Skocz do zawartości
Lizarazu

TEST: Samsung WS-32Z409P CRT Slim Fit "HD ready"

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Dantex1976' post='49368' date='03.06.2007, 23:24 ']d. co ciekawe obraz smuży?!!!!! Zwłaszcza gdy przesuwają szybko się jasne tła (reklamy na białym tle). Wygląda to tak, jakbym miał brudne smugi
na ekranie (Sprawdzałęm nie ma). Dotyczy to również dvd, choc nie miałem żadnego nowszego filmu, żeby to sprawdzić. W Media Markcie widziałem na
lcd mecz futbolowy i jak piłkarze smużą . U mnie smuży murawa. Zastanawiam się czy to wina jakości sygnału, bo na niektórych śmiesznych kanałach na
tunerze cyfry jasne twarze osób smużą jak diabli. Jak na najsłabszych lcd. Być może ten efekt nie występuje na mocnych sygnałach przez HDMI i
component? Generalnie efekt smużenia nie "rzucił" mi się tak drastycznie w oczy w 308T, gdyż byłem pochłonięty fatalną geometrią.[/quote]

Nie znam tego modelu, ale przypuszczam że ma gdzieś w opcjach redukcję szumów obrazowych. Jeśli tak to wyłącz ją czym prędzej. Postęp powinien być zauważalny. Smużenie w tym przypadku generuje elektronika i to co usiłuje ona zrobić z sygnałem. Kineskopu o taką przypadłość raczej bym nie podejrzewał. No i nie przesadzaj z kontrastem. Wogóle to powyłączej wszystkie "dynamiczne" cuda, kontrasty i tym podobne rzeczy. Niech elektronika wcina się jak najmniej w obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, posiadam ten telewizorek od stycznia. Mogę potwierdzić lekkie brzęczenie elektorniki. Słychać je szczególnie wieczorem choć przywyklem do tego na tyle, że muszę sobie o tym przypomnieć aby to usłyszeć. Zegar na ścianie tyka głośniej i też go "nie słyszę". Co do geometrii. Fakt, jest nie najlepiej, ale wg mnie w normie dużych CRT. Pamiętajmy, że jest to kineskop "oczekujący" treści 16/9. Filmy na C+ żółtym w 16/9 wyglądają bardzo dobrze. WIdać lekkie odkszałcenia, ale naprawdę do przyjęcia. Teraz uwaga: ten telewizor POTRAFI wyświetlać przepiękny obraz. Większość filmów na C+, niektóre w TVN prezentują się prześlicznie na zwykłym kablu euro. Kolory super. Bajki na MINIMINI wyglądają "bajecznie". Telewizor ogladam z odleglości 2,5 - 3 metrów. Co do przekazów sportowych. Piłka nożna wygląda różnie. Co ciekawe obecne przekazy C+ lig hiszpańskich i włoskich wyglądają beznadziejnie. Liga angielska o niebo lepiej, polska też nie najgorzej. Widać wyraźnie, że mamy tu do czynienia z sygnałem odmiennej jakości przynajmniej z punktu widzenia tego TV.
W niedługim czasie sprezentuje sobie dekoder HD i wtedy zobaczę na co jeszcze stać tego Samsunga. Zależy mi głównie na poprawie jakości przekazów sportowych. To tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lizarazu czy mógłbys opisac sposób ustawienia geometri w tym tv lub chociaż podal linka na te fora gdzie jest to rozpracowane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='air_jordan_show' post='31192' date='24.12.2006, 16:41 ']Witam.
Jakoś z 2 tyg temu kupiłem Samsunga WS32Z419P Slim Fit
nie zabardzo sie znam na TV i polecono mi wlasnie ten model
jestem abonentem UPC i nie narzekam na jakość obrazu lecz...
musiałem wyeliminowac jeden trójnik na drodze kabla bo wyraźnie mi osłabiał sygnał (jakość)
po podłączeniu zas laptopa kablem s-video/s-video nie wyraźne sa litery w windowsie i internecie(może to wina kabla albo ustawień TV)
może powinienem użyć takiego kabla
[img]http://img216.imageshack.us/img216/7023/hdmidvizd7vj6.jpg[/img]
i takiej przejsciówki
[img]http://img127.imageshack.us/img127/8890/152418123vz6.jpg[/img]
może wtedy napisy nie były by rozmyte ?
podobno tak jest w każdym TV nawet LCD (to prawda ?)

MOJE DODATKOWE PYTANIA:
1. on jest full HD czy jak ?
2. ktoś tam pisał wczesniej ze go można podłaczyć do kompa przez wyjscie HDMI tak jak napisałem wyżej ?
3. podłaczyłem go kablem s-video/-svideo do laptopa i lipa w windowsie jak i internecie napisy sa nieostre nie da sie rozczytac nic (obrazki i zdjecia wyświetla ok) czemu tak jest ?
4. jak sie wchodzi do menu seriwsowego i zmienia tą geometrie ?

co do dzwięku to posiadam Logitech Z-5400 (podłączyłęm kablem euro/mały jack)
prosze o kontakt jakiegoś posiadacza tego TV
może powymieniamy sie opiniami i spostrzenieniami
zbiku100@op.pl
gg 5775502
według mnie:
plusy: ładny wyglad, mały rozmiar jak na CRT, b.dobra jakość obrazu (przeskoczyłem na niego z sony 14 cali i może dlatego hehe)
minusy: brak wyjscia słuchawkowego, brak wyjscia dzwięku[/quote]

Czy udało się tobie podłączyć laptopa do 419P za pomocą tego kabla i tej przejściówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Dantex1976' post='49589' date='05.06.2007, 22:00 ']Czy udało się tobie podłączyć laptopa do 419P za pomocą tego kabla i tej przejściówki?[/quote]


Pisałem już o tym raz, ale napiszę znowu. [b]Nie istnieje pasywna przejściówka z D-SUB na DVI[/b] żeby później podłączyć to kablem DVI-HDMI do telewizora. [b]Tak się nie da[/b]. Szkoda nawet pieniędzy wyrzucać. Do czegoś takiego wymagany byłby aktywny konwerter z sygnału analogowego na cyfrowy.

Pomijam już fakt, że na zdjęciu jest przejściówka DVI/DSUB. Tej przejściówki z tym kablem to nawet fizycznie się spiąć nie da :) . Trudno dość by było 2 wtyczki męskie DVI spiąć ze sobą, no chyba że młotkiem na siłę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Dantex1976' post='49589' date='05.06.2007, 22:00 ']Czy udało się tobie podłączyć laptopa do 419P za pomocą tego kabla i tej przejściówki?[/quote]


[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=2034&pid=47028&mode=threaded&start=100#entry47028"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...=100#entry47028[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gorąco prośbe , to pilne! Czy ktoś wie coś więcej o SAMSUNGu WS-32Z419P bo mam okazje kupić ten model dość tanio i wydaje się bliźniakiem opisywanego modelu....warto? Zależy mi na CRT bo jestem fanem gier konsolowych i mam kilka starszych konsol (N64, Dreamcast, PSone) a sygnał z nich na LCD wygląda okropnie, także polecacie ten model? Niech ktoś pomoże :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Media Markt w Bydgoszczy jest model 32Z419PQ. Co znaczy to Q na końcu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawostka.
Teściu zakupił własnie WZ-32Z419D z Nederlandów (w przeliczeniu wyszło ok.1800 zl).
Zewnętrznie dokładnie taki sam jak inne 419-tki.Nie ma PIP.
Ale na panelu z przodu po lewej na dole ma dodatkowo oznaczenie DVB.
Natomiast z tyłu obok złącz euro jest wolne miejsce.
Z opisu wynika że to miejsce na moduł dostępu warunkowego (Command Interface).
Ciekawe jaki da radę załadować (czy dowolny).
I wymyśliłem tak.
Teściu kupi dowolny prosty tuner + moduł + kartę.
Tuner poda zakodowany sygnał do tv.Tam moduł z kartą to rozkoduja i po sprawie.
Tylko czy aby mam rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W necie pojawil sie rowniez model z literka T.


I to za niecale 1600 zl.

Ja sie nie zastanawiam. Ogladalem wersje 419P i wiekszych usterek nie bylo widac. Geometria znosna, przebarwien nie bylo. Jakosc za cene kolo 1600 b.dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='koles' post='52855' date='07.07.2007, 22:11 ']Ciekawostka.
Teściu zakupił własnie WZ-32Z419D z Nederlandów (w przeliczeniu wyszło ok.1800 zl).
Zewnętrznie dokładnie taki sam jak inne 419-tki.Nie ma PIP.
Ale na panelu z przodu po lewej na dole ma dodatkowo oznaczenie DVB.
Natomiast z tyłu obok złącz euro jest wolne miejsce.
Z opisu wynika że to miejsce na moduł dostępu warunkowego (Command Interface).
Ciekawe jaki da radę załadować (czy dowolny).
I wymyśliłem tak.
Teściu kupi dowolny prosty tuner + moduł + kartę.
Tuner poda zakodowany sygnał do tv.Tam moduł z kartą to rozkoduja i po sprawie.
Tylko czy aby mam rację.[/quote]

Raczej nie masz. Ten modul dostepowy to do DVB-T najprawdopodobniej, a nie DVB-S (bo rozumiem ze tuner sat chcesz nabyc tak?) Sam telewizor musi w takim razie posiadac odpowiedni tuner cyfrowy (czy cyfrowo-analogowy) w standardzie. U nas niestety takie wyposazenie jest wlasciwie nieprzydatne. Z powietrza idzie tylko w aglomeracji Warszawskiej w okolicach Olsztyna we Wrocku bodaj sygnal testowy publicznej i czasowo paczki komercyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wejście do menu serwisowego w samsungu WZ-32Z419P grozi utratą gwarnacji. Przy zakupie tego telewizora zostałem poinformowany że tak :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam na forum.
Jestem świeżym (i to bardzo, bo od wczoraj) posiadaczem 419PQ. Kupiłem ten TV w zasadzie w oparciu o opinie na tym forum. Nie planowałem na razie zakupu, ale stary TV (też Samsung) się "spalił" (po 12 latach). Testowałem go w sklepie i w zasadzie OK (trochę geometria). Testowałem na DVD, przez component i HDMI.
Po uruchomieniu i podłączeniu w domu do Cyfry przez Euro (RGB) obraz jest jakiś "dziwny" Oglądałem mecz na C+sport (zwykłym, bo na razie nie mam HD), i powiem, że na moim starym TV obraz był lepszy. Piłka na zielonej trawie ma jakąś czarną obwódkę, do tego też litery w napisach z nazwami kanałów (białe litery na czerwonym tle) są obramowane jakby czarną ramką. Na starym TV piłka była bez ramki, a litery były białe na czerwonym tle. Zaznaczam, że nic poza TV nie zmieniałem - w zestawie są stare kable, itp. Czy to normalne? A druga sprawa to jakość z anteny zwykłej - tutaj też stary samsung był (pod kątem tego, co widzę) lepszy, żeby nie powiedzieć o niebo.

Pytam, bo do poniedziałku mogę go oddać. A może wina leży po stronie kabli Euro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzis w jednym ze sklepów MM zaproponowano mi zakup tego 32 CRT Samsung HD Ready za 1400zł... Warto ? Chciałem Philipsa 9551 ale coraz trudniej go dostać. Znalazłem go za 2250zł - to prawie 850zł różnicy.

Ogladam TV poprzez "n" boxa, moze podepnę czasem konsole - Xbox 360 lub PS2.

Kupilibyście ? Bo mam zgryz :(

Edytowane przez yaneeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Yaneck . Jeżeli już uparłes się na kupno TV crt i zależy Ci na jakosci obrazu , to niech Cię ręka Boska broni przed kupnem tego samsunga . Kumpel to kupił i miałem okazje kilka dni temu pooglądac obraz jaki serwuje ten Samsung . Dołóż lepiej te 850 zł i kupuj Philipsa , który jest o klase lepszy od w/w Samsunga . A tak na marginesie , jak weszły te telewizorki do sprzedazy to obydwa w pewnym czasie były w podobnej cenie . Wiec jak myslisz dlaczego tak Samsung spadł z ceny , a Philipsów brakuje ??? Myśle ,że to pytanie retoryczne .POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam szanownych kolegów. Mam pytanie czy WS 32 Z 419 P to to samo co WS 32 Z 419 PQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego oba te telewizory mają takie same beznadziejne kineskopy . Geometrii nie ma szans na tym ustawic , ostrosc do bani na kablu . Nie polecam zdecydowanie tego tv . A zrobisz jak uważasz . POZDROWIONKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten telewizor pół roku i oprócz geometrii na tym telewizorze nie widzę dodatkowych wad, widziałem telewizory lcd i wierzcie mi obraz sd był dużo gorszej jakości mam nke tuner recorder i obraz jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem . Kolego CZARNY KOT piszesz , że poza geometrią wszystko ok , to z przeproszeniem moim zdaniem jak by powiedziec w odniesieniu do motoryzacji : " ten samochód jest ok oprócz tego , że pali 30 litrów na 100 km i ma moc 15 koni mechanicznychi wyciąga 70 km na godzine ". :lol: POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W MM od 24.08 Samsung 32 Z 419 będzie dostępny za 999 zł. To jest CRT opisywany tutaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Własnie czy warto go kupić za te 999zł - też się zastanawiam..... BARDZO PROSZE UżYTKOWNIKóW, niech teraz się wpowiedzą po tym czasie kiedy od kiedy go użytkują.
ja wygląda obraz w HD z czego oglądacie , i jeśli można prosić o kilka fotek z obrazu HD.
Wasza pomoc będzie przydatna przy podjęciu decyzji , czy warto dać 999zł za ten TV.

DZIĘKUJE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten telewizor od kilku tygodni. Zastanawialem się nad Philipsem, ale czynnik najwyższy ( żona), zdecydował, ze takiego " wielkiego, szarego klocka" nie będziemy kupować :_bezradny: .
Co do Samsunga. Ja osobiście jestem z niego zadowolony w 100%. Oczywiście, geometria w tym telewizorze nie jest idealna, ale można ją nawet samemu poprawić. Dodam, że nie posiadam dekodera HD, jedynie Cyfrę Plus ze zwykłym dekoderem Pioneera. Obraz jest bardzo ładny, kolory jak marzenie. Oczywiście, jest to moja subiektywna opinia. Bardzo dobrze ogląda się na tym telewizorze mecze piłkarskie, co dla mnie jako zagorzałego kibica jest bardzo ważne. W porównaniu z telewizorami LCD z niższej półki cenowej, ten Samsung moim zdaniem wygrywa. Czerń jest czernią, a żadnego smużenia nie uświadczyłem. Filmy z DVD wyglądają znakomicie. Do telewizora mam też podpiętego Xboxa 360. W tej roli telewizor także sprawdza się dobrze, jetem w pełni zadowolony, a grafika w Gears of War czy Call of Juarez powoduje opad szczęki :_beczy: .
Jeszcze raz powtórze: ja na tym telewizorze się nie zawiodłem, jestem zadowolony, i drugi raz kupiłbym ten sam model. Zamiast wydawać 6 tys na dobry LCD lub plasmę, wolałem wydać 1800 na Samsunga slim, a reszte przeznaczyć na przyjemniejsze cele. Na pewno videofile dopatrzą się w tym modelu wielu wad, ale ja nie siędze z linijka 2 centymetry przed ekranem, i nie licze ilości linii na ekranie. Jak dla mnie, to spokojnie polecam ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='telemaniak' post='56943' date='22.08.2007, 18:57 ']Własnie czy warto go kupić za te 999zł - też się zastanawiam..... BARDZO PROSZE UżYTKOWNIKóW, niech teraz się wpowiedzą po tym czasie kiedy od kiedy go użytkują.
ja wygląda obraz w HD z czego oglądacie , i jeśli można prosić o kilka fotek z obrazu HD.
Wasza pomoc będzie przydatna przy podjęciu decyzji , czy warto dać 999zł za ten TV.

DZIĘKUJE[/quote]

Za tą kasę warto w 100% - bo w innym wypadku dostaniesz tylko tv SD. Ja mam ten tv miesiąc. Kupiłem go m.in. na bazie opinii na tym forum. Philips był dużo droższy, a poza tym żona absolutnie nie widziała w domu takiego kloca (głębokość +-60 cm). Zapłaciłem 1600 zł. I dzisiaj oddałem go do naprawy - bo geometria do bani i różowo-żółta plama, pojawiająca się w górnym rogu. Pan z serwisu zaserwował mi 30 dni na naprawę. I świeżo nabytą HD z C+ mogę se ............
Ale poza tym sama jakość wyświetlanego obrazu była OK.
Jeżeli Ci to odpowiada, to go kup, ale jeżeli zależy ci na HD z CRT i masz duzo miejsca, a design Phila Ci nie przeszkadza, to weź Phil'a.
Jedno Ci poradzę - nie zamieniaj siekierki na kijek i nie kupuj "taniego, ale dobrego LCD" w cenie +- 3.000, bo obraz nawet z tego kiepskiego samsunga jest 100 razy lepszy niz z takiego cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak widzę reklamy w tv które głoszą że promocja 24.08 od 7:00 to mam dziwne przeczucie że tych telewizorków jest niewiele na sprzedaż. Są raczej wabikiem do sklepu. Edytowane przez Gie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...