Skocz do zawartości
Domi731

Program do zgrywania Płyt blu-ray

Rekomendowane odpowiedzi

Sam koncert z tymi dwoma dźwiękami to 27 GB , może po wywaleniu TrueHD uznał, że wejdzie na 25 i nic nie robił ! :)

Niestety po zaznaczeniu wszystkich Audio Languages i Subtitle Languages w BD Rebuildierze dalej nie kompresuje materiału tylko w folderze WORKFILES utworzył porozbijane pliki, osobno Video w mkv. osobno audio w .wav i osobno napisy w .sup kurcze czego mu jeszcze brakuje ?? w DVDFab ten sam objaw zamias kompresować robi mi normaną kopię ,szlag mnie zaraz trafi no hehe w między czasie zrobiłem Kill Billa na DVDFabie i on poszedł elegancko hmm... a na BDRebuilderze taki komunikat :7d07ba075bcc49ae.jpg

Edytowane przez ALEX-77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie masz zaznaczone "Keep HD Audio for BD25 encoding"? Chcesz zachować TrueHD, czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego nie masz zaznaczone "Keep HD Audio for BD25 encoding"? Chcesz zachować TrueHD, czy nie?

Chcę żeby zaczął mi kompresować , ale dzięki za uwagę odnośnie tej opcji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni dodac opcje w DVDfab albo innym programie aby mozna bylo zgrac film do 25GB ale z calym menu tylko tego brakuje mi , w DVDFab pojawi sie taka opcja wkrotce.

Edytowane przez Domi731

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BDRebuilder ma ją od początku - żadna to rewelacja ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko ale ja nie mam zamiaru czekac na film (kompresje) 15h . Dlatego czekam na to w DVDFab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś także czasu, aby zobaczyć, że BDRebuider oferuje aż 4 stopnie jakości wyjściowej - chcesz kaszanę wybierz najszybszy, podobnie jak

w DVDFab ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No spoko ale ja nie mam zamiaru czekac na film (kompresje) 15h . Dlatego czekam na to w DVDFab

Cudów nie oczekuj. Nowa wersja DVD Fab nie zastąpi wypasionego kompa dla szybszych obliczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu ruszył ,odinstalowałem kompletnie wszystko FFDshow, HaaliMedia Splitter łącznie z BDRebuild no i po zainstalowaniu wszystkiego na nowo w koncu ruszył robię właśnie Celinę ;-) zastanawiam się tylko jak duza róznica w obrazie jest między ustawieniami kompresji Better (Fast) a High Quality (Default) no i czy ustawienie Better(Fast) w BDRebuild jest mimo wszystko jeszcze lepsze niż DVDFaba ,porównywał ktoś może ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodex z calym szacunkiem ale o jakiej kaszanie ty mowisz?? w DVDFab ja roznic w obrazie nie widze pomiedzy kompresja w tych 2 programach . Tylko blagam cie nie pisz ze ty na swoim projektorku 93cali widzisz roznice bo moge sie zalozyc ze i tak wiekszosc oglada na tv max 50pare cali ja na swoim 40cali nie widze zadnych roznic wiec poco mam robic kompresje ktora trwa 10h albo wiecej jak moge zrobic 4h albo 3,5h i mam to samo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domi731 - choćby na przyszłość, jak za dwa lata zrobisz sobie w domu salkę kina domowego z projektorem 120'' i włączysz ten film to możesz się zirytować artefaktami obrazu (o ile jakość z enkodera Fab jest widocznie słabsza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... ja na swoim 40cali nie widze zadnych roznic wiec poco mam robic kompresje ktora trwa 10h albo wiecej jak moge zrobic 4h albo 3,5h i mam to samo .

To, że masz " to samo ", to tylko Twoje złudzenie, które nie zmieni się dopóki będziesz używał takich "narzędzi pomiarowych".

Jeśli jesteś zadowolony, to się ciesz i tyle. Gdyby wszystko dawało się tak ściskać bezstratnie, to żaden wydawca nie pchałby się w BD-50,

a ściskali by do BD-25 , to przecież niższy koszt - prościej już nie potrafię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghrom z tym sie zgodze ze na przyszlosc .

Bodex no ja sie ciesze wiesz dla mnie jest idealny obraz u kolegi na 46calach tak samo a wiekszego tv i tak nigdy nie kupie moje mieszkanie na to nie pozwala .

Technologia idzie do przodu i moze sie okazac ze za 3-4lata beda filmy na plytach 100Gb i wyzszej rozdzialce tak samo jak i TV .

A z innej beczki ma ktos z was info o wydaniu na niebieskim krazku calej trylogi star wars?? wogle kiedys to wyjdzie/?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to żeście sobie wyjaśnili a teraz znowu jak ,nie wiem co jest ale,koncert Celiny już da się kompresować na BDRebuilderze ale na DVDFabie dalej nie mogę po analizie kopiuje do foldera tej samej wartości plik tak samo jest z koncertem Metallica i George Michael co może nie pasić DVDFabow-i ze nie chce kompresować tych materiałow ? z innymi nie ma problemu tylko z tymi trzema mam problem. BDRebuilder kożysta z FFDshow a z czego DVDFab ?? może coś trzeba przestawić w ustawieniach ?? sam już nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej miec dobra jakosc niz zla, powinno sie robic wszystko by byla jak najlepsza.

Mam znajomego ktory kiedys robil kompresie filmow, tez uwazal ze dobrze wygladaja, niestety sa to perelki ktorych ciezko zdobyc, a powiem tak wygladaja koszmarnie teraz.

Tak wiec wyciagac tak zeby byl efekt jak najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastanawiam się tylko jak duza róznica w obrazie jest między ustawieniami kompresji Better (Fast) a High Quality (Default)

Nie kombinuj z Better. Obraz wyraźnie gorszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BDRebuilder ma ją od początku - żadna to rewelacja ....

Witam,

Czy mozesz napisac czy jesli zazaczysz w BD Rebuilder, kopiuj cala zawartosc BD, to czy potem wszystko dziala, tzn. czy menu jest aktywne (nie tylko sama plansza) ?

Ja probowalem zgrac cala plyte BD "ZAPOWIEDŻ" (na oryginale jest tylko menu i film glowny), ale odtwarzacz Sony BDP-760 czytal mi tylko sama plansze menu i nic wiecej :lol: - zaznaczam, ze BD Rebuilder zenkodowal plik menu 00001.m2ts jako pierwszy.

Masz jakies sugestie dlaczego menu bylo nie aktywne, a filmu w ogole nie mozna bylo odtworzyc, skoro zaznaczylem w opcjach, zeby zgrac cala zawartosc plyty BD.

Z gory dzieki za odpowiedz.

Edytowane przez 24bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Czy mozesz napisac czy jesli zazaczysz w BD Rebuilder, kopiuj cala zawartosc BD, to czy potem wszystko dziala, tzn. czy menu jest aktywne (nie tylko sama plansza) ?

Ja probowalem zgrac cala plyte BD "ZAPOWIEDŻ" (na oryginale jest tylko menu i film glowny), ale odtwarzacz Sony BDP-760 czytal mi tylko sama plansze menu i nic wiecej :lol: - zaznaczam, ze BD Rebuilder zenkodowal plik menu 00001.m2ts jako pierwszy.

Masz jakies sugestie dlaczego menu bylo nie aktywne, a filmu w ogole nie mozna bylo odtworzyc, skoro zaznaczylem w opcjach, zeby zgrac cala zawartosc plyty BD.

Z gory dzieki za odpowiedz.

Witaj.

Na BD Rebuilderze zrobiłem już 12 filmów. Część z nich robiłem z opcja ONLY MOVE, a część jako pełne. Te które zrobiłem jako pełne mają w pełni aktywne menu i nie ma z nimi żadnych problemów. Testowane w pełni na Philipsie BDP9500 oraz kilka tytułów na Samsungu BD-P1400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

Czyzby to byla wina Sony BDP-760 ? Ma ktos jakies sugestie ??? Czy to chodzi o ustawienia w samym playerze, nie chce mi sie wierzyc. Moze to chodzi o ustawienia FFdshow lub Matroska.

Ja juz dwa razy probowalem z filmem "ZAPOWIEDŹ" i dwa razy to samo. Odtwarzacz widzi tylko pusta plansze menu !!! Pomozcie !!!

Jaki jest twoj docelowy format BD-25, a moze DVD-9 ? Moglbys zrobic screenshoty z wszystkimi ustawieniami BD Rebuildera, lacznie z formatami enkodowania, bo sa tam dwa, ale domyslnie sa nie zaznaczone lub poprostu napisz.

Czekam z niecierpliwoscia na screenshoty lub jakiekolwiek info.

Pzdr,

Uaktualnienie postu 01.02.2010:

Dzisiaj wypalilem ImgBurn (UDF 2.5) film "Zapowiedź" na BD-RE 25. Wczesniej zrobilem BD Rebuilderem Full backup na BD 25. I teraz uwaga:

Na PC w programie PowerDVD film (wszystko) dziala bez problemu, menu jest aktywne, podczas ogladania filmu mozna wlaczyc Pop Menu lub Menu Glowne itd, itp. W Sony BDP-760 nie dziala nic !!! Gdy wlaczam plyte, to odpala sie tylko nieaktywne menu (sama plansza) i nic. Nawet nie moge przeskoczyc do glownego filmu, jakas paranoja. Wniosek z tego, ze te nowe modele Sony, maja jakies zabezpeczenie... Sam nie wiem. Bardzo prosze o jakies sugestie, co z tym mozna zrobic.

Dzieki

Edytowane przez 24bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odpowiedz.

Czyzby to byla wina Sony BDP-760 ? Ma ktos jakies sugestie ??? Czy to chodzi o ustawienia w samym playerze, nie chce mi sie wierzyc. Moze to chodzi o ustawienia FFdshow lub Matroska.

Ja juz dwa razy probowalem z filmem "ZAPOWIEDŹ" i dwa razy to samo. Odtwarzacz widzi tylko pusta plansze menu !!! Pomozcie !!!

Jaki jest twoj docelowy format BD-25, a moze DVD-9 ? Moglbys zrobic screenshoty z wszystkimi ustawieniami BD Rebuildera, lacznie z formatami enkodowania, bo sa tam dwa, ale domyslnie sa nie zaznaczone lub poprostu napisz.

Czekam z niecierpliwoscia na screenshoty lub jakiekolwiek info.

Pzdr,

Uaktualnienie postu 01.02.2010:

Dzisiaj wypalilem ImgBurn (UDF 2.5) film "Zapowiedź" na BD-RE 25. Wczesniej zrobilem BD Rebuilderem Full backup na BD 25. I teraz uwaga:

Na PC w programie PowerDVD film (wszystko) dziala bez problemu, menu jest aktywne, podczas ogladania filmu mozna wlaczyc Pop Menu lub Menu Glowne itd, itp. W Sony BDP-760 nie dziala nic !!! Gdy wlaczam plyte, to odpala sie tylko nieaktywne menu (sama plansza) i nic. Nawet nie moge przeskoczyc do glownego filmu, jakas paranoja. Wniosek z tego, ze te nowe modele Sony, maja jakies zabezpeczenie... Sam nie wiem. Bardzo prosze o jakies sugestie, co z tym mozna zrobic.

Dzieki

Witaj.

Ja żadnych specjalnych ustawień nie zaznaczam. Właściwie wszystko na domyślnych. Jako kodeka wybieram x264, zaznaczam tylko dwie ścieżki audio, oryginalna HD i drugą Polską. Napisy tylko PL. Z pozostałych opcji zaznaczam żeby nie reenkodował ścieżek audio (ac3 i dts) i tyle. Zawsze wybieram jako rozmiar docelowy BD-25. I teraz jeżeli dodatki nie zajmują więcej niż 2GB to robię fulla a jeżeli zajmują dużo wiecej to ONLY MOVIE. Płytki z menu sprawdzone na Pioneerku BDP-320 i 51FD, Samsungu BD-P1400, Philipsie BDP9500 i przed chwilką sprzawdziłem dwie ostatnie "produkcje" na Denonie 2010.

Pozdrawiam,

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj.

Ja żadnych specjalnych ustawień nie zaznaczam. Właściwie wszystko na domyślnych. Jako kodeka wybieram x264, zaznaczam tylko dwie ścieżki audio, oryginalna HD i drugą Polską. Napisy tylko PL. Z pozostałych opcji zaznaczam żeby nie reenkodował ścieżek audio (ac3 i dts) i tyle. Zawsze wybieram jako rozmiar docelowy BD-25. I teraz jeżeli dodatki nie zajmują więcej niż 2GB to robię fulla a jeżeli zajmują dużo wiecej to ONLY MOVIE. Płytki z menu sprawdzone na Pioneerku BDP-320 i 51FD, Samsungu BD-P1400, Philipsie BDP9500 i przed chwilką sprzawdziłem dwie ostatnie "produkcje" na Denonie 2010.

Pozdrawiam,

Rafał

A jakie masz ustawienia Blu-ray w AnyDVD HD? Może tu leży problem. Ja mam zahaczone wszystkie ustawienia.

Dzieki za ponowną odpowiedź, ale w dalszym ciągu mam ten sam problem przy odtwarzaniu zgranych całych płyt BD na SONY BDP-760 :)

Edytowane przez 24bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam procesor jednordzeniowy 3.4 taktowanie,zastanawiam sie nad kupnem BD-Romu dla zgrywania filmów BD na dysk i pózniejszym ich odtwarzaniu na wd live hd.Czy ten procesor wystarczy i czypoprzez BD rom mozna zgrac dysk Bd na dysk twardy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zgrywania filmów nie trzeba kupować nagrywarki, wystarczy odtwarzacz BD-Rom. Wpływ procesora na prędkość zgrywania jest raczej niewielki, ważniejszą rzeczą jest maksymalna prędkość odczytu płyt BD jaką ma odtwarzacz lub nagrywarka. Takie minimum, które można zaakceptować to odczyt z prędkością x4, zgranie 40 GB materiału z płyty zajmuje wtedy jakieś 60-70 minut. Przynajmniej u mnie tak to wygląda, od 8 miesięcy mam odtwarzacz Liteon IHOS 104 i na razie na niego nie narzekam, maksymalnego odczytu x4 to on może nie osiąga ale jest blisko, gdzieś tak x3,5 ma.

Maksymalną prędkość odczytu osiąga się dopiero gdzieś od połowy płyty, więc średnia jest dużo niższa.

Na dzień dzisiejszy na pewno lepszym wyborem są napędy, które mają odczyt x8, ale w praktyce nie zawsze osiągają one deklarowaną prędkość. Przed kupnem warto jeszcze rozejrzeć się na forach komputerowych, może coś się znajdzie na temat danego urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...