Skocz do zawartości
michalmichalmichal

tuner GLOBO optibox hd pvr

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem przestrzec wszystkich przed kupowaniem tunerów producenta GLOBO. Zakupiłem optibox hd pvr i nie moge zaktualizowac oprogramowania (wyskakuje bład 0x71) na znalezione w netcie zeby była obsługa seca na cyfre+ a producent od poczatku nie wypuscil zadnego nowego softu na niego i olewa kompletnie. Dzwoniłem do serwisu centralnego, zadnej pomocy a odpowiedz to ze nie było zadnej aktualizacji softu i to jeszcze z zadowoleniem i pretensjami ze głowe zawracam a na temat softu z neta dlaczego nie mozna zaktualizowac nie udziela zadnej informacji. Jak kupowałem na allegro to wszedzie tam pisało ze mozliwosc wgrania softu alternatywnego istnieje a tu nic z tego bo error 0x71 na który technik globo odpowiedzial ze to error wgrania nieodpowiedniego softu a nawet jesliby sie wgrał to juz by sie nie uruchomił.

Kupiłem bo czytałem ze ich produkty sa w miare ok ale teraz moze koniec juz nabierania klientów przez globo i napychania im kieszeni. Jakby ktos dał za niego chociaz 290zł to sprzedaje natychmiast ale nie sadze zeby ktos był teraz na tyle naiwny i to chciał i co teraz mam z tym zrobic? Z ps3 to bym zrobił kultowy chlebak a to bedzie zagracac mieszkanie tylko.

Nie dajcie sie tak nabierac, szkoda ze mnie ktos nie ostrzegł bo straciłem tylko 539zł. Nie wierzcie w tego producenta i w iluzoryczna wiare o mozliwosciach aktualizacji.

od moderatora: pretensje są niesłuszne, patrz dalej opis w wątku. Chciano wgrać soft piracki a odbiornik tego nie umozliwił

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ale żadnej elektroniki nie kupuje sie pod wpływem tego co sprzedawca bazgrze na allegro tylko WPIERW poznaje sie opinię na forum, od innych uzytkowników

A jeżeli takich nie ma...to też powinno być wymowne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak kupowałem na allegro to wszedzie tam pisało ze mozliwosc wgrania softu alternatywnego istnieje a tu nic z tego bo error 0x71 na który technik globo odpowiedzial ze to error wgrania nieodpowiedniego softu a nawet jesliby sie wgrał to juz by sie nie uruchomił.
no własnie na allegro, a czy to tez jest napisane na stronie producenta/dystrybutora?

Sam jestes sobie winny, a zwalasz wine na innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed kupnem czytałem 2 testy. jeden na satkurier a drugi na laki.pl i w obydwu bylo napisane ze ze mozliwosc jest po wgraniu innego softu bo producent popiera conax ale softy alternatywne istnieja i testujacy je wgrali i była seca wiec zle mnie oceniacie bo jak wiadomo softy w tun sat sa rozne dostepne i nie musi dzialac na orginalnym.Problem w tym ze softów sie nie da wgrac i tu mam pretensje do producenta jak rowniez kompletna olewke globo jesli chodzi o aktualizacje likwidujace bugi takie jak brak tvp sport z karty tnk, oprogramowanie w ktorym nie pokazywane jest poziom sygnalu przy ustawianiu anteny i co trzeba leciec kupic miernik zeby ustawic na hotbirda? Zamiast powiedziec ze dobrze chlopie ze napisales bo inni beda wiedziec jaki chlam sprzedaje globo to piszecie ze sam jestem sobie winien i ze dobrze mi tak bo na stronie producenta nie bylo softu dla seca ale na stronie producenta nie ma zadnego softu dla optibox hd pvr oni maja ludzi gdzies 1,5 roku po wprowadzeniu zadnej aktualizacji, usuniecia problemow ktore sygnalizuja klienci, arogancja jak zadzwonisz do serwisu- kupiles to twoja sprawa mecz sie z tym sam tak wyglada globo i gdybym cos takiego przeczytal wczesniej nie stracilbym 529zl czasu i nerwow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem przestrzec wszystkich przed kupowaniem tunerów producenta GLOBO. Zakupiłem optibox hd pvr i nie moge zaktualizowac oprogramowania (wyskakuje bład 0x71) na znalezione w netcie zeby była obsługa seca na cyfre+ a producent od poczatku nie wypuscil zadnego nowego softu na niego i olewa kompletnie.

Wydaje mi się że masz do producenta pretensje, że nie wypuścił żadnego NIEOFICJALNEGO softu tzn. tzw. spatchowanego. Dlaczego oskarżasz producenta o to, że nie wypuszcza softu który pozwoli odbierać systemy kodowania za które w tym odbiorniku nie uiszczono licencji.

Pretensje możesz mieć raczej tylko do siebie. Odbiornik ten ma gniazdo CI i do odbioru Cyfry potrzebujesz odpowiedniego modłułu CAM. Jesli myslałeś, że będzie tak jak opisane tu: http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=17&t=9561 to trzeba było to sprawdzić, a pretensje miej do siebie. Patrz to co napisałem wcześniej.

Dlatego zmieniam tytuł Twojego posta.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze firma przez ktora jestem w plecy 529zł ma tu swoich przedstawicieli.

Własnie przez taki traktowanie postów ludzi ktorzy zostsali nabrani przez producentow i sa przez nich olewani bo juz kase od nich wyciagneli nie mozna naprawde przestrzec nastepnych naiwnych bo tacy własnie kasuja lub zmieniaja posty na forach. Ja wiem jedno mam zlom bezuzyteczny w domu i tyle a soft alternatywny wypuscil do neta nikt inny tylko sam producent cichaczem globo wlasnie bo kto inny by to zrobil tylko on mial w tym interes zeby sprzedawcy pozniej na allegro pisali ze jest taki i nabrali ludzi na ten szajs bo producent skompi na licencje.

Bravo pmcompie dbasz o interesy producentow nie potencjalnych nabranych klientow tak wlasnie wyglada to forum.

Pretensje sa w 100proc słuszne z mojego punktu widzenia a oto dlaczego;

1. dostarczenie tunera do testów w satkurier i laki gdzie napisano ze sprawdzili wgrywajac inny czytaj piracki soft i dziala seka a producent zadowolony milczy bo sie tunery sprzedaja a na allegro i w sklepach sat wszedzie pisza ze soft jest i do wgrania a producent udaje ze nic nie wie i sprzedaje na calego naiwnym klienom wiedzac ze sie nie da wgrac.

2. brak aktualizacji usówajacej bugi przez 1.5roku i olewanie klientów którzy maja problemy z softem

Wogóle jaka wolnosc słowa jest w internecie jak taki ci namazgrze na czerwono wielkimi literami ze on jest madrzejszy i wie lepiej tylko to ja stracilem kase a nie on ciekawe czy jakby on stracil tez by tak myslal wtedy. Niech nie pisza ze w chinach nie ma wolnego internetu bo w Polsce jak widac go nie ma.

pcmcomp jestes niegodny bycia moderatorem na forum.

Edytowane przez michalmichalmichal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem swojego tunera sporo szukałem informacji i o Globo były same fatalne opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed zakupem swojego tunera sporo szukałem informacji i o Globo były same fatalne opinie.

zaraz ci pcmcomp napisze trzcianka 100 na czrwono ze te negatywne opinie dotyczyla zamiaru wgrania pirackiego softu albo cos podobnego, zmieni tytul posta itd. trzeba innego forum szukac tu juz producenci maja wplyw ogromny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym problem- kupiłeś przez net- masz 10 dni czasu na zwrot klamota i po temacie. Takie prawo masz nawet kupujac przez Allegro i nie mozesz dostac za to negatywa /bo nie mozna dostac negatywnej opinii za cos co jest cąłkowicie zgodne z przepisami i przysługującym ci prawem/

Kup inny tuner

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pcmcomp jestes niegodny bycia moderatorem na forum.

W komentarzu do ostatniego zdania napisze Ci tylko żebyś się gonił :):D :D .

Na razie Twojego posta i całego wątku nie usunąłem bo tu takich rzeczy nie robimy. Ale mnie palec na klawiaturze świerzbi :angry: . Napisz jeszcze coś mądrego ...

Zawsze możesz zwrócić się do Rzacznika Praw Konsumenta, ciekawe co ci powie jak się dowie że chcesz reklamować kłopoty z wgraniem PIRACKIEGIO softu. Życzę powodzenia. Na pewno lepsze zrozumienie a może nawet żal okażą ci na Lakim ... tam Cie odsyłam.

To trzeba mieć tupet żeby o tym trąbić i płakać na całego. Na miejscu GLOBO na pewno nie uwzględniłbym Twojej reklamacji. I na miejscu tego sprzedawcy z allegro też.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sam używam Globo 9500 HD PVR nie jestem przedstawicielem w/w firmy przed zakupem czytałem opinie o sprzęcie ( pozytywne i negatywne ) - używam tunera od ponad pół roku i bardzo go sobie chwalę . Jednocześnie jak chcesz ściągać coś co jest pięknie opisane to twoja wola - papier (internet) jest cierpliwy i wszystko przyjmie . Moim zdanie reklamacje tylko i wyłącznie pod swoim adresem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widze ze firma przez ktora jestem w plecy 529zł ma tu swoich przedstawicieli.

Własnie przez taki traktowanie postów ludzi ktorzy zostsali nabrani przez producentow i sa przez nich olewani bo juz kase od nich wyciagneli nie mozna naprawde przestrzec nastepnych naiwnych bo tacy własnie kasuja lub zmieniaja posty na forach. Ja wiem jedno mam zlom bezuzyteczny w domu i tyle a soft alternatywny wypuscil do neta nikt inny tylko sam producent cichaczem globo wlasnie bo kto inny by to zrobil tylko on mial w tym interes zeby sprzedawcy pozniej na allegro pisali ze jest taki i nabrali ludzi na ten szajs bo producent skompi na licencje.

Bravo pmcompie dbasz o interesy producentow nie potencjalnych nabranych klientow tak wlasnie wyglada to forum.

Pretensje sa w 100proc słuszne z mojego punktu widzenia a oto dlaczego;

1. dostarczenie tunera do testów w satkurier i laki gdzie napisano ze sprawdzili wgrywajac inny czytaj piracki soft i dziala seka a producent zadowolony milczy bo sie tunery sprzedaja a na allegro i w sklepach sat wszedzie pisza ze soft jest i do wgrania a producent udaje ze nic nie wie i sprzedaje na calego naiwnym klienom wiedzac ze sie nie da wgrac.

Dobrze, jest wolność słowa, więc przejdźmy do konkretów. Napisałes że przestrzegasz przed kupowaniem produktów firmy Globo, bo to czy tamto się w nich nie da zrobić, a czego producent i tak oficjalnie nie wspiera. Ba wręcz lojalnie przestrzega przed takimi działaniami, gdyż grożą utratą gwarancji. A Ty jednak masz do producenta pretensje, zamiast do siebie, albo do sprzedawcy, który Ci kit wcisnął opisem.

Twoje powyższe argumenty są co najmniej śmieszne, punkt 1

dostarczenie tunera do testów...

a już w szczególności do tzw. testów na LAKI, gdzie skądinąd z naszego podwórka wiadomo, że tam nikt nic nikomu nie dostarcza, panuje tam totalnie wolna amerykanka, biorą sobie co chcą i robią co chcą. Dobrym przykładem był test Nboxa z naszego forum.

Albo dalej, to już totalne kuriozum:

...wszedzie pisza ze soft jest i do wgrania a producent udaje ze nic nie wie

Co znaczy wszędzie piszą? Na stronie producenta może piszą podając jako zaletę, możliwość wgrania lewego softu, że się czepiasz producenta?

Żartujesz sobie chyba... Jedziemy dalej...

sprzedaje na calego naiwnym klienom wiedzac ze sie nie da wgrac..

A co producenta to obchodzi. Producent sprzedaje produkt o określonych w specyfikacji fabrycznej właściwościach. Czy musi przy okazji udowadniać, że jego produkt nie nadaje się na przeróbkę na kosiarkę do trawy, albo na sokowirówkę, bo ktoś gdzieś w garażu próbował takich przeróbek? Ano nie musi, ba nawet lojalnie uprzedza że takich przeróbek nie należy próbować, pod groźbą utraty gwarancji.

2. brak aktualizacji usówajacej bugi przez 1.5roku i olewanie klientów którzy maja problemy z softem

Wogóle jaka wolnosc słowa jest w internecie jak taki ci namazgrze na czerwono wielkimi literami ze on jest madrzejszy i wie lepiej tylko to ja stracilem kase a nie on ciekawe czy jakby on stracil tez by tak myslal wtedy. Niech nie pisza ze w chinach nie ma wolnego internetu bo w Polsce jak widac go nie ma.

Pmcomp postąpił słusznie i zgodnie z regulaminem. A ja posunę się dalej, jako chamski i niegodny bycia moderatorem, ostrzegam Cię, na razie słownie, przed dalszym wylewaniem żółci i frustracji w taki sposób, gdyż jest on ze wszech miar niewłaściwy. Rozumiem, że jesteś sfrustrowany, rozumiem też że szukasz winnych wszędzie, byle nie we własnym postępowaniu. Ale to Cię nie upoważnia do takiego postępowania, niesłusznych pretensji i insynuacji pod naszym adresem w kwestii lobbingu sprzętu firmy Globo. Co jak co, ale tematyka sprzętu tej firmy zajmuje na naszym forum absolutnie śladowe ilości, w ogólnej dyskusji.

pcmcomp jestes niegodny bycia moderatorem na forum.

Przyznam, że się normalnie dziwię, że za cały ten wątek Pmcomp "nie sprzedał" Ci formalnego ostrzeżenia. To tylko świadczy o tym, że jest to właściwy człowiek na właściwym miejscu i potrafił się wznieść ponad całe zacietrzewienie w Twoich wypowiedziach i ataki na jego osobę. Nie skorzystał ze swoich moderatorskich uprawnień, dając Ci "urlop" i odsyłając wątek w niebyt. Duży szacunek dla Niego za to, z mojej strony. Szanując to i ja nie sprzedałem Ci ostrzeżenia, a normalnie należało się jak rzadko ...

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...