Skocz do zawartości
  • 0
lissek

kiepski obraz poprzez kabel HDMI

Pytanie

zakupiłem dekoder HD, mam telewizor LCD HD ready , połączyłem TV z dekoderem za pomocą złącza Euro i HDMI, odtwarzanie przez Euro złącze jest w porządku, jednak przejście na łącze HDMI i obraz jest tragiczny, różne przebarwienia i to na kanałach zwykłych oraz HD. Czy jest to sprawa techniczna /zły kabel HDMI, konwerter starego typu itp./ czy kwestia ustawienia. Proszę o pomoc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Przyciskiem RES klikaj, aż zobaczysz na wyświetlaczu 720, albo 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

niestety RES nie pomaga, próbowałem ustawic w telewizorze kolory ciepły, zimny i nic z tego, ciągle obraz ma smugi, przebarwienia , ustawianie ostrości innych kolorów tez nie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
zakupiłem dekoder HD, mam telewizor LCD HD ready , połączyłem TV z dekoderem za pomocą złącza Euro i HDMI, odtwarzanie przez Euro złącze jest w porządku, jednak przejście na łącze HDMI i obraz jest tragiczny, różne przebarwienia i to na kanałach zwykłych oraz HD. Czy jest to sprawa techniczna /zły kabel HDMI, konwerter starego typu itp./ czy kwestia ustawienia. Proszę o pomoc ?

Może zacznij od napisania jaki dekoder HD zakupiłeś. Z jakiej platformy satelitarnej korzystasz? Jaki telewizor? Marka? Model?

Edytowane przez JackS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Może zacznij od napisania jaki dekoder HD zakupiłeś. Z jakiej platformy satelitarnej korzystasz? Jaki telewizor? Marka? Model?

telewizor LG 32 LC 4 HD Ready

dekoder Polsatu Echostar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może pożycz od kogoś inny kabel HDMI i sprawdź co będzie się działo, ewentualnie możesz podejść do kogoś i sprawdzić na innym sprzęcie swój kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Weź dekoder pod pachę i udaj się punktu obsługi celem sprawdzenia poprawności odbioru. Możesz ewentualnie poprosić o pomoc kogoś ze znajomych, kto ma instalację TV sat.

Jak ktoś powyżej napisał, popatrz jeszcze w ustawieniach, czy przełączasz rozdzielczość, przy zmianie kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z dekoderem byłem w sklepie, sparwdzili dekoder i mój kabel hdmi i wszystko było OK, sprawdziłem również na innym telewizorze i też wszystko było OK /z moim hdmi/.

Niestety na moim telewizorze bez zmian.

Dekoder odbiera sygnał na poziomie 71 % i 75 %.

Probowałem na telewizorze wszystkie ustawienia i nic nie dało.

Zaznaczam, że ostrość jest dobra, tylko są przebarwienia kolorów typu cienie.

Czy wpływ na to może mieć konwerter ? Jest to konwerter 6 letni , może jego parametry tłumiące są słabe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tak, może na słabą jakoś obrazu mieć instalacja antenowa jak i sam konwerter.

Wezwij instalatora aby sprawdził Ci instalację.

AndrzejS

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

O żesz @%^*+@^%%@#@!%^!!!

andsie zlituj się na miły bóg, i nie rób ludziom wody z mózgu.

To że nie masz bladego pojęcia o technice cyfrowej i propagujesz na forum różne herezje to jedno, ale udzielanie ludziom kompletnie bzdurnych "porad" które narażą ich na zbędne koszta to już zupełnie inna para kaloszy.

@lissek

Niestety z tego co napisałeś wynika że problem jest gdzieś w twoim TV. Co do instalacji antenowej, oczywiście możesz zapłacić za wizytę instalatora ale, po pierwsze w przypadku problemów z sygnałem obraz by ci całkiem zanikał abo by szatkował, po drugie zaś napisałeś że przy połączeniu przez SCART wszystko wygląda OK więc sygnał sat dochodzi do boxa w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kolego trochę grzeczniej.

To chyba ty nie masz zielonego pojęcia wpływu anteny i konwertera na jakość sygnał cyfrowego.

Przy nieprawidłowych ustawieniach tych dwóch elementów lub uszkodzonym konwerterze nie będziesz miał obrazu lub obraz opisany przez kolegę lissek. Natomiast po wyjściu analogowym może być prawidłowy. Bardzo często się zdarza, że z tej samej anteny i z tego samego odbiornika brak jest sygnału cyfrowego a jest analogowy.

AndrzejS

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Andsie,

Już kiedyś napisałem że nie będę z tobą dyskutował ponieważ ..., mniejsza zresztą o to. Tutaj odezwałem się tylko po to żeby ustrzec kolegę przed marnowaniem pieniędzy na wizytę montera.

Widzę jednak że upierasz się przy swoim a ja nie mam zamiaru ciągnąć jałowej dyskusji tylko pomóc koledze. W związku z tym wpadł mi do głowy następujący pomysł na "honorowe" rozwiązanie: niech kolega lissek zamówi wizytę montera a rachunek za usługę prześle do uregulowania temu z nas który nie miał racji - jeśli monter pomoże ustawiając antenę / wymieniając konwerter to ja chętnie za usługę zapłacę, jeśli jednak to nic nie da to ty opłacisz rachunek za wizytę montera.

Idziesz na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
............

Probowałem na telewizorze wszystkie ustawienia i nic nie dało.

Zaznaczam, że ostrość jest dobra, tylko są przebarwienia kolorów typu cienie.

Czy wpływ na to może mieć konwerter ? Jest to konwerter 6 letni , może jego parametry tłumiące są słabe ?

W przypadku cyfrowej transmisji obrazu możliwe są wyłącznie dwa stany, stan pierwszy: jest obraz, stan drugi: nie ma obrazu, w związku z niewystarczającą ilością informacji do zinterpretowania w strumieniu danych.

Żadne pośrednie opcje nie wchodzą w grę. Jakość techniczna konwertera może mieć co najwyżej wpływ na dopuszczalny margines na złą pogodę, czyli szybsze przejście ze stanu pierwszego do drugiego. Jeszcze raz podkreślę, żadne pośrednie stany w postaci zakłóceń w obrazie, przebarwień, rozmyć i tym podobnych rzeczy nie wchodzą w grę.

Aby dopuszczalne były stany pośrednie, z gorszą jakością obrazu, musiałby być zastosowany specjalny algorytm stratny przy dekodowaniu słabego sygnału, a nic takiego nie jest stosowane w praktyce. Przy niedostatku informacji, sygnał odcinany jest na dobre.

Z tego co napisałeś, stawiam na uszkodzenie cyfrowo-analogowego przetwornika obrazu w telewizorze. Nic innego nie przychodzi mi do głowy, musisz spróbować czy zjawisko będzie się powtarzać, z innego źródła na tym samym wejściu hdmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Piękna HONOROWA propozycja - rękawica została rzucona, a największy pożytek z tego sporu mieć będzie Kolega z problemem.

Brawo za pomysł !!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Tak, może na słabą jakoś obrazu mieć instalacja antenowa jak i sam konwerter.

Wezwij instalatora aby sprawdził Ci instalację.

AndrzejS

Andsie,

Już kiedyś napisałem że nie będę z tobą dyskutował ponieważ ..., mniejsza zresztą o to. Tutaj odezwałem się tylko po to żeby ustrzec kolegę przed marnowaniem pieniędzy na wizytę montera.

Widzę jednak że upierasz się przy swoim a ja nie mam zamiaru ciągnąć jałowej dyskusji tylko pomóc koledze. W związku z tym wpadł mi do głowy następujący pomysł na "honorowe" rozwiązanie: niech kolega lissek zamówi wizytę montera a rachunek za usługę prześle do uregulowania temu z nas który nie miał racji - jeśli monter pomoże ustawiając antenę / wymieniając konwerter to ja chętnie za usługę zapłacę, jeśli jednak to nic nie da to ty opłacisz rachunek za wizytę montera.

Idziesz na to ?

Z tego zacietrzewienia nie potrafisz już czytać ze zrozumieniem.

Miałem podobny przypadek i wymiana konwertera pomogła.

AndrzejS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

andsie1,

Skad ty bierzesz takie swietne pomysly. Nie masz bladego pojecia o tym co piszesz.

Tak jak napisal SlawekR w digitalu sygnal albo jest albo go nie ma. Jesli masz cos nie tak z konwerterem lub z ustawieniami anteny to co najwyzej mozesz miec pikseloze na ekranie albo brak sygnalu na niektorych transponderach.

Digital to nie analog wiec moze czas najwyzszy troche poszperac w necie i poczytac zanim cos sie napisze bez sensu.

Kolego lissek,

Skoro na innym telewizorze wszystko gra dobrze tylko na twoim jest cos nie tak to masz jakis problem w swoim telewizorze. Mozesz sprawdzic bledy na wejsciu HDMI w telewizorze ale do tego potrzebne jest wejscie w menu serwisowe. Do JVC znam ale do twojego niestety nie. Niemniej jednak najwyrazniej cos masz nie tak ze swoim TV.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
zakupiłem dekoder HD, mam telewizor LCD HD ready , połączyłem TV z dekoderem za pomocą złącza Euro i HDMI, odtwarzanie przez Euro złącze jest w porządku, jednak przejście na łącze HDMI i obraz jest tragiczny, różne przebarwienia i to na kanałach zwykłych oraz HD. Czy jest to sprawa techniczna /zły kabel HDMI, konwerter starego typu itp./ czy kwestia ustawienia. Proszę o pomoc ?
Z dekoderem byłem w sklepie, sparwdzili dekoder i mój kabel hdmi i wszystko było OK, sprawdziłem również na innym telewizorze i też wszystko było OK /z moim hdmi/.

Niestety na moim telewizorze bez zmian.

Dekoder odbiera sygnał na poziomie 71 % i 75 %.

Panowie, proszę dokładnie czytać.

AndrzejS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Panowie, proszę dokładnie czytać.

andsie1 ... litości. Jesteś niereformowalny :(

1) sygnał i tuner cyfrowy - kolega to wyraźnie napisał

2) tuner sprawdzony w serwisie - działa

3) kabel HDMI sprawdzony w serwisie - działa

Nie opowiadaj bajek. Nie strzelaj zagadkowymi stwierdzeniami. Nie odpowiadaj pytaniem na pytanie.

Co według ciebie (i dlaczego - wyjaśnij!) jest uszkodzone? Chwilowo wszyscy poza tobą twierdzą, że jest to TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Napisałem o antenie i konwerterze a nie o tunerze i przewodzie HDMI.

Wg mnie małoprocentowe jest aby przyczyna leżała po stronie TV.

Można to sprawdzić w prosty sposób. Podłączyć odtwarzacz z wyjściem HDMI do TV i sprawdzić jaki jest obraz.

Proponuję poczekać do chwili zdiagnozowania problemu przez autora wątku.

AndrzejS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisałem o antenie i konwerterze a nie o tunerze i przewodzie HDMI.

Wg mnie małoprocentowe jest aby przyczyna leżała po stronie TV.

Można to sprawdzić w prosty sposób. Podłączyć odtwarzacz z wyjściem HDMI do TV i sprawdzić jaki jest obraz.

Proponuję poczekać do chwili zdiagnozowania problemu przez autora wątku.

AndrzejS.

Powtórzę za poprzednikami,gdyby to był powodem konwerter lub czasza : to stopklatki,szatkowanie obrazu,lub brak sygnału-to jest cyfra nie analog drogi andsie1,nie ma zakłóceń na obrazie,interferencji,odbić itp

Stany zero-jedynkowe,czyli jest lub nie.Natomiast problem wg mnie polega na złych ustawieniach jednego z urządzeń,lub zwyczajnie nie chcą współpracować ze sobą z powodów nieznanych.

Czasem tak jest ,że każde z urządzeń oddzielnie jest sprawne i funkcjonuje właściwie,a razem nie tworzą tandemu :)

Lissek spróbuj jak masz taką możliwość sprawdź na innym telewizorze,zakładam ,że na innym HDMI też tak samo.

Zmień kabel HDMI na inny,lub połącz przez component STB-TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Tym co zaraz napiszę zapewne naruszę regulamin, i o ile administracja forum uzna to za stosowne to z pełną pokorą jestem gotów ponieść konsekwencje bo w przeciwieństwie do co poniektórych zwykłem z otwartą przyłbicą przyjmować odpowiedzialność za to co robię i mówię. Mam jedynie nadzieję że nie będzie to dożywotnie odcięcie od dostępu do forum.

To tyle jeśli chodzi o wstęp a terasz co do meritum:

Myślę że kolega lissek już dość dawno wyrobił sobie pogląd i dalsze bicie piany jest bez sensu, tak więc:

Panowie, nie karmcie Trolla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wątek zamykam, wszystko co potrzeba, od strony merytorycznej, już w nim napisano. Kolejne posty nic nowego nie wniosą, a wątek co najwyżej przerodzi się w bezsensowną pyskówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...