osób, które zginęły w tym tragicznym wypadku. Wątek oficjalnie zostaje zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...