Skocz do zawartości
Chattab

Telewizor do... "Władcy Pierścieni" i "Avatara"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Temat trochę przewrotny, ale prawdziwy :D Premiera "Władcy Pierścieni" (a następnie "Avatara") na blu-ray będzie dla mnie pretekstem do zmiany sprzętu. Może nie od razu, może za kilka miesięcy, ale już teraz chciałbym mieć rozeznanie, w stronę której technologii powinienem się zwrócić: plazma, LCD czy LED? Ma to być telewizor stricte pod oglądanie wysokiej rozdzielczości (a więc Full HD) - jak najwięcej filmów BD i DVD (w dobrej jakości - wyłącznie oryginały, żadne DivX!), telewizji dużo mniej (proporcja 80%-20%). A oto pełna "wyliczanka":

* Miejsce akcji: mieszkanie w bloku, salon - czerwone ściany, ciemne meble, jasne panele na podłodze

* Odległość od ekranu: 3 m

* Oświetlenie: pokój dość ciemny, okno balkonowe na wschód, TV na wschodniej ścianie - obok okna, ale we wnęce (nic nie razi i nie zasłania)

* Powierzchnia: ok. 17 m kw

* Dotychczasowy sprzęt: LCD 32" Sharp (HD Ready)

* Do czego ma służyć: filmy ("Black Hawk Down", "Braveheart", "Gladiator"), koszykówka NBA, programy przyrodnicze (Discovery, National Geographic)

* Preferowana pora oglądania: wieczorem i w nocy

* Preferowana wielkość telewizora: 46-50"

* Preferowana marka: Sharp, Sony, Toshiba, Samsung (nieprzekonany - jeszcze?)

* Co mnie drażni w oglądaniu TV: smużenie, pikseloza, nienaturalne kolory

* Pozostały sprzęt: dekoder HD (Cyfra+ lub UPC), blu-ray, amplituner AV (Marantz), kolumny Yamaha (NS-555)

* Połączenie: jak najlepsze (HDMI?)

* Sygnał: na razie SD, docelowo HD (satelita lub kablówka)

* Budżet: 3500-4000 zł

Czy mogę prosić o podanie kilku przykładowych modeli, żebym wiedział od czego zacząć poszukiwania? I jaka wielkość - czy 50" nie będzie za dużo (może lepiej 46")? Proszę pamiętać, punktem wyjścia jest "Władca Pierścieni" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już, to ja polecam nowe plazmy Panasonica na rok 2010 z profilami obrazu THX i Prawdziwe Kino. Ale najlepszą opcją do kina domowego dla wspomnianych filmów będą projektory LCD Panasonica: AE700, AE900 i przede wszystkim nowsze. Do tego biała ściana 3,5m szerokości. Odjazd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie w tej kwocie to samsung ps50b650 najlepszy stosunek cena jakość. oglądałem władcę pierścieni na dvd wydanie special edition na blu pioneer i obraz naprawdę super nie ma sie do czego przyczepic podobnie HDTV rip w wersji 720p(hd ready ) peikne kolory nic tylko cieszyc sie kinem. jestem bardzo zadowolony z tego tv jedyny mankament to lekkie buczenie czy bzyczenie przy nocnym i bardzo cichym oglądaniu ale po kilku tygodniach trzeba sie skupić aby to wylapac. za Twoja kwote może byc ciężko kupić LCD (led na pewno nie w wielkości 46 cali) o jakości obrazu lepszej lub porównywalnej do tej plazmy. lub plam panasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz nalezy wybierać TV 3D.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3D bez przesady - przyjdzie jeszcze na to czas ale nie teraz.Niech technologia się porządnie rozwinie , po drugie przeczytaj ile kolega ma do wydania :(

Edytowane przez PierrePL1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Temat trochę przewrotny, ale prawdziwy :blink: Premiera "Władcy Pierścieni" (a następnie "Avatara") na blu-ray będzie dla mnie pretekstem do zmiany sprzętu. Może nie od razu, może za kilka miesięcy, ale już teraz chciałbym mieć rozeznanie, w stronę której technologii powinienem się zwrócić: plazma, LCD czy LED? Ma to być telewizor stricte pod oglądanie wysokiej rozdzielczości (a więc Full HD) - jak najwięcej filmów BD i DVD (w dobrej jakości - wyłącznie oryginały, żadne DivX!), telewizji dużo mniej (proporcja 80%-20%). A oto pełna "wyliczanka":

* Miejsce akcji: mieszkanie w bloku, salon - czerwone ściany, ciemne meble, jasne panele na podłodze

* Odległość od ekranu: 3 m

* Oświetlenie: pokój dość ciemny, okno balkonowe na wschód, TV na wschodniej ścianie - obok okna, ale we wnęce (nic nie razi i nie zasłania)

* Powierzchnia: ok. 17 m kw

* Dotychczasowy sprzęt: LCD 32" Sharp (HD Ready)

* Do czego ma służyć: filmy ("Black Hawk Down", "Braveheart", "Gladiator"), koszykówka NBA, programy przyrodnicze (Discovery, National Geographic)

* Preferowana pora oglądania: wieczorem i w nocy

* Preferowana wielkość telewizora: 46-50"

* Preferowana marka: Sharp, Sony, Toshiba, Samsung (nieprzekonany - jeszcze?)

* Co mnie drażni w oglądaniu TV: smużenie, pikseloza, nienaturalne kolory

* Pozostały sprzęt: dekoder HD (Cyfra+ lub UPC), blu-ray, amplituner AV (Marantz), kolumny Yamaha (NS-555)

* Połączenie: jak najlepsze (HDMI?)

* Sygnał: na razie SD, docelowo HD (satelita lub kablówka)

* Budżet: 3500-4000 zł

Czy mogę prosić o podanie kilku przykładowych modeli, żebym wiedział od czego zacząć poszukiwania? I jaka wielkość - czy 50" nie będzie za dużo (może lepiej 46")? Proszę pamiętać, punktem wyjścia jest "Władca Pierścieni" :blink:

Witam mam podobny problem z wyborem zastanawiam sie od paru tygodni a tu :blink: coraz więcej nowinek ceny tez takie sobie wiec wybrałem B7000 32 ' " większy niestety się nie zmieści w meblach" a tu nagle C6500 wiec Prosze o podpowiedz co wybrac B7000 czy C6500 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...