Skocz do zawartości
  • 0
*GuRu*

uzyskanie dzwieku 5.1 przez hdmi na onkyo 607 z kompa i laptopa

Pytanie

Witam, chcialbym sie dowiedziec w jaki sposob mozna podlaczyc komputer z amplitunerem aby uzyskac dzwiek 5.1 np z filmow dvd czy blue ray. Teraz tak, chcialbym to podlaczyc pod kompa zwyklego i laptopa (w sensie nie ze jednoczesnie ale zeby dzialalo jak podlacze kompa albo jak podlacze lapka). W kompie mam radeona 5870 z HDMI a system to win7. Jak podlaczam to pod ampli to mam dzwiek, tylko ze chyba nie jest to 5.1. Wiec jak to powinienem poustawiac zeby bylo tak jak powinno i jakich programow i kodekow powinienem uzywac? Glownie do plyt blueray oraz plikow mkv. Dobrzeby bylo tez odpalic na ampli dzwiek w jakosci hd, dts-hd itp.

A druga sprawa to laptop. Mam laptopa Asus M51Vr z karta graficzna ATI Mobility Radeon HD 3470 i HDMI. System na lapku to windows xp. Tutaj mimo grzebania w ustawieniach sterownika dzwieku itp nie moge wogole uzyskac dzwieku na amplitunerze...Sterowniki od karty graficznej mam najnowsze. Co powieniem w tym wypadku poustawiac jakich kodekow uzyc aby uzyskac dzwiek 5.1 na ampli?

Jesli mozna to prosze o jak najszybsza odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Na stacjonarnym kompie podłącz kablem hdmi do ampa zainstaluj sobie program , do bluray powerdvd 9 koniecznie z patchem 2320 wtedy uzyskasz dts hd master i dd truehd , a do pozostałych filmów np. kmplayer + kodeki . W power dvd koniecznie w setting w zakładce audio ustaw use hdmi i opcie nie dekodowania dzwięku hd . W kmplayer jeśli zainstalujesz acfilter zaznacz use spdif i zaznacz obsługę dd, dts wtedy wypusci 5.1 . Na ampie wyświetli się odpowiednia flaga to będziesz wiedział czy jest 5.1 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jesteś pewien,że twój laptop wypuszcza dźwięk po HDMI?

Jeśli wypuszcza to zainstaluj sterownik HDMI z tej strony KLIK

Wtedy w zakładce audio pojawi się nowa zakładka (nazwy nie pamiętam,a nie mam już XP-ka) i po wybraniu jej powinieneś mieć dźwięk.

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Jesteś pewien,że twój laptop wypuszcza dźwięk po HDMI?

No tego nie wiem, wydawalo mi sie ze w kazdym hdmi jest dzwiek. A co do tego sterownika, jak bede mial dostep do lapka to zainstaluje i zobacze czy dziala :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobra, po zainstalowaniu miliona roznych wersji tego sterownika za ktoryms razem sie udalo, juz dzwiek normalnie leci przez ampli, pokazuje sie logo DTS i ze jest 5.1 tylko ze w tylnych glosnikach nic nie leci...Leci jedynie cos jak poprzestawiam tam te "Listening Mode" tylko ze wtedy na tylnich glosnikach leci to co na przednich, a nie to co jest przeznaczone tylko do tylnich glosnikow... Moglby mnie tez ktos poinstruowac jakich kodekow uzyc? i jak je ustawic oraz jak ustawic KMP zeby odtwarzalo dzwiek 5.1?

A i jest jeszcze jedna dziwna sprawa, w lapku mam rozdzialke 1280x800, tv mam podlaczony w trybie rozszerzonego pulpitu, gdy przeciagne okno kmp na tv i to okno gdy dam na full screen (czy wogole ustawie je na wieksze niz rozdzialka ekranu w laptopie to obraz mi znika (efekt taki jak czasami sie komp zawieszal i ruszalo sie jakimis oknami to zostawa taka smuga z tych okien) lub poprostu widac to co jest pod kmp czyli pulpit...Jak otwieram film w subedicie i odpalam na full screen to wszystko jest w porzadku. Da sie temu jakos zaradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

U mnie sprawę rozwiązał specjalny kabelek zamówiony na necie. Z jednej strony jack a po drugiej coaxial podpięty w karcie od kompa poprzez wyjście digital out, musiałem jedynie przełączyć sygnał na SPDIF i wszystko gra tak jak należy, niestety pozostał mi problem z grami, które posiadają dekodowanie dźwięku w systemie EAX, bo niestety z tego co wyczytałem pozostaje podłączenie do ampli analogowymi kablami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam natomiast inny problem, przerywany dziwek przez HDMI AC3 i DTS

MP3 po HDMI chodzi idealnie, natomiast filmy się zrywają dźwięk,

Laptop Asus M51Va,XP, TV thosiba40", Odtwarzacz to KMP i mplayer, Codeki co Core ffdeshow, iAc3filter.

Próbowałem na rożnych ustawień w KMP i Mplayer nic nie pomaga dźwięk się rwie co chwile

Masakra, miał ktoś taki problem, i sobie z tym poradził??

Edytowane przez mkoma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Miałem podobnie a nawet gorzej bo czasami po wybraniu w realteku "optical out" nie miałem w ogóle dzwieku w ampli i ściągnąłem nowe sterowniki pod viste i jest o.k. Nie pamiętam jakie 6 z czyms wersja. Laptop HP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...