Skocz do zawartości
Tiduss

Sony 52w5500 vs Sony 52z4500/46z4500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stoję przed dylematem który model wybrać ( cena podobna, rozmiar inny, jakość inna).

Różnica między 52w5500 a 52z4500 to 1100 zł tam gdzie chce zakupić i nie wie czy warto dopłacać(46z praktycznie ta sama cena co 52w ale znowu 6 cali mniejszy...)

Tv ma sluzyc do:

- 80% gry (PS3,Xbox 360, czasem Wii ps2 itp(i tutaj kwestia skalowania SD)

- 20% Film dvd,blueray itp

W zasadzie głównie chodzi mi o ulepszenie gier poprzez 100hz(200hz) w trybie teatralnym i chodziło by mi o kogoś kto testował czy 100hz w w5500 działa podobnie jak 200hz w z4500(O czym pisał Gmeru w teście)

Czy jest równie płynnie itp

I czy po zapodaniu tego trybu niema za dużego input laga(w z4500 praktycznie znikomy z tego co czytałem)

Nie gram w fpp po sieci itp ale żebym za bardzo tego nie widział przy graniu

No i jak w grach wypada różnica 10 bit panel+teoretycznie lepsze podświetlenie zetki

pozdrawiam i dziękuje za odpowiedz

Edytowane przez Tiduss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 80% to mają być gry, to kupowanie "Z" nie ma sensu.

Przy konsoli czy tez komputerze najlepiej jest wyłączyć tego typu ulepszacze, gdyż wnoszą więcej złego jak dobrego. Generują artefakty, zacięcia obrazu i tym podobne rzeczy. Obraz z gry z definicji jest generowany sztucznie, układy tego typu nie radzą sobie dobrze z takim sygnałem. Pomijam już kwestię dodatkowego Input Laga.

Reasumując "Z" do telewizji, do grania lepiej tańszy i prostszy telewizor. Po co płacić za funkcje, które na dzień dobry należy wyłączyć przy konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli 80% to mają być gry, to kupowanie "Z" nie ma sensu.

Przy konsoli czy tez komputerze najlepiej jest wyłączyć tego typu ulepszacze, gdyż wnoszą więcej złego jak dobrego. Generują artefakty, zacięcia obrazu i tym podobne rzeczy. Obraz z gry z definicji jest generowany sztucznie, układy tego typu nie radzą sobie dobrze z takim sygnałem. Pomijam już kwestię dodatkowego Input Laga.

Reasumując "Z" do telewizji, do grania lepiej tańszy i prostszy telewizor. Po co płacić za funkcje, które na dzień dobry należy wyłączyć przy konsoli.

Wiem spotkałem się już wiele razy z taką opinia ale jednak gra potraktowana 200hz chodzi "płynniej"(wiadomo przez to dużo bardziej widać spadki FPS ) niestety nie miałem okazji testować 100hz(Sony) w warunkach domowych i nie wiem czy sprawuje się równie dobrze a o to głównie mi chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że już są takie tematy na forum więc warto poszukać... w tym dziale np. !

SlawekR jest pomocny JAK ZAWSZE ale kurcze warto poszukać chociaż 1 minutę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam tylko, że już są takie tematy na forum więc warto poszukać... w tym dziale np. !

SlawekR jest pomocny JAK ZAWSZE ale kurcze warto poszukać chociaż 1 minutę....

Jesli chodzi o podobne tematy to jest ich trochę ale jedyne co można z nich wywnioskować to że 2-3 osoby piszą o niskim input lagu(0-10) ms w zetce(jeśli chodzi o gry)

I jeden komentarz na temat iż 200hz w sporcie i grach jest lepsze

Teoretycznie mogłem się podpiąć pod jeden z tematów i tutaj przynaje zawaliłem..

Edytowane przez Tiduss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A konkluzja jest taka, że do gier to osobiście chyba bym szukał coś starszego, W4500 na ten przykład, z racji na małego Input Laga, albo coś z wcześniejszych Samsungów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś okazję testować toshibę 55ZV635DG (lub inne rozmiary)

Bo widzę że telewizor świetnie sobie radzi z wszystkim i w miarę cena (a tutaj na forum coś cisza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o podobne tematy to jest ich trochę ale jedyne co można z nich wywnioskować to że 2-3 osoby piszą o niskim input lagu(0-10) ms w zetce(jeśli chodzi o gry)

I jeden komentarz na temat iż 200hz w sporcie i grach jest lepsze

Teoretycznie mogłem się podpiąć pod jeden z tematów i tutaj przynaje zawaliłem..

O niskim input lagu masz informacje w praktycznie każdym profesjonalnym teście to nie tak, że ktoś sobie cokolwiek wymyślił, jest wtedy nawet możliwość włączenia motionflow (bez podbijania do kosmicznych wartości input laga).

SlawekR z4500, w4500 i w4000 miały podobny input lag, z tymże pierwszy model jest wciąż w sprzedaży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...