Skocz do zawartości
miondi

BR pioneera

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Bardzo prawdopodobnie ze mój temat był już omawiany wielokrotnie ale:

moje pytanie / wątpliwość

zastanawiam się nad kupnem BR pioneera albo 320ski lub 51-ki. Posiadam amplitunera Yamahy RXV540 - stara, ale dobra maszynka ale bez wejsc HDMI - dla dźwięku wejścia optyczne, przez HDMI podłącze tv plazma Panasonica.

Co radzicie??

a moze inny BR - zależy mi na nie tylko na b.dobrym video + upscaling ale także nad b.dobrym audio.

z góry dzięki za pomoc

aha jeszcze jedna sprawa - ktos pisał ze ceny sa podobne - dzisiaj różnica w necie to 800PLN

miondi

Edytowane przez miondi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b dobre audio ?

tylko 51

ale to juz marzenie

radze philipsa jak nie ostaniesz 51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
b dobre audio ?

tylko 51

ale to juz marzenie

radze philipsa jak nie ostaniesz 51

Philipsa 9500 ???

czytałem o nim ze jest świetny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UŻYWAM 51 OD ROKU,REWELACJA POD WZGLEDEM DZWIEKU I OBRAZU,POLECAM Z CAŁYM SUMIENIEM,POZDRAWIAM,PIOTR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
b dobre audio ?

tylko 51

ale to juz marzenie

radze philipsa jak nie ostaniesz 51

Za używkę 51 trzeba dać?

Czy laser w nim nie siada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laser siada w każdym

51 mogę załatwic- nowy, nie śmigany w kartonie - jakby ktos chciał /info na priva/ - cena 1600zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem wczoraj w salonie Denona i gościu z obsługi trochę mi zamieszał. Niestety skrytykował Pioneera i 320 i 51 - oczywiście chwalił Denona - WIADOMO.

Potem zaczęliśmy rozmawiać o sposobach podłączenia audio gdy nie mam wejścia HDMI, to jak połączyć, czy poprzez optyka czy analoga 5.1.

Jego zdaniem najlepszy dzwięk uzyska się poprzez analoga + można wykorzystać dekodowanie sygnałów DD HD Master i DTS... bezpośrednio z BR.

Z tego co czytałem Philips 9500 ma wyjścia analogowe 7.1 ( mi wystarczy tylko 5.1 ) .

Czy ktoś ma miał okazje testować tego Philipsa???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

philips 9500 to bardzo dobry blu jest sporo info na tym forum, opcja wyszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz wyszukasz 9500 to poszukaj tez na necie bo Philips zaprezentowal model 9600 ktory jest 3d ready i ma jeszcze kilka dodatkow. Wyglada identycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

kolego miondi,

bierz Pionka 51FD - skoro masz okazję kupić za 1.600,- zł. Będziesz bardzo zadowolony. Sam mam też Yamahę, ale RX-V650, a więc również bez HDMI. Zasilam ją po "analogu", a więc przez we. MULTI CH IN, czyli układ 7.1, choć wykorzystuję układ 5.1. Dekodery DTS-HA MA czy Dolby TrueHD w LX71 czy 51FD są te same i są naprawdę bardzo dobre. Nie mam porównania z innymi dekoderami, ale odtwarzanie płyty naprzemian przez coaxial (zwykły DTS) a DTS-HD MA to 2-różne światy. Ja wiem, że DTS-HD MA a DTS zwykły to już duża różnica w wielkości strumienia przepływu, ale w odsłuchu jest jeszcze wyraźniejsza niż to wynika z parametrów obu standardów.

Edytowane przez leotdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

zostały im same pulkowniki ze sklepów stad ta cena- czyli trzeba przyjac ze solidnie "wygrzane"

jak ktoś lubi używki- czemu nie

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na tej stronie[url="http://www.richersounds.com/product/blu-ray/pioneer/bdp51fd/pion-bdp51fd 51FD za ok 750zl to nie to samo co 1600zl :)

prawie masz rację,

ale "prawie" robi różnicę. Co zrobisz jak padnie Ci napęd ? A ja miałem właśnie taki przypadek (wątek o LX71), a gwarancja 2-letnia (polska dystrybucja DSV) daje mi jednak komfort. W pozostałych przypadkach 1-roczna europejska prducenta, z tym że sam nie wiem jak się ją wtedy egzekwuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego miondi,

bierz Pionka 51FD - skoro masz okazję kupić za 1.600,- zł. Będziesz bardzo zadowolony. Sam mam też Yamahę, ale RX-V650, a więc również bez HDMI. Zasilam ją po "analogu", a więc przez we. MULTI CH IN, czyli układ 7.1, choć wykorzystuję układ 5.1. Dekodery DTS-HA MA czy Dolby TrueHD w LX71 czy 51FD są te same i są naprawdę bardzo dobre. Nie mam porównania z innymi dekoderami, ale odtwarzanie płyty naprzemian przez coaxial (zwykły DTS) a DTS-HD MA to 2-różne światy. Ja wiem, że DTS-HD MA a DTS zwykły to już duża różnica w wielkości strumienia przepływu, ale w odsłuchu jest jeszcze wyraźniejsza niż to wynika z parametrów obu standardów.

witaj

czyli masz podlaczenie poprzez "analog" - tak?

a jakie używasz kable, albo jakie możesz polecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witaj

czyli masz podlaczenie poprzez "analog" - tak?

a jakie używasz kable, albo jakie możesz polecić

tak, przez analog, a kable Prolink, zatem bez fajerwerków, ale za to krótkie 0.5m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...