Skocz do zawartości
Gmeru

2010: MEGA-TEST: LCD KDL-40EX700 Edge LED dla mas - dyskusja na temat serii EX "Dbry wybór" podświetlenie Edge LED

Rekomendowane odpowiedzi

odnośnie cen EX 500, u autoryzowanego przedstawiciela Sony (video-top) ceny wynoszą odpowiednio 32/37/40/46/55 cali ->> 2749/3199/3599/4999/7499 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby takie ceny się utrzymały jak te tv będą już dostępne

bo teraz to oni mogą napisać sobie wszystko jeśli nie można ich zamówić, a wystawiając takie ceny ludzie się nakręcają do kupna

na razie nigdzie na świecie te tv nie są sprzedawane więc zobaczymy jak wejdą

swoją drogą jestem ciekawy czy rzeczywiście dotrzymają terminu koniec lutego

wydaje mi się, że jest duża różnica w cenie pomiędzy 40 a 46 cali. Zwykle to było to 1.000 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówi się bardziej o 15-20 lutego, ale też wiadomo, że rzeczywistość zweryfikuje te zapowiedzi, co do cen to faktycznie biorąc pod uwagę, że to premiery prezentowałyby się nader interesująco. Z tym przejściem 40cali, a 46 to owszem różnica jest zazwyczaj taka jak piszesz, ale po jakimś czasie od wprowadzenia, przy w5500 dość długo też były większe rozpiętości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aby takie ceny się utrzymały jak te tv będą już dostępne

bo teraz to oni mogą napisać sobie wszystko jeśli nie można ich zamówić, a wystawiając takie ceny ludzie się nakręcają do kupna

na razie nigdzie na świecie te tv nie są sprzedawane więc zobaczymy jak wejdą

swoją drogą jestem ciekawy czy rzeczywiście dotrzymają terminu koniec lutego

wydaje mi się, że jest duża różnica w cenie pomiędzy 40 a 46 cali. Zwykle to było to 1.000 zl

luckynyc w czym problem, składasz zamówienie w video-top i czekasz na wysyłkę towaru. Zamówienie jest na taką kwotę jaka widnieje na stronie (+koszt przesyłki) i tyle. Wydaje mi się, że jeśli ceny nie byłyby ostateczne to nie złożyłbyś zamówienia (brak takiej możliwości). W sytuacji gdy cena uległa by zmianie (zamówienie albo jest anulowane albo płacisz taką kwotę jaka widnieje w zamówieniu).

Edytowane przez michu25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w większości sklepów zakup jest skuteczny od chwili potwierdzenia przez sklep a oni nie potwierdzą, aż będą mieli towar na stanie

ale jeśli te ceny są prawdziwe to dla mnie ok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od sklepu, zazwyczaj jeśli jest zastrzeżenie, żeby np. pytać o dostępność czy też właśnie potwierdzenia to może być tak jak piszesz luckynyc, z drugiej strony jeśli zamawia się preordera to cena jaką podano powinna być jak najbardziej wiążąca. Zresztą nawet jeśli byłyby jakieś wahania to w granicach 10%, a konkurencja i tak zrobi swoje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja postaram się w ogóle jutro dowiedzieć o dostępność modeli do testów bo na razie to trochę w ciemno kupowanie... liczę, że na dniach będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to byłoby super

najlepiej gdyby na początek do testów dali ex700 i ew. ex500

z ex700 ciekawy jestem czy wymyślili coś ciekawego z tym EDGE LED, bo pierwsze opinie po egzemplarzach z prezentacji raczej wskazują, że nie

natomiast ex500 to będzie chyba najpopularniejszy model w sprzedaży

oczywiście seria LX i NX są super, ale ze względu na cenę nie będą to hity sprzedaży

ciekawy jestem czy one wejdą rzeczywiście do sprzedaży ma koniec lutego. Na stronie sony w PL i DE dalej nie ma szczegółowej specyfikacji tylko ogólnie opisane zastosowane technologie.

na koniec tak trochę off topic - gdzie - w jakim kraju sony produkuje swoje tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja postaram się w ogóle jutro dowiedzieć o dostępność modeli do testów bo na razie to trochę w ciemno kupowanie... liczę, że na dniach będą.

No właśnie, bardzo fajny wątek się zrobił. Dość zabawnie się to czyta, takie dzielenie skóry na niedźwiedziu, telewizor "wyświetla tak", "bierze tyle", "ma elektronikę obrabiającą taką, a nie inną", a jakie to nowe podświetlenie, palce lizać normalnie... :).

Dyskusja, co najmniej jakby w sklepach na półkach był od miesiąca, już praktycznie sprzęt zrecenzowany, porównania wykonane, w zasadzie czas na wnioski :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, bardzo fajny wątek się zrobił. Dość zabawnie się to czyta, takie dzielenie skóry na niedźwiedziu, telewizor "wyświetla tak", "bierze tyle", "ma elektronikę obrabiającą taką, a nie inną", a jakie to nowe podświetlenie, palce lizać normalnie... ;).

Dyskusja, co najmniej jakby w sklepach na półkach był od miesiąca, już praktycznie sprzęt zrecenzowany, porównania wykonane, w zasadzie czas na wnioski :).

kolego jak Ci się nie podoba dyskusja przecież nie musisz brać w niej udziału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w czym problem, składasz zamówienie w video-top i czekasz na wysyłkę towaru

dziś dostałem z Video-Top informację:

"Dostawy tego modelu są planowane na 20.02.2010.

Co do ceny to są nasze przypuszczenia , ale nie będzie finalna cena zbytnio odbiegała od tej zaproponowanej .

Parametry techniczne - jeszcze czekamy."

więc tak jak przypuszczałem jeszcze nic pewnego, ale zapowiedzi są dobre ;)

Edytowane przez luckynyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, bardzo fajny wątek się zrobił. Dość zabawnie się to czyta, takie dzielenie skóry na niedźwiedziu, telewizor "wyświetla tak", "bierze tyle", "ma elektronikę obrabiającą taką, a nie inną", a jakie to nowe podświetlenie, palce lizać normalnie... :).

Dyskusja, co najmniej jakby w sklepach na półkach był od miesiąca, już praktycznie sprzęt zrecenzowany, porównania wykonane, w zasadzie czas na wnioski :).

Ale to tak zawsze jest przed premierami, każdy zbiera ploteczki i wszelkie okruchu informacji jakie można znaleźć i się dzieli tym z innymi to jak to będzie miało się do rzeczywistości to bywa różnie, ale podyskutować zawsze chyba sobie można? :)

Gmeru super wiadomość, bo jak rozumiem dostajesz telewizor i w niedługim czasie moglibyśmy cieszyć się recenzją? Sam jestem ciekawy porównania ex500 i w5500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmeru super wiadomość, bo jak rozumiem dostajesz telewizor

Gmeru już dostał ten ex500 do testów, bo z jego posta wynika tylko, że się dowie o możliwość testowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dowiedzieć o dostępność modeli do testów
ł

Nie ma. Ale pewnie będzie miał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zainteresował mnie wątek, po przeanalizowaniu wybór padł na W5500, byłem w salonie sony i tam dostałem news'a ,że za 2 tygodnie będą nowe modele. Sprawdziłem strone sonego i specyfikacja wygląda na taką jak w W5500 plus nowe rozwiązania i nowsza stylisyka.

Tym bardziej by mnie interesowało porównanie tych dwóch modeli, na innych forach jest duże zainteresowanie tym modelem EX 500 , póki co zbyt duże są różnice w opisie procesora graficznego, mam nadzieję jednak, że to jest ten z modelu W5500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam W5500 więc go zestawię z nowym modelem. Za parę dni powinno porównanie się pojawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tym bardziej by mnie interesowało porównanie tych dwóch modeli, na innych forach jest duże zainteresowanie tym modelem EX 500 , póki co zbyt duże są różnice w opisie procesora graficznego, mam nadzieję jednak, że to jest ten z modelu W5500

Nowsze rozwiązania dotyczą przede wszystkim komunikacji, czyli to na co spora rzesza ludzi czekała, bo jednak wifi powinno być już w standardzie ;) Do tego dochodzi np. większa funkcjonalność USB, jakości obrazu póki co nie da się przewidzieć, na open house szczerze powiedziawszy skupiłem uwagę jednak na wyższych modelach :/ Z przecieków wynika, że ex500 w wersji 32 calowej ma kosztować około 2600zł także jak na premierę jest całkiem nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seria hx700 miała się pierwotnie ukazać jednocześnie z ex500 ale już wiadomo, że będzie dopiero w połowie marca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien czy wcześniej tego nie było czy też nie zauważyłem ale na stronie sony pojawiły się sugerowane ceny

40ex500 - 3 643 PLN

40ex700 - niestety nie ma

40hx500 - 4 671 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem na ich stronę polską, i nie mogłem znaleźć żadnych cen, oprócz cennika gdzie ceny z kosmosu, piszen niby styczen 2010 ale modele podane sa z 2009 roku, masz jakiś link ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny wyglądają obiecująco. Obawiam się tylko o jedno aby ich atrakcyjność nie była kosztem jakości, czas pokaże. A w prezenty jakoś nie wierze:).

Edytowane przez michu25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro mają do mnie przyjść EX700 i uwaga: NX800 czyli Edge LED. Zastanawiam się czy nie zestawić ich z Samsungiem B650 i B7000 póki jeszcze nie ma nowych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...