Jump to content
Sign in to follow this  
buku

Jaki Aplituner do HDTV ?

Recommended Posts

Planuję kolejne urządzenie z HDMI i robi się poważny problem.
Zastanawiam sie czy nie rozwiązać go przez zakup amplitunera w 3-4 HDMI input.
Byłem u "fachowców" ale okazuje się, że coś może by znaleźli ale w klasie z kosmiczną ceną.
[b]Więc czy może ktoś wpadł na trop amplitunera za normalną kasę z 4 HDMI ?[/b]
To muszą być nowe modele bo cały temat jest bardzo młody.
A tak w ogóle moje oczekiwania sa takie:

[1] 4 HDMI input
[2] min. 6 analog pre line out
[3] DD, DTS itd - im więcej tym lepiej
[3] mile widziane symetryczne wyjścia do współpracy z aktywnymi kolumnami
a jeszcze lepiej, żeby nie było końcówek mocy czyli taki preamp.

[quote name='janunio' date='29.09.2006, 02:45 ']Planuję kolejne urządzenie z HDMI i robi się poważny problem.
Byłem u "fachowców" ale okazuje się, że coś może by znaleźli ale w klasie z kosmiczną ceną.

[1] 4 HDMI input
[right][post="12302"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Janunio, masz jedno wyjscie ... hiendowe.

Kup procesor wizyjny DVDO VP30 i do tego jakiś procesor i przedwzmacniacz AV. Rozsądnym kompromisem cenowo jakościowym wydaje się być np. Audiolab.

Pozdro.

Jak kupowalem swoja yamache to jej 4 wejscia cyfrowe dzwieku w 3 torach to byl max. Wiecej oferowal sprzet kilka razy drozszy. Wtedy zakladalem, ze wymiana mojego amplitunera nastapi jak radio fm zostanie zastapione przez DAB.
Tak jak piszesz , pojawia sie zupelnie dodatkowe zastosowanie amplitunera do up/down scalingu , o czym w momencie kupna obecnego nie pomyslalbym. Tez nie widze nic co mogloby ci odpowiadac (dodatkowo z DolbyDigital+) za cene rozsadna. Wydaje mi sie , ze producenci sprzetu juz wiedza co potrzebujemy, ale cykl produkcyjny spowoduje ze zobaczymy to za minimum pol roku.
Mam nadzieje , ze jednak cos znajdziesz juz dzis.

[quote name='janunio' date='29.09.2006, 01:15 '][b]Więc czy może ktoś wpadł na trop amplitunera za normalną kasę z 4 HDMI ?[/b]

[1] 4 HDMI input
[right][post="12302"][/post][/right][/quote]

Napisz proszę , co dla Ciebie oznacza [color="red"][size=7]NORMALNA KASA[/size][/color] .

Dziwię się ludziom , którzy rzucają się na takie nowinki jak scalery załączone do audio . Audio to audio i nie powinno się w nim śmiecić :blink: Jeśli Twój odbiornik nie posiada 2 wejść HDMI i potrzebujesz switcha , to istnieją niedrogie przełączniki HDMI - nawet 8 in - 2 out . O ile mogą się one przydać przy testowaniu sprzętu ( podłączamy osiem źródeł i porównujemy na dwóch panelach ) o tyle w zaciszu domowym ciężko znaleźć dla nich zastosowanie ( zakładając , że player HD i np. N-Box to źródła które wykorzystują 2 gniazda w odbiorniku ) No , ale co kto lubi !
Myślę , że w Twoim przypadku sprawę rozwiązałby preamp A/V , ale jeśli dotykamy transmisji symetrycznej , to już nie będzie to normalna kasa .
Poza tym na progu stoją już gęste formaty dźwięku HD , więc i nowe dekodery- a jak wiadomo nowinki kosztują . Napisałeś - min. 6 analog pre line out - czy chodzi Ci o wyjście 5.1 na zew. końcówkę ? Skąd to ograniczenie ? A czemu nie 7.1 ?

Napisz proszę jakie posiadasz aktywne głośniki i ile szt. - w wolnej chwili coś poszukam , a tak na biegu to przyjrzyj się ofercie TagMcLaren - może już coś z HDMI wymyślili .

Pzdr.

[quote name='janunio' date='28.09.2006, 23:15 ']Planuję kolejne urządzenie z HDMI i robi się poważny problem.

[1] 4 HDMI input
[right][post="12302"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

W takim razie, może coś takiego jak Pioneer
[url="http://www.pioneer.pl/pl/product_detail.jsp?product_id=12724&taxonomy_id=42-98"]VSX-AX4ASi-S[/url]
jego cena w Niemczech: ~1500 EUR a na naszym Alledrogo, można go trafić w okolicach 4500 zł.

Pozdrawiam Piotr

[quote name='janunio' date='29.09.2006, 01:15 ']...a jeszcze lepiej, żeby nie było końcówek mocy czyli taki preamp.[/quote]

Jeśli nie przerażają Cię ceny , to [url="http://www.arcam.co.uk/prod_fmj_AV9_intro.cfm"]TUTAJ[/url] masz coś co Cię zadowoli , ewentualnie taka nowinka [url="http://avreport.com/nad-debuts-new-a-v-tuner-preamplifier-with-hdmi-switching-auto-audio-setup-and-auto-calibration"]TUTAJ[/url] Modeli różnych firm jest zapewne więcej , ale ciągle pozostaje pytanie - czy gra jest warta świeczki ? :blink:

Jeśli chciałbyś zbudować system z dobrym "sercem" , to DENON A1AXV , no ale to wydatek w polsce 28 000 pln !!! Nie prościej będzie REFERENCYJNE audio z in/out 7.1 , upgradowalny przez RS 232 dekoder , dwie strefy i jakość dźwięku w dowolnym trybie wręcz porażająca . [url="http://www.allegro.pl/item124573469_high_end_reference_denon_avc_a1_sr_thx_okazja_.html"]ZOBACZ[/url] I to tylko za 8 000 ! Do tego switch HDMI za 100 Euro i masz komfort pełną buzią ... :D

Pzdr.