Skocz do zawartości
max_max

Xbox Live w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Z chip.pl:

Polacy będą mogli korzystać z Xbox Live jeszcze w tym roku. Usługa wprowadzona zostanie przed Bożym Narodzeniem. Polscy użytkownicy zyskają dostęp do większości funkcji znanych z angielskiej i amerykańskiej wersji tego systemu.

Po pierwsze będą mogli opłacać usługę Live za pomocą polskich kart kredytowych. Udostępnione zostaną także zdrapki pozwalające na przedłużenie abonamentu i zakup Microsoft Points - środka płatniczego z którego korzysta Live. Ich ceny maja być zbliżone do tych, które płacą Amerykanie i Anglicy. Jak na razie nie wiadomo czy będzie możliwa migracja z zagranicznych kont na nowe, polskie. Wiadomo za to, że popularne obecnie importowane z zagranicy kody dostępowe stracą rację bytu.

W ramach abonamentu Polacy zyskają dostęp do funkcji Arcade, Marketplace oraz VOD. Prace nad przystosowaniem do potrzeb polskiego rynku dwóch pierwszych wymienionych elementów zbliżają się do finału. W tej chwili trwają rozmowy pomiędzy Microsoftem a ITI i Canal+ na temat udostępnienia polskim użytkownikom możliwości korzystania z wypożyczalni filmów VOD.

Decyzja o wejściu Xbox Live do Polski zapadła w 2009 roku. Miały na nią wpływ doskonałe wyniki Xboxa 360 na naszym rynku. Z materiałów, do jakich dotarł CHIP, wynika, że według badań Microsoftu plasujemy się w pierwszej trójce najlepiej rozwijających się, wschodzących rynków konsolowych. W tym segmencie wyprzedza nas jedynie Korea i Holandia.

Wizyta szefa Microsoftu Steve?a Ballmera mająca miejsce w kwietniu zeszłego roku miała bezpośredni związek z Xboxem i usługą Live. Po jej zakończeniu miał miejsce półroczny okres sondowania rynku pod kątem ewentualnego załamania się trendu wzrostowego. Jego wyniki okazały się pomyślne, co potwierdziło późniejsze przekroczenie 100 000 sztuk egzemplarzy Xboxa 360 sprzedanych w Polsce. Z tej sumy prawie jedna czwarta trafiła do użytkowników w ostatnim kwartale zeszłego roku.

Prace nad wprowadzeniem Xbox Live w Polsce ruszyły pełna parą w listopadzie 2009 roku. Są obecnie na tyle zaawansowane, że w czerwcu Microsoft planuje oficjalnie o nich poinformować w trakcie targów E3 odbywających się w Los Angeles.

Premiera usługi planowana jest na krótko przed świętami Bożego Narodzenia i wszystko wskazuje na to, że wraz z nią na naszym rynku pojawi technologia Natal, czyli sterowanie grami za pomocą ruchów ciała.

Edytowane przez max_max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie będzie w tym roku. Ale nie jest tak pięknie. Ma być mocno ograniczony np. mało dem itd. Eh....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem zalogowany na UK i jest ok,niech tylko zdejmą blokady regionalne i nigdzie się nie przeprowadzam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto oglądał konferencję M$ na E3 już pewnie wie. Xbox Live będzie oficjalnie w Polsce. Nie wiadomo jeszcze kiedy( podobno jesień 2010), ale będzie.Jak donosi zawsze dobrze poinformowany Chip.pl, będzie można przenosić konta założone na inne kraje.

W końcu.

Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się zasłyszało, że ma być mniej dem itd taka namiastka live.... no ale zobaczymy, Dobrze, że będzie w ogóle. W K O N C U <_< chciałoby się rzec W KOOOOOOOOOOOOOOOOOONCU :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ten Xbox Slim w moim przypadku rzecz do przemyślenia. Moja dmuchawa do liści model Premium X360 rocznik 2006 udałaby się na zasłużony urlop albo w delegację do rodzinki <_<

Sama konferencja to dla mnie rozczarowanie. Kinect kompletnie mnie nie przekonał. Wynudziłem się na tej części konfy niemiłosiernie( publiczność też z emocji nie skakała).Według mnie to faktycznie tylko gadżet na 15 minut grania mamy, żony, dziewczyny, siostry i tyle. Rozglądanie po kokpicie w Forza3 to za mało bym w to zainwestował. Na pewno po ośmiu godzinach harówki będzie mi się chciało skakać jak pajac przed telewizorem. Move od Sony ma przynajmniej jakieś punkty zaczepienia dla rąk ( no i przyciski) i jeśli będzie sprawnie obsługiwał Killzone3 - biorę w ciemno.

Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Sam mam X z premiery i nadal działa bez roda więc chyba zrobię sobie upgrade : ) Bo suszara dokucza. A dysk mam 20 GB ; p więc z instalkami cienko. A tak będzie wszystko na tacy : >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest prosta i tania metoda na zrobienie z dysku 20 GB model o pojemności 120 GB. Wystarczy poszukać.

W nowym modelu, jak prezentował po konferencji Greenberg, dysk jest schowany na wzór PS3. Ma inną obudowę i jest ten 1% szans na to, że będzie można sformatować swój własny <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam się cieszę, że w ogóle będzie Live w Polsce. Xboxa kupiłem całkiem niedawno i nawet jeszcze nie zdążyłem podłączyć go do neta, a tu taka niespodzianka. Dla mnie pozytywny zaskoczeniem był Kinect, przynajmniej pokazali coś więcej niż latające piłeczki i osobiście uważam, że będzie dużo ciekawszym rozwiązaniem niż PS Move.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkurzam trochę temat. Oficjalny start Xbox Live w Polsce to 10 listopada. Będzie możliwość przeniesienia konta na polskie. Ale najprawdopodobniej nikt z tego nie skorzysta bo M$ Polska woła sobie za 12 miesięcy Golda 250 złotych. Toż w Empiku taka zdrapka będzie po 280 pln! :lol:

Komuś najwyraźniej musiał sufit na głowę upaść. Takie złodziejskie ceny można było zawołać dwa lata temu. Teraz, gdy PSN już się dotarł i bezproblemowo gra się ZA DARMO, to już tylko szukanie frajerów moim zdaniem. Szukam, przeglądam strony i na X360 nie znajduję jakichś konkretnych zapowiedzi na przyszły rok. Poza przesuniętym na koniec 2011 GOW3 kompletna cisza i żałosny Kinect.

Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo : / Ale chociaż pod następną konsolę będzie już zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam się cieszę, że nareszcie będziemy mieli LIVE w Polsce. Szkoda tylko, że te ceny za golda są tak wysokie, ale można sobie też tłumaczyć w ten sposób, że to jedyne 21 zł miesięcznie. Bardziej ubolewam nad faktem, że póki co polski LIVE nie oferuje nic więcej poza dostępem do dem, DLC, itp., itd. Natomiast ja pytam gdzie LAST.FM, Zune, i tego typu serwisy. Ja sam nie oczekuję, że wprowadzą tego typu oferty zaraz na początku, ale miło było by usłyszeć informację o tym, że jest to w planach i w najbliższym czasie i my będziemy mogli skorzystać np. z domowej wypożyczalni wideo, czy też posłuchać ulubionych stacji radiowych.

Zapewne wiele osób zastanawia się czy nie będzie kolejnej fali protestów i utworzenia nowej witryny WEDONTWANTLIVE, która rozpoczęłaby kolejny bojkot polskiego oddziału M$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mamy Xbox LIVE POLSKA. Ja już przeszedłem proces migracji.

Logujemy się na Xbox LIVE

wybieramy: mój xbox -> konta -> w opcjach konta -> zarządzaj regionem konta

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...