Skocz do zawartości
Lizarazu

TEST: Samsung WS-32Z409P CRT Slim Fit "HD ready"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Powiedzcie mi czym sie rozni WS-32Z419P od opisywanego tutaj modelu z koncowka 409P ??
Oczywiscie poza wygladem zewnetrznym :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jaceq' post='26441' date='04.12.2006, 14:37 ']
Witam
Powiedzcie mi czym sie rozni WS-32Z419P od opisywanego tutaj modelu z koncowka 409P ??
Oczywiscie poza wygladem zewnetrznym :lol:
[/quote]

w samsungu powiedziano mi, że różnią się tylko wizulane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ehh myslalem ze moze cos z geometria poprawili.
Chcialem philipsa 32PW9551 ale raz ze go nigdzie nie ma, a dwa ze musze nowy stolik kupowac.
A ten samsung ma fajna podstawke jak lcd, wiec moglby zostac stary.
Tylko ta geometria. Na LCD to chyba raczej sie nie skusze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Mam ten model juz chyba tydzien jak dla mnie tv ok z geometria sobie kazdy poradzi oglolnie jestem zadowolony mam jeszcze pytanko do Gmeru czy roznica w podlaczonia xbox360 do philipsa i tego samsunga byla az tak duza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, to ja sie tez dolacze do pytania, bo glowne cele to podlaczenie tv do x360 i pc. Na kablowke nie mam czasu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie w pokoju stanal 419P ;) Mialem kupic Philipsa, ale po obmierzeniu okazalo sie, ze po prostu nie mam miejsca :) Bede musial sie pogodzic z opinia, ze Samsung ma gorszy obraz, jednak czy tak czy siak na LCD przyjdzie jeszcze czas.

Chcialem sie pobawic w menu serwisowym geometria (chociaz akurat u mnie wszystko wyglada na pierwszy rzut oka OK) tylko dreczy mnie pytanie - skad wziasc tablice testowe? W samym TV pewnie ich nie ma, nie mam tez XBOXa ani innej platformy. Jest na to jakis sposob?

Z pierwszych wrazen moge tylko powiedziec, ze:
- poza obszarem '4/3' dziwnie jest obraz rysowany - zapewne wina geometrii;
- ogladajac mecz na C+Sport w czasie ruchu kamery wystepowaly 'duszki' wokol pilkarzy a na zielonym tle trawy zauwazylem fioletowawe plamy, ktorych na innych kanalach nie widze.
- kolejny mankament to 'kratownica' po obydwu bokach ekranu. Gdy oglada sie 4/3 nie ma tego, gdy wlacze 16/9 to w czesci srodkowej jest ok, natomiast po bokach jest strefa, gdzie piksele sa wyswietlane podluznie. Mial ktos cos takiego i poradzil sobie? Jak tak dalej pojdzie, to zmienie go na philka...
- z dvd nie lepiej...

Ugh, trzeba sie bedzie pobawic :/

Edytowane przez pbuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pbuda' post='26975' date='06.12.2006, 14:37 ']

Chcialem sie pobawic w menu serwisowym geometria (chociaz akurat u mnie wszystko wyglada na pierwszy rzut oka OK) tylko dreczy mnie pytanie - skad wziasc tablice testowe? W samym TV pewnie ich nie ma, nie mam tez XBOXa ani innej platformy. Jest na to jakis sposob?

Ugh, trzeba sie bedzie pobawic :/
[/quote]

nagraj na płytkę tablice testowe, a twój dvd powinien je wyświetlić. plansze podawałem może one Ci pomogą. są troszkę wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@pbuda opanowales moze motyw tych fioletowych plam ja mam jeda w lewym dolnym rogu wlasnie wiedze jak jest tlo jasno zielone,biale lub wczoraj zauwazylem tez na mistrzostwach w plywaniu troche mnie to drazni z geometria ju dalem sobie rady ale z tym jest ciezko Edytowane przez hulio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj wyswietla plamy na calym ekranie, nie tylko w rogach, dodatkowo jest to pierwszy tv crt jaki w zyciu widzialem, ktory smuzyl. Wlasnie jade go oddac, bo ten moj egzemplarz nie nadaje sie do ogladania tv. Geometria... po godzinie zabawy bylo juz w sumie dobrze, kolory lipa, ogromna ilosc przetwarzania cyfrowego (zanik ostrosci i rozmycie na mniej kontrastowym obrazie). Trawa wygladala jak zielone bloto, reklamy wokol boiska (te elektroniczne) rozmazywaly sie w czasie ruchu obrazu. Nie do usuniecia boczne 'podluzne' obrazy, widoczne na sredniociemnym tle... te kilka wad dla mnie oznacza jedno - oddaje TV i wydaje swoj werdykt - ten TV nie nadaje sie do niczego. Philek w Euro RTV AGD wygladal duuuuuuuzo lepiej i bez wchodzenia w menu serwisowe ustawilem zyletke obraz z analogowej anteny :lol: Tutaj po dwoch dniach lipa lipa i jeszcze raz lipa. Myslalem sobie, ze obraz gorszy, phi, poradze sobie... trafil sie lipny model i skucha... jade po philka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Phil bedzie dopiero jutro. Chcialem tez zaznaczyc, ze wady, ktore ja widzialem, nie kazdy dostrzeze. Dodatkowo nie oszukujmy sie - slabej jakosci sygnal bedzie wygladal slabo, nie zaleznie od TV. Na 32 calach naprawde to widac, nawet na C+ film 16/9 wygladal wczoraj marnie (Alfie, kiepsko nadawany byl). Podjechalem dzisiaj do innego sklepu, zeby zobaczyc Philka i pobawilem sie nim ostro, zeby przyjzec sie, czy nie ma podobnych wad co Samsung. Nie mial. Naleze do ludzi, ktory ponad wyglada cenia funkcjonalnosc urzadzenia, dlatego wg mnie telewizory Slim nie nadaja sie do ogladania. 11cm glebsza tuba w Philku robi swoje i nie chce tutaj promowac Philipsa, tylko po prostu przekazuje swoje odczucia. Chcialem tez zaznaczyc, ze moj Samsung zdawal sie byc kopniety (szczegolnie smuzenie) i nie w kazdym egzemplarzu moga te wady wystepowac. Moja rada - jesli macie zamiar ten TV kupowac, wybierzcie sie najpierw do sklepu i popatrzcie na niego. Ogladajcie obrazy ciemniejsze, np. obrady sejmu (bo wtedy widac dobrze siatke po obydwu bokach, nawet przy 4/3) i pilke nozna. Moje 2 grosze B) Jutro relacja z testow Philka B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 3 godzin bawie sie juz Philipsem. Na pierwszy rzut oka - jest czesciowo lepszy. Dlaczego czesciowo? Jesli chodzi o jakosc obrazu, to jest zdecydowanie lepszy - brak smuzenia jakie zaobserwowalem w Samsungu, obraz ostry na calym ekranie, generalnie obraz jest wyrazniejszy. Kilka rzeczy mi sie jednak nie podoba - przede wszystkim dioda power. O ile kolor jest zajefajny (zawsze mialem slabosc do niebieskich LEDow) o tyle swieci dosc mocno i w ciemnym pokoju podczas ogladania po prostu wkurza. Druga rzecz to tryby obrazu. Chodzi mi tutaj o parametry. W Samsungu jest kilka trybow do wyboru (Film, Dynamiczny, Uzytkownika, Standardowy) natomiast tutaj trzeba wszystko recznie zmieniac. Troche to wkurza, bo osobiscie lepiej mi sie ogladana np. pilke nozna na troszke bardziej mdlych kolorach a filmy przy cieplejszych barwach i ostrzejszych kolorach. Glosniki tez wydaja sie gorszej jakosci, chociaz to akurat jest najmniejsze zmartwienie :angry: Design Philipsa jest gorszy, ale nie po to sie kupuje telewizor zeby patrzec na niego, tylko patrzy sie na to, co wyswietla. Philips wyswietla obraz lepiej.

Zaznaczam, ze to sa moje wlasne odczucia i kazda osoba moze widziec to wszystko inaczej. Po dwudniowych doswiadczeniach z Samsungiem jestem sklonny odradzac zakupu tego telewizora na rzecz Philipsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pbuda' post='27825' date='09.12.2006, 20:38 ']
Od 3 godzin bawie sie juz Philipsem. Na pierwszy rzut oka - jest czesciowo lepszy. Dlaczego czesciowo? Jesli chodzi o jakosc obrazu, to jest zdecydowanie lepszy - brak smuzenia jakie zaobserwowalem w Samsungu, obraz ostry na calym ekranie, generalnie obraz jest wyrazniejszy. Kilka rzeczy mi sie jednak nie podoba - przede wszystkim dioda power. O ile kolor jest zajefajny (zawsze mialem slabosc do niebieskich LEDow) o tyle swieci dosc mocno i w ciemnym pokoju podczas ogladania po prostu wkurza. Druga rzecz to tryby obrazu. Chodzi mi tutaj o parametry. W Samsungu jest kilka trybow do wyboru (Film, Dynamiczny, Uzytkownika, Standardowy) natomiast tutaj trzeba wszystko recznie zmieniac. Troche to wkurza, bo osobiscie lepiej mi sie ogladana np. pilke nozna na troszke bardziej mdlych kolorach a filmy przy cieplejszych barwach i ostrzejszych kolorach. Glosniki tez wydaja sie gorszej jakosci, chociaz to akurat jest najmniejsze zmartwienie :angry: Design Philipsa jest gorszy, ale nie po to sie kupuje telewizor zeby patrzec na niego, tylko patrzy sie na to, co wyswietla. Philips wyswietla obraz lepiej.

Zaznaczam, ze to sa moje wlasne odczucia i kazda osoba moze widziec to wszystko inaczej. Po dwudniowych doswiadczeniach z Samsungiem jestem sklonny odradzac zakupu tego telewizora na rzecz Philipsa.
[/quote]

Przecie Philips ma możliwość przestawienia trybów obrazu przycisk smart na pilocie!!! radze poczytać w temacie o tym tv jak najlepiej go ustawić warto wejść do menu serwisowego i składowe koloru dać na wszystkie na 30 zwiększyć cl do 11-12 i wtedy jedziesz jasność tak na 35-40, kontrast 50-60 kolor 45-50 i dopiero wtedy super świeci no i trzeba wyłączyć dynamiczny kontrast i najlepiej zrezygnować z redukcji zakuceń bo może smużyć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem troszke przesadzasz z opinia o Samsungu.Straszysz niepotrzebnie uzytkownikow oraz potencjalnych klientow, z blahostek robisz taaaakie wady, powiem krotko-wyolbrzymiasz. Smuzenie ? Plamy na calym ekranie? Uzytkuje go od ponad miesiaca i nie zauwazylem takowych. Moim zdaniem Philips ma poprostu lepszy obraz co nie znaczy ze samsung ma zły, to tak jakby powiedziec ze ktos dostal 6 z domowego a inny 5. Obydwa telewizorki maja dobry obraz z tym ze Phill jest lepszy i to wszystko. Gadanie o plamach smuzeniu i czym tam jeszcze wie to moim zdaniem zwykle zabobony. Dla mnie jedyna wada jest poprostu za maly ekran, moglby miec tak ze 42 cale, moze rzeczywioscie obraz nie jest tak wyrazny i ostry jak w Philu ale to nie jest od razu rzecz ktora dyskryminuje ten tv. Wielu moich znajomych ogladalo go i jakos nikt nie zauwazyl twoich wad. Ale wiesz jak bardzo chesz to znajdziesz dziure tam gdzie jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='apollo302' post='27855' date='09.12.2006, 23:29 ']
Ale wiesz jak bardzo chesz to znajdziesz dziure tam gdzie jej nie ma.
[/quote]
Niestety dziura jest.Jest to dokładnie opisane np na tym forum , są zdięcia tej dziury ( rogi , ramki)
Ale jak słusznie piszesz , to poprostu oglądając TV tego nie widać / nie każdy załważa.
Co nie zmienia faktu , że jest.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziura jest mowisz tak??? Moim zdaniem to zwykla dziureczka,dziurunia. Ze szparki zrobiliscie Canion Colorado. Niedlugo sie dowiem od kogos na forum ze telwizor lewituje w swietle ksiezyca i trzeba go wylączac przed pólnocą bo wybuchnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy telewizor ten moze obsluzyc rozdzielczosc normalna 720p(chyba 1366x768) z xboxa360?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='apollo302' post='27855' date='09.12.2006, 23:29 ']
Moim zdaniem troszke przesadzasz z opinia o Samsungu.Straszysz niepotrzebnie uzytkownikow oraz potencjalnych klientow, z blahostek robisz taaaakie wady, powiem krotko-wyolbrzymiasz. Smuzenie ? Plamy na calym ekranie? Uzytkuje go od ponad miesiaca i nie zauwazylem takowych. Moim zdaniem Philips ma poprostu lepszy obraz co nie znaczy ze samsung ma zły, to tak jakby powiedziec ze ktos dostal 6 z domowego a inny 5. Obydwa telewizorki maja dobry obraz z tym ze Phill jest lepszy i to wszystko. Gadanie o plamach smuzeniu i czym tam jeszcze wie to moim zdaniem zwykle zabobony. Dla mnie jedyna wada jest poprostu za maly ekran, moglby miec tak ze 42 cale, moze rzeczywioscie obraz nie jest tak wyrazny i ostry jak w Philu ale to nie jest od razu rzecz ktora dyskryminuje ten tv. Wielu moich znajomych ogladalo go i jakos nikt nie zauwazyl twoich wad. Ale wiesz jak bardzo chesz to znajdziesz dziure tam gdzie jej nie ma.
[/quote]

Wiem co widzialem. Pisalem tez, ze opisywalem SWOJ egzemplarz, ktory najwyrazniej byl kopniety. W moim przypadku owe wady wystepowaly, a przeslaniem mojego postu bylo: [b]obejzyj zanim kupisz[/b]. Gdy ustawilem Philka w pokoju i podlaczylem, nawet moja mama, ktorej wszystko jedno jak obraz wyglada, powiedziala, ze lepiej swieci (a widziala Samsunga po tweakowaniu w menu serwisowym). Chcialem tez zauwazyc ze "out of the box" Philips swieci lepiej, co jest ogromna zaleta, bo nie kazdy bedzie wchodzil do menu serwisowego.

[quote name='piotr_the' post='27829' date='09.12.2006, 21:16 ']
Przecie Philips ma możliwość przestawienia trybów obrazu przycisk smart na pilocie!!! radze poczytać w temacie o tym tv jak najlepiej go ustawić warto wejść do menu serwisowego i składowe koloru dać na wszystkie na 30 zwiększyć cl do 11-12 i wtedy jedziesz jasność tak na 35-40, kontrast 50-60 kolor 45-50 i dopiero wtedy super świeci no i trzeba wyłączyć dynamiczny kontrast i najlepiej zrezygnować z redukcji zakuceń bo może smużyć!
[/quote]

Faktycznie. Nie popatrzylem na poczatku do instrukcji :) Moj blad. Teraz zaczynam sadzic, ze nawet obsluga jest lepsza jesli chodzi o philipsa :) Co nie zmienia faktu, ze dioda mnie wkur.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i co z tego ze Philips lepiej swieci? Ja juz jeden kibel mam w toalecie i nie potrzebuje drugiego w pokoju. Albo trafiles na lipny ezemplarz Samsunga albo jestes strasznie przewrazliwiony i podatny na aluzje. Moge sie zgodzic co do niewyraznych liter lub zlej geometri bo rzeczywiscie to widac choc nie przeszkadza za bardzo, ale wymysly typu plamy na ekranie lub smuzenie to sa bajeczki. W telewizorach crt smuzenie nie wystepuje , wynika to z ich budowy. Moim zdaniem masz bujną wyobraznie i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='apollo302' post='28473' date='12.12.2006, 13:35 ']
No i co z tego ze Philips lepiej swieci? Ja juz jeden kibel mam w toalecie i nie potrzebuje drugiego w pokoju. Albo trafiles na lipny ezemplarz Samsunga albo jestes strasznie przewrazliwiony i podatny na aluzje. Moge sie zgodzic co do niewyraznych liter lub zlej geometri bo rzeczywiscie to widac choc nie przeszkadza za bardzo, ale wymysly typu plamy na ekranie lub smuzenie to sa bajeczki. W telewizorach crt smuzenie nie wystepuje , wynika to z ich budowy. Moim zdaniem masz bujną wyobraznie i tyle.
[/quote]

ja naprzykład widze smurzenie w crt ale tylko w 100hz chyba za wolne kukłady montują a jak wźmiesz redukcje zakłuceń na max to dopiero jest smużenie :):) czy jak ktoś woli rozmycie!

Edytowane przez piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do podłączenia PC do Samsunga ...409 HDMI, pisaliście, że takie połącze się sprawdza OK, a co z dzwiękiem karta graficzna też go podaje na TV? chyba nie bardzo! choć chciałbym przeczytać Waszą opinie i jak ta konfiguracja ma się do tego że w instrukcji piszą żeby nie podłączać przez HDMI do PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='apollo302' post='28473' date='12.12.2006, 11:35 ']
No i co z tego ze Philips lepiej swieci? Ja juz jeden kibel mam w toalecie i nie potrzebuje drugiego w pokoju. Albo trafiles na lipny ezemplarz Samsunga albo jestes strasznie przewrazliwiony i podatny na aluzje. Moge sie zgodzic co do niewyraznych liter lub zlej geometri bo rzeczywiscie to widac choc nie przeszkadza za bardzo, ale wymysly typu plamy na ekranie lub smuzenie to sa bajeczki. W telewizorach crt smuzenie nie wystepuje , wynika to z ich budowy. Moim zdaniem masz bujną wyobraznie i tyle.
[/quote]


Jaki kibel??. Według mnie wygląda super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='apollo302' post='28473' date='12.12.2006, 13:35 ']
No i co z tego ze Philips lepiej swieci? Ja juz jeden kibel mam w toalecie i nie potrzebuje drugiego w pokoju. Albo trafiles na lipny ezemplarz Samsunga albo jestes strasznie przewrazliwiony i podatny na aluzje. Moge sie zgodzic co do niewyraznych liter lub zlej geometri bo rzeczywiscie to widac choc nie przeszkadza za bardzo, ale wymysly typu plamy na ekranie lub smuzenie to sa bajeczki. W telewizorach crt smuzenie nie wystepuje , wynika to z ich budowy. Moim zdaniem masz bujną wyobraznie i tyle.
[/quote]

Ty chyba nie czytasz moich postow a sie do nich odnosisz... napisalem, ze [b]wedlug mojej opinii[/b] ten telewizor, jesli chodzi o wyswietlany obraz, nie dorownuje Philipsowi, jednakze [b]moja opinia[/b] jest bazowana na egzemplarzu Samsunga, ktory [b]mialem w domu mozliwosc przetestowania[/b]. Przyjzyj sie uwaznie pogrubionym elementom tego postu, moze wreszcie do ciebie dotrze.

Ponownie napisze, ze [b]to, co widzialem ja OSOBISCIE w tym TV, ktos inny moze nie widziec[/b]. Dlaczego jedni widzieli tecze na DLP a inni nie? Nie twierdze, ze WSZYSCY zobaczycie to, co ja widzialem i uznalem za wady, jednak osoby o wzroku podobnym do mojego (cokolwiek by to nie znaczylo) moga takie wady zobaczyc. Zrozum, ze dla mnie jest nie do przyjecia ogladanie obrazu 16/9 z ewidentna kratownica po bokach (co widzialem tez juz po zamianie w innym sklepie) bo mnie to po prostu wkurw.... Efekty smuzenia, ktore widzialem na Samsungu... to BYLO smuzenie i nic nie zmieni mojego zdania. Zadne DNRy itp nie byly wlaczone, moze poza 100Hz wyswietlaniem, ktore albo w Samsungu zle dzialalo, albo nie wiem. Pisalem wczesniej, ze to byl pierwszy CRT jaki widzialem, ktory smuzyl. Plamy tez wystepowaly i nie zaprzeczaj, bo nie widziales mojego TV w akcji i nie badz madrzejszy na odleglosc, bo robisz jedynie z siebie durnia.

Co do podatnosci na aluzje, gdybym byl, to juz bym mial w domu nke, ktora ogladal bym na Sharpie XD1E, wlaczajac czesto DVD za 5000zl na glosnikach za 10000. Fakt, ze mam telewizor za niecale 2.5k, w dodatku nie plaski, a jakze niemodny juz CRT chyba jednak twojej tezie przeczy. Co do bajeczek... bajka dla mnie jest wmawianie innym, ze slim to super sprawa a wyglad telewizora jest wazniejszy niz to co on wyswietla.

To moj ostatni post tutaj, bo mnie meczysz. Opinie moje o obydwu telewizorach znacie, a co z tym zrobicie to juz nie moja sprawa. Edytowane przez pbuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...