Skocz do zawartości
jtf

zestaw 7.1 do Onkyo TX-NR5007

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wam mam dylemat.

Potrzebuję zakupić zestaw kolumn 7.1 do ampla Onkyo TX-NR5007.

Co poradzicie i w jakim przedziale cenowym.

Czy kolumny muszą mieć certyfikat THX ULTRA 2 PLUS.

Taki ma ten onkyo.

Ampli będę miał na dniach zamówiony w sklepie max audio za 8499 zł z przesyłką kurierską ubezpieczoną.

To jest najbardziej zaawansowany i najlepszy amplituner do kina domowego firmy Onkyo

podobno pobiera 1500 W mocy z sieci.

A takie firmy jak Pioneer ze swoim SUSANO SC-LX90 może się schować przy tym onkyo TX-NR5007,

tak samo jak i Denon ze swoim AVC-A1HDA oraz Yamaha DSP-Z11.

Na Onkyo zaoszczędzę kilkadziesiąt tysięcy które pujdą na genialne kolumny.

Jakiej firmy polecacie kolumny:

Jamo

Teufel

Canton Vento

Klipsch

JBL

B&W

Dali

Focal

KEF

Monitor Audio

Infinity

Tannoy

ma być zestaw 7.1 ale na początek mógłbym wziąć 5.1 a w późniejszym czasie dokupić 2 tylnie surrandy.

Pozostałe urządzenia to:

Pioneer PDP-LX5090

N-RECORDER 250 GB

PS3 40 GB FAT soft 3.15, nie wiem jakie ma HDMI i czy wyśle jako Bitstream

Pokój 35 mkw.

Filmy i gry 85%

muzyka BARDZO rzadko 15 %

Co chcę filmy BD , DVD , GRY , n-tv, muzyka bardzo okazjonalnie.

Oraz wytłumaczcie mi o co chodzi z połączeniem Bitstream vs. Linear PCM po HDMI 5.1 ,7.1 , i które połączenie jest lepsze w przypadku ścieżek dźwiękowych HD.

DTS-HD Master Audio

DTS-HD High Resolution Audio

DTS-HD

Dolby TrueHD

Dolby Digital Plus

które podłączenie dźwięku po HDMI 5.1 , 7.1 jest lepsze Bitstream czy Linear PCM w filmach Blu-ray, DVD, grach na ps3.

Z gory dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tej koles masz tutaj ludzi za idiotów? nie porownoj tego wiesniackiego Onkyo do Pionka Susano a juz tym bardziej do dsp-z11 chyba cie pogieło i to mocno chyba ze robisz jakąs reklamę tejze marce to rozumiem

ten denon ktory wymieniles kladzie tego twojego wiesniackiego z malezji onkyo jednym topnięciem nie wspominajac o yamaszce z11 czy susano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega właśnie dostał urlop za pyskowanie 5 dni.

Co do kolumn to musisz sam zrobic odsłuch, potem wybierz dwie marki i z nich na pewno wybierzesz. Ja mam MA , a pojechałem kupic zupełnie inna markę. Ot takie kwiatki

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mojej oceny - ponieważ masz takie proporcje muzyki/kino - to wybór jest stosunkowo prosty : szukaj pomiędzy fimami spejalizującymi się w zestaw do kina domowego. Czyli albo Klipsch albo Teufel. Ktoś na forum miał i kupował Teufle. Poszukaj.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malo 5 lat urlopik za pisanie farmazonow na innych forach w kupe wzietych spokojnie :angry::D ....

Edytowane przez FIRMA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie firmy jak Pioneer ze swoim SUSANO SC-LX90 może się schować przy tym onkyo TX-NR5007,

tak samo jak i Denon ze swoim AVC-A1HDA oraz Yamaha DSP-Z11.

Na Onkyo zaoszczędzę kilkadziesiąt tysięcy które pujdą na genialne kolumny.

Jakiej firmy polecacie kolumny:

A to może jest forma lepsza od tej którą zaprezentował Dembol????

Jak się tak Kolego znasz żeby w stosunku do konkurencyjnych sprzętów używać takich porównań to z doborem zespołu głośnikowego też nie powinieneś mieć problemów.

Edytowane przez errorysta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oraz wytłumaczcie mi o co chodzi z połączeniem Bitstream vs. Linear PCM po HDMI 5.1 ,7.1 , i które połączenie jest lepsze w przypadku ścieżek dźwiękowych HD.

DTS-HD Master Audio

DTS-HD High Resolution Audio

DTS-HD

Dolby TrueHD

Dolby Digital Plus

które podłączenie dźwięku po HDMI 5.1 , 7.1 jest lepsze Bitstream czy Linear PCM w filmach Blu-ray, DVD, grach na ps3.

Z gory dzięki za odpowiedź.

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć co jest lepsze Bitstream czy Linear PCM 5.1 i 7.1 po HDMI dla kodeków audio HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dembol zrobił to zbyt porywczo jak zwykle ,ale powiedział cała prawde , rowniez sie z tym zgadzam jak mozna porownywac topowe klocki zbudowane jak czołg ważące po 40 kg potezne trafa, najlepsze kondesatory , koncowki mocy z najwyzszych półek , do po prostu drogiego ale niestety średniej klasy sprzętu ?

tx-nr5007 jest znakomitym klockiem ale trzeba go porownywac z lx-sc82 ,rx-v3900 ,denon 4310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dembol zrobił to zbyt porywczo jak zwykle ,ale powiedział cała prawde , rowniez sie z tym zgadzam jak mozna porownywac topowe klocki zbudowane jak czołg ważące po 40 kg potezne trafa, najlepsze kondesatory , koncowki mocy z najwyzszych półek , do po prostu drogiego ale niestety średniej klasy sprzętu ?

tx-nr5007 jest znakomitym klockiem ale trzeba go porownywac z lx-sc82 ,rx-v3900 ,denon 4310

ok zgadzam się może się trochę zapędziłem za co przepraszam te potężne wzmacniacze do kina domowego klasy High End.

Ale Onkyo TX-NR5007 jest na tyle rewelacyjną maszyną że po prostu nie ma co płacić 30 tys za susano tylko zaoszędzić te 22 tysiące i wziąć topowego onkyo za 8 tys. a różnica w jakości między tymi urządzeniami napewno jest ,ale nie aż taka aby dopłacać 22 TYSIACE ZŁ o to mi chodzi przecież ucho ludzkie nie jest takie dokładne i przeciętny słuchacz nie dostrzeże różnicy. A co do lx-sc82,rx-v3900,denon 4810 to te urządzenia na papierze wychodzą bardzo bledziutko w porównaniu do onkyo tx nr5007, ponieważ jak wytłumaczyć średni pobór mocy tych urządzeń na poziomie 330 W jak najwyższy model onkyo pobiera ponad 5 razy więcej mocy z sieci i który ma bardziej wydajny transformator i który lepiej zasili kolumny. i który zagra nie tylko O WIELE GŁOŚNIEJ JAK I ZDECYDOWANIE LEPIEJ odpowiedź jest prosta tylko ten topowy Onky.

Wniosek z tego prosty tak więc tx-nr5007 jest minimalnie gorszy od susano od denona avc-a1hda oraz dsp-z11. Ale na tyle dobry aby nie dopłacać 22 tys zł do susano tylko po prostu wziać onkyo zwykły słuchacz i tak nie usłyszy roznicy a jak nie słychać to po co przepłacać tak ogromne pieniadze, oraz tx-nr5007 jest na tyle dobrym klockiem ABY NIE POROWNYWAŹ GO Z TAK SŁABYMI AMPLITUNERAMI czyli z sc-lx82,rx-v3900 oraz denon 4810.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przyjacielu ;) Bzdury , spędź pare latek przy klockach av i bedziesz miał czarno na białym bo narazie piszesz głupoty

No to który według ciebie amplituner klasy średniej drogiej jest najlepszy nie licząc susano, avc i dsp-z11 bo to pułka High End

który rx-v3900 a może 4600 czy denon avr-4810 czy sc-lx82 a może tx-nr5007.

Może uda mi się jeszcze cofnać zamówienie jeszcze za niego nic nie zaplaciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może yamaha dsp-z7 co polecacie z tych wszystkich amplitunerów wymienionych wyżej w postach może cofne zamówienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę cie namawiać kazdy robi jak chce ale zapewne stac cie na dsp-z7 wybrał bym Yamahe to jest juz wzmacniacz wielokanałowy a nie amplituner

najlepiej jak bys odsluchał obydwa urządzenia ja osobiscie kupił bym dsp-z7 ale kazdy ma inne "uszy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przesiadłem się z yamahy 1500 na owe onkyo i jestem mile zaskoczony.Dźwięk jest o niebo lepszy (zestaw 9.1 Wharfedale Diamond 9.5 +sub Koda sw-100b)wszystko śmiga jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to który według ciebie amplituner klasy średniej drogiej jest najlepszy nie licząc susano, avc i dsp-z11 bo to pułka High End

który rx-v3900 a może 4600 czy denon avr-4810 czy sc-lx82 a może tx-nr5007.

Może uda mi się jeszcze cofnać zamówienie jeszcze za niego nic nie zaplaciłem.

Według mnie dźwiękowo Harman Kardon AVR 760 jest dużo lepszy od Onkyo 5007.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje posłuchać obu klocków,i mówiąc szczerze nie dało się usłyszeć ,że z7 to "wzmacniacz wielokanałowy".W dzisiejszych czasach amplitunery kina domowego są na tyle dobrze robione ,iż moje uszy nie są w stanie tego wychwycić.O ile z7 ma rewelacyjnie zbajerowany dsp i to rzeczywiście potrafi zaskoczyć podczas oglądania filmu to Onkyo zdecydowanie bije go pod względem naturalności. Jak by nie było sztuka polega na odpowiednim doborze elementów całego zestawu a nie wybrania najlepszych opcji z katalogów,wiec dobór źródła a przede wszystkim głośników jest tutaj kluczowy.Yamaha robi naprawdę dobry sprzęt dla maniaków kina i efekciarskich wybuchów i w tej konkurencji uważam ,że jest prawie nie do pobicia,efekty wprost fenomenalne,jednak nadal ten klocek brzmi jak creative audigy z włączoną funkcją crystalizer co mnie osobiście nie odpowiada.Ten wzmacniacz szczególnie wymaga dołożenia wszelkich starań przy doborze głośników który to w ostateczności może skorygować tą wadę.Onkyo z tej samej półki już nie jest tak wymagający i potrafi o wiele więcej różnych zestawów napędzić zachowując naturalny i bardziej prawdziwy dźwięk,może nie zagra super efekciarsko w star trek ale za to np oglądając niektóre horrory gdzie dźwiękowcy bawili się amplituda i fazą dźwięku na pewno bije yamahe która traci te niuanse poprzez narzucenie charakteru agresywnym DSP. Zanim się kupi taki sprzęt należy go najpierw posłuchać bo może się okazać ,że gra kiepsko z głośnikami za 20000zł a tu nagle inne głośniczki za 2000zł wymiatają.Warto też podłączyć sprzęcik na odsłuch po analogu który w kwestii odsłuchu audio na pewno wyłoni z pośród konkurentów prymusa.Gdy ja dobierałem sobie sprzęt celowałem w naturalne dźwięki i wybrałem Onkyo dzisiaj nie żałuję bo muzyka z tego klocka to orgazm dla uszu.Bądź pewien,że źle zestrojony sprzęt zepsuje dźwięk ze wzmacniacza choćby kosztował i sto tysięcy.Wiec nie należy a wręcz nie wolno go wybierać wirtualnie w "internecie" tylko koniecznie posłuchać a gdy uda Ci się już dobrać głośniki które lubi twój wzmacniacz i wzmacniacz które lubi twoje głośniki to efekt murowany. Życzę udanych zakupów. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

landr:) nie badż śmieszny w stereoplay piszą to co mają napisać , co chcą sprzedać

z testów to areadvd a najlepszy test to własne uszy teraz jeszcze tylko pytanie czy sprzet ma być do kina czy tez do sluchania muzyki bo nie znaczy ze jesli ktory gra przecietnie muzyke w dwóch kanałach to bedzie kiepski w kinie:) na przykładzie yamaszki w stereo przecietniak w kinie monstrum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję aby skupić się na doborze głośników. Inne posty będą kasowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja proponuję aby skupić się na doborze głośników. Inne posty będą kasowane.

to co proponujesz/proponujecie do onkyo 5007 chodzi mi o kolumny jakiej firmy i model ma być 7.1.

lub ewentualnie do denona avr-4810, yamaha rx-v3900 lub dsp-z7, pioneer sc-lx82,

Edytowane przez jtf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje MA seria silver,. Ale trzeba pamiętać ze każdy ma inne ucho i każdy musi sobie na to pytanie odpowiedzieć sam. Konieczny jest odsłuch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proponuje MA seria silver,. Ale trzeba pamiętać ze każdy ma inne ucho i każdy musi sobie na to pytanie odpowiedzieć sam. Konieczny jest odsłuch.

ok mieszkam na śląsku może ktoś się orientuje gdzie sa jakieś sklepy z tymi urządzeniami na miejscu aby posłuchać.

Najbliżej do dużego miasta mam 40 km do Katowic więc odsłuch tych urządzeń wszystkich może być niemożliwy.

Jeszcze raz napiszę:

Jak Denon to tylko model AVR-4810

Pioneer SC-LX82

Onkyo TX-NR5007

Yamaha DSP-Z7, model RX-V3900 jednak odpada

A kolumny to:

KEF

Monitor Audio

Jamo D6 lub D7 THX ULTRA 2 PLUS

Teufel THX

Dali

Focal

Canton model Vento

Edytowane przez jtf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej poczekać kilka miesięcy..(koniec wiosny u Onkyo) i kupić ampa z HDMI 1.4?.

Sam "jadę" na 906 i się zastanawiam jak to będzie.

Panas wprowadził/wprowadza odtwarzacz BD z dwoma HDMI..właśnie z myślą o użytkownikach z starszą wersją gniazda.

Czyli jedno przysyła sam dźwięk,podczas gdy drugie resztę do wyświetlacza.

Ale jak to będzie z innymi producentami?..a może jakieś inne rozwiązanie?.

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kase to w ciemno Z11 i Teufle System 9 THX Ultra 2 w kinie rewelacja jeszcze nic lepszego nie słyszałem ;):) Chcesz mniej wydac to 905 lub 906 i do tego Theater 8 THX Ultra 2 i poczytaj posty na temat 5007. co do Z7 ten zwmakol ma wicej z 3900 jak z Z11 szkoda kasy poczytaj niemeickie fora tam jest pelno na ten temat :rolleyes:

Edytowane przez merkusTHX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...