Skocz do zawartości
Lizarazu

TEST: Samsung WS-32Z409P CRT Slim Fit "HD ready"

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dotarł juz do mnie moj SAMSUNG...Tak jak pisalem jest to wersja 419D z tunerem cyfrowym na pokladzie co sygnalizuja odpowiednie oznaczenia DVB, telewizor jest w komplecie z czarnym stolikiem z ktorym bardzo ladnie się komponuje. Co moge napisac, kolega ktory ma LCD SAMSUNGA 32 cale był naprawde zachwycony jakosćia obrazu z Xboxa 360. Zapodałem 1080i , obraz żyletka. Zastanawiam sie jakby wygładało to samo w 1080p ale wydaje mi sie ze niemozliwy jest jeszcze bardziej szczególowy i ostry obraz.:lol: Przyznam sie bez bicia ze nie widzialem zbyt wielu telewizorow HD w akcji, totez ciezko mi wychwycic niuanse. Mozliwe ze obraz CYFRY + jest jakby mniej szczegolowy niz na moim starym poczciwym Soniaczku Trinitronie, widac ze mniejsze teksty sa jakby bardziej rozmyte. Ja w kazdym razie zaplacilem za jego DESIGN oraz mozliwosc ogladania prawdziwego HD. Narazie nie zauwazylem zadnych przebarwien ani rozmycia w naroznikach zreszta nawet gdyby takowe byly to trzeba by sie bylo naprawde mocno przygladac zeby je wychwycic. Własnie pykamy z kolesiem w DoA 4 i z zachwyceniem patrzymy w ostry jak zyleta i pełem szczególow obraz. Cos wiecej napisze po dluzszym czasie uzytkowania tego tivika. Pozdrowionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='apollo302' post='21075' date='08.11.2006, 18:33 ']
Właśnie dotarł juz do mnie moj SAMSUNG...Tak jak pisalem jest to wersja 419D z tunerem cyfrowym na pokladzie co sygnalizuja odpowiednie oznaczenia DVB, telewizor jest w komplecie z czarnym stolikiem z ktorym bardzo ladnie się komponuje. Co moge napisac, kolega ktory ma LCD SAMSUNGA 32 cale był naprawde zachwycony jakosćia obrazu z Xboxa 360. Zapodałem 1080i , obraz żyletka. Zastanawiam sie jakby wygładało to samo w 1080p ale wydaje mi sie ze niemozliwy jest jeszcze bardziej szczególowy i ostry obraz.:lol: Przyznam sie bez bicia ze nie widzialem zbyt wielu telewizorow HD w akcji, totez ciezko mi wychwycic niuanse. Mozliwe ze obraz CYFRY + jest jakby mniej szczegolowy niz na moim starym poczciwym Soniaczku Trinitronie, widac ze mniejsze teksty sa jakby bardziej rozmyte. Ja w kazdym razie zaplacilem za jego DESIGN oraz mozliwosc ogladania prawdziwego HD. Narazie nie zauwazylem zadnych przebarwien ani rozmycia w naroznikach zreszta nawet gdyby takowe byly to trzeba by sie bylo naprawde mocno przygladac zeby je wychwycic. Własnie pykamy z kolesiem w DoA 4 i z zachwyceniem patrzymy w ostry jak zyleta i pełem szczególow obraz. Cos wiecej napisze po dluzszym czasie uzytkowania tego tivika. Pozdrowionka.
[/quote]
witam
gdzie kupiłeś model z literą "D"....419D?Nie spotkałem nigdzie tego modelu.Czy ma mene PL?
arco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na allegro nówkę za....dobrą kasę..:lol: Niestety nie ma polskiego menu ale dla mnie to nie problem bo kumam Angielski. Zobacz moj wczesniejszy post na poprzedniej stronie tam jest link z opiesm tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.A czy mten model rozni sie od 409t [url="http://www.allegro.pl/show_item.php?item=139303195&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any"]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1...82+wys%C5%82any[/url]. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='apollo302' post='21075' date='08.11.2006, 19:33 ']
Właśnie dotarł juz do mnie moj SAMSUNG...Tak jak pisalem jest to wersja 419D z tunerem cyfrowym na pokladzie co sygnalizuja odpowiednie oznaczenia DVB, telewizor jest w komplecie z czarnym stolikiem z ktorym bardzo ladnie się komponuje. Co moge napisac, kolega ktory ma LCD SAMSUNGA 32 cale był naprawde zachwycony jakosćia obrazu z Xboxa 360. Zapodałem 1080i , obraz żyletka. Zastanawiam sie jakby wygładało to samo w 1080p ale wydaje mi sie ze niemozliwy jest jeszcze bardziej szczególowy i ostry obraz.;) Przyznam sie bez bicia ze nie widzialem zbyt wielu telewizorow HD w akcji, totez ciezko mi wychwycic niuanse. Mozliwe ze obraz CYFRY + jest jakby mniej szczegolowy niz na moim starym poczciwym Soniaczku Trinitronie, widac ze mniejsze teksty sa jakby bardziej rozmyte. Ja w kazdym razie zaplacilem za jego DESIGN oraz mozliwosc ogladania prawdziwego HD. Narazie nie zauwazylem zadnych przebarwien ani rozmycia w naroznikach zreszta nawet gdyby takowe byly to trzeba by sie bylo naprawde mocno przygladac zeby je wychwycic. Własnie pykamy z kolesiem w DoA 4 i z zachwyceniem patrzymy w ostry jak zyleta i pełem szczególow obraz. Cos wiecej napisze po dluzszym czasie uzytkowania tego tivika. Pozdrowionka.
[/quote]

Jak juz wspomniałem wczesniej mam 419P i sie zastanawiam czy to DVB Ci sie przyda w polsce - wiem że to wersja na W. Brytanie. Da sie ten tuner wykożystać w polsce ?
@ apoll302 masz w swoim modelu PIP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze widze ze te samsungi 409 za 1999 pln z aukcji ktorą podał kolega wyzej rozeszły się w mig...no no...A co do pytania to nie wiem czy tuner cyfrowy przyda sie do czegokolwiek w kazdym razie zawsze to jakis element wyposazenia wiecej..:) Co do PiP to niestety nie mam..w sumie i tak by mi sie nie przydał bo korzystam z tunera stelitarnego a nie kablowki, ale zawsze to jakis element wyposazenia mniej..;):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy takie glosniki -

[url="http://pl.europe.creative.com/products/pro...p;product=14090"]http://pl.europe.creative.com/products/pro...p;product=14090[/url]

bede mogl podlaczyc pod te tv Samsung WS-32Z409P/419P :)

albo sluchawki ........ ?????!!!!!!!!
:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Poszukuje instrukcji po polsku do modelu SAMSUNG WS-32Z409T.Na stronie producenta jej nie ma.Prosze o link lub jesli ktos moze wysylke w pdf na maila.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MateuszG_2005' post='22765' date='17.11.2006, 20:24 ']
Witam.Poszukuje instrukcji po polsku do modelu SAMSUNG WS-32Z409T.Na stronie producenta jej nie ma.Prosze o link lub jesli ktos moze wysylke w pdf na maila.Pozdrawiam
[/quote]

instrukcja jest tutaj
ttp://downloadcenter.samsung.com/content/UM/200606/20060615134730171_AA68-03784H-04Pol_0526.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za zaintereswoanie.Ale czy to na pewno jest instrukcja do tego modelu?Bo nigdzie nie widzialem do jakiego modelu samsunga jest ona przeznaczona t:/ Edytowane przez MateuszG_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w 419 poprawiono choć trochę niedoskonałości z 409?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Zauważyłem bardzo wiele negatywnych opinii nt.
Samsunga, o którym mowa w treści tematu.
Czy naprawdę jest taki kiepski, przecież firma przez
cały czas pracuje nad doskonaleniem geometrii.
Mam również nadzieję, że ostrość czcionek będzie
niebawem poprawiona."

Niestety Samsung od samego poczatku mial problemy z kineskopami 32" Slim . Po pierwsze : rozmyte szczegoly ( w porownaniu np z konkurencyjnym Philipem ) , po drugie : "przycmione" kolory , po trzecie : ich trwalosc . Jezeli nowe modele Slima maja takie same kineskopy to ........ hmmmmmmm wspolczuje wlascicielom Edytowane przez pARAGORN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie urządzania mieszkania i telewizor miał być ostatnim meblem jaki kupie (bo i tak tanieją). Jakieś 2 miesiące temu upatrzyłem sobie Samsunga 409 (chciałem Samsunga bo mam w kompie NF 959 i nadal jestem w nim zakochany pomimo jego gabarytów) że właśnie jego kupie jak jego cena spadnie i w tą sobotę trafiła mi się okazja :D Kupiłem 419D za 1699 zł :D i jeszcze jakąś lokówke dorzucili. Obraz ładny choć łapany na zwykłej antenie. Dopiero na nowym mieszkanku podepne jakąś kablówke i dvd pod niego :) Wtedy będe mógł dokładnie powiedzieć co o nim myślę.

Co do buczenia to spałem przy nim i nic nie słyszałem (w stand by też cisza). Dzwoniłem przed zakupem do serwisu samsunga i poinfomowano mnie że jeszcze nie mieli w naprawie ani 409 ani 419.

Telewizor jest w wersji angielskiej ale nie zamierzam płacić 1300 zł za wersje z literką P :P

P.S. Ktoś wie gdzie można kupić niedrogo stoliki pod ten telewizor? Widziałem po 300 zł ale to troszke dużo choć łądnie komponuje się z TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Myśle żeby kupić na razie CRT a z czasem jak stanieją jakiś LCD fullHD do PS3. Tak więc na razie rozchodzi się o 720p. Rozumiem, że 419p wyświetli mi 720p z prawdziwym ps. Prosze o odpowiedź na jakim TV będzie lepszy obraz LCD 32cale 1366x768(takim do 4k zł), czy na tym Samsungu CRT z podłączonymi do nich X360 z ustawionym 720p? Phillipsa nie biorę pod uwagę nawet nie ze względu na wielkość ale przede wszystkim na wygląd który jest dla mnie bardzo wazny.No i telewizor musi być czarny.

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema widze że wszyscy są bardzo obeznani w temacie ale powiedzcie mi jedno jak przekonać własną kobite do tego że wydanie 2,2.5 kloca na tv ma sens :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weż ją na zakupy lub daj jej drugie 2-2,5 na drobne wydatki. Sukces gwarantowany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to to czy wydanie 2 tys na nowy tv ma sens jest sprawą dyskusyjną...Za 2 koła mozna jechac juz na porzadne wczasy, kupic samochod, itp itd. Wszyscy mamy w domach telewizory ale nie kazdy z nas wymienia je na nowsze tylko dlatego ze taka akurat panuje moda. Ja wymienilem chociaz mialem naprawde porzadnego soniacza 29 cali za ktorego 5 lat temu zaplacilem 3.5 kola..:D teraz sprzedam moze za 5 stowek? Tak naprawde to Samsung wcale nie gra duzo lepiej , nawet w HD nie widac specjalnie duzej roznicy tyle ze wyglada naprawde nowoczesnie , soniacz troche juz trącił myszką. Gdybym akurat nie miał zapasu gotowki to bym napewno nie zdecydował sie na wymiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może Was to zainteresuje, ale w listopadowym numerze miesięcznika Audio-Video (polski) jest test obu CRT-ków HD-Ready/Prepared.
No i Samsung niestety po raz kolejny przegrał zdecydowanie z Philipsem 32PW9551, pod względem ostrości, geometrii i paru innych parametrów. Wcześniej przegrał w teście w niemieckim Video.
Samsungowi zmierzono, że wyświetla 740 linii (i spełnia wymogi HD Ready), zaś Philips wyświetla linii 700 i dlatego jest tylko HD Prepared.
Ale podkreślono, że na testowych tablicach sprawdzających ostrość obrazu, Philips pokazał znacznie więcej szczegółów, mimo iż ma o ponad 5% mniej linii.
Nie zmienia to faktu, że oba CRT-ki o wiele lepiej poradziły sobie z sygnałem SD, niż testowany równolegle z nimi LCD Sony 32V2000 (dostał 6/10 pkt. za SD, a Philips 9/10).
Oba CRT miały w teście zdecydowanie lepszą czerń niż LCD Sony i lepszą ostrość obrazu w ruchu, no i były od Sonego o ponad połowę tańsze. Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='23502' date='22.11.2006, 02:59 ']
może Was to zainteresuje, ale w listopadowym numerze miesięcznika Audio-Video (polski) jest test obu CRT-ków HD-Ready/Prepared.
No i Samsung niestety po raz kolejny przegrał zdecydowanie z Philipsem 32PW9551, pod względem ostrości, geometrii i paru innych parametrów. Wcześniej przegrał w teście w niemieckim Video.
Samsungowi zmierzono, że wyświetla 740 linii (i spełnia wymogi HD Ready), zaś Philips wyświetla linii 700 i dlatego jest tylko HD Prepared.
Ale podkreślono, że na testowych tablicach sprawdzających ostrość obrazu, Philips pokazał znacznie więcej szczegółów, mimo iż ma o ponad 5% mniej linii.
Nie zmienia to faktu, że oba CRT-ki o wiele lepiej poradziły sobie z sygnałem SD, niż testowany równolegle z nimi LCD Sony 32V2000 (dostał 6/10 pkt. za SD, a Philips 9/10).
Oba CRT miały w teście zdecydowanie lepszą czerń niż LCD Sony i lepszą ostrość obrazu w ruchu, no i były od Sonego o ponad połowę tańsze.
[/quote]


To bardzo dobre wiadomosci potwierdzające słuszność zakupu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko fajnie philips wygrywa z samsungiem w kolejnym porównaniu ale mnie martwi jedna sprawa
mianowicie problem z połączeniem n'boxa przez HDMI niby można powiedzieć że morzna podłączyć go przez component ale w tej sytuacji filmy wyporzyczone w n'VOD obejżymy w SD ogłądanie filmów w HD umożliwia w tej sytuacji połączenie przez HDMI a wiadomo że w samsung nie ma takiego problemu bo jego HDMI współpracuje z n'boxem poprawnie i to jest dla mnie duży plus dla samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem, miałem kupić Philips'a 9551 niestety nie ma go nigdzie, gdzie można go było kupić na raty. Znalazłem sklep cena TV to 2400 + odsetki 1600zł, sklepy które oferują normalne raty nie posiadają tego Philips'a /Avans, Domator/. Więc teraz pozostaje mi tylko Samsung 419p. Byłem w sklepie, podłączyli mi obok LG LCD za 3000zl i dali do porównania /jakieś demo LCD LG/. Obraz na LCD był lepszy i zgłupiałem jakoś wyraźniej, kolorowiej było na LCD. Największym szokiem była geometria tego Samsung'a, wiem, że nie ma co porównywać geometrii CRT do LCD, ale tu była tragiczna.
Pionowa kreska z lewej strony obrazu była pofalowana. Miałem wrażenie, że nawet statyczne logo się porusza. Jestem w kropce co kupić mam max 3,5tys. Da radę porządnie to wyregulować?
90% mojego oglądania to sygnał SDTV z kablówki, reszta to konsola x1 z filmami i grami.

Ps czy w tym Samsungu jest działająca funkcja automatycznej zmiany formatu 4:3 – 16:9?
Ps2 jak z głośnością włączania Samsunga? Stary Sony budził juniora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podobnie jak kolega "holden21" interesuje mnie podłączenie do WS-32Z419P zestawu głośnikowego 5,1 firmy creative czy istanieje mozliwośc wyprowadzenia audio z tego tv na taki zestaw? (tv podłaczony do kablówki) Edytowane przez Sutek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIestety nie istnieje mozliwosc bezposredniego wyjscia w systemie dolby digital 5.1 tu trzeba by bylo cyfrowke chyba ze chodzi ci o prologic ,wtedy wystarczy dwu chinchowe wyjscie audio ktore jest z tylu obudowy. Jezeli chodzi o glosnosc wlaczania to jest w normie raczej cicho sie wlącza,co do zmiany formatu to trzeba to robic recznie nie zauwazylem funkcji auto w menu, na szczescie na pilocie jest przycisk odpowiadajacy za zmiane formatu wiec nie trzeba wchodzic do menu. Edytowane przez apollo302

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tu wlasnie jest problem bo ten tv nima takiego zwyczajnego wyjscie 2 chinch ma same wejscia a wyjscia brak (albo ja o czyms neiwiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co mialby miec wejscie stereo na tv chinch?? Zeby co puszczac muzyke z radia przez kolumny telewizyjne?? Dwa chinche z tylu to wyjscie audio, nie widze innego sensu umieszczenia tych chinchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...