Skocz do zawartości
neotec

Sygnał z HDMI a czy jednocześnie ze Euro-Scart

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko.

Czy gdy nbox recorder wysyła sygnał przez HDMI to czy także rownocześnie wysyła sygnał przez Euro-Scart?

Bo chcę na Scart założyć modulator i wpuścić sygnał w kabel w.cz. i nie wiem czy się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko.

Czy gdy nbox recorder wysyła sygnał przez HDMI to czy także rownocześnie wysyła sygnał przez Euro-Scart?

Bo chcę na Scart założyć modulator i wpuścić sygnał w kabel w.cz. i nie wiem czy się da.

Nboxy wysyłają równocześnie sygnał na HDMI i YPbPr. Gdy te wyjścia są załączone, złącze SCART nie działa.

Można sobie poradzić przy pomocy konwertera ze skalerem - nVisionHD:

http://satkurier.pl/news/50960/nvision-hd-...u-hd-do-sd.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na rynku jest tylko ten produkt?

Bo on cholernie drogi - jakby miał od razu modulator z wyjściem w.cz. to jeszcze co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzeję steka. Mam taki problem TV połączone po HDMI z nbox
recorder. Chciałem na innych telewizorach wyświetlić obraz z tego nboxa
stosując modulator, jednakże wyjście analogowe jest blokowane kiedy
działa wyjście cyfrowe. Czy takim urządzeniem można coś zdziałać (np.
podłączę TV po Componencie, a modulator podepnę do tego konwertera)??? http://allegro.pl/show_item.php?item=3086282716

Proszę o info bo trochę to kosztuje, choć i tak w porównaniu z innymi konwerterami cena jest nawet przystepna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy działa wyjście Euro to nie działa komponent ani HDMI. Więc odpada.

Poza tym to jest konwerter HDMI->Euro. Zapewne też nie obługuje HDCP.

A nie prościej Multi Room za 10 zł /miesięcznie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega chce kupować urządzenie za ... 300 zł.

MultiRoom w średnim pakiecie kosztuje dodatkowo 100 zł za 'aktywacja' plus np 120 zł rok ... to jest drożej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jak działa HDMI to nie działa Euro dlatego chciałem skorzystać z połączenia HDMI i Component (oba działają razem bo sprawdzałem). Tylko pytanie czy nie będzie problemu z HDCP. Ewentualnie można poszukać konwertera Component na Euro. Na componencie nie ma chyba HDCP. Co myślicie?

Wersja mulitoom była by ok, jednak mam ponad 3 telewizory - jeden u dzieci a jeden w kuchni. Teraz przełączam na nboxie klawiszem RES i mam obraz na pozostałych odbiornikach, ale wkurza mnie konieczność ciągłej zmiany. Czy z pilota można zmienić rodzaj wyjścia (to samo co przyciskiem RES)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W opisie aukcji jest info że ma HDCP na wejściu więc powinno działać. Pytanie tylko czy to prawda.

Konwerter component-> euro, przewiduje z tym problemy. Jeśli główny TV podepniesz przez HDMI to po jego wyłączeniu box na 99% będzie tracił autoryzację HDCP i w efekcie wygasi wszystkie wyjścia.

Z pilota można zmieniać rozdzielczość: klawisz <*> i potem cyfra. Z tego co pamiętam *3 to 1080i a *1 aktywuje scart'a

Edytowane przez Pizzojad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj o iHDMI , choć i to za darmo nie jest .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie interesuje cię jakość obrazu na dwóch pozostałych TV, a jeśli kombinujesz z sygnałem po Euro to zapewne tak jest, to MultiRoom z jednym dodatkowym tunerem który będzie chodził w rozdzielczości SD. Taki sygnał rozdzielisz na dwa pozostałe TV za pomocą zwykłego przewodu. Rozwiązanie chyba najtańsze i najbardziej funkcjonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mozna jeszcze zrobić tak, podpiąć HDMI jeden TV, drugi TV przez Euro, mając pilot Harmony mozna dodać komendę przy włączaniu i wyłączaniu żeby przełączał go w dany tryb pracy (HDMI - 1080i), a przy wyłączaniu przełączał w tryb poprzedni (dla Euro - SD2)

Oczywiście takie rozwiązanie jesli pod warunkiem ze nie oglada sie na obu TV jednocześnie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...