Skocz do zawartości
yaroo_p

Amplituner Onkyo Denon a może Yamaha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Swojego czasu dzięki użytkownikom tego forum udało mi się wybrać wspaniały telewizor marki Sharp.Od pewnego czasu dołączył do niego odtwarzacz Blu Ray marki LG.Obecnie zastanawiam się nad wymianą dość już wiekowega kina marki Yamaha (ponad 6 lat).Oczywiście jak większość mam dylemat co dopasować do posiadanego zestawu.Kwota jaką dysponuje to 2tyś zł.Wiem iż za tą sumę ne nabęde super sprzętu ale też nie jestem aż takim koneserem.Poprostu zależy mi na czymś nie drogim z przyszłością (obecne formatu dzwięku) czymś co w pełni wykorzysta możliwości pozostałych urządzeń.

Jak w opisie posiadam:

-Telewizor SHARP XL2E 46

-Blu Ray LG BD 370

-Głośniki Eltax Symphony 2x200 2x115 3x70 (moc nominalna od 4-8 ohm) subwoofer Yamaha

Głośnoki pochadzą z zestawu Yamahy dokupiłem tylko 2x200 Watt do słuchania muzyki.Narazie mam zamiar zostać przy nich ale może w niedalekiej przyszłości nie wykluczm wymiany.Dodam że pomieszczenie 6x4 metry, jestem posiadaczem dość sporej kolekcji filmów DVD które chętnie oglądam i raczej nie myślę o pozbyciu się tego zestawu.

Osobiście rozmyślałem nad Onkyo TX-SR607(podobno skalowanie jest mierne) lub coś z marki Denon ale to tylko moje przemyślenia.Może ktoś posiada podobny lub zbliżony zestaw i posłuży swoimi doświadczeniami fachową wiedzą lub nawet wymieni wady i zalety sugerowanuch modeli.

Oczywiści jak zawsze liczę na Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 2000zł masz HK AVR 255 , Yamaha 765 (taki posiadam) , Onkyo 607 , Denon 1910 i Pioneer 919. Najlepiej jakbyś sobie posłuchał w jakimś salonie. Z tego co wiem to najlepiej gra w stereo HK255, ale ja wybrałem niedawno Yamahę bo oglądam więcej filmów niż słucham muzyki i w moim przypadku ładnie się zgrywa z LG 390 i Bravią. Wybór należy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W cenie do 2000zł masz HK AVR 255 , Yamaha 765 (taki posiadam) , Onkyo 607 , Denon 1910 i Pioneer 919. Najlepiej jakbyś sobie posłuchał w jakimś salonie. Z tego co wiem to najlepiej gra w stereo HK255, ale ja wybrałem niedawno Yamahę bo oglądam więcej filmów niż słucham muzyki i w moim przypadku ładnie się zgrywa z LG 390 i Bravią. Wybór należy do Ciebie.

Niestety nie posiadam możliwości odsłuchu aż tylu różnych modeli i właśnie zdaje się na tokie osoby jak ty lub szerszy dostęp a może i na codzień zajmujące się z racji wykonywanej pracy zawodowo lub pasjonatów.

W sumie słuchanie muzy jest u mnie na drugim planie.Jakieś 70% stanowi oglądanie filmów w formacie Blu Ray (narazie kilka w kolekji) MKV (kilkadziesiąt 720p) no i DVD (ponad 400).Problem w tym jaki sprzęt dobrać aby cieszyć się tymi formatami w maxymalnie jak najlepszej jakości.Dodam iż jakość divx jet mało istotna bo praktycznie nie posiadam nic wartościowego w tym formacie.

Dzięki za info :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość na tym i konkurencyjnym forum poleca HK 255. Ja wybrałem Yamahę ze względu na bezawaryjność i zaufanie do marki. Przed wyborem też zastanawiałem się tak jak Ty i wszyscy doradzali HK 255. Mnie osobiście odpowiada dźwięk Yamahy i możliwość konfiguracji na dowolne sposoby. Za HK 255 przemawia ponadczasowy wygląd i jakość w stereo i podobno najlepiej gra z JBL (tak czytałem ale nie słyszałem). Wielu też chwali sobie Denona za skaler i ogólnie za całokształt. Z Onkyo posiadam mini stereo w pokoju córki i także sobie chwalę. Z tych 4 najtaniej wyjdzie Onkyo 607 a za resztę można coś pozmieniać - kolumny lub BR. Ja kupiłem sobie LG 390 ze względu na mkv w 1080p czytane z HDD w ntfs - pliki powyżej 4gb i ze względu na odtwarzacz sieciowy na wifi co daje spore możliwości dzięki routerowi. A jeśli chodzi o ampli niestety każdy szuka czego innego. Mnie doradzoano także Pionieera 919, ale jakoś nie przemawia do mnie ta marka i nie neguję także jej zwolenników. Dla mnie Yamaha to sprzęt referencyjny w tej klasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...