Skocz do zawartości
national

Funkcje Novatron NTR82/83 do poprawy/dodania

Rekomendowane odpowiedzi

1. W przypadku wybrania języka OSD English nie mam polskich znaków w napisach. Interfejs OSD powinien być niezależny od dekodowania polskich znaków

2. Podczas nagrywania ze zródła zewnętrznego czas trwającego nagrania nie jest podawany właściwie (same zera lub jakaś wartość z kosmosu)

3. Podczas odtwarzania materiału do menu można wyjść tylko poprzez przycisk STOP. Przydałaby się taka sama funkcjonalność dla przycisków RETURN oraz HOME

4. Nie działa TimeShift dla DVB-T

5. Przewijanie listy przy dużej ilości utworów/filmów trwa wieki i jest bardzo kłopotliwe. Przydałaby się funkcjonalność Page Up/Page Down

Proszę innych użytkowników NTR82/83 o wpisywanie znalezionych błędów lub rozsądne propozycje nowych funkcji a dystrybutora o zaglądanie do tego wątku (niekoniecznie codziennie :) i przekazywanie tych informacji "wyżej" do producenta

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Ot takie uproszenie. Inni tak nie robią, wartoby poprawić

Ad.2 tak ma od zawsze, do naprawienia

Ad.3 zatrzymywanie odtwarzania innym przyciskiem niż STOP... no można, ale są dużo poważniejsze zmartwienia

Ad.4 nie działa dla MPEG4 (odtwarza w zwolnionym tempie, ale po uzyciu przycisku SLOW do prędkości 1/8 zaczyna działać płynnie... (!) tyle że bez dźwięku. Błąd w sofcie

Ad.5 PageUp/PageDown jest na przyciskach NEXT/PREV. Tak jest we wszystkich odtwarzaczach (nie tylko IAMM)

Co da wpisywanie tu postulatów?

Producent ma listę najbardziej palących problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy coś da nie wiem - zależy to od wielu czynników :) Poza tym dla każdego z użytkowników różne problemy mają status "palących".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 dodać funkcje pauza dla nagrywania!!!!! !!!!!!!!! !!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje trzy.

1. Dodać możliwość usuwania plików w przeglądarce po ich przejrzeniu lub gdy ich nie odtwarza lub chcielibyśmy je sami usunąć.

2. Z poziomu ntr-a dodać edycję nazwy nagranego materiału gdzie nazwą jest zapisana data nagrania, dość dużo nagrywam z tv więc mam utrudnione znalezienie szukanego nagrania. Z tego powodu u mnie usunięcie pliku tak nagranego zajmuje 30-60 sek, po obejrzeniu musze zapamiętac nazwę (tę datę) wejść do menu, edycja plików i szukanie, usunąć ten co zapamiętałem. Wkurza mnie to bo raz już usunąłem nie te cyferki 20100218.1205.mpg pomyliło mi sie z 20100215.1805.mpg. Chyba nie chodzi o to żeby zapisywać sobie nazwy na kartce jakie pliki chce usunąć ?

3. Dodać możliwość zmiany przyciskami góra/dół +/- 15 sek przy ogladaniu o inne wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W ogóle niepotrzebne są wg mnie 2 menu - ideałem byłoby scalenie funkcjonalności Przeglądarki z Menedżerem plików + edycja nazwy pliku.

2. Dodać w menu ilość dostępnego miejsca na dysku i ew napędach zewnętrznych (wyświetlanego podobnie jak np. numer wersji 0.56)

3. Przesunąć listę plików max w lewo w menu Przeglądarka tak jak to jest w Menedżerze plików. Długie nazwy wystają poza ekran - wiem że przewijają się po najechaniu ale zaciemnia to ogólną listę plików (głównie długie nazwy releasów filmów :)

4. Dodać możliwość ustawienia dowolnej wartości czasu nagrania (teraz jest tylko kilka wartości po kilkukrotnym naciśnięciu REC) - dla mnie byłoby to niezwykle użyteczne podczas przegrywania kolekcji VHSów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne funkcje, które by się przydały

1. Przetłumaczenie także tego co się wyświetla na LCD

2. Możliwość wyłączenia diod LED przycisku bez wyłączania LCD

3. Możliwość regulacji obrotów wentylatora (ale to pewnie nie jest możliwe z powodów ograniczeń hardware)

4. Podczas odtwarzania materiału nagranego przez NTRa oraz wyświetleniu informacji o pliku (przycisk INFO) nie pojawia się (przynajmniej u mnie) informacja o dźwięku (a głowę dam sobie uciąć że we wcześniejszych firmware pokazywało bitrate i kodowanie MPEG)

Na razie tyle :) eksploatujemy dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja wiem - Realtekowate NIE pokazują bitrate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przychylam się do tego co wyżej napisane .Dodać w menu ilość dostępnego miejsca na dysku i ew napędach zewnętrznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodać w menu ilość dostępnego miejsca na dysku i ew napędach zewnętrznych

Jesli masz HDD ustawiony jako miejsce nagrywania to:

Programowanie nagrań ->dodaj nowe zadanie->Total remaining: pozostałe miejsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,pliki w formacie Flash Video File niemal wcale się nie otwierają ,jeśli można coś z tym zrobić to było by super.

Przychylam się też do tego co wyżej napisane ,a mianowicie chodzi mi o pierwszy punkt,bo trochę to jest nie wygodne żeby usunąć jakiś plik np..film który obejżałem muszę wychodzić z menu przeglądarki i wchodzić do menadżera plików i następnie go tam usunąć.

1. W ogóle niepotrzebne są wg mnie 2 menu - ideałem byłoby scalenie funkcjonalności Przeglądarki z Menedżerem plików + edycja nazwy pliku.

2. Dodać w menu ilość dostępnego miejsca na dysku i ew napędach zewnętrznych (wyświetlanego podobnie jak np. numer wersji 0.56)

3. Przesunąć listę plików max w lewo w menu Przeglądarka tak jak to jest w Menedżerze plików. Długie nazwy wystają poza ekran - wiem że przewijają się po najechaniu ale zaciemnia to ogólną listę plików (głównie długie nazwy releasów filmów :)

4. Dodać możliwość ustawienia dowolnej wartości czasu nagrania (teraz jest tylko kilka wartości po kilkukrotnym naciśnięciu REC) - dla mnie byłoby to niezwykle użyteczne podczas przegrywania kolekcji VHSów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

myślę, że przydała by się inna klawiatura ekranowa, gdyż używanie obecnej QWERTY jest dosyć uciążliwe. Wg mnie idealnym rozwiązaniem byłaby klawiatura zaczerpnięta z telefonów komórkowych. Wpisywanie tekstu za pomocą klawiatury numerycznej pilota byłoby o wiele wygodniejsze. Do pisania sms-ów sprawdza się już lata. Albo ewentualnie dać do wyboru dwie klawiatury, ale daję głowę, że wszyscy wybraliby alfanumeryczną. Ekranowy podgląd klawiatury z możliwością wyłączenia (gdy już nie będzie potrzebny) byłby dopełnieniem ideału.

Moją propozycję wiążę z faktem rozwijania IMS - co będzie zmuszać do częstszego korzystania z klawiatury, np. wyszukiwanie, logowanie, wpisywanie adresów sieciowych, itp.

Wiem, że to dosyć "poważna" zmiana wymagająca dużego nakładu pracy i pewnie nie dojdzie do skutku - ale to tylko moje pobożne życzenie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przydatna byłaby funkcja (nastawa do wyboru w ustawieniach), że po włączeniu zasilania i zbootowaniu NTR wchodziłby samoczynnie w swój stan standby.

Ja wyłączam cały zestaw RTV-AUDIO przełącznikiem na listwie zasilającej i przy każdym załączeniu listwy, NTR się uruchamia i muszę z pilota go wyłączać (do standby).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawienie odtwarzania utworów audio przez HDMI tak, aby nie był ucięty początek (ok 1 sek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zaniku zasilania odtwarzacz powinien przejść w stan taki jaki był przed zanikiem.

Inaczej mówiąc jesli był wyłączony (standby) po włączeniu zasialnia powinien być dalej w stand by, Tak działa większość sprzętu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie działa:

1. Brak polskich znaków w EPG

2. Zegar sam się przestawia o 1h

3. Nagrywanie nie zawsze zadziała

4. Karta Wifi nie zawsze jest wykrywana przy uruchomieniu

Co by się przydało

1. Serwer DLNA - mam drugi telewizor z DLNA i fajnie by było oglądać na nim nagrania z Novatrona bez konieczności kopiowania przez FTP lub SMB na jakiś inny serwer

2. Możliwość zdalnego programowania nagrań np. przez WWW (jeśli oczywiście zegar zacznie mi działać w wiarygodny sposóB)

3. Podstawowa edycja nagrań: zmiana nazwy to minimum, ale gdyby można było wycinać reklamy ... To już chyba w sferze marzeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Novatrona NTR82 z softem vA0.00.78. Proponuję zmiany następujących rzeczy:

1. Poprawić obrazek na wyświetlaczu podczas oglądania telewizji z DVB-T.

2. Klawisze NEXT i PREVIOUS na pilocie powinny działać bez potwierdzenia ich klawiszem OK, teraz przesuwa o bodajże 5 pozycji.

3. Dodanie funkcji klawisza "i" info, po naciśnięciu go w trybie przeglądania powinno otworzyć się okno z informacjami o pliku: najważniejsze dane o pliku np Pełna nazwa, wielkość pliku, data utworzenia, rodzaj kodeka, bitrate, artysta, tytuł, album itd. Najważniejsza jest jednak informacja o wielkości pliku, gdyż nie wiadomo ile dany plik zajmuje.

4. Wprowadzenie możliwości wyłączenia diody świecącej przy włączniku bez wyłączania wyświetlacza.

5. Wprowadzenie katalogu z plikami muzycznymi odtwarzanymi wraz z pokazem zdjęć. Do tego katalogu użytkownik może dodawać swoją muzykę i ona będzie odtwarzana wraz ze zdjęciami.

6. Umożliwić edycję nazwy plików w menadżerze plików.

7. Połączenie funkcjonalności menadżera plików (kasowanie, zmiana nazwy plików, kopiowanie, przesuwanie) z przeglądarką plików

To na razie co mi się w oczy rzuciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...