Skocz do zawartości
gringo68

Seria W 5500 - podłączenie internetu

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie, o ile bez problemu łączę się z siecią kablem poprzez gniazdo LAN, to jak wygląda możliwość podłaczenia bezprzewodowego (wifi) za pomocą karty sieciowej przez gniazdo USB???

czy może byc to jakakolwiek karta czy też dedykowana karta Sony, a jeśli tak to jak wygląda sprawa "rozpoznania" przez telewizor sterowników karty, w przypadku kabla LAN oczywiście nie ma tego problemu, ale ponieważ gniazdo internetowe mam w innym pomieszczeniu niż salon gdzie stoi telewizor, to wygodniej byłoby mi zastosować połaczenie bezprzewodowe...

na infolinii Sony stwierdzili, że to ppowinno działać, ale panienka nie potrafiła mi podać konkretnych szczegółów, oprócze teog, że mają w ofercie takie karty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jutro umieszczę USB WIFI (mam kilka ASUSa, Belkina) w W5500 jednak jestem prawie pewien, że to nie zadziała.... Sony coś tam planuje w tym temacie ale póki co nie kupisz w sklepiej czegoś takiego jak WIFI po USB. Pozostaje tylko LAN....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie to jutro umieszczę USB WIFI (mam kilka ASUSa, Belkina) w W5500 jednak jestem prawie pewien, że to nie zadziała.... Sony coś tam planuje w tym temacie ale póki co nie kupisz w sklepiej czegoś takiego jak WIFI po USB. Pozostaje tylko LAN....

Czyli gościu od mojej sieci domowej robi mnie w bambuko??? Nie ma czegoś takiego jak bezprzewodowa karta sieciowa???

Edytowane przez gringo68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś się pomieszało. Są bezprzewodowe karty sieciowe. Umieszczasz taką w komputerze czy TV (Samsung ma takie dongle) i masz bezprzewodowość z twoim routerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba coś się pomieszało. Są bezprzewodowe karty sieciowe. Umieszczasz taką w komputerze czy TV (Samsung ma takie dongle) i masz bezprzewodowość z twoim routerem.

raczej mu się nie pomieszało, wczoraj był u mnie i przekonfigurowywal mi sieć domową, przy okazji pokazałem mu telewizor,w temacie nie był specjalistą, ale stwierdził, że chodzi o kartę w formie pendrive'a wtykaną do gniazda usb telewizora....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raczej mu się nie pomieszało, wczoraj był u mnie i przekonfigurowywal mi sieć domową, przy okazji pokazałem mu telewizor,w temacie nie był specjalistą, ale stwierdził, że chodzi o kartę w formie pendrive'a wtykaną do gniazda usb telewizora....

Do niektórych tv są takie karty usb, ale raczej w 5500 nie ma sterowników do obsługi takiej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gringo68, przecież Gmeru Ci właśnie to napisał, że jeśli chodzi o Sony to nie kupisz czegoś takiego jak WiFi po USB, taki dongle udostępnia Samsung.

Dongle to właśnie adapter WiFi w formie pendrive'a wtykanego do gniazda usb telewizora, wygląda to tak: http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audi...ess-usb-adaptor . Dongle musi być od producenta TV, przystosowany do telewizora, inne dostępne na rynku nie zadziałają.

Upraszczając maksymalnie: WiFi przez USB - do Samsunga jest, do Sony nie ma.

Tak przy okazji, dlaczego uparłeś się na USB? Możesz przecież bezprzewodowo przesłać przez lan. Będzie nawet taniej bo drugi router kosztuje zdecydowanie mniej niż specjalizowany WiFi dongle dla TV. Prosta sieć powinna wyglądać tak:

W pomieszczeniu z PC masz router bezprzewodowy. W pomieszczeniu z TV masz drugi router bezprzewodowy pracujący w trybie AP Client (czyli nie jako router a jako odbiornik, tak jak bezprzewodowa karta sieciowa) i do niego kabelkiem podpinasz telewizor. W ten sposób masz bezprzewodową komunikację między dwoma routerami z których ten przy TV pracuje w trybie AP Client. To chyba najprostsze możliwe rozwiązanie, dziwne, że ten instalator Ci tego nie zaproponował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dwie karty USB ale tak jak się spodziewaliśmy: po włożeniu nic się nie dzieje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie mogło być niespodzianki, skąd telewizor miałby mięć sterowniki potrzebne do obsługi takiej karty wifi? Ale przynajmniej wiadomo już to po bezpośrednim sprawdzeniu. Z drugiej strony Ghrom podał już gotowe rozwiązanie problemu i faktycznie cenowo dedykowane adaptery wyszłyby duuużo drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi...

poszedlem jednak inna drogą, podciągnałem sobie sieć przez gniazdko elektryczne (devolo.com), póki co działa nieźle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.....

Tak przy okazji, dlaczego uparłeś się na USB? Możesz przecież bezprzewodowo przesłać przez lan. Będzie nawet taniej bo drugi router kosztuje zdecydowanie mniej niż specjalizowany WiFi dongle dla TV. Prosta sieć powinna wyglądać tak:

W pomieszczeniu z PC masz router bezprzewodowy. W pomieszczeniu z TV masz drugi router bezprzewodowy pracujący w trybie AP Client (czyli nie jako router a jako odbiornik, tak jak bezprzewodowa karta sieciowa) i do niego kabelkiem podpinasz telewizor. W ten sposób masz bezprzewodową komunikację między dwoma routerami z których ten przy TV pracuje w trybie AP Client. To chyba najprostsze możliwe rozwiązanie, dziwne, że ten instalator Ci tego nie zaproponował.

Mam pytanie, zwiazane do powyzszej odpowiedzi. Czy taki modem pracujacy w trybie AP Client bedzie bezproblemowo wspolpracowal z modemem/reuterem SpeedPort W501V - jest to modem DSL w Deutsche Telecom. Ten modem ma jedno wejsce na komputer poprzez gniazdo RJ45 oraz Wi-Fi. Chcialbym podlaczyc swojego SONY W5800 poprzez Wi-Fi do internetu przez ten ow modem. Czy ktos moglby mi polecic w miare dobry reuter ktory bedzie pracowal w trybie AP Client?

Drugie pytanie, SONY W5800 maja wejsce na modul CI, czy ktos z urzytkownikow zakupil modol warunkowy do tego modelu, jesli tak to jaki?

Z gory dziekuje i pozdrawiam,

w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrzyłem się w takie urządzonko, bez problemów łączy z siecią telewizor, odtwarzacz bluray i xboxa (główne zastosowanie). Niestety ma tylko 1 gniazdko lan więc 1 urządzenie na raz da się podpiąć

Edytowane przez WitekG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

internet w W5500 to jakaś pomyłka, daje update firmware - włoż urządzenie USB

daję Applicast - to jakiś kalkulator, budzik, czas na świecie trzeba ustawić ręcznie - ogólnie nikomu niepotrzebne śmieci..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...