Skocz do zawartości
martineoz

Problem z Novartron NTR 82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Akurat miesiac temu zakupiłem to magiczne pudełko stąd postanowiłem podzielić się swoimi uwagami co do produktu, gdyż jak widzę ilość użytkowników owego odtwarzacza stale się powiększa. Samo urządzenie jako tako niestety kupiłem trochę na wyrost gdyż spodziewałem się, że na terenie Małopolski będzie można odbierać synał cyfrowy. No ale ktoś tam się z kimś nie dogadał stąd funkcę nagrywania będe mógł wykorzystać chyba tylko przy digitalizacji starych kaset VHS. Do odtwarzacza podpiąłem dysk WD 1TB z serii Green Power z czego jestem zadowolony gdyż działa cicho i nie grzeje się. Sam odtwarzacz słychać (wiatraczek), ale dysku nie. Menu intuicyjne choć spolszczenie porażka w niektórych miejsach (tekst typu "zapisz w moje skruty" miażdży moją kostrukcję myślową na temat profesjonalizmu osób dokonujących spolszczenie). Pilot nawet ok, chociaż przydała by się, możliwość nawigacji klawiszami kierunkowymi przy wchodzeniu i wychodzeniu w podmenu i foldery - w praktyce mozna kierowąć tylko góra dół i akceptować wybór, jak chce się wrócić/wyjść z folderu możnaby było nacisnąć rewind, no ale tu trzeba używać osobnego klawisza. Brak panscan'a (powiększanie jest ale do niczego nie potrtzebne). No ale może się czepiam w każdym razie na pewno przydałoby się wbudowane wi-fi i możliwość obsługi klienta torrent i na przykład youtube'a albo czegoś w tym stylu bo youtube zdaje się od grudnia jest na licencji. Zapewne to kwestia czasu czyli oprogramowania - odtwarzacz kupiłem w grudniu i każde kolejne firmware jest niby lepsze od poprzedniego ale i tak dalej czegoś brakuje (w v51 mieli niby poprawić spolszczenie, ale nie zauważyłem zadnej różnicy). W pierwszej wersji oprogramowania na przykład nie było możliwości wyłaczenia walącego po oczaczh wyświetlacza, a teraz jest. Wogóle serce mnie boli przez fakt, że nie można właczyć go i wyłaczyć pilotem - przecież wyświetlacz jest po to by móc korzystać z urządzenia bez wlączania telewizora. Kiedy wieczorem po obejrzenu materiału wideo wyłaczam wyswietlacz nast dnia jeśli chcę słuchać muzyki musze znowu włącżać TV, wchodzić w opcje itp. itd. Novatron czyta wszystko za wyjątkiem plików kórych nie czyta nie wiedziec dlaczego. A mam takie 2. Może dlatego, że ich pojemność przekracza 5GB, bo wszystko co ma mniej idzie bez problemu, ale muszę to jeszcze sprawdzić. A teraz o tym co się dzieje:

Pierwszy problem: podłączyłem go przez router DLink 514 do komputera, który widzi go jako hdd samba. Ale nie wiem co powoduje że odtwarzacz potrafi zerwać połączenie w każdym momencie np podczas przerzucania materiałów na dysk i nagle robi on się niedostępny. NIe pomaga reset, ani ponowne wyłączanie kompa. Samba staje się niedostępna ze względu na brak uprawnień. Mija kilka dni, włączam odtwarzacz i okazuje się, że jednak działa. (???) NIe wiem, może ktoś ma jakiś pomysł o co tu chodzi? Dodam, ze z odtwarzacza mam cały czas dostęp do plików udostępnionych na dysku w komputerze, nie mogę się tylko dostać z komputera do odtwarzacza.

Druga sprawa to problem z napisami, przy odtwarzaniu HD. Napisy srt przy odtwarzaniu pliku mkv nie wyłączają się w odpowiednim momecie stąd kiedy jest na przykład lektor opowiada o rafie koralowej i za chwilę pokazują rybki to tekst o rafie świeci się dopóki nie zmieni się on na tekst o rybkach. I tak w koło - nawet kiedy lektor nic nie mówi jak mam tłumaczenie jego statniego zdania non stop na ekranie. Nie wiem o co tu chodzi, bo jeśli jest to plik np. divix to napisy znikają normalnie. Chociaż tu tez zetknałem się z kilkoma przypadkami kiedy otwarzacz jako niedostępne uznaje plik srt który prawidłowo odtwarza mój komputer. Tu może coś jest nie teges z plikami z napisami, ale brak mozliwości dostępu do materiałów na dysku z komputera sprawia, że urządzenie staje sie dla mnie bezuzyteczne. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to prosze o pomoc. Dodam, że wgrywanie najnowszego softu owszem pomaga na jakiś czas, ale przecież nie będę wgrywał oprogramowania za każdym razem jak włączam odtwarzacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialbym zapytac jak wam smigaja ntr82/83. Moj wczoraj osiagnal szczyt. Na jednym filmie Entrapment 720p zawiesil sie 4 razy!! Nie wiem co sie dzieje ale ten odtwarzacz coraz bardziej mnie irytuje. Na poczatku smigal ze 2 tygodnie bez zwiech. Albo to zbieg okolicznosci albo zaczal mi sie wieszac od momentu gdy zaczalem wgrywac mu nowsze firmware... Problem w tym ze nie pamietam jakie bylo oryginalne chyba v50. Teraz mam v53. Potrafi sie zawiesic rowniez nawet w menu. Pomiedzy v50 a v53 nie widze zadnej roznicy wiec chyba wroce na testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie- litości

Napisy trwajace dłuzej niz powinny to problem umiejetnosci obsługi programu do napisów

Generalnie wiekszosc opisanych problemów dotyczy oprogramowania tworzącego czy współtworzacego pliki wynikowe mkv i/lub umiejetnosci obsługiwania urzadzenia

Kazdy odtwarzacz tego typu ma swoje plusy i minusy- KAŻDY SIE raz na kiedys WIESZA

Jeżeli nie chcesz miec problemów- jedyna opcja to odtwarzacz BluRay - niestety Ideał NIE ISTNIEJE

Każdy NMT działa na zasadzie aktualizacji bazowego SDK chipsetu głównego opakowanego pozniej w mniej lub bardziej zaawansowaną wartswę programową producenta urzadzenia

BTW zamiast przerzucania przez LAN polecam USB - szybko i stabilnie. Roznica w prędkosci przesyłu- nieznaczna wziąwszy pdo uwage fakt ze wszystkie Realteki mają max 12 megabajtów/sec

Ja tak robię bo mam już dosć windowsowych problemów z siecią /komp-komp/ w której swoje łapy maczają rózne rootkity, antywirusy i inne badziewia które instalują się często bez naszej wiedzy.... i pokretna logika samego jądra systemu windows. Szkoda na to zdrowia

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wrzucilem firmware v50 515 i film smiga bez problemu. Zobaczymy jak dlugo:) Jezeli bedzie wszystko ok to wina nowszego firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Wrzucilem firmware v50 515 i film smiga bez problemu. Zobaczymy jak dlugo:) Jezeli bedzie wszystko ok to wina nowszego firmware.

Każdy tego typu player ma problemy z firmware.

Nawet osławiony POpcorn C-200.

I ten nie jest wyjątkiem, szkoda że dalej nie obsługuje Audio HD. To bardzo poważny mankament.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmware 53 jest ewidentnie kopnięte. U mnie odtwarzacz na tym firmware wiesza sie czasami po uruchomieniu. Wrocilem do 51 i jest ok. Mialem Popcorna c200 doslownie 1 tydzien bo ilosc bledów w porównaniu z ntr 82/83 jest przytłaczająca. Dla mnie popcorn c200 to jakis prototyp wypuszczony za wczesnie.

Co do torrentów to nie narzekam , nie jest mi to potrzebne, nie mam zamiaru łamac prawa, a przynajmniej łamac w niesubtelny sposób.

Przydałoby sie youtube i szkoda , że tego nie ma.

Co do sieci Microsoft Network to nie narzekam. To nie problemy MS Network i windowsów tylko nieumiejetnej konfiguracji sieci i... serwera samba. Samba nieststy to niestety nie ideał. Wazne jest tez wylaczenie rozglaszania w MS Network przez komputery z xp , vista i 7. Ja mam antenke od xtreamera na usb i jest ok.

Transfery w sieci wifi sa zalezne od poszczegolnych ogniw sieci , a wiec: routera , kart sieciowych w komputerach, wiec tu jest wazne dostosowanie ich do standardu "n" aby osigac słuszne transfery. W sieci g (do 54 Mbit/sec) antena xtreamera daje max 10 Mbit/sec, a srednio 5-6 czasami mniej. Planuje zmiane routera na tp linka z n i portami 1 Gbit.

Brakuje mi jeszcze jednej funkcjonalnosci i to mnie wkurza. Wielozadaniowosci, tz. gdy przegrywam plik (z poziomu ntr) to chcialbym wtym czasie ogladac fil i np sluchac radia internetowego. Gdy nagrywam to w tym czasie chcialbym sluchac muzyki albo ogladac film. Tego mi brakuje.

Co do nagrywania po scart nie mam z tym najmniejszych problemów. Nagrywam z tunera satelitarnego do mpeg i wystarcza mi to w zupelnosci.

generalizujac NTR 82/83 jest dla tych , ktorzy cenia sobie funkcje nagrywania. Jesli nie jest ci to potzrebne to pomysl o innych odtwarzaczach multimedialnych, jest ich zatrzesienie. ja jednak odradzam c200 bo przesiadka na niego z ntr82 moglaby doprowadzic cie do choroby wrzodowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci wrzucilem wersje v47(taka mialem jak go kupilem) i wszystko smiga wiec wychodzi na to ze wersja v53 jest walnieta. Widze ze nie jestem sam z ta teaz:) Zreszta dziwi mnie nowe firmware jest 2 tygodnie(nie za szybko?), zwlaszcza ze na oficjalnej stronie dalej jest 51..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem okazję przetestować inny film w HD w którym napisy śmigają bez zarzutu stąd śmiem podejrzewać, że jest to sprawa konwersji z txt na srt. Dziwne tylko, że działo się to tylko z filmami HD. Jeśli chodzi o "zwisy" to nie zaliczyłem jeszcze (odpukać) żadnego, ale pierwszy odtwarzacz który miałem był na tyle wadliwy, że wieszał się po kilku minutach nawet na zwykłych mptrójkach o HD nie wpomnę bo tu zwis nastpował po maksimum 10 sekundach. I nie była to na pewno wina firmware, bo wgrywanie nic nie dało i wymieniono mi go na innny działający z którego do tej pory korzystam. Oczywiście wiem, że można przerzucać pliki przez USB, jednak kupiłem to urządzenie z zamysłem podpięcia do sieci i podpinanie za każdym razem laptopa, wyciąganie z szafki, podpinanie kabli bo ktoś inaczej mądry nie wpadł na pomysł gniazda USB na przednim panelu tylko oba zamontował z tyłu jest po prostu męczące. I tutaj wpomnę jeszcze o kwestii napisów - otóż konwertować z txt do pliku srt (korzystam z subtitle workshop) można albo poklatkowo, albo czasowo. Napisy klatkowe konwertowane czasowo i vice versa po porstu odtwarzane będą z opóźnieniem albo za szybko. Można to zrobić w try miga mając dostęp do dysku z poziomu komputera. Z poziomu komputera można też wgrywać, kasowac, organizować i przekładać wszystko co jest na dysku równocześnie korzystajac z odtwarzacza (gdyż jak słusznie zauważył tutaj Dragonfy nie można robić tych dwu rzeczy jednocześnie z poziomu odtwarzacza). Dlatego właśnie bardzo sobie cenię możliwość korzystania z niego jako serwer SMB. NIestety w instrukcji nie ma słowa na ten temat, nie ma nic także w opcjach i nie wiem kompletne o co chodzi. Przy wejściu w przeglądarce na "sieć" mam tam tylko jeden folder - osławione "moje skruty". Na szczęście folder ten nie uległ spolszczeniu i widnieje jako "my shortcuts". Czasem (nie wiadomo czy zależy to od pory dnia, czy temperatury na zewnątrz budynku a może aktywności plam na słońcu) widzę tam foldery które udostepniam na komputerze w sieci i nawet mogę poprzerzucać rzeczy z kompa na odtwarzacz korzystając z menagera plików odtwarzacza. Czasem nawet widuję tam folder NTR8X i wtedy widzi go mój komputer i mogę radośnie modyfikować pliki otwarzacza korzystając z klawiatury i myszki a nie pilota w którym zamontowano mnóstwo niepotrzebnych przycisków, bo samymi tylko klawiszami kierunkowymi i przyciskiem OK można by robić to wszystko do czego służy 10 różnych guzików. Niestety foldery te zniknęły po prostu jakiś czas temu i za nic nie chcą się pojawić. Nie pomaga ani reset routera, ani wgrywanie ponownie oprogramowania, po prostu nic. System z którego korzystam do windows XP. Po co mi dostęp do sieci skoro nie mogę z niej korzystać mógłbym spytać retorycznie? Wydawało sie to banalnie proste - podpinasz odtwarzacz do routera i już w otoczeniu sieciowym widzisz "HDD na Samba server". I rzeczywiście tak było. Dopóki wszystko zniknęło i pojawia się komunikat, że Ntr8X\HDD ni ejest dostepny, że mogę nie mieć uprawnień i żebym kontaktował się z administratorem serwera czyli z samym sobą. Moja irytacja rośnie i żona czeka tylko na moment aż mała czarna skrzyneczka wyląduje za oknem a ja odetchnę wreszcie głęboko i wyciągnę z szafy starego niezawodnego fergusona który jak do tej pory nigdy mnie nie zawiódl (szkoda tylko, ze nie mozna w nim zamontować dysku i nie czyta HD) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widze problemu- kup sobie kilkumetrowy kabelek USB i poprowdź w okolice komputera. Ja mam tak zrobione ze podpiecie urzadzenia to spiecie ze sobą 2 wtyczuszek. Szybko i bezboleśnie. Zapewne też dojrzejesz do tego etapu jak juz ci przejdzie ...I nie wyzywaj sie na novatronie tylko najpierw innym urzadzeniem sieciowym sprawdz czyz kompem wszystko "teges"

BTW w koncu i tak zapełnisz dysk w novatronie a wiec pobiegniesz do sklepu bo dysk USB - i tak bedziesz wiec musiał wrzucac filmy przez USB i tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie widze problemu- kup sobie kilkumetrowy kabelek USB i poprowdź w okolice komputera. Ja mam tak zrobione ze podpiecie urzadzenia to spiecie ze sobą 2 wtyczuszek. Szybko i bezboleśnie. Zapewne też dojrzejesz do tego etapu jak juz ci przejdzie ...I nie wyzywaj sie na novatronie tylko najpierw innym urzadzeniem sieciowym sprawdz czyz kompem wszystko "teges"

BTW w koncu i tak zapełnisz dysk w novatronie a wiec pobiegniesz do sklepu bo dysk USB - i tak bedziesz wiec musiał wrzucac filmy przez USB i tak :)

Bez obawy :) To tylko takie moje luźne dywagacje i absolutnie nie zamierzam wyżywać się na przedmiotach martwych choćby nie wiem jak irytujące były. Podpinanie przez USB jest rozwiązaniem, jednak wszystkie kable mam wpuszczone w listwę. Puszenie kabla luzem od laptopa który mam "pod ręką" do telewizora czyli jakieś 3 metry kabla idącego po podłodze nie przejdzie, bo w końcu ktoś się potknie i zorbi krzywdę. Oczywiście mógłbym go zwijać za każdym razem, ale przecież od tego mam kabel sieciowy który kiedyś przezornie puściłem w listwie i router. Jest to swego rodzaju połowiczne rozwiązanie, bo dalej nie wiadomo dlaczego tak się dzieje a nie inaczej. W każdym razem wczoraj późnym wieczorem wypiąłem dysk z odtwarzacza i po kilku sekundach podpiłąłem go spowrotem. I proszę bardzo - w zakładce sieć w folderze "my shortcuts" pojawił się folder NTR8X. Tym samym uzyskałem dostęp do dysku przez router i komputer. Ciekawe na jak długo? Dalej jednak nie wiem dlaczego tak się dzieje i o co tu chodzi?

Jeśli chodzi o dysk to mam pojemność 1TB więc starczy jesze na długo. A nawet jeśli się zapełni to w przypadku dokupienia drugiego dysku mogę podłączyć go przez USB i mieć do niego dostęp przez serwer tak samo jak do tego w odtwarzaczu. Tak jak wspominałem nie jest dla mnie problemem wgrywanie na dysk, bo to podpinanie laptopa czy dysku raz na jakiś czas bym przeżył, ale zależy mi na organizacji tego co jest na dysku, a jak wiadomo pilotem przerzucanie folderów, kasowanie tudzież zmiana nazw folderów to prawdziwa masakra. No i oczywiście napisy - chodzi o to aby nie robić wszystkich tych czynności za każdym razem kiedy chcę wrzucić plik z napisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie widze problemu- kup sobie kilkumetrowy kabelek USB i poprowdź w okolice komputera. Ja mam tak zrobione ze podpiecie urzadzenia to spiecie ze sobą 2 wtyczuszek. Szybko i bezboleśnie. Zapewne też dojrzejesz do tego etapu jak juz ci przejdzie ...I nie wyzywaj sie na novatronie tylko najpierw innym urzadzeniem sieciowym sprawdz czyz kompem wszystko "teges"

BTW w koncu i tak zapełnisz dysk w novatronie a wiec pobiegniesz do sklepu bo dysk USB - i tak bedziesz wiec musiał wrzucac filmy przez USB i tak :)

Po co mi kabel usb , ktory u mnie musiałby mieć ok 15 m długości?

Od tego jest sieć i szybkie routery oraz gigabitowe karty sieciowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od tego ? czyzby ?

Poczytaj MPC Club tam zobaczysz ile ci da karta gigabitowa przy novatronie

ludzie pisza o transferach rzędu 5-6 megabitów przez sieć PO KABLU

Do tego babranie się w dodatkowe oprogramowanie, tworzenie uprawnień..w imie czego ? Chyba tylko pozornie lepszego samopoczucia właściciela. Wszystko można zrealizować prosciej i wygodniej a wy z uporem maniaka utrudniacie sobie życie. Co innego jak ktos sie bawi w NAS albo ma solidny router z portem USB na HDD ale nawet wtedy mozna to zrobić tak by nie puszczać wszystkiego przez OS kompa

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co mi kabel usb , ktory u mnie musiałby mieć ok 15 m długości?

Od tego jest sieć i szybkie routery oraz gigabitowe karty sieciowe.

Otóż to. Zapomniałem dodać, że przy podpiętym przez USB kompie można zapomnieć o jakimkolwiek korzystaniu z odtwarzacza, gdyż podobnie jak przy korzystaniu z managera plików przechodzi on w stan "uśpienia". Poza tym szczerze mówiąc transfer przez USB jak dla mnie jest niewiele szybszy od tego przez router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj skorzystać z FTP - nie jest to do końca idealne rozwiązanie, ale zawsze jakieś ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj skorzystać z FTP - nie jest to do końca idealne rozwiązanie, ale zawsze jakieś ..

Zgadza się. Wiem, że jest taka możliwość, ale to dla mnie jakbym miał korzystać z przycisków w telewizorze zamiast na pilocie do niego. I tak samo mógłbym bawić się w konfigurację UPnP, ale kupując odtwarzacz brałem pod uwagę to, że ma on możliwość funkcjonowania jako serwer SMB. Dzięki temu podpinam go pod router i bez żadnych zabaw i kombinacji, ustawiania maski podsieci IP itd itp mam do niego dostęp z komputera automatycznie OD RAZU po włączeniu, mogę modyfikować pliki od razu bez włączania różnorakich klientów FTP. Teoretycznie oczywiście, bo stąd też postanowiłem napisać ten post, gdyź dostęp ten raz jest, raz go nie ma. Akurat teraz jest. Wystarczyło odłączyć dysk i podpiąć go jeszcze raz. Ale podejrzewam, że problem powróci. Przy kolejnym uruchomieniu. No jakby nie patrzeć to odłączanie i podłączanie dysku za każdym razem kiedy włączam odtwarzacz, świadczy o tym, że coś tu nie gra. Telewizorem też można sterować bez pilota, tak samo mogę korzystać z odtwarzacza bez podłączonego komputera, no ale po to pilot jest w zestawie żeby działał i tak samo odtwarzacz ma działać jako serwer SMB bo jest to funkcja która wpłynęła na to, że zdecydowałem się go kupić. Gdyby tak było permanentnie to od razu odesłałbym go do reklamacji, ale ten problem raz jest raz go nie ma, stąd postanowiłem podzielić się swoimi wrażeniami z innymi uzytkownikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od tego ? czyzby ?

Poczytaj MPC Club tam zobaczysz ile ci da karta gigabitowa przy novatronie

ludzie pisza o transferach rzędu 5-6 megabitów przez sieć PO KABLU

Do tego babranie się w dodatkowe oprogramowanie, tworzenie uprawnień..w imie czego ? Chyba tylko pozornie lepszego samopoczucia właściciela. Wszystko można zrealizować prosciej i wygodniej a wy z uporem maniaka utrudniacie sobie życie. Co innego jak ktos sie bawi w NAS albo ma solidny router z portem USB na HDD ale nawet wtedy mozna to zrobić tak by nie puszczać wszystkiego przez OS kompa

widzisz dla niektorych wazny jest design, wygoda, porzadek, profesjonalizm i brak syfu w postaci setek kabli z pokoju do pokoju, z salonu do basenu....bo jesli ktos ma kawalerke i telewizor CRT na komodzie to sobie moze "ciagnac druta" (czyt. kabel usb) ;)

i jakie uprawnienia? to zalezy jak sobie skonfigurujesz siec, co wy z tymi uprawnieniami, to jakas amatorszczyzna z waszej strony...

Novatron nie ma gigabit-lan tylko 10/100 Mbit jak juz cos...

mozesz skonstruowac siec oparta na solidnym QoS , repeaterach, routerach klasy "N", kartach sieciowych Gbit i bedzie ok

testowalem juz konfiguracje ad-hoc novatron+wifi Xtreamer -> pc-et z XP + wifi N usb dongle i transfery sa ponad 10 Mbit/sec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zauważone problemy:

Miałem wersje oprogramowania v.53. Nie narzekałem, urządzenie śmigało tak jak chciałem – do czasu.

1. Założyłem sobie na dysku głównym tematyczne foldery (Filmy, Muzyka, Zdjęcia…), oczywiście w folderach tych było sporo innych folderów i pech chciał, że pewnego dnia w folderze Filmy ilość widocznych folderów ograniczyła się tylko do 11. Zarówno na wyświetlaczu urządzenia jak i po podłączeniu przez USB czy FTP. Nie wiem co się dzieje. Wgranie nowego oprogramowania v55 nie pomogło.

2. W jednym z ocalałych folderów jest film wielkości przeszło 2GB w avi. Na wersji 53 śmigał bez problemu, na v55 już nie komunikat NIEDOSTĘPNY.

3. Przewijanie filmów do przodu mam wrażenie, że nie działa tak jak powinno, no z pewnością nie osiąga się prędkości x32.

4. Nastawianie prędkości przeglądania zdjęć nie odzwierciedla ilości nastawionych sekund wyświetlania.

5. Problem po wciśnięciu wyłączenia „dysk w użyciu” również występuje v55

Czy macie podobne problemy, czy ktoś sobie z tym poradził?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje zauważone problemy:

Miałem wersje oprogramowania v.53. Nie narzekałem, urządzenie śmigało tak jak chciałem – do czasu.

1. Założyłem sobie na dysku głównym tematyczne foldery (Filmy, Muzyka, Zdjęcia…), oczywiście w folderach tych było sporo innych folderów i pech chciał, że pewnego dnia w folderze Filmy ilość widocznych folderów ograniczyła się tylko do 11. Zarówno na wyświetlaczu urządzenia jak i po podłączeniu przez USB czy FTP. Nie wiem co się dzieje. Wgranie nowego oprogramowania v55 nie pomogło.

2. W jednym z ocalałych folderów jest film wielkości przeszło 2GB w avi. Na wersji 53 śmigał bez problemu, na v55 już nie komunikat NIEDOSTĘPNY.

3. Przewijanie filmów do przodu mam wrażenie, że nie działa tak jak powinno, no z pewnością nie osiąga się prędkości x32.

4. Nastawianie prędkości przeglądania zdjęć nie odzwierciedla ilości nastawionych sekund wyświetlania.

5. Problem po wciśnięciu wyłączenia „dysk w użyciu” również występuje v55

Czy macie podobne problemy, czy ktoś sobie z tym poradził?

W wersji 55 chyba jest inaczej formatowany dysk.Wcześniej był NTFS teraz EXT.Może stąd są te problemy.

Trzeba by sformatować dysk w wersji 55 i wtedy sprawdzić działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W wersji 55 chyba jest inaczej formatowany dysk.Wcześniej był NTFS teraz EXT.Może stąd są te problemy.

Trzeba by sformatować dysk w wersji 55 i wtedy sprawdzić działanie.

ale to spowoduje utratę wszystkich danych

zresztą na stronach dostawcy nic o tym mie jest napisane.

Ktoś to już testował?

Dodatkowym problemem jest to, że nie można utworzyć w folderze z filmami żadnych innych folderów, w innych owszem można. (mówię o błędach dotyczących punktu 1 z poprzedniego posta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale to spowoduje utratę wszystkich danych

zresztą na stronach dostawcy nic o tym mie jest napisane.

Ktoś to już testował?

Dodatkowym problemem jest to, że nie można utworzyć w folderze z filmami żadnych innych folderów, w innych owszem można. (mówię o błędach dotyczących punktu 1 z poprzedniego posta)

Sprawdź na innym dysku.Nie każę Ci kasować plików, tylko sugeruję że to może mieć wpływ na takie oobjawy.Ew. wgraj wersję 53 i testuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podłącz tego Novatrona do komputera PRZY POMOCY KABLA USB. Jak już na komputerze pojawi się dysk od novatrona jako dysk przenośny, to zobacz jaką ma literę dysku po czym kliknij "Start -> Uruchom", wpisz CMD i kliknij "OK". Teraz w tym okienku co wyskoczyło wpisz (bez cudzysłowów) "chkdsk x: /f" gdzie zamiast x wstawiasz literę dysku nowatrona. Teraz już tylko enter i czekaj na naprawienie struktury katalogów na dysku novatrona. Jeśli w miedzyczasie wyskoczą pytania, odpowiadaj "TAK". Po tym zabiegu wszystko powinno wrócic do normy, choć uszkodzone pliki mogą zostać skasowane z dysku novatrona, lub będą miały 0 długość. Takowe trza wgrać od nowa.

Edytowane przez MisB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ma permanentny problem z kopiowaniem plików, objawy:

1. v55 nie jest mozliwe kopiowanie plikow z dysku na usb -> komunikat: niedostepny

2. v56: to co w pkt 1 oraz przy probie kopiowania np duzych plikow z usb lub sieci na dysk zawiesza sie karta video, obraz znika, NTR wisi

zdaje sobie sprawe z tego ze czesta koniecznosc zimnego restartu NTR uszkadza dysk

NTR mam podlaczony do telewizora crt przez AV-OUT (video, audio-l , audio-r), do NTR jest wpiety tez scart z tunera satelitarnego N, dysk 1.5 TB w NTFS (formatowany pierwotnie na NTR), pen drive z fat32

robilem juz chkdsk dysku, odlaczalem i podlaczalem karte wifi, zmienialem porty dla pena USB

ciagle zwiechy i problemy

sam juz nie wiem, byc moze awaryjny sprzet?

mam jeszcze pytanie, czy upgreade firmware gwarantuje wyczyszczenie poprzedniego całkowicie?

kombinuje juz od kilku tygodni i nadal bez efektu

w njblizszych dniach jesli nic nie pomoze zwracam sprzet do dystrybutora

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś przesyłać pliki po kablu ethernet a nie po wifi ? Ja mam podłączonego NTR'a poprzez ethernet do routera, i nie mam żadnych problemów z przesyłaniem plików, ALE używam do tego wyłącznie FTP, bo Samba na NTR'e albo windowsowe usługi sieciowe mają to do siebie że przy przesyłaniu długich plików drastycznie spada prędkość, czym większy plik tym jest gorzej. A po FTP leci cały czas równo pomiędzy 4 a 5MB/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próbowałeś przesyłać pliki po kablu ethernet a nie po wifi ? Ja mam podłączonego NTR'a poprzez ethernet do routera, i nie mam żadnych problemów z przesyłaniem plików, ALE używam do tego wyłącznie FTP, bo Samba na NTR'e albo windowsowe usługi sieciowe mają to do siebie że przy przesyłaniu długich plików drastycznie spada prędkość, czym większy plik tym jest gorzej. A po FTP leci cały czas równo pomiędzy 4 a 5MB/s.

zasadnicza sprawa: nie moge kopiowac plikow z dysku na USB (NTFS->FAT32)

restart karty wideo (brak obrazu podczas kopiowania) to chyba nie jest normalna rzecz

dodam tez ze wiatrak zaczyna mi wyć...

Edytowane przez dragonfly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...