Skocz do zawartości
robertuss

Zasilacz Toroidalny w Onkyo TX-NR905/906/5007 ma sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Założyłem oddzielny temat może ktoś teraz zauważy moje pytanie;)Zasilacz toroidalny ma znaczenie?Normalny człowiek usłyszy jakość brzmienia?jeśli w ogóle, ma on wpływ na brzmienie?zbytniej przewagi modelu 5007 nad modelem 3007 to ja nie widzę!niby 32bitowy przetwornik?taka sama waga!nie widzę powodu aby aż tyle kasy dopłacać!tak jak testowali modele 805/875/905 brzmienie takie same tylko sekcja video rozbudowana bardziej w najwyższych modelach.A wyczytałem ze model 5007 ma 2 porty USB..dobrze wyczytałem?a drugi to niby do czego służy?przez port USB można czytać pliki muzyczne FLAC i LOSSLES ??905 tego podobno nie potrafił.Nowsze modele o tyle są lepsze że automatycznie pobierają aktualizację(najnowsze firmware)starsze modele tego nie potrafiły tylko serwis lub na własną rękę;)aha i model TX-NR5007 mają niby lepsze zaciski głośnikowe i pozłacane takie wyłapałem różnice w tych modelach, ale szczególnie zależy mi na temacie ZASILACZ TOROIDALNY korzyści jakie są z posiadania tego czegoś w sprzęcie.Niektórzy pisali że różnice w dżwięku są na plus, ale nie potrafili tego opisać(trzeba posłuchać)Pozdrawiam was wszystkich maniaków.No i może ktoś z was udzieli mi bardziej lub mniej zadowalającej odpowiedzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy krok ku "doskonałości" jest pożądany.

Toroid jest takim krokiem, gdyż dobre zasilanie jest podstawą dobrego brzmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na temacie się zbytnio widzę nie znasz, czekam na dalsze wnioski i konkluzje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro uważasz się za tak oświeconego że z góry przyklejasz etykietki osobom które dobrze prawią - nie wiem po co zakładasz taki wątek ?

Spodziewasz się poklasku dla własnej "wizji świata" a każda wypowiedż która ją burzy jest - wg ciebie- pisana przez kogoś kto "się nie zna"

osobliwa postawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze @robertuss chodzi o praktyczne różnice (słyszalne) w jakości dźwięku a nie teoretyczne dywagacje.

AndrzejS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o "teoretycznych dywagacjach" będziemy mówic ZAWSZE dopóty, dopóki nie pójdziemy na odsłuch jednego czy drugiego modelu - to chyba oczywiste

Jednemu wystarczy "wieża" z Tesco za 300zł a inny będzie marudził przy ampie za 20 koła.... Róznice pomiedzy jednym i drugim to właśnie "kroki" o których pisał Bodex

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja lubię takie teoretyczne dywagacje.

Jak widać na tym forum to jest większość teoretyków którzy potrafię teorię zmierzyć, wyliczyć matematycznie i jeszcze usłyszeć różnicę. Brawo.!!!!.

AndrzejS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopie- napiszę wprost- bredzisz od rzeczy

Wybacz ale nie lubie prowadzić dyskusji z kimś kto rzuca ogólnikami o "teorii'

jak masz wiedze- to pisz na temat, ustosunkuj się do tezy czy stwierdzenia- jesli nie masz nic ciekawszego do powiedzenia-po prostu nie zabieraj głosu

No i czytaj ze zrozumieniem

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj swoje posty i wskaz tę merytoryczną dyskusję.

Autor zadał proste pytanie jaka jest różnica brzmieniowa pomiędzy jednym a drogim zasilaczem i czy różnica jest adekwatna do różnicy w cenie tych rozwiązań. Myślałem, że dowiem się coś więcej na ten temat, ale niestety nadal będę żył w nieświadomości.

Pozdrawiam,

AndrzejS.

Ps.

Nie złość się na mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, chłopaki, nie kłóćcie się, przecie nie o to chodzi, trza pomóc gościowi...

Ja spróbuję podjąć się odpowiedzi dla =>robertussa (której nota bene domaga się =>andsie1), a która sądzę doskonale jest znana kolegom =>BoDeX oraz =>mobor.

Otóż WARTO zastosować toroida, jak najbardziej WARTO...

A jeszcze dodam, że czym większy gabarytowo (o większej liczbie uzwojeń oraz mocy, np. 3000 - 3500W do spawarek lub innych "ciężkich" urządzeń przemysłowych), tym lepszy (słyszalne są bardzo wyraźne róźnice w brzmieniu, a właściwie w każdym jego aspekcie - polecam bezpośredni odsłuch).

Szczególnie sprzęt lampowy, bądź "hybrydowy", podatny jest na tego typu eksperymenty "z prądem".

Zresztą nie tylko "z prądem", bo np. żonglowanie samymi lampami oraz interkonektami potrafi czasem absolutnie zaskoczyć...

Ale, to już inna historia...

Pozdrawiam

Grzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o czym ty piszesz ? andsie zaraz ci zwymysla od "teoretyków" i innych

szkoda klawiatury na puste dyskusje z kimś kto nie ma NIC do powiedzenia...tylko prowokuje

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jak na innych forach sprzeczki kłótnie i nic konkretnego.Tak jak na konkurencyjnym Audiostereo.AndrzejS ma rację zadałem proste pytanie(a) i wszyscy się motają!AndrzejS ty także się nie doczekasz na odpowiedż na moje pytanie jakie tu zadałem sam widzisz co się dzieje.Zresztą nie tylko o sam zasilacz chodzi , zadałem tam kilka pytań prostych lub bardziej złożonych zasilacz/usb/zaciski głośnikowe/ "różnice"czy niemożna podyskutować normalnie o dobrym sprzecie?chciałem przyciagnąc do dyskusji posiadaczy tych urządzeń, i mam nadzieje ze tak się stanie lub mój temat tutaj umrze.Coś niby człowiek wie ale chciałbym zebrać opinie ludzi posiadających te wspaniałe sprzęty.Szkoda że nie znam języka angielskiego bo udałbym się do bardziej profesionalnej strony AVFORUMS.I chłopy obiecajcie mi że nie będzie żadnej kłótni:)Gelo29 dziekuje za dobre chęci(chłopaki wierzę w was)podyskutujmy wiem że są ludzie którzy mają ten sprzęt.Wiem że najlepszy jest odsłuch , ale Audiofile przeciez mają takie ładne słownictwo ;)i potrafią opisać dżwięk wydobywający się z zasilacza toroidalnego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostales odpowiedz - nie oczekuj ze ktos bedzie pisał elaboraty

zadanie domowe trzeba odrobic samemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam spróbuję choć trochę załagodzić dyskusję,wypowiem się o onkyo 5007,którego jestem posiadaczem od miesiąca.Z tym modelem związałem niedawno,wcześnie miałem yamahę 1500.Wydawało mi się że yamaha to jest ,,to" ale po podpięciu 5007 zestaw kolumn dostał''nowe życie".Dźwięk stał się klarowniejszy,czystszy i nabrał pełniejszego wymiaru.Nie znam innych modeli onkyo wię się nie wypowiem,jaka może być różnica między nimi.Bardzo mądrze sprawę toroidu przytoczył tu kolega gelo 29,bo czym większy(nie znaczy że musi być to szafa oświetleniowa) tym lepszy,taki wzmak się nie męczy,nie dostaje zadyszki.Zadane zostało pytanie:po co są dwa porty usb?Z praktycznego punktu widzenia uważam ten pomysł za świetne rozwiązanie.Ja osobiście używam 16 Gb pamięci zewnętrznej i podpiąłem ją w tylnej części AV.Nie musi być otwarta klapka i nie ""szpeci "to tak.Doraźnie można skorzystać z przedniego portu np.jak przyjdzie znajomy z własną muzą.Ustosunkowując się do pozłacanych gniazd to powiem tak,warto coś takiego mieć.

Odpowiem to na przykładzie .Różnica jest zauważalna,kiedyś przez przypadek w moim dvd zamieniłem kabel euro z nie pozłacanymi końcówkami na kabel z pozłacanymi stykami,i co ?i efekt był piorunujący,kolory stały się żywsze, poprawiła się ostrość.Pomyślałem,czemu nie spróbować z innymi kablami.Teraz stosuję tylko te "złote".Onkyo kupiłem w ciemno nie słuchając go wcześniej ale dzisiaj widzę,że to dobry wybór a nie ma nic gorszego jak być nie zadowolonym z podjętej decyzji.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kupa na klacie mniej walila gdy miedzy nia a klate polozylem serwetke (w porownaniu do kupy na golej klacie) ;)

tez bym chcial zobaczyc jakies merytoryczne dane na ten temat, np jakies slepe testy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj widze kolega sobie niezłego nika sprawił ;) , poziom postu adekwatny, ze swojej strony moge dodac iz 905 gra znacznie lepiej w stereo i kinie domowym niz moja była yamaszka 1800 która miała tak zwany zasilacz impulsowy, czuc że onkyo ma wiekszy zapas mocy co przekłada sie tez na łatwosc wysterowania kolumn

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie którzy posiadają model TX-NR805 a słuchali model 875/905 piszą tylko o różnicy w wyposażeniu nic nie wspominają o lepszym brzmieniu jakie ma model 905 dzięki temu wspaniałemu zasilaczowi który występuje tylko w tym modelu.."...za dopłatą 1000zł nie usłyszymy lepszego brzmienia różnica jest tylko w wyposażeniu i to różni te modele między sobą..."taka jest wypowiedz człowieka który odsłuchiwał te modele. 805/875 waga 23,5 kg model 905 24kg różnica 1 kg, myślałem że to spowodowane jest zastosowaniem właśnie tego Lepszego zasilacza Toroidalnego i w tym przekonaniu zostaje do dziś.Ale patrząc na modele 3007/5007 waga taka sama 25kg więc?zasilacz Toroidalny prezentuje się okazale na zdjęciach w modelu 5007 więc dlaczego jest taka sama waga?Model 3007 ma także fantastyczne zasilanie , no ale jeśli jest możliwość to trzeba z klienta wydoić kasy trochę:)i tworzy się model 5007 dodane parę dodatków choćby taki zasilacz,końcówki pozłacane itp.Na supermikrofonach i specjalnej aparaturze(w siedzibie ONKYO) wykresy pokazują fantastyczne brzmienie lepsza esencja dżwięku, ale kto z nas to usłyszy?Być może Wieloletni Audiofil.Czyżbym sam sobie odpowiedział na moje pytania?:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Przez USB odczyta się pliki FLAC/LOSSLES ?? bo mp3 to mnie na takim sprzęcie jakim jest 3007/5007 nie interesuje:)

Edytowane przez robertuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy krok ku "doskonałości" jest pożądany.

Toroid jest takim krokiem, gdyż dobre zasilanie jest podstawą dobrego brzmienia.

Tutaj już została zawarta cała odpowiedź.

Twoje pytania zmierzają w kierunku: czy usłyszę różnicę ? i czy chcę za tą ewentualną różnicę dopłacić ? Na te pytanie trzeba odpowiedzieć sobie samemu. Do tego dochodzi sprawa co będzie słuchane, z jakiego sprzętu, przez jakie kable, na jakich głośnikach, w jakim pomieszczeniu itd..

Nasuwa się porównanie motoryzacyjne: czy warto dopłacać do silnika 6 cylindrowego skoro ma taką samą moc co 4 cylindrowy? i czy zauważę różnicę?

Nie sądzę, żeby ze źródła jakim jest USB można było usłyszeć tą subtelną różnicę, czy wzmacniacz jest zasilany dużym czy małym toroidem toroidem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie napisałem- mówiac wprost - MARSZ DO SALONU NA ODSŁUCH

no to się przypętał mądrala i rozpoczął jałowa/czczą dyskusje - po co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po to, aby się coś działo na tym forum.!!nie masz nic do powiedzenia to fajnie daj szanse innym:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj już została zawarta cała odpowiedź.

W tym problem, że żadna odpowiedź nie została zawarta ponieważ trafo toroidalne aboslutnie nie jest czymś lepszym

do zwykłego, zbudowanego na kształtkach z blachy. W topowych konstrukcjach lampowych np. torroidy występują stosunkowo rzadko.

Edytowane przez pinokio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam użytkowniku PINOKIO żadnej konkretnej odpowiedzi jeszcze nie usłyszałem, a może na to pytanie nie ma odpowiedzi?:)ale ty już zaczynasz pisać z sensem.Użytkowniki MOBOR tęż ma racje trzeba wybrać się do salonu na odsłuch osobisty!nie mam takiej możliwości 100km do stolicy mam niby niedaleko...;)ale wielu z was słuchało te sprzęty i możecie się podzielić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnej odpowiedzi brak a najlepsza to jest taka:jak nie słychać różnicy to po co przepłacać ale to najpierw trzeba sprawdzić organoleptycznie czyli odsłuch się kłania.Ja porównywałem(w warunkach domowych) te Onkyo 905 z Harmanem AVR460(klocki w podobnej cenie choć kolega zakupił avr w Anglii za 2800) i mit toroidalnego zasilacza mnie nie oczarował.Być może przy pewnych kolumnach okazało by się że Harman by skapitulował a te Onkyo by dalej grało bez zadyszki ale nie mam zamiaru ani możliwości by to sprawdzić.Poza tym Onkyo 905 ma pobór max 1000 wat Harman AVR460 890 wat czyli dla szarego Kowalskiego który ma do nagłośnienia 20-25m? to i tak wystarczy.Tak naprawdę to nie wiem o co założycielowi wątku chodzi,nie piszesz czy odsłuchiwałeś ten model,z jakimi go porównywałeś,czy ogólnie to jak grają amplitunery Onkyo Tobie odpowiada a mimo wszystko żądasz odpowiedzi na pytanie na które tylko sam sobie możesz odpowiedzieć?Idź na odsłuch,wróć i powiedz nam czy Ty słyszałeś różnicę.Ja nie porównywałem modelu 905 z niższą serią to nie wiem.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Amralew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...