Skocz do zawartości
Maniakk

Dodawania napisów do obrazu płyty Blu-raya, problem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym dodac napisy do obrazu płyty Blu ray, wszystko robiłem sposobem (poniżej) podanym przez użytkownika kwiatech, ale niestety napisy się nie wyświetlają.

1. Konwertujemy napisy do formatu srt z fpsem 23,976 lub korzystamy z gotowych napisów do wersji re-enkodowanej interesującego nas filmu.

2. Zakładka Input - wczytujemy plik z filmem w programie tsMuxeR. - Input files: / add

3. Wczytujemy plik z napisami w formacie srt. - Input files: / add

4. W zakładce Subtitles wybieramy rodzaj czcionki, Font - Arial, Rozmiar -50, Bottom offset, pixels - 72 (położenie napisów )

4. Wracamy do zakładki Input - odznaczamy ostatni strumień z napisami np. oznakowany jako SPA (hiszpańskie)

5. Dodane napisy oznaczamy w polu General track options identycznie jak te które wyrzucamy, czyli w tym przypadku także SPA

6. W polu Output wybieramy M2TS muxing i podajemy ścieżkę wynikową dla końcowego pliku.

7. Wybieramy Start muxing

Znacie może inny sposób ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem sens tego co napisałeś , to chcesz przygotować plik M2TS dla POPCORNA?

POPCORN nie czyta napisów wmuxowanych w strumień.

Trzeba podłożyć zewnętrzny plik w formacie SRT , zapisany jako ANSI , o nazwie identycznej z nazwą pliku filmowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym dodac napisy do obrazu płyty Blu ray,

Znacie może inny sposób ?

A Ty w ogóle wiesz co chcesz i co robisz ?

Do ISO niczego nie dodasz, to po pierwsze .

Materiał po TSMuxerze gubi rozdziały i nie zsynchronizują się one z TOC-iem zapisanym w playlistach.

Napisy są wplątane w strumień m2ts i bez ingerencji w niego niczego nie uzyskasz .

Można próbować, o ile film jest w jednym pliku i to właśnie ten plik wyciągasz z katalogu,

usuwasz z niego PGS w jakimś języku i wmuxowujesz w strumień pl. napisy z sygnaturą usuniętych,

po czym umieszczasz go ponownie w katalogu z którego go wyciągnąłeś i dopiero z takich dwóch

katalogów (BDMV i CERTIFICATE) tworzysz obraz płyty ( Z MENU ) który może poprawnie zadziałać, ale nie musi.

Dodawanie napisów do samego filmu jest banalne, ale gdy chcesz zachować MENU, to już jest wyższa szkoła jazdy i

nie zawsze musi się udać. :)

Napisz może dokładniej co chciałbyś zrobić i z jakim materiałem.

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli dobrze zrozumiałem sens tego co napisałeś , to chcesz przygotować plik M2TS dla POPCORNA?

POPCORN nie czyta napisów wmuxowanych w strumień.

Trzeba podłożyć zewnętrzny plik w formacie SRT , zapisany jako ANSI , o nazwie identycznej z nazwą pliku filmowego.

Rzeczywiscie może nie sprecyzowałem swojego pytania.

Mam obraz filmu na dysku (kopia zapasowa oryginału), jest on podzielony na kilkanaście plików m2ts, znajdują się tam też napisy w języku polskim, ale przez popcorna A-110 nie są odtwarzane, wiec chciałem dorzucić napisy w srt i wmuxowac je w programie tsMuxeR 1.10.6, no i napisy wmuxowują się do filmu, ale nie wyświetlają na popcornie, dlatego też zadałem pytanie, bo może coś w tym sposobie jest nie tak, albo coś robię źle ?

Nie potrzebuje menu płyty wystarczy mi jeden plik z filmem m2ts + napisy pl. Menu nie jest wyświetlane przez PH A-110

Wygląda to tak: tsMuxeR Ostatnie napisy to pl w formacie srt.

Edytowane przez Maniakk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ustal które pliki m2ts zawierają film ( BDInfo, BDRebuilder)

2. Wrzuć je po kolei do TSMuxera opcją JOIN

3. Wywal niepotrzebne dźwięki i napisy

4. Zapisz to jako Blu-Ray

5. Ponownie wrzuć posklejany już w całość plik m2ts z katalogu BDMV - STREAM i dodaj polskie SRT

6. Zapisz jako Blu-Ray

6. Z otrzymanych dwóch katalogów utwórz w ImgBurn obraz płyty ISO

Jeśli Twój POPCORN czyta ISO Blu-Ray bez menu, to MUSI RUSZYĆ i będziesz mógł wywołać PL napisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bdinfo zobacz jaka playlista ma najdłuższy czas..to zazwyczaj wskazuje na film.

Zapamiętaj nazwę pliku playlisty..i możesz wczytać do tsmuxera samą playlistę.

Słyszałem jednak iz czasami tsmuxer ma problemy z filmami poszatkowanymi..i lepiej proces połączenia plików wykonac w clone bd.

A w tsmuxer dodać napisy.

Bodex.

Co do dodawania napisów przy zachowaniu menu.

To faktycznie stara metoda sie nie sprawdza.

Tzn..podmiana napisów w oryginale na polske z tym samym oznaczeniem.

Ostatnio sprawdzałem...i menu sie włącza ale film już nie.

Ale pojawiła si inna metoda..sprawdziłem na tym samym materiale i moim zdaniem z powodzeniem będzie działać.

Z tym ze dla filmu w jednym m2ts jest w miare latwo..ale w przypadku gdy jest video w wielu m2ts..albo gdy m2ts zawiera 2 strumienie video..trzeba zrobic kilka extra rzeczy...i tego nie sprawdzalem..ale uwarzam iz ta metoda da sie kazdy film nagrac z menu..z pl audio lub subami.

Inna sprawa jest zasadność posiadania menu..no ale czasami...moim zdaniem film powyżej 2 godzin już powinien lądować na bd50..a wtedy i tak i tak jest miejsce na menu.

Ps.

Słyszałem iż w bdrebuilder ma sie pojawić taka opcja..czyli dodanie własnego strumienia ..napisow/audio z zachowaniem menu...ale poczekamy zobaczymy

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodex.

Co do dodawania napisów przy zachowaniu menu.

To faktycznie stara metoda sie nie sprawdza.

Tzn..podmiana napisów w oryginale na polske z tym samym oznaczeniem.

Ostatnio sprawdzałem...i menu sie włącza ale film już nie.

Ale pojawiła si inna metoda..sprawdziłem na tym samym materiale i moim zdaniem z powodzeniem będzie działać.

Z tym ze dla filmu w jednym m2ts jest w miare latwo..ale w przypadku gdy jest video w wielu m2ts..albo gdy m2ts zawiera 2 strumienie video..trzeba zrobic kilka extra rzeczy...i tego nie sprawdzalem..ale uwarzam iz ta metoda da sie kazdy film nagrac z menu..z pl audio lub subami.

Ja mam Taką sytuację -mam Blu-ray z odcinkami i każdy odcinek ma podwójny strumień video 2 m2ts jak to ugryźć. Chce dodać Pl napisy.

Poproszę o jakiś schemat

Edytowane przez mauryc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... mam Blu-ray z odcinkami i każdy odcinek ma podwójny strumień video

Chcesz zachować MENU ? To nie będzie proste, o ile w ogóle możliwe.

Przepis na dodawanie napisów masz w tym temacie .

Przepis na wyciągnięcie każdego odcinka także nie jest tajemnicą - do TSMuxera wczytujesz playliste dla każdego odcinka i masz .

Playlisty są w katalogu BDMV ( mpls )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znasz ang,to możesz się pobawić według tej instrukcji.

Przejedź na końcowy fragment postu.

Sugeruje uzbroić się w cierpliwość i zarezerwować więcej czasu.

Click

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...