Skocz do zawartości
grafet

Onkyo TX-SR 607 + PVR Philips Cyfra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie.

Cyfra podłączona jest HDMI i componentem do Onkyo. Niestety w tym układzie dzwięk w ampli mimo ustawienia w setupie wejścia coaxial idzie przez HDMI. Jak wiadomo tunery cyfry nie puszczają audio cyfrowego przez HDMI. Jak wyciągnę kabel HDMI z cyfry to oczywiście obraz ginie, ale dźwięk przełącza sie na coaxial. Czy jest jakaś możliwość ustawienia ampli, żeby ignorował audio z HDMI ? Dodam, że nie bardzo interesuje mnie podłączenie bezpośrednio HDMI cyfry do telewizora. Mam tam tylko jedno gniazdo HDMI.

Pozdrawiam

Grafet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podłącz cyfrę do tv za pomocą HDMI a coaxial z cyfry podłącz do ampli i będzie DDigital. Większość platform w polsce tak ma , że nie przesyła dźwięku przez HDMI w postaci 5.1 tylko 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To podłącz cyfrę do tv za pomocą HDMI a coaxial z cyfry podłącz do ampli i będzie DDigital. Większość platform w polsce tak ma , że nie przesyła dźwięku przez HDMI w postaci 5.1 tylko 2.0.

Nie wiem czy dokładnie przeczytałeś.... "Dodam, że nie bardzo interesuje mnie podłączenie bezpośrednio HDMI cyfry do telewizora. Mam tam tylko jedno gniazdo HDMI."

Pozdrawam

Grafet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...czytanie ze zrozumieniem...

Nie rozumiem trochę twojego pytania bo napisałeś że cyfra jest podłączona HDMI i componentem.....a co to ma wspólnego z coax??

Z tego co wiem jak już podłączysz coax to w menu tego wejścia , powinna być możliwość wyboru źródła sygnału audio.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...czytanie ze zrozumieniem...

Nie rozumiem trochę twojego pytania bo napisałeś że cyfra jest podłączona HDMI i componentem.....a co to ma wspólnego z coax??

Z tego co wiem jak już podłączysz coax to w menu tego wejścia , powinna być możliwość wyboru źródła sygnału audio.

pzdr

Sorki, oczywiście pomyliłem się :P Nie component tylko coaxial. Rzeczywiście jest możliwość wyboru źródła - i mam ustawione na coaxial. Niestety włozenie wtyczki HDMI od cyfry do wzmacniacza przełącza dźwięk na ten z HDMI :P

Edytowane przez grafet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorki, oczywiście pomyliłem się :P Nie component tylko coaxial. Rzeczywiście jest możliwość wyboru źródła - i mam ustawione na coaxial. Niestety włozenie wtyczki HDMI od cyfry do wzmacniacza przełącza dźwięk na ten z HDMI :P

W 606-ce przyciskiem digital input wybierasz skąd ma brać dźwięk cyfrowy. Domyślnie jest HDMI ale możesz przestawić na coax.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 606-ce przyciskiem digital input wybierasz skąd ma brać dźwięk cyfrowy. Domyślnie jest HDMI ale możesz przestawić na coax.

U mnie jest to w menu i mam tak ustawione. Niestety włożenie kabla HDMI przełącza dźwięk z coax na HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc. Znalazłem rozwiązanie, może sie komuś przyda. Otóż trzeba wybrać w menu "Input Assign" potem "Digital Audio Input" wybieramy odpowiednie wejście, w moim przypadku "CBL/SAT". Przypisujemy odpowiednie wejście cyfrowe np. COAX1. Kruczek polega na tym, że po wybraniu coax trzeba jaszcze nacisnąć "ENTER" wtedy przy napisie "COAX1 pokazuje sie dodatkowo gwiazdka.... Która jak się okazuje wymusza dźwięk na coax, a nie z HDMI.

Jako ciekawostkę powiem wam, że przed znalezieniem rozwiązania dzwoniłem do serwisu Onkyo, oficjalnego dystrybutora - firmy EIC i powiedzieli mi, że to co chcę uzyskać jest niemożliwe, że dźwięk z HDMI jest nadrzędny..... Bez komentarza :(

Pozdrawiam

Grafet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...