Skocz do zawartości
robertuss

Zasilacz Toroidalny w Onkyo TX-NR905/906/5007 ma sens?

Rekomendowane odpowiedzi

W tym problem, że żadna odpowiedź nie została zawarta ponieważ trafo toroidalne aboslutnie nie jest czymś lepszym

do zwykłego,

proponuje zapoznac sie z budową i wszystkimi aspektami zarówno działania jak i budowy wszystkich typów transformatorów. Niestety na poziomie zwykłej szkoły (czyt. nie o profilu eletryczno-elektronicznym) bedzie to nie mozliwe. Kłania sie czysta fizyka, elektronika, elektryka. znajomość magnetyzmu i tym podobnych spraw. Myslę, ze po zapoznaniu sie z w/w materiałem i co najwazniejsze, zrozumieniem jego, powyzsza cytowana wypowiedź nie padnie.

Konkretnej odpowiedzi brak a najlepsza to jest taka:jak nie słychać różnicy to po co przepłacać ale to najpierw trzeba sprawdzić organoleptycznie czyli odsłuch się kłania
przykro mi, ale na samym początku padła bardzo konkretna wypowiedź - post #2 -.

Krótko mówiąc. Kazde dobrze wykonane trafo toroidalne będzie lepsze od kazdego innego. Niestety koszt bedzie duzo wiekszy.

Oczywiscie sam transformator to nie wszystko. Dochodzą jeszcze pozostałe elementy towarzyszące.

Na przykładzie tego ONKYO zastosowanie toroida nie znaczy, ze bedzie lepiej, bo cała reszta moze być duzo gorsza.

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post numer dwa niczego nie wyjaśnia a nawet wprowadza w błąd bo żadem zasilacz nie odpowiada za jakość dźwięku a jedynie za to czy dany amplituner ma moc czy nie do wysterowania,napędzenia kolumn.Za jakośc dzwięku czy brzmienie amplitunera odpowiadają układy do tego przeznaczone a nie zasilacz.Zasilacz sam z siebie nie zagra.Ja rozumiem,że taki kloc jak Onkyo 905 zasili spokojnie kolumny 200 watowe podczas gdy przykładowy Harman AVR460 miałby problemy(?) ale to wcale nie oznacza,że przy kolumnach 100 watowych jakość dźwięku generowanego przez to Onkyo będzie lepsza niż w Harmanie.W moim przypadku dźwięk generowany przez Harmana mi bardziej odpowiada i toroidalny zasilacz nic tu nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Post numer dwa niczego nie wyjaśnia a nawet wprowadza w błąd bo żadem zasilacz nie odpowiada za jakość dźwięku a jedynie za to czy dany amplituner ma moc czy nie do wysterowania,napędzenia kolumn.Za jakośc dzwięku czy brzmienie amplitunera odpowiadają układy do tego przeznaczone a nie zasilacz.
nawet nie będę tego komentował. Najgorzej jest wtedy, gdy ktos kto nie ma zielonego pojęcia wypowiada sie, ale cóż, "papier jest cierpliwy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze zasilacz toroidalny znajduje sie na pokadzie tego onkyo i marketing tejze marki sugeruje klientom ze to ten toroid sprawia ze te onkyo takie czarujace to jeden wielki stek bzdur ! toroid ma bardzo wiele wad jak i zalet i tak samo EI ma wiele wad i jeszcze wiecej zalet , nie bez powodu w wielu topowych high-endowych konstrukjach accuphase , sony es, luxmany , krell znajduja sie wielkie trafa EI

TOROID

zalety:

lepsze parametry elektromagnetyczne

mniejsze rozmiary przy tej samej mocy w por do EI

wady:

-wyższe pasmo przenoszenia, a więc wszelkie "śmieci" z sieci energetycznej przechodzą na dalsze stopnie urządzenia (szczególnie końcówki mocy)

-zwiększony poboru prądu w chwili startu

-wykorzystywanie go w wielu niskich urzadzeniach jak rotel

-audiofil ktory sie nie zna bedzie szukal urzadzen z toroidem bo czytal ze ten najlepszy a to tylko stek bzdur

EI

zalety:

mniejsze pasmo przenoszenia czyli mniej smieci idzie w dalsze uklady elektroniczne i jest to jedna z najwiekszych zalet EI praktycznie dyskwalifikuje wszystkie zalety toroida

wady:

gabaryty dla wyższych mocy czyli krowiaste klocki

Edytowane przez sebastian712

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O i powoli rozmowa mi się podoba:)z zasilaczem EI nie spotkałem się chyba dlatego ze to klasa HI-END.No człowiek słuchający Onkyo z zasilaczem Toroidalnym opisał to tak że niskie częstotliwości (basy)są lepsze w porównaniu do niższych modeli onkyo, jeden może i to usłyszy jeden nie(więc tylko osobisty odsłuch).A Onkyo z serii 905/906/5007 mają zasilacz o pojemności 22000 mikrofarat.Rozumiem że im wyżej tym lepiej?na pewno po części jest to czysty marketing ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy Przez USB odczyta się pliki FLAC/LOSSLES ?? bo mp3 to mnie na takim sprzęcie jakim jest 3007/5007 nie interesuje:)

Tak odczyta ww.pliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...