Skocz do zawartości
SlawekR

Telewizory LED, wydzielone obok LCD i plazm

Rekomendowane odpowiedzi

Jakież było moje zdumienie, kiedy zajrzałem na największy polski portal aukcyjny, a tam w dziale telewizory, obok dostępnych już od dawna poddziałów: kineskopowe, LCD, plazmowe, pojawił się nowy dział, zgadnijcie jaki?

Ano mamy nowy dział: "telewizory LED", dokładnie pomiędzy telewizorami LCD, a plazmowymi.

A później człowiek się dziwi bzdurnym pytaniom, co lepiej kupić, telewizor LCD czy LED.

A myślałem, że poszczególnymi działami zajmują się tam fachowcy.... Cóż, znak naszych czasów. Siła reklamy i marketingu wdziera się wszędzie. I co ten biedny przeciętny człowiek ma z tego wywnioskować, skoro już totalnie zewsząd atakuje go informacja postawiona na głowie? Ano mamy nowy "gatunek" telewizorów i to w nowiuśkiej technologii.

beztytuuud.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem o tym pisać pierwszego dnia od wejścia bo akurat zauważyłem... ale już mi ręce opadły. Po prostu żałosne.. powinno zatem być też: CCFL LCD itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://technologie.gazeta.pl/technologie/1...a_reklama_.html

Ostatni akapit podsumowujący:

Komentarz:

Telewizory LCD podbiły rynek - sprzedają się w dużych ilościach. Jednak nie oznacza to wcale, że jest to doskonała technologia obrazu. Wręcz przeciwnie. Plazmy mają głębszą czerń, bardziej realistycznie oddają efekt ruchu oraz oferują mocniejszy kontrast przy niższym poziomie jasności. Wadą plazm jest przede wszystkim większy pobór prądu oraz większa waga. Natomiast technologia LED jest energooszczędna i ma zdecydowanie lepszy obraz niż LCD, ale jest wciąż dość droga. Każdy wyboru dokona sam, bo nie ma czegoś takiego jak najlepszy telewizor dla każdego. Według mnie najbardziej chyba opłacalny w tej chwili jest zakup plazmy, ale gdy spadną ceny LED, ta sytuacja z pewnością się zmieni.

Masakra.... B) Chcialbym pogadać z tym gościem który to spłodził.

ps. Albo to jest jeszcze dobre:

Najlepszy obraz wyświetlany jest w telewizorach LED wyposażonych w diody trzykolorowe (RGB), które faktycznie oddają szeroką paletę kolorów na ekranie. Niestety są one dużo droższe od najpopularniejszych białych diod, które są montowane obecnie w zdecydowanej większości LED TV. W tej chwili chyba jedynym telewizorem na rynku, który ma trzykolorowe diody jest Sony XBR8. Do tego dużo kosztuje (model 46-calowy kosztuje ok. 6,5 tys. zł)

A co to jest Sony XBR8? Hmmmmmm a może jednak lepiej by było podać X4500 albo Samsunga A9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra. Ręce opadają do samej ziemi. To w najczystszej postaci wbijanie głupot młotkiem do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, komentowanie pod artykułem to strzelanie w próżnię.

A tekst o lepszym odwzorowaniu...ruchu w plazmach mnie położył. Ale to przecież logiczne, skoro PDP "są cięższe" i "pobierają więcej prądu" i kosztują mniej, to najlepiej sprzedaje się... LCD.

O LCD LED'ach nie będę pisał, bo szkoda mojego czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że to jest translate ze strony US.... a tylko komentarz jest ich (stąd ten XBR8). To już totalna porażka bo wnioski które są wyciągnięte są błędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozmawiałem z kolesiem o wielkości tv i nagle wrzucił mi, że czeka aż tv led potanieje bo on widział jaki mają super obraz B). Co się dziwić skoro http://www.maximedia.pl/tv_led/ albo http://www.nokaut.pl/szukaj/led-tv-samsung.html do wyboru i koloru.

Edytowane przez denver666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://technologie.gazeta.pl/technologie/1...a_reklama_.html

Ostatni akapit podsumowujący:

Masakra.... B) Chcialbym pogadać z tym gościem który to spłodził.

ps. Albo to jest jeszcze dobre:

A co to jest Sony XBR8? Hmmmmmm a może jednak lepiej by było podać X4500 albo Samsunga A9?

SONY XBR8

http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/stores...mp;N=4294966127

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiem co to jest B) ale po co informować o czymś takim polskich czytelników? To model na US. Powinien zostać podany model X4500 albo A9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatni akapit podsumowujący:
"Komentarz:

Telewizory LCD podbiły rynek - sprzedają się w dużych ilościach. Jednak nie oznacza to wcale, że jest to doskonała technologia obrazu. Wręcz przeciwnie. Plazmy mają głębszą czerń, bardziej realistycznie oddają efekt ruchu oraz oferują mocniejszy kontrast przy niższym poziomie jasności. Wadą plazm jest przede wszystkim większy pobór prądu oraz większa waga. Natomiast technologia LED jest energooszczędna i ma zdecydowanie lepszy obraz niż LCD, ale jest wciąż dość droga. Każdy wyboru dokona sam, bo nie ma czegoś takiego jak najlepszy telewizor dla każdego. Według mnie najbardziej chyba opłacalny w tej chwili jest zakup plazmy, ale gdy spadną ceny LED, ta sytuacja z pewnością się zmieni."

Masakra.... B) Chcialbym pogadać z tym gościem który to spłodził.

Artykuły czyta się od początku, a nie od końca.

A wcześniej jak byk:

LED LCD - lekarstwo na wady LCD?

Czy w takim razie lekarstwem na wady telewizorów LCD może być nowa technologia LED LCD?

- To ciekawe unowocześnienie technologii LCD - mówi dr Soneira. - Dotyczy jednak tylko podświetlenia, matryca jest wciąż podobna do tej w standardowych ekranach LCD. Nie ma wątpliwości, że LED to przyszłość w technologii LCD, ale wymaga dopracowania. - dodaje ekspert z DipslayMate.

Ale rzeczywiście skrót myślowy „LED” jest bardzo szkodliwy. Nawet w tedy, gdy się go wcześniej wytłumaczy.

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę? Myślałem, że od końca B)

Co do LED to akurat chodzi mi o byki w tym artykule które nie są związane z samym określeniem LED. A to, że znowu mamy bujdę LED no to norma....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie jest bardzo zrozumiałe wydzielenie na a.....o.pl telewizorów LED bo jak ktoś szuka ciekawego i nowoczesnego LCDka a nie orientuje się dokładnie które są w technologi LED a które w zwykłej na to w odpowiednim dziale od razu znajdzie. Fakt że ten dział powinien być w zakładce LCD a nie osobno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę? Myślałem, że od końca ;)

Co do LED to akurat chodzi mi o byki w tym artykule które nie są związane z samym określeniem LED. A to, że znowu mamy bujdę LED no to norma....

Ale to nie tylko w tym artykule jest taka wartość merytoryczna... Liczy się ilość a nie jakość, byle zapchać stronkę i coś się działo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co oburzać i naśmiewać.

Ten artykuł nie jest dla Was znawców tematu a dla przeciętnego klienta, który ma gdzieś te wszystkie niuanse. I tak większości informacji z tego artykułu nie zapamięta, on ma kupić telewizor i o reszcie zapomnieć. Jak przekazać nowinki techniczne w atrakcyjnej formie ? To zwykły marketing, a błędy merytoryczne i tak pozostaną niezauważalne.

Jedyne co mnie zadziwia to nowa kategoria w serwisie aukcyjnym. Rzeczywiście jest bardzo niefortunna. Przecież LED to nadal LCD a tu występuje jako osobny dział, sugerujący odrębną technologię.

I na zakończenie. Gazeta Wyborcza nie jest i nie próbuje być autorytetem w tej dziedzinie. I jak każdemu medium piszącemu na tematy ogólne zdarza się robić przedruki bez sprawdzenia treści. To ma być taki wypełniacz na aktualny temat. Zapewne niewielu laików zada sobie trud przeczytania tego forum czy fachowego pisma (nie każdy ma czas w nawalepracy), dostaną łatwo przyswajalną "papkę" i tyle im wystarczy (nie krytykuję tego). W końcu minimum informacji tam jest, szczegóły techniczne nie interesują wszystkich.

Edytowane przez Sikor30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie czego tu się czepiać. To w zasadzie normalne przecież. Poza tym jednak jest pewna różnica między LED TV LCD, a zwykłym LCD. Różnica nie polegająca na technologii matrycy, ale podświetlania, która mimo wszystko ma jakiś tam wpływ na jakość wyświetlanego obrazu: poziom czerni itd. A skoro tak, to czemu tego nie eksponować. Każdy producent ma do tego prawo, a konsument jest zobowiązany do świadomego zakupu. Tak samo eksponowało się bardzo mocno różnicę między plazmami starej generacji podatnymi na wypalanie, nie potrafiącymi wyświetlić obrazu HD, a nowszymi z lepszym panelem i rozdzielczością. Idąc Waszym tokiem rozumowania to po co: w dalszym ciągu mamy do czynienia z ekranem plazmowym. Także różnice oczywiście warto znać, warto o tym mówić, ale od razu żeby się oburzać? Każdy producent ma prawo do pokazywania swoich plusów, nawet jeśli różnica byłąby tylko w kształcie guzika power, kwestia tylko czy konsumenta to przekona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plazma jest plazmą. I nikt nie mówi, że kiedyś była inna plazma a dzisiaj inna. To technologia Plazmowa. A co to jest technologia LED TV? Nie ma takiej technologii. Nie ja jestem od wymyślania sposobu na reklamę podświetlenia LED. Uważam, że to co zostało wymyślone jest złe. Poszli po najmniejszej sile oporu. No i mamy nową technologię :) Rozumiem, że OLED będzie nie 3 a 4 technologią. Rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, na pewno nie jest to przypadek i wiele osób, które np usłyszą gdzieś o rewolucyjnej technologii OLED, a potem zobaczą w hipermarkecie: nowość LED nawet nie wyczuje różnicy i w ciemno będzie te rzeczy kojarzyć jako jedno i to samo. To jest świadoma zagrywka marketingowców moim zdaniem i z tym nie dyskutuje. Mówię tylko, że takich przykładów można znaleźć masę i nie powinno nas to dziwić, że tak jest. A prawda jest taka, że z tym nie wygrasz, można tylko uświadamiać ludzi z najbliższego otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta nowa technika to nie jest tylko nasz ból w Polsce.

Spędziłem ostatnio trochę czasu we Francji i w małym miasteczku w świetnie wyposażonym sklepie z TV stoi sobie Samsung (modelu nie pamietam) a pod nim inf. ,że jest to TV LED. Zapytałem sprzedawcę co to oznacza a on tylko się uśmiechnął , dobrze kumał na pewno, ale powiedział wymóg reklamy Samsunga i tyle. I kogo pociągnąć i za jakie konsekwencje. Niewykonalne, to zaszło za daleko.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...