Skocz do zawartości
sebastian712

Trudny po świąteczny wybór PIONEER czy YAMAHA

Rekomendowane odpowiedzi

Witm forumowiczów , nurtuje mnie pewien problemik mysle ze z waszą pomocą uda wkoncu mi sie kupić playera BD

nczytalem sie duzo i sam nie umiem zdecydowac posiadam

AMPLI YAMAHA RXV3900

chcialbym kupic cos porzadnego jesli chodzi o blu ray i decyzja z małżonką padła na

nową YAMAHE BD-S1900

lub starszy PIONEER BDP-LX71 pioneer troche drozszy ale finanse to nie kłopot

wiadomo ampli ma kodeki hd wbudowane ale chcialbym sobie to potestowac po analogach zeby miec troche zabawy i rozeznania od czasu do czasu

sprzet ten uzywany jest w 100% tylko do filmow

prosze o malą podporke bo w przyszlym tygodniu musze sie zdecydowac małżonka goni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz ampli.Yamahe to kup też BD Yamahę.Ja posiadam starszego pioneera LX70A,ampli Onkyo 805.Najbardzie denerwójące jest w BD LX70A to długie wczytywanie płyty!Soft aktualizuję na bierząco,ale jeszcze chyba długo potrwa zanim to poprawią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym w tym momencie zakupił PS3 Slim i poczekał na klasyczny odtwarzacz, ale już z funkcją 3D

pomyśl o tym, bo szkoda teraz wydawać 1500-2000 zł na "stary" model...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro piszesz, że finanse to nie kłopot, to proponuje pionka LX-91 :(

Dopóki 3D będzie wymagało do oglądania okularów, to daj sobie z nim spokój.

Na innym forum jest ten temat, każdy kto oglądał dłużej niż godzine miał bóle oczu i głowy.

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wstępne posty

musze sie blizej przypatrzyc bdS1900 jednak wtedy by sie ładnie komponował do ampli HD 3900

DEIMOS :( po przeanalizowaniu jednak źle obliczyłem maks koszt to 3.5 tys na player

sprawdzilem rowniez LX91 ktorego polecasz , no cóż zabawka świetna ale jednak nie na moją kieszeń

chociaz dziękuje za podpowiedź tego modelu wcześniej jakoś nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 3d nie jestem zainteresowany ogladanie w okularach nie wchodzi w gre , rowniez dziekuje za PS3 nie wchodzi w grę konsola

prosił bym jednak o porade wśród tych 3 playerkow ktore wymieniłem

-LX71 PIONEER

-YAMAHA BD-S1900

-LX52 PIONEER

NA waszym miejscu doswiadczonych wyjadaczy HD ktory by was najbardziej zainteresował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam polują na ta Yamahe ale kompletnie nic nie można znaleźć w sieci na jej temat. Oczywiście mam na myśli szczegółowe informacje. Troche obawiam sie bo Yamaha miała ostatnio ciągoty do konfekcjonowania elektroniki innych producentów. Mówiło sie że poprzednie modele to tylko obudowane Panasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do 3d nie jestem zainteresowany ogladanie w okularach nie wchodzi w gre , rowniez dziekuje za PS3 nie wchodzi w grę konsola

prosił bym jednak o porade wśród tych 3 playerkow ktore wymieniłem

-LX71 PIONEER

-YAMAHA BD-S1900

-LX52 PIONEER

NA waszym miejscu doswiadczonych wyjadaczy HD ktory by was najbardziej zainteresował

Wasza wiara, że player za 3,5 koła zagra widocznie lepiej od tego za tysiąc zł jest godna podziwu.

Są koledzy na forum, którzy mają playery za 5 koła i mają też PS3, i myślę, że trochę żałują tych 5 koła na sprzęt, który na papierze jest rewelacyjny, a w testach na 200 punktów maksymalnych do uzyskania za obraz dostają 195 te droższe i 190 te słabsze.

Życzę, żebyście widzieli tą różnicę na ekranie, bo jej po prostu nie widać !!!

Co do PS3 Slim, w testach w ogóle nie ustępuje w jakości obrazu najdroższym stacjonarnym odtwarzaczom BR, jedynie dźwięk jest trochę gorszy ( o jakieś 10% ) od tych high-endowych klocków. Dla mnie to za mało, żeby usprawiedliwić wydanie 10 koła za LX91, skoro mogę mieć praktycznie to samo za 10 razy mniej. Już nie mówiąc o funkcjonalności, szybkości procesora, szybkości uruchamiania płyt, możliwości zaaplikowania softu 3D do PS3, itd.

Dźwięk z PS3 idzie zdekodowany w postaci LPCM do wzmacniacza, który z kolei odpowiedzialny jest za to, czy jest odpowiednio przetrawiony i wydalony przez końcówki mocy. Zapewniam Cię, że PS3 w tym względzie nie można nic ująć, a kolegom na prezentacji u mnie w domu kapcie spadają i żaden LX91 tego nie zmieni na lepsze, ot co...

pomyślcie o tym.

A co do pytania kolegi, to bym wziął tego Pionka LX71, jeśli moje argumenty powyżej do Was nie docierają.

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arecki wierze ci napewno masz racje co do ps3 jednak naprawde chce pelnowartosciowy klocek :)))nie twierdze ze ps3 nim nie jest jednak to zawsze konsola

poczytalem troche na temat bd-s1900 tak wesoło ten player nie wygląda

a oto opinie

http://www.hifi-forum.de/viewthread-166-3249-8.html

jestem bardziej przekonany ku pionka po tej lekturze

teraz jeszcze 71 czy 52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA myślę, że koledze bardziej chodziło o sekcję audio a nie video. Ja ide dalej w tej teorii co do sekcji video i twierdze ze nawet w tych playerach powyzej 5000 nie zauwazy sie roznicy w zakresie obrazu w stosunku do tych za 2000. Sekcja audio to cos zupelnie innego. Nalezy sobie odpowiedziec jak bedzie mialo sie podlaczony i uzytkowany sprzet. Jezeli w 90%przez HDMI i rezygnuje sie ze zlacz analogowych to jakiekolwiek przeplacanie jest kompletnie pozbawione sensu. Dlatego chociazby nie ma jakiegos znaczacego sturm und drang na Oppo 83 SE poniewaz sami twórcy jasno opiniują, że jezeli ktoś wiekszośc odsłuchu puszcza przez HDMI doplacanie do "audiofilskiej" wersji tego playera kilkaset USD jest pozbawione sensu.

Tak jak napisalem w poprzednim poscie wolalbym jednak nie kupowac Yamahy ktora w srodku ma panasonica nawet chwalonego na rynku bo to dla mnie takie maleńkie oszustwo. Tak samo pisze sie o nowych Marantzach ze sa klonami Denonów itd itd itd.

Natomiast nie zgadzam sie że trzeba kupowac player nawet z zacna sekcja audio ktory de facto nie odpowiada aktualnej specyfikacji BD a zdaje sie ze tak jest w przypadku LX71. Idac ta droga juz kiedys pisalem lepiej kupic sony BD za 600PLN i cambridga azur dvd i i tak jeszcze taniej wychodzi a ma sie audiofilskość na całego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie tu Kolega AreckiW namęczył przekonywaniem wyższości PS3 nad innymi odtwarzaczami, ale prawdziwy kinofil to coś takiego kupi raczej dziecku do grania... :)

Mnie się jakoś nie udało znależć supertestu PS3 slim żeby było bezpośrednie porównanie z jakimś odtwarzaczem, jedynie takie podsumowanie:

jednak niższe zużycie prądu i pojemniejszy dysk należy uznać za bardzo duże zalety nowej wersji konsoli Sony.

Ale ja nie chce niższego zużycia prądu :)

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE :) prosze ostatecznie

LX71 CZY 52 sciezki hd bede ciagnal przez HDMI jednak ciągoty do zabawy posiadam i ciekawi mnie jak brzmi 71 w hd po analogach jest sens zabawy ? czy analogi jednym slowem nie maja polotu do bitstreamu HD

robil ktos jakies porownania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim wydasz 3 koła na 71 lepiej sie 3x zastanów bo mozna mieć dokladnie to samo za pół ceny /51 FD/ - tyle że Made In Thailand i plastikowe przyciski zamiast sensorów

Co do jakosci wizji. Obraz jest generalnie ten sam z wsyztskich BD ale tylko tam gdzie w grę wchodzi 1080p..Jesli oglądamy materiały 1080i roznice są juz wyraźne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów sie przede wszystkim czy caly system masz przygotowany pod analog. Zabawa samym BD niewiele da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanów sie przede wszystkim czy caly system masz przygotowany pod analog. Zabawa samym BD niewiele da.

przecież kloega napisał że ma yamaszke rxv3900, więc dzwięk hd po hdmi, ja polecam lx51 lub 52, kolega ma ten plejerek podłaczony pod projek porównywalny obraz do mojej toshiby hd-xe1 jesli chodzi o skalowanie dvd a bluray bez zastrzeżeń, audio i wideo naprawde dobraj jakosci po hdmi podłaczone ma do yamahy rxv1800 i dalej z ampli do projka sanyo z5, poprzedni miał jakegos bluraya sharp a le w porówniau z nim pionek wymaita pod każdym wzgledem

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze 51 ma gratis analogowy tor audio o przyzwoitej jakosci a w nowych modelach juz go nie ma

ale niestety 51 jest juz raczej nieosiągalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi tylko i wyłącznie o przekonanie kolegi do PS3 i wykazanie wyższości nad czymkolwiek.

Przecież mam świadomość tego, że LX91 to top klasa pod każdym względem.

Jednak różnice są nie do usłyszenia na Yamasze 3900, na "budżetowych" głośnikach i kablach.

Co z tego że kupisz LX71 za 3 koła, tutaj trzeba byłoby zainwestować kilkadziesiąt koła w pozostałe elementy zestawu.

Nie ma to nic wspólnego z byciem, czy nie byciem audiofilem, raczej chodzi o poczucie, że jak tyle zapłacisz, to na pewno będzie grało lepiej, nieprawdaż ???

Mi chodziło o wykazanie praktyczności takiego rozwiązania, płacisz 1300 zł, a z dobrym wzmakiem, takim jak Yamaha 3900, i tak dźwięk "powstanie" właśnie we wzmacniaczu i to wzmacniacz będzie odpowiedzialny za jego ostateczne brzmienie.

Nie mówiąc już o tym, że realna wartość PS3 to raczej 2500-3000 zł, dobrze wiemy, że ta konsola przynosi Sony ogromne straty i cena "break even point" to właśnie jakieś 2500 zł. Żaden sprzęcik z tych topowych nie ma takiego procka jak Cell, weźcie też to pod uwagę.

Inna sprawa to pytanie jakie masz głośniki podłączone do Yamahy, jakie kable do głośników, tutaj więcej stracisz niż zyskasz, wydając 3 koła na BR. Bo czy wydasz 600 zł czy 6000 zł na BR w efekcie wszystko pójdzie przez kable np. za 5 czy za 30 zł/mb. A może trzeba by było wydać 300 zł/mb kabla, żeby usłyszeć różnicę ??? Heh ????

Poza tym, faktem jest, że PS3 to też konsola i przez to niektórzy patrzą na nią jak na jakiś szit, nic bardziej mylnego, bo sercem PS3 jest procesor Cell, a to przede wszystkim wydajność, szybkość uruchamiania płyt, nie czekasz 40 sekund aż Ci się pojawi menu i kolejnych 30 sekund, aż Ci się odpali film. Nie masz zwisów sprzętu, a zdekompresowany dźwięk w PS3 i tak pójdzie bezstratnie po HDMI do wzmacniacza. Czy pomyśleliście o tym ?

To jest tak jakby zamontować skrzynię biegów DSG w maluchu i mieć nadzieję, że dzięki temu będzie szybciej jeździł....

o to mi chodziło, a nie o przekonywanie, że PS3 jest lepsze od LX91.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytam uwaznie kazdy wasz post ze wszsystkim sie zgadzam decyzja zapadła

kolega Mobor widze ma sporo racji 51 sa praktycznie niedostepne

dzieki waszej pomocy nabede 52 w przyszlym tygodniu i podziele sie wrazeniami ! i tak sciezka Hd pojdzie po HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam sentyment do Pioneera. Nie ukrywam. Skor wiec bedzie po HDMI wszystko lecialo to nie ma o czym mowic nawet nie potrzebuje szukać nieosiągalnego już raczej 51 i niech bierze 52 choc uczciwie przyznajmy, że 52 swoje dodatkowe ewentualne zalety nad 320 wykazuje tylko ze sprzetem audio Pioneera wiec niekoniecznie musi tez wydawać te dodatkowe kilka stowek na model 52. Jezeli obraz ma znaczenie przeważające przeczytałbym też testy Philipsa 9500 i zastanowiłbym sie nad tym rozwiazaniem. Aha pozostaja jeszcze kwestie estetyczne. Zarówno Philips jak i Pioneer za nic nie pasują do Yamahy 3900...no chyba że strzeliłem w ciemno i kolega należy do grona posiadaczy czarnej wersji tego ampli i cały mój wywód psu na budę. Wspominam o tym, bo mimo wszystko niektórzy zwracają i też na to uwagę. :) Ja mam 1800 w wersji szampańskiej i kolorystycznie jaki bursztynowym wyswietlaczem nic do niej nie pasuje wiec juz sie przestalem dawno tym przejmowac ;)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps3 juz dawno nie kosztuje producenta 2500-3000zł..Zresztą- nas interesuje cena sprzetu w sklepie a nie fakt ile kosztuje jego wyprodukowanie

Pamietajmy też że od strony uzytkowej ps3 jest pod wieloma wzgledmai uciazliwym rozwiazaniem

- jest głosna /więc nie ma mowy o HiFi/

- jest prądozerna

- nie ma wyjść analogowych

- nie ma dedykowanych wyjsć video /poza hdmi/ - jest tylko multi-av z ktorego mozemy korzystać przy pomocy przecietnego kabelka od sony

- wg mnie, jakość postprocessingu video w konsoli jest daleko słabsza od tego co oferuje pioneer 51 czy denon dvd-2930 /skalowanie/ - pomijam już fakt że zwyczajnie brakuje wielu istotnych zaawansowanych ustawien

- uciążliwa obsługa bez włączania TV /jeśli chcemy posłuchac muzyki/

na plus

- skalowalność wynikająca z mozliwosci programowych aktualizacji ale pamietajmy że ograniczeniem sprzetowym jest tutaj transmitter hdmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam sentyment do Pioneera. Nie ukrywam. Skor wiec bedzie po HDMI wszystko lecialo to nie ma o czym mowic nawet nie potrzebuje szukać nieosiągalnego już raczej 51 i niech bierze 52 choc uczciwie przyznajmy, że 52 swoje dodatkowe ewentualne zalety nad 320 wykazuje tylko ze sprzetem audio Pioneera wiec niekoniecznie musi tez wydawać te dodatkowe kilka stowek na model 52. Jezeli obraz ma znaczenie przeważające przeczytałbym też testy Philipsa 9500 i zastanowiłbym sie nad tym rozwiazaniem. Aha pozostaja jeszcze kwestie estetyczne. Zarówno Philips jak i Pioneer za nic nie pasują do Yamahy 3900...no chyba że strzeliłem w ciemno i kolega należy do grona posiadaczy czarnej wersji tego ampli i cały mój wywód psu na budę. Wspominam o tym, bo mimo wszystko niektórzy zwracają i też na to uwagę. :) Ja mam 1800 w wersji szampańskiej i kolorystycznie jaki bursztynowym wyswietlaczem nic do niej nie pasuje wiec juz sie przestalem dawno tym przejmowac ;)

pozdro

ja rok temu do 1900 czarnego kupiłem panasa 35, i mimo że obraz jest ok to zmienię na yamahę bo na tego naleśnika patrzeć niemogę.

Wiem że w obudowie yamahy jest panas i zmiana dotyczyć będzie praktycznie tylko wyglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...