Skocz do zawartości
olatigid

Blu-Ray goni HD DVD !!

Rekomendowane odpowiedzi

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]..również donoszę, że do przedsprzedaży powoli trafia Blu-Ray:

prócz już dostepnego Playera Panasonica w kosmicznej cenie, do sprzedaży w EU wchodzą:
[center][b]Sony BDP-S1 - 4499 pln[/b][/center]
[center][img]http://www.hawk.ch/images/SONY/bdp-s1.jpg[/img][/center]

[center][b]Pioneer BDP-HD1 - 6499 pln[/b][/center]
[center][img]http://www.hawk.ch/images/Pioneer/pioneer_BDP-HD1.jpg[/img][/center]

[center][b]Samsung BD-P1000 - 4499 pln[/b](test na hdtvpolska.com:[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=1160"]TEST BD-P1000)[/url][/center]
[center][img]http://www.hawk.ch/images/Samsung/samsung_BD-P1000.jpg[/img][/center]

ceny bez komentarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O k...urde ale ceny to przywalili....i dziwić się, że PS3 się spóźnia...BD-P1000 za taką kase O_o przecież on nic nie wnosi właściwie. Ładnie ładnie. No to niedługo czas na konfrontacje HDDVD vs BR :D Zacieram rączki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdrowo kogoś pogięło aby za licencje kazać sobie płacić taki haracz, że potem ceny są dla bardzo nieliczących się z kasą Klientów ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
[quote name='olatigid' post='12579' date='02.10.2006, 01:49 ']zdrowo kogoś pogięło aby za licencje kazać sobie płacić taki haracz, że potem ceny są dla bardzo nieliczących się z kasą Klientów ....[/quote]


Lizarazu- wszystkie te firmy są w BDA, same sobie płacą te licencje ? Chyba nie.
Ceny są wynikiem marketingu i przekonania że ktoś to kupi i tak.
A za 2 miesiące w USA i Japonii najtańsza alternatywa BD - PS3, w dodatku z HDMI w obu wersjach i wydaje mi się że kwestia popularności i rozpowszechnienia obu formatów będzie rozwiązana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lizarazu' post='12574' date='02.10.2006, 00:35 ']komentarz:

bye bye blue ray :D
welcome HD-DVD ;)[/quote]


Ciekawe skąd potencjalni nabywcy wezmą płyty gęsto zapisane , aby uruchomić swoje drogie zabawki ?
Powraca pytanie o regionalizację płyt HD-DVD i BLURAY - zna ktoś jakieś szczegóły ?


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='12603' date='02.10.2006, 11:10 ']Powraca pytanie o regionalizację płyt HD-DVD i BLURAY - zna ktoś jakieś szczegóły ?[/quote]

Regiony dla Blu-ray:
A/1 - North America, South America, East Asia except for China
B/2 - Europe, Middle East, Africa and Oceania
C/3 - China, Russia and South Asia

HD DVD nie posiada regionalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='DaN' post='12605' date='02.10.2006, 11:40 ']Regiony dla Blu-ray:
A/1 - North America, South America, East Asia except for China
B/2 - Europe, Middle East, Africa and Oceania
C/3 - China, Russia and South Asia

HD DVD nie posiada regionalizacji.[/quote]


Jeśli to prawda ( podaj proszę źródło ) , to kolejny cios w plecy dla Blu-ray !
Płyt HD-DVD w stanach jest już całkiem spora ilość ;)

Czy już ktoś z Forum posiada player HD-DVD i mógłby potwierdzić powyższe ?

[url="http://www.dvdempire.com"]Spis tyttułów HD-DVD i Blu-ray[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...mam w kolekcji już kilka filmów HD DVD, zaden nie ma regionu,
np są w wersji jezykowej UK, FR, ESP, DE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

[quote name='olatigid' post='12616' date='02.10.2006, 14:21 ']...mam w kolekcji już kilka filmów HD DVD, zaden nie ma regionu,
np są w wersji jezykowej UK, FR, ESP, DE...[/quote]

Są już jakieś 'przyrodnicze' tytuły ??? Jestem ciekaw jakości tychże ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='12611' date='02.10.2006, 12:33 ']Jeśli to prawda ( podaj proszę źródło ) , to kolejny cios w plecy dla Blu-ray ![/quote]
Google, Wikipedia, cokolwiek :D

Jeżeli chodzi o HD DVD to sprawa regionalizacji nie jest jeszcze do końca jasna, tzn. nie została wprowadzona, ale może tak się stać. Jednak jest to bardzo wątpliwe, skoro do tej pory nie zdecydowali się na ten krok. Zresztą jest to wielka zaleta tego formatu. Szkoda że M$ zostawił podział na regiony w X360 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='olatigid' post='12616' date='02.10.2006, 13:21 ']...mam w kolekcji już kilka filmów HD DVD, zaden nie ma regionu,
np są w wersji jezykowej UK, FR, ESP, DE...[/quote]


US,FR,ESP to rozumię , ale skąd tam jeszcze DE ?
Mógłbyś gdzieś wrzucić fotkę takich płyt ( okładki ) ?

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

[quote name='DaN' post='12630' date='02.10.2006, 15:54 ']Szkoda że M$ zostawił podział na regiony w X360 ;)[/quote]

W Playstation3 dokładnie na odwrót - Blu-Ray ma regiony a gry wg wszelkich wskazań na niebie i ziemi - nie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) Witam ! Szanownych Kolegów wobec objawienia się na stronie samsung.pl instrukcji w języku PL do PDP P1000 zadałem pytanko mailem kiedy i gdzie to cudo można kupić (w kraju) i otrzymałem odpowiedz : JEST DOSTĘPNY W SIECI HANDLOWEJ PROSZĘ SIĘ ... KONTAKTOWAĆ Z DETALEM ... ???????
Mam wobec tego pytanko czy widzieliście w sklepie to cudo?? czy jak zwykle "facet odwal się od nas ..."
Pozdrawiam wlodek. PS nie piszcie , że w listopadzie itd to wiemy ale , że obecnie jest .. to co innego ? Edytowane przez wlodek1956

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W kraju to niema jeszcze chyba.

Ale w DE jest w MM za 1190e. Lecial film BR S.W.A.T. Jak dla mnie to zadna rewelacja !!

Obraz gorszy niz to co mamy z binarek. Ale w/g mnie. Film byl puszczany na Samsungu 46" 1366x768.

Oczywiscie chodzi o Samsung BD-P 1000 Blu-ray. Edytowane przez neomac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='neomac' post='19432' date='02.11.2006, 17:00 ']
W kraju to niema jeszcze chyba.

Ale w DE jest w MM za 1190e. Lecial film BR S.W.A.T. Jak dla mnie to zadna rewelacja !!

Obraz gorszy niz to co mamy z binarek. Ale w/g mnie. Film byl puszczany na Samsungu 46" 1366x768.

Oczywiscie chodzi o Samsung BD-P 1000 Blu-ray.
[/quote]

No to ładnie piszesz. Skoro masz takie odczucie tzn. że lipa ; / ale w sumie czego można było się spodziewać? Kolosalnej różnicy ; ) WKońcu HD to HD. Satelita czy Płyta bez wielkiej różnicy.

Skoro mamy materiały w 20Mbps to rzeczywiście co Nas może zaskoczyć. Takie uczucie odniosłem już gdy testowaliśmy BR na tej płycie testowej od Samsunga. I się potwierdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktoś se na allegro filmy wystawia [url="http://www.allegro.pl/item137306148_filmy_hd_blu_ray_nowosc_.html"]http://www.allegro.pl/item137306148_filmy_...ay_nowosc_.html[/url]
Ostatnio widziałemnagrywarke do kompa i lapa z BR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napędy BD do kompów są od czerwca w sprzedazy, Pioneera, a LG od wrzesnia
od czerwca jest tez Laptop Sony Vaio z BD, oraz dwa desktopy Sony

póki co napędami praktycznie zero zainteresowania, natomiast jest kompami Sony !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Panowie radzę przypomnieć sobie pierwsze kroki dvd ja miałem kilka tytułów z usa po 2.. zł i jakość ich oceniam na 2 z + (wobec oczekiwań oczywiście ) czytałem kilka recenzji samsunga i z 3 pozycji filmowych 1 była w/g oceniających wzorowa !!! czyli jak zwykle zależy co się da na tackę zgodnie z sentencją : g... włożysz to i g... masz :P dlatego jestem bardzo ciekaw i jak sam organoleptycznie sprawdzę to bedę pewny czy wart kasy. Pozdrawiam wlodek. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak wogole to średio jestem obeznany w BR i HD-DVD ale tak z tego co czytałem w wikipedi i paru innych tekstów wnioskuje że HD-DVD jest troche mniej pojemne ale i tak lepsze i chyba tańsze niż BR!I chyba jedynym wyjściem dobrym bedzie hybryda.Z tego co czytałem to wiekszość znanych wytworni popiera HD-DVD!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No niestety nie. Sony Pictures czyli Columbia, TriStar i należąca również MGM (Bondy!) są z natury rzeczy za BD i w US tytułów tych wytwórni na razue nie uświadczysz na HD-DVD. Cała nadzieja w Komisji Europejskiej, która zaczyna przyglądac się temu bądź co bądź ograniczaniu wyboru klientowi a właściwie zmuszaniu go to kupna dwóch odtwarzaczy HD jeśli będzie chciał kupować filmy ze wszystkich wytwórni. Za BD mocno też stoi FOX (m.in. Titanic, Szklane Pułapki, X-Meny) i Buena Vista czyli Disney Pictures (a więc i Pixar), Touchstone Pictures ( za takimi hitami jak Piraci z Karaibów na czele). Codź nie wiem na ile FOX i Beuna Vista tak mocno jak Sony będą murem stać za BD (i jak długo).
Pocieszające jest tylko, że reszta dużych studiów (Warner, Paramount, Universal) i wielka rzesza mniejszych popierają bardziej HD-DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to wogóle będzie z tym HDDVD widziałem na amazone.de kilka filmików na HDDVD i jest tam opis 480p i 1080p czy to znaczy ze 720p i 1080i nie będzie albo trzeba będzie z 480p upscalowac na 720p albo z 1080p downscalowac na 1080i ? sam niewiem nieznam sie zabardzo. :D Albo cos takiego Combo Disc czyli HDDVD/DVD w jednym [url="http://hddvd.highdefdigest.com/fastandthefurioustokyodrift.html"]Moja strona[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Panowie błagam nie mieszajcie formatów z jakością !!! poczytajcie o specyfikacji i dowiecie się jaka jest różnica UWAGA jakośc materiału wynika (w uproszczeniu) ze sposobu kodowania i tu i tu można zrobić to lepiej lub byle jak - ale nie zaprzeczalną przewagę ma BD z uwagi na POJEMNOŚC czyli możliwośc zapisania znacznie więcej informacji niż konkurencja co POWINNO przekładać się na jakość zwłaszcza przy obiecanych dodatkach co jest na przyszłość no i nowe formaty baaaardzo pamieciochłonne, zgadzam się , że dla nas liczą się koszty i tu przewagę ma HD-DVD. :D Pozdrawiam wlodek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, jakość obrazu na tyh płytach jest wynikiem jakości kodowania ale HD-DVD używa głównie VC-1, który daje lepszą jakość w mniejszeym pliku niż pamięciożerny stary MPEG-2 stosowany na większości pierwszych płyt BD. Obserwując jednak recencje kolejnych tytułów HD-DVD i BD (wydawanych za oceanem) można przyjąć (po początkowej przewadze jakościowej HD-DVD), że obraz będzie równie znakomity na konkurencyjnych formatach i nie jakość zadecyduje o zwycięstwie któregoś z nich. Wygra lub zdobędzie znaczącą przewagę ten format, którego odtwarzacze będą bardziej dostępne cenowo (sprzęt stacjonarny) i popularniejsze w pecetach (na jakie napędy będą stawiać w przyszłości producenci kompów) i "niestety - stety" wszystko wskazuje, że będzie to HD-DVD. Mam wrażenie, że PS3 nie będzie jednak decydującym atutem Sony - pamiętać trzeba, że Xbox 360 wypuszcza lada chwila dość tani napęd HD-DVD a prawdopodobnie za jakiś czas update tej konsoli będzie miał juź taki drive montowany wewnętrznie. Drugim orężem w bitwie jest ilość tytułów dostępnych w każdym formacie i tutaj rzeczywiście batalia jest nierozstrzygnięta, tak więc moim zdaniem zadecyduje sprzedaż sprzętu, chyba, że obozy pójdą na kompromis i zgodzą się na produkcję napędów hybrydowych. I tu jest jednak również pewien detal, który działa na korzyść HD-DVD ponieważ jak łatwo można sobie wyobrazić taki player stacjonarny (dwie kieszenie) to już np. jest problem z notebookami bo nie sądzę aby producenci takiego sprzętu montowali dwa drive'y HD - pamiętajcie, że ze względu na większą niż HD-DVD podatność na uszkodzenia filmy BD są wydawane w kasetach. Toshiba - gówny składnik konsorcjum HD-DVD - to przecież również jedna z największych marek w świecie laptopów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HD DVD może uzyskac przewage przy viscie jesli vista bedzie obsługiwac hd-dvd to bedzie on montowany w nowych kompach a co za tym idzie pojawią się gry na hd-dvd a wtedy może sie pojawić dośmocna konkurencja dla PS3 i X360 ale konsola to nie komp i na odwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...