Skocz do zawartości
geo

Telewizor Plazmowy: Samsung PS 42b430 LG 42PQ2000 a może Panasonic?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Podążając za ogólną modą i obowiązującymi trendami w XXI wieku postanowiłem porzucić mojego klasycznego CRT (mimo iz nadal jest sprawny :lol: ) na rzecz jakiegoś LCD lub Plazmy. Niestety w ogólnym chaosie sklepowym i ogromu w wyborze...po prostu wymiękłem :) Przewertowałem kilkanaście forów internetowych traktujących o TV i...nie do końca ale częściowo znalazłem odpowiedzi na kilka nurtujących mnie zagadnień. Ale do sedna.

Zdecydowałem się na Plazmę ponieważ korzystam z sygnału SD - będzie lepsza jakość odbioru niż w LCD.

Zdecydowałem się na przekątną 42'' (odległość od TV 2,5-3m).

Wybrałem również 2 interesujące mnie modele...które również mają dobre opinie na forach tj:

Samsung PS 42b430

LG 42PQ2000

I teraz prośba do Was - czyli doświadczonych użytkowników takich tv - co sądzicie o moim wyborze?

Który lepszy - bo słyszałem opinię że Samsung i LG to jedno i to samo tylko w innej obudowie.

A może ktoś zaproponuje coś innego - z chęcią wysłucham Waszych porad.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym się na twoim miejscu skłaniał ku 46" bo w czasem się okaże że 42 to za mało i marce samsung lub panasonic, nie śledzę tematu LG choć gdzieś pisał że ma dobry obraz ale też zdarzają się problemy z odwzorowaniem kolorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym się na twoim miejscu skłaniał ku 46" bo w czasem się okaże że 42 to za mało i marce samsung lub panasonic, nie śledzę tematu LG choć gdzieś pisał że ma dobry obraz ale też zdarzają się problemy z odwzorowaniem kolorów

46'' nie wybiorę raczej ze względów finansowych - mój budżet na ten cel to jakieś 2500zł.

A z Panasonic'a to jaki model byś polecił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serię S. Bardzo dobry TV plazmowy za kwotę jaką masz do wydania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Serię S. Bardzo dobry TV plazmowy za kwotę jaką masz do wydania.

A możesz wymienić konkretnie jakieś modele 42" - bym mógł poszukać w internecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ten: PANASONIC TX-P42S10E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam swiatecznie...pytanie do mistrza Gmeru :) -czy kupujac model panasonica o symbolu  TX-P42U10E wykażę się totalna nieodpowiedzialnością? :lol: ...cena 2300...

pozdrawiam serdecznie..

Oczywiscie liczę na "Gmerowskie"doswiadczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 42PQ2000 - poprosić w sklepie pilota i nacisnąć i przytrzymać jednocześnie "Menu" na pilocie i w TV (spód-lewa strona).

Jak wyskoczy po paru sek. okienko z wpisaniem hasła = wklepać "0000" , jak pokaże się nowe menu nacisnąć "Menu" na pilocie i wróci do stanu sklepowego.

Co to da?

Ano w niektórych modelach (starszy bios) można odblokować oprócz fotek i muzyki , także odtwarzanie "divx" z polskimi (małymi) napisami, właśnie dzięki wejściu do tego trybu (nowsze nie zareagują na tę sztuczkę). :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o ten: PANASONIC TX-P42S10E

Nie wiem czy to ma znaczenie ale...ten Tv ma rozdzielczość 1920x1080 (full HD) a nie jak większość plazm które oglądałem czyli 1024 x 768 (HD ready). Czy to się nie odbije w jakości obrazu z sygnału SD?

Mam obecnie TNK i raczej nie nie planuje przechodzić na żadną platformę z HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LG 42PQ2000 - poprosić w sklepie pilota i nacisnąć i przytrzymać jednocześnie "Menu" na pilocie i w TV (spód-lewa strona).

Jak wyskoczy po paru sek. okienko z wpisaniem hasła = wklepać "0000" , jak pokaże się nowe menu nacisnąć "Menu" na pilocie i wróci do stanu sklepowego.

Co to da?

Ano w niektórych modelach (starszy bios) można odblokować oprócz fotek i muzyki , także odtwarzanie "divx" z polskimi (małymi) napisami, właśnie dzięki wejściu do tego trybu (nowsze nie zareagują na tę sztuczkę). :unsure:

Dzięki za radę :)

Tak przy okazji skoro wiesz takie rzeczy o tym modelu to może napiszesz coś więcej - chciałbym usłyszeć jakieś opinie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam inny model (42PQ200R) i sprawuje się znakomicie (jeżeli wie się o wadach tanich plazm!!!!).

Szukałem kiedyś (CRT mi się popsuł) najtańszego TV (LCD/PDP) z ładnym obrazem i tak doszedłem do tego modelu (był w promocji). :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam swiatecznie...pytanie do mistrza Gmeru :) -czy kupujac model panasonica o symbolu  TX-P42U10E wykażę się totalna nieodpowiedzialnością? ;) ...cena 2300...

pozdrawiam serdecznie..

Oczywiscie liczę na "Gmerowskie"doswiadczenie.

Już nie przesadzaj :P:unsure: Model U to trochę uboższa wersja eSki. Różnice to głównie: 2 wejścia HDMI, brak trybu Eco Mode oraz wejścia komputerowego. Panel ten sam co w S10. Ogólnie tak czy owak obie plazmy są warte uwagi i za taką kasę warto.

Nie wiem czy to ma znaczenie ale...ten Tv ma rozdzielczość 1920x1080 (full HD) a nie jak większość plazm które oglądałem czyli 1024 x 768 (HD ready). Czy to się nie odbije w jakości obrazu z sygnału SD?

Mam obecnie TNK i raczej nie nie planuje przechodzić na żadną platformę z HD.

Nie ma to znaczenia a wręcz należy kupić ekran Full HD (bo chyba w końcu odpalisz coś na nim w HD i zobaczysz po co kupiłeś taki telewizor...). SD będzie wyglądać dobrze jak na płaski ekran. Ponieważ to plazma. Ona z założenia wyświetla w miarę dobrze SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma to znaczenia a wręcz należy kupić ekran Full HD (bo chyba w końcu odpalisz coś na nim w HD i zobaczysz po co kupiłeś taki telewizor...). SD będzie wyglądać dobrze jak na płaski ekran. Ponieważ to plazma. Ona z założenia wyświetla w miarę dobrze SD.

No niestety ten Panasonic który mi podałeś wychodzi poza moje ramy cenowe :unsure:

Ale znalazłem innego: Panasonic TX-P42X10Y co możesz mi powiedzieć o tym modelu - hit czy kit? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno eSka była w MM za 2500zł. Poszukaj dobrze chociaż przed świętami to pewno są ceny z kosmosu. Co do X10 to jest to także dość udany model chociaż bez jakiś rewelacji. Ale jak ma być pod TNK to myślę, że nic więcej Ci nie potrzeba. W stosunku do konkurentów z tego przedziału (a tutaj głównie LCD....) ma najlepszą czerń i w ogóle najlepiej nadaje się do oglądania filmów. I miej na uwadze, że jak masz jasne pomieszczenie to może być trochę ciemny.... ale tak to już jest w przypadku technologii plazmowej.

Sprawdź jeszcze model U jak powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź jeszcze model U jak powyżej.

OK. Sprawdzę jeszcze te Panasonic'ki z serii U.

Ale czy mógłbyś mi napisać tak poza tym czy te dwa wymienione przeze mnie modele samsung i LG są jakieś godne uwagi?

I który ewentualnie należałoby wybrać spośród nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ciężkich bojach w końcu zdecydowałem się na Samsung PS 42b430 .

Pojechałem do sklepu i okazuje się że 42b430 już nie ma są tylko PS 42b450 .

No i teraz powiedzcie jaka jest różnica między tymi dwoma - gość w "sklepie nie dla idiotów" poleca 450 bo nowsza, bo lepsza, bo ma tam jakieś pierdoły których 430 nie ma - ale wiadomo jak to jest z kompetencją tych sprzedawców :)

Pomóżcie bo już powoli świra dostaję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...