Skocz do zawartości
Wodeck

FUNAI 32'' LCD NLC-3216 HD Ready

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tydzień temu zakupiłem Funai LCD 32'' NLC 3216 HD Ready - cholernie tego żałuje, w przeciągu tego tygodnia wymieniałem go juz dwa razy: najpierw okazało się że listwa pod ekranem (na której jest napis FUNAI) jest wygieta jakiś centymetr od ekranu. Wymienili bez problemu... w nastepnym od czasu do czasu pojawiały sie zamiast obrazu skaczace kolorowe pasy, po wyłaczeniu i odczekaniu i ponownym wlączeniu był obraz, ale po 3-4 dniach były tylko pasy, na drugi dzień zalaczyłem i obraz był, ale tylko 2min potem znowu pasy, więc wymienili bez problemu... 3 TV działa na razie bez zarzutu, z jednym wyjatkiem - i tu jest pytanie czy to jest wada czy blad w ustawieniu - przy wlączeniu TV obraz jest w formacie 4:3 a nie 16:9 i trzeba to zmieniać, a po zmianie kanału znowu przelacza sie na 4:3, tylko nie ma reguły, czasem przełaczam i jst ok a czasem przestawia się na 4:3- czy to jest wada? Zaznacze również, że kolega również zakupił ten TV i nie ma takiego problemu, cały czas ma 16:9.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taką małą propozycję: jak jeszcze coś znajdziesz to nastepnym razem zarządaj zwrotu kasy a nie wymiany TV.

Jest takie stare polskie przysłowie: g.... kupisz g.... masz.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym jednak ''bronił'' Wodecka

na tym forum mówi i pisze się o różnych full-wypasach z reguły drogich i bardzo drogich!
Pamiętajmy,że średnia płaca w Polsce to ok.2 500 brutto.Więc siłą rzeczy ludzie kupują nawet takie ''funaje'' na jakie kogo stać.
Ten model akurat pod tym adresem

[url="http://www.euro.com.pl/telewizory-plazmowe-i-lcd/funai-nlc-3216-lcd.bhtml"]http://www.euro.com.pl/telewizory-plazmowe...-3216-lcd.bhtml[/url]

ma dużą promocję.Ktoś się skusił bo ten model ma całkiem interesujące opcje.

Może Wodeck chciał się otrzeć o HD i tego typu sprawy?
Mógł napisać przed zakupem,ale zrobił to po i chyba tu nie wróci,bo pmcomp
dobitnie mu pokazał mu jakim jest [beeep]kiem kupując takie /cytat/g....
Zamiast tego można było zapytać,czego chce od nowego tv w takiej cenie i pomóc wybrnąć z Funai'a.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybaczcie wszechwiedzacy i bogaci, że akurat tematyka TV LCD jest mi obca a na drozszy TV jak ten mnie nie stać. Nalezę do grupy szerokorozwiniętej niestety w Polsce przecięztnych konsumentów, widzących reklamy np z Media Marktu i kiedy zobaczyłem ten TV, wydał mi sie po prostu ok. To że mam nikłą wiedze na temat LCD a ten TV zakupiłem ponieważ stary sie zepsuł a ten podoba mi sie "wizualnie" i posiada 'jakies bajery" o których w wiekszości nie mam pojecia. Dodam równiez że kupiłem go na raty, poniewaz nawet kwota 2400 jest dla mnie zbyt wysoka... Czy to w naszym kraju az tak dziwi że trzeba komus docinać??
Fakt, mogłem zapytać i skonsultować na takowym forum przed zakupem, nie zrobiłem tego, bo dopiero takie forum znalazł mi kolega teraz, widząc jakie mam z nim problemy, swoja drogą On np sobie ten TV chwali, jak na razie zero wad:).
Wiec może zamiast docinać komus, po prostu pomozecie? Pytanie bylo proste czy to usterka czy kwestia jakiegos ustawienia w TV?
Tak na marginesie - mądry Polak po szkodzie - chciałem juz przy drugiej wymianie wziąść lepszy i droższy model - ale niestety w Lukasie trzeba byłoby zapłacic roznice gotówka a to jak pisałem wyzej w moim przypadku nie wchodzi w grę.
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
[quote name='Wodeck' date='17.09.2006, 17:53 ']i tu jest pytanie czy to jest wada czy blad w ustawieniu - przy wlączeniu TV obraz jest w formacie 4:3 a nie 16:9 i trzeba to zmieniać, a po zmianie kanału znowu przelacza sie na 4:3, tylko nie ma reguły, czasem przełaczam i jst ok a czasem przestawia się na 4:3- czy to jest wada? Zaznacze również, że kolega również zakupił ten TV i nie ma takiego problemu, cały czas ma 16:9.
Pozdrawiam
[right][post="10792"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Pomijając już kwestię marki - głowa do góry, w pewnym sensie chłopaki mają rację, to jest naprawdę najtańszy telewizor HD Ready na dodatek od firmy o znanej reputacji pod względem jakości swoich wyrobów - niekoniecznie to usterka. Sprawdź gdzieś w menu czy masz ustawienie formatu obrazu; może być tak że masz 4:3, 16:9 i Auto - przy tym ostatnim w zależności od kanału obraz może się ustawiać inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Wodeck' date='17.09.2006, 22:05 ']Czy to w naszym kraju az tak dziwi że trzeba komus docinać??[/quote]

Gosz,

wcale nie miałem zamiaru Ci docinać. Dałem najlepszą mozliwą w tym wypadku radę cztli ZWROT kasy.

Moje zacytowane powiedzonko dotyczyło nie Ciebie tylko ... marki Funai. Jeśli Ty wziąłeś je do siebie ... to ja na to nic nie poradzę.

Po to są fora aby na nich zapytać po to by nie robić podobnych błędów. Pamiętakny, że na promocjach zazwyczaj mamy taniznę, która ma przyciągnąć klienta do sklepu. A tanizna z czegoś wynika.

Jeśli cię nie stać na dobry produkt ... to dozbieraj trochę kasy i kup dobry produkt.

Tym razem inna mądrość życiowa:
podobno biednych nie stać na kupowanie tanich i złych rzeczy.

Tylko znowu nie bierz tego do siebie.

Pozdrawiam filozoficznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A pisałem, żeby sprawdzić nowego Mirai 32 cale LCD.
Cena ok 2.600 zl i jakosc calkiem OK. Moze nie dorownuje jakoscia topowym modelom, ale za takie pieniadze gra jak nalezy.
Zanim kupisz poczytaj i poszperaj. Nic na szybko przy takich zakupach,a tym bardziej jesli bierzesz cos na raty :-)

A tak na marginesie to ci współczuję :-(.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...