Skocz do zawartości
Lizarazu

HD-DVD premiera na Europę - 17 Listopad 2006

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='benek07' post='28972' date='14.12.2006, 01:27 ']
Raczej przed lutym na półkach Toshiby w Polsce nie zobaczymy. A tak przy okazji czy ktoś ma jakieś info dlaczego żaden inny producent oprócz Toshiby nie wypuścił jeszcze stacjonarnego playera HD-DVD (przynajmniej w US bo nie wiem jak w Japoni). Wiem, że to Toshiba stoi za tym formatem ale konkurent Sony dał licencje innym markom na BD. Są przecież (i to nawet w Polsce!) odtwarzacze chociażby Panasonica i Samsunga.
[/quote]

HD DVD Toshiby mozna kupić "bez problemu" na ebayu. Ja kupiłem EX1 bo mi do mojej plazmy Samsung 50Q7 wystarczy :o Koszt - niecale 1800zł !! wraz z trzema filmami HD DVD i transformatorem. Obraz rewelacja, filmów ponad 100 tytułów !! i co miesiąc przybywa kilka. Jest to chyba aktualnie najlepszy sprzet za tak małe pieniądze. Otrzymujemy bardzo wile za niecałe dwa tysiące zł.
Co do Toshiby w EU. Toshiba UK twierdzi że NIE WIE kiedy będzie premiera w Europie :) Jest tak duże zapotrzebowanie rynku amerykańskiego na ten player ,że nie moga równocześnie zaopatrywac Europy i USA.
Co do tego czymu tylko Toschiba robi HD DVD. Troche poczytałem i wiele osób ze świata Video uważa że jest to taka niepisana umowa między M$ ( przystawka do X Boxa ) a Toshibą. Czemu się mają dzielić zyskami ze sprzedaży playerów ??
Co do SONY PS3 - wiecej problemów jest z odtwarzaniem filmów niz pożytku i kosztuje około 4000zł. Cyrki z blokadami regionalnymi odnośnie filmów ( i konsole mają blokady i filmy ! ). HD DVD - aktualnie jest oprogramowanie że HD DVD player jest multiregion i filmy są region zero więc swiat stoi otworem :angry: Druga sprawa - tak jak poprzednik napisał ile jest maniaków gier ktorzy będą kupowali filmy BR ? Oni nie wprowadzą tego formatu pod strzechy bo kto kupi zabawkę za taką kasę ?? bo pomimo że jest to ekstra sprzet ale jest to mimo wszystko zabawka.
I jeszcze jedna sprawa. BR "wspiera" i promuje SONy i jeszcze kilka wielkich firm. Na jednym forum w USA była podana informacja że jeśli idzie o ZYSK NETTO to cały "obóz" BR jest dużo słabszy od M$ !! Może ktoś zweryfikuje tą informacje ? Może nie jest to bardzo istotne ale daje to duże pole grupie HD DVD do spokojengo analizowania rynku i prowadzenia określonej polityki anieżeli firmie SONY o której co raz częściej się mówi że PS3 nie zarobi tyle co miał.
No i ostatnia sprawa. HD DVD ( bez filmów w pakiecie ) niecałe 1560zł ( po tyle bywają na ebayu ) a BR po 4500zł ( po tyle bywają na ebayu ) Choć bym był obrzydliwie bogaty to chyba bym nie wydał z samej przekory około 3000zł więcej za urządzenie które oferuje to samo jak nie mniej od porównywalnego urządzenia.

To takie moje spostrzeżenia :angry:

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok. ebay czy allegro jak ktos chce miec juz teraz. Mialem na mysli normalna handlowa premiere z szeroka sprzedaza (MM i inne sieci) przez lokalnego dystrybutora zapewniajacego serwis gwarancyjny etc.
Co do podzialu produkcji przez MS i Toshibe? No nie wiem, na dluzsza mete to moze to byc droga ku porazce jesli tylko te dwie firmy beda produkowac HD-DVD. Przypominacie sobie formaty, ktore nie byly licencjonowane albo licencjonowane zbyt pozno? Albo wymieraly albo byly niszowe. Poza tym wielosc producentow powoduje, ze jest konkurencja i format sie rozwija - sprzet jest dobracowywany w wielu laboratoriach roznych producentow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś mi może powiedzieć poco płacić tyle kasy za taki odtwarzacz HD DVD skoro za połowe ceny można kupić XBOX 360 który też odtwarza płytki HD DVD a PS3 odtwarzać je nawet będzie w FULL HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ronaldi' post='29116' date='14.12.2006, 16:28 ']
Czy ktoś mi może powiedzieć poco płacić tyle kasy za taki odtwarzacz HD DVD skoro za połowe ceny można kupić XBOX 360 który też odtwarza płytki HD DVD a PS3 odtwarzać je nawet będzie w FULL HD
[/quote]

To ja Ci napiszę po co :D
1. sama przystawka HD DVD do X Boxa nie działa jako player wiec trzeba kupic komplecik z konsolą a na pewno nie jest to połowa ceny tego co kosztuje HD A1 (300 GBP > 1700zł ) - X BOX + HD DVD ( 450 GBP > 2500zł ) więc toshiba jest 800zł tańsza o PS3 nie wspomnę - ceny w granicach 750 funtów > 4200zł !
2. super by było jak komus by sie udało porównac jakość obrazu Toshiba HD DVD vs XBOX HD DVD ( może mi się uda :D )
3. odtwarzacz stacjonarny jest ładnym kawałekiem sprzetu a nie plastikową zabawką i mimo wszystko jakoś nie pasował by do mojego systemu który powoli kompletuje
4. włączyć film z Toshiby może nawet moja dwu letnia córka, natomiast z wystartowaniem z konsoli to chyba nie tak łatwo

to tyle, może coś jeszcze wymyśle :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok cenowo to przesadziłem ale jeśli różnicy w obrazie nie będzie to i tak warto zapłacić 800zl więcej i mieć do tego jeszcze konsole do gier jak już sie wykłada tyle kasy to te 800 zl juz nie jest tak wiele w porównaniu z tym ile więcej rozrywki daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ronaldi' post='29134' date='14.12.2006, 17:38 ']
Ok cenowo to przesadziłem ale jeśli różnicy w obrazie nie będzie to i tak warto zapłacić 800zl więcej i mieć do tego jeszcze konsole do gier jak już sie wykłada tyle kasy to te 800 zl juz nie jest tak wiele w porównaniu z tym ile więcej rozrywki daje
[/quote]

Ale ja nie chce konsoli do gry. Nawet jak by była 1000zł tańsza to nie chce plastikowej szarej zabawki w swoim pokoju :D Do grania mam PC i gry których nie oferują na konsole. Czy każdy musi być maniakiem gier video ??

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='29137' date='14.12.2006, 16:53 ']
Ale ja nie chce konsoli do gry. Nawet jak by była 1000zł tańsza to nie chce plastikowej szarej zabawki w swoim pokoju ;) Do grania mam PC i gry których nie oferują na konsole. Czy każdy musi być maniakiem gier video ??
[/quote]
Dokładnie, nawet będąc maniakiem gier, na konsolę sie nie zdecyduję. Do gier mam PCta, którego wartosc grubo przekracza wartość kilku konsol razem wziętych i nie kupię jak pisze dawmac "szarego plastikowego pudełka" tylko do odtwarzania filmów.

Dlatego też czekam na Toshibę w Europie, z europejskim regionem na DVD. Ciekawi mnie tylko jakość upscalingu...
DW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i znowu pojawia sie tekst - do grania mam "kilkakrotnie drozszego peceta"

No i co z tego ze jest drozszy- ale czy sie do grania lepiej nadaje ?
Masz w nim 3 rdzeniowy procesor i grafikę - oba zajmujace sie TYLKO kodem gry ?

Nie

Masz rownie wysoki komfort gry jak na kosoli ?

Nie

Gry są max dopracowane, nie wywalają sie, nie trzeba doinstalowywac patchy, łatek itp ?

NIE



Ile ROCZNIE musisz przeznaczyc zeby ten twoj pecet był na przestrzeni 5 lat zdolny przez cały czas ciagnac najnowsze gry na max detalach (minimum tyle trwa lifetime konsoli) ?

Krocie. Jedna karta graficzna kosztuje wiecej (w wypadku XBOX Core - nawet dwukrotnie !!) niz cała konsola


Tez mam prywatnie wypasionego peceta (jesli juz sie chwalimy) ale jesli chodzi o gry- liczy sie TYLKO konsola (a mam zarowno XBOX360 jak i Wii - szczegolnie zabawa w tą ostatnią daje mase radochy nie tylko mi ale i calej rodzinie- pececiarz moze tylko sobie pomarzyc) Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='29227' date='15.12.2006, 00:56 ']
No i znowu pojawia sie tekst - do grania mam "kilkakrotnie drozszego peceta"

No i co z tego ze jest drozszy- ale czy sie do grania lepiej nadaje ?
Masz w nim 3 rdzeniowy procesor i grafikę - oba zajmujace sie TYLKO kodem gry ?

Nie

Masz rownie wysoki komfort gry jak na kosoli ?

Nie

Gry są max dopracowane, nie wywalają sie, nie trzeba doinstalowywac patchy, łatek itp ?

NIE
Ile ROCZNIE musisz przeznaczyc zeby ten twoj pecet był na przestrzeni 5 lat zdolny przez cały czas ciagnac najnowsze gry na max detalach (minimum tyle trwa lifetime konsoli) ?

Krocie. Jedna karta graficzna kosztuje wiecej (w wypadku XBOX Core - nawet dwukrotnie !!) niz cała konsola
Tez mam prywatnie wypasionego peceta (jesli juz sie chwalimy) ale jesli chodzi o gry- liczy sie TYLKO konsola (a mam zarowno XBOX360 jak i Wii - szczegolnie zabawa w tą ostatnią daje mase radochy nie tylko mi ale i calej rodzinie- pececiarz moze tylko sobie pomarzyc)
[/quote]

ALE TEMAT NIE JEST O KONSOLACH !! i o tym co Konsola potrafi a co potrafi PC. CZEMU TAK ZAŚMIECACIE TEMAT !!

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Być może, piszecie tak dlatego że nie znacie realiów i sprzętu:
Dlatego nie zgodzę się z waszą wypowiedzią

XBOX360 to fakt to jest kloc i jest głośny a dotego trzeba wiedzy żeby odpalić HD DVD:
-trzeba kupić konsole,
-napęd,
-mieć łącze z netem żeby ściągnąć kodeki do konsoli, bo bez tego nie ruszy
-i wszystko połączyć

PS3 to inna bajka:
Ps3 to nie sama konsola, to nie samo BD, to nie sam komputer,
To połączenie tych trzech rzeczy:

Więcej [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=2757"]tu.[/url]
A co do waszej ciekawości żeby odtwarzać filmy na PS3 wystarczy włożyć płytkę BD i oglądać.
Z pewnością można kupić również pilot.
A do tego konsola pomimo mocnych bebechów jest chłodna i cichutka niczym mysz. No i świetny desing (niektóre odtwarzacze konkurenci mogły by pozazdrościć).

Cena teraz wynosi nie 4000 a ok 3000zł. na allegro można nabyć bez problemów importowane z USA czy JAP.
A sugerowana cena w sklepach to 600$ (USA) lub ok.600€ (UE) premiera w Marcu.
To że ceny są podbite to wina zapotrzebowania na rynku na ten sprzęt , ale i głównym problemem jest produkcja niebieskich laserów. które według oficjalnych not prasowych sony -zostały rozwiązane. Edytowane przez goggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='goggy' post='29595' date='16.12.2006, 21:59 ']

PS3 to inna bajka:
Ps3 to nie sama konsola, to nie samo BD, to nie sam komputer,
To połączenie tych trzech rzeczy:

Więcej [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=2757"]tu.[/url]
A co do waszej ciekawości żeby odtwarzać filmy na PS3 wystarczy włożyć płytkę BD i oglądać.
Z pewnością można kupić również pilot.
A do tego konsola pomimo mocnych bebechów jest chłodna i cichutka niczym mysz. No i świetny desing (niektóre odtwarzacze konkurenci mogły by pozazdrościć).

Cena teraz wynosi nie 4000 a ok 3000zł. na allegro można nabyć bez problemów importowane z USA czy JAP.
A sugerowana cena w sklepach to 600$ (USA) lub ok.600€ (UE) premiera w Marcu.
To że ceny są podbite to wina zapotrzebowania na rynku na ten sprzęt , ale i głównym problemem jest produkcja niebieskich laserów. które według oficjalnych not prasowych sony -zostały rozwiązane.
[/quote]

Ad1 ou rili? Przy x-ie rozkladasz sobie wydatek (w koncu na markecie tez HD sie pojawilo -ne?) a sama siec jest ZALETA tego sprzetu i to KOLOSALNA zaleta w porownainiu do niemarawego sieciowo PS3 (co ja pisze - kompletnie gowenianego na chwile obecna).

ad2 ou rili, rili? A fajnowskie ograniczenia regionalne to co? Gips? Przy HD-DVD nie mamy tego problemu. To raz, a dw aBD jest jakosciowo ...hmmm rozne. Przy porownaniu obu formatow do tej pory HD-DVD prowadzi zdaje sie. Co do ciszy - pelna zgoda. Co do designu - ekhmmm o gustach sie nie dyskutuje ;)

Ad3 To jednak BARDZO DROGO. Ten sprzet za 2k bedzie oplacalnym (chyba ze ktos to porownuje do idiotycznych cen za BD playery) i konkurencyjnym do X-a a to przez wzglad na potencjalna otwartosc platformy (i tu PS3 moze bedzie ultrasuper).
Co do produkcji, wypowiedzi Sony - kazda wypowiedz Sony jest wielce prawdopodobnym bulszitem. Generalnie trzeba ich po czynach a nie po slowach. REALNIE zamiast 400 tys konsol w US trafilo 200tys. To sa fakty. Wiadomosci od SOny`ego sa z gruntu wyssane z brudnego palucha.
To ze ceny sa takie a nie inne to nie wina zapotrzebowania (doooobre - potencjalni klienci sa winni, tak?) tylko idiotycznej polityki Sony, ktora opiera sie na zaklinaniu i zaklamywaniu rzeczywistosci a wystarczylo by powiedziec chetnym, ze sorry - bedzie tylko tyle a tyle konsol i ze przed takim to a takim terminem nie wypuszcza wiecej bo technical problems. Troche szacunku dla ludzi by sie przydalo. I pokory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ein' post='29607' date='17.12.2006, 00:35 ']
Ad1 ou rili? Przy x-ie rozkladasz sobie wydatek (w koncu na markecie tez HD sie pojawilo -ne?) a sama siec jest ZALETA tego sprzetu i to KOLOSALNA zaleta w porownainiu do niemarawego sieciowo PS3 (co ja pisze - kompletnie gowenianego na chwile obecna).

ad2 ou rili, rili? A fajnowskie ograniczenia regionalne to co? Gips? Przy HD-DVD nie mamy tego problemu. To raz, a dw aBD jest jakosciowo ...hmmm rozne. Przy porownaniu obu formatow do tej pory HD-DVD prowadzi zdaje sie. Co do ciszy - pelna zgoda. Co do designu - ekhmmm o gustach sie nie dyskutuje ;)

Ad3 To jednak BARDZO DROGO. Ten sprzet za 2k bedzie oplacalnym (chyba ze ktos to porownuje do idiotycznych cen za BD playery) i konkurencyjnym do X-a a to przez wzglad na potencjalna otwartosc platformy (i tu PS3 moze bedzie ultrasuper).
Co do produkcji, wypowiedzi Sony - kazda wypowiedz Sony jest wielce prawdopodobnym bulszitem. Generalnie trzeba ich po czynach a nie po slowach. REALNIE zamiast 400 tys konsol w US trafilo 200tys. To sa fakty. Wiadomosci od SOny`ego sa z gruntu wyssane z brudnego palucha.
To ze ceny sa takie a nie inne to nie wina zapotrzebowania (doooobre - potencjalni klienci sa winni, tak?) tylko idiotycznej polityki Sony, ktora opiera sie na zaklinaniu i zaklamywaniu rzeczywistosci a wystarczylo by powiedziec chetnym, ze sorry - bedzie tylko tyle a tyle konsol i ze przed takim to a takim terminem nie wypuszcza wiecej bo technical problems. Troche szacunku dla ludzi by sie przydalo. I pokory.
[/quote]



Ma to w du.. chce kupić tani dobry odtwarzacz HD a ceny są na poziomie od 2tysiaków wzwyż
Sieć mi nie jest potrzebna, nie kupuje konsoli. Konsola to dodatek, jak będę chciał to pogram lub nie, bo mam PC. Tak jak inni interesuje mnie tani dobry odtwarzacz HD. Nie kosiarka która brzęczy przy TV.
Nie kloc którego nie zmieszczę na półce obok tunera SAT, do którego musze podłączyć durne przystawki.
Wszystko musi być proste jak w odtwarzaczu wkładam płytę podłączam pod tv i oglądam.
Dostępne dla całej rodziny nie dla zmechanizowanych.

Nie słyszę dźwięku kosiarki, nie musze łączyć się do netu żeby cokolwiek odpalić.

To że są regiony, na razie to nieproblem bo nie ma za dużo filmów. W HD DVD też będą rejony jest to 100% potwierdzone. Zapomniałeś pewnie że na 99% będzie możliwe ominięcie rejonów tak jak to było z DVD na PS2.
Co do jakości na jak na razie wygrywa HD DVD jest wcześniej na rynku i jest tego więcej.
BD raczkuje, ma wpadki ale i HD DVD też miała wpadki.
Ja czekam na PS3 i na filmy w naszym rejonie z PL napisami, wali mnie to i zapewne reszte ludzi też. Bo zarówno HD DVD jaki BD nie ma na razie biblioteki filmów z PL napisami.
Jak będą filmy będą i otwarzacze dla mas :)

Co do polityki Sony to jest jaka jest, ale i Microsoft nie jest święty.

Edytowane przez goggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to kupuj Toshibe HD-1E [HDDVD] za 2400. To bodaj koszt porownywalny z plejem wersja 20gb (ktorej podobniez nie ma byc w Europie - tylko drozsza ..czyt 3 kawalki w plecy).
Jak Ci zalezy na 1080p to jest model o oczko wyzej - tu cena porownywalna (choc imho szybciej Toshka stanieje niz plej).
Co do omijania regionow to szczerze ale watpie. Why? Baaaardzo chcieli utrudnic ludziom korzystanie z HD czego dowodem problematyczne HDCP wiec to omijanie moze sie okazac cokolwiek amozliwe. Regiony w HDDVD to na razie WYLACZNIE pogloski. Fakty sa takie ze BD jest gorszej jakosci i dodatkowo ma podzial na regionalny ktorego konkurent ni ma (i to jaki faaaajny - jap i us jedynka a reszta swiata w tym jakas tam eu 2,3,... czyli premiery pol roku, rok "po" No REWELKA :) Ale czemu tu sie dziwic jak za wszystkim stoi Sony ktore grozilo i grozi firmom sprowadzajacym pleja do ue i po sadach ciaga. To sie nazywa wolny rynek w wydaniu tej korporacji. Oka ale nie o tym. Jest szansa, ze po premierze bedzie mozna zanabyc w koncu jakies napedy BD (nie nagrywarki) piecowe za normalne pieniadze. Ja na to licze wlasnie a nie droga konsole - cena w granicach 600-800zl i jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie odtwarzacze BD są pierwszymi odtwarzaczami. I zazwyczaj mają one być drogie, zresztą dla każdej firmy to prestiż. Są to flagowe produkty.
Toshiba jest na rynku już trochę i w wypluła już trochę odtwarzaczy z górnej czy z niższej półki.

Pierwszym odtwarzaczem BD dla mas (normalnych ludzi) jest PS3, które dziwo ma mocniejsze bebechy niż normalny odtwarzacz jest sprzedawane po niższej cenie.
Poczekaj trochę na wsparcie, nie sądzę, że takie marki jak Pioneer, Sony, LG, Samsung, czy Panasonic nie wydadzą tańszych produktów nawet od PS3, to kwestia czasu.
Zresztą produkty Toshiby nie istnieją na polskim i chcąc nie chcąc, jeśli nadal będą sami robić HD DVD to życzę im powodzenia. To mało znana firma z sprzętem RTV dla zwykłych ludzi, nie mówię o maniakach HDTV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Interesuje mnie Toshiba HDDVD a mianowocie, czytalem juz kilka postuw i wyczytalem ze toshiba nie upscaluje zwyklych filmuw dvd przez component w 720p 1080i, ale naprzyklad czy jest cos takiego jak progressive scan dvd w 576p albo 480p, no i jeszcze co mnie interesuje to poco jest ten Ethernet (10/100BASE) czy jest to naprawde potrzebne no a jesli tak to co z osobami kture niemaja internetu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://www.areadvd.de/hardware/2006/Toshiba_HD-E1_01.shtml"]KLIKNIJ TUTAJ - TEST EUROPEJSKIEJ TOSHIBY ...[/url]


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy któryś z rodzimych kanałów dystrybucji oferuje już (fizycznie) ten model ?

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy czy ktos juz uzytkuje ten model Playera...Jak wrazenia, czy jest szybszy w ładowaniu dyski od HD-A1 itp. Jak juz wspomnialem w ankiecie "Jaki kto ma TV" oczekuje na ten Player i oczekuje na podłączenie go do 32WLT66. Cos co mnie gryzie to efekt jaki uzyskam na ekranie bo player jest full HD READY a TV niestety nie :( Wyciagnie rozdzielczosc 1,366 x 768 .To byla finansowa bariera. Moze ktos wie jak to bedzie wygladalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='31712' date='28.12.2006, 16:44 ']Czy któryś z rodzimych kanałów dystrybucji oferuje już (fizycznie) ten model ?

Pzdr.[/quote]

Hej.
Jesli dalej nie masz pewnosci odnosnie dostepnosci tego modelu na rynku to znalazlem go tu [url="http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/1348"]http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/1348[/url]
Ja juz zamówiłem ten sprzecik i oczekuje na niego...
Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='31470' date='27.12.2006, 01:29 '][url="http://www.areadvd.de/hardware/2006/Toshiba_HD-E1_01.shtml"]KLIKNIJ TUTAJ - TEST EUROPEJSKIEJ TOSHIBY ...[/url]
Pzdr.[/quote]

To fajnie że udalo ci sie znalezc test tego sprzetu bo ja nie dalem rady...Niestety nic mi po nim bo ni w ząb Niemieckiego...
Gdyby ktos znalazł jakis test po PL to byłoby nice...
Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AdamFel' post='32254' date='31.12.2006, 17:22 ']Niestety nic mi po nim bo ni w ząb Niemieckiego...[/quote]


To może po angielsku będzie Ci łatwiej !

Otwórz : [url="http://babelfish.altavista.com"]http://babelfish.altavista.com[/url]

i wklej tam link : [url="http://www.areadvd.de/hardware/2006/Toshiba_HD-E1_01.shtml"]http://www.areadvd.de/hardware/2006/Toshiba_HD-E1_01.shtml[/url]


Z Noworocznym pozdrowieniem.


B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='32334' date='01.01.2007, 16:05 ']To może po angielsku będzie Ci łatwiej !
Otwórz : [url="http://babelfish.altavista.com"]http://babelfish.altavista.com[/url][/quote]



Czynniki pierwsze Toshiby HD-E1


[url="http://www.hdtv-praxis.de/modules.php?op=modload&name=PagEd&file=index&topic_id=0&page_id=213&ppart=3"]http://www.hdtv-praxis.de/modules.php?op=m...213&ppart=3[/url]

[url="http://www.digital-movie.de/dvd-news/newsinfo.asp?ArtNr=11495"]http://www.digital-movie.de/dvd-news/newsi...asp?ArtNr=11495[/url]


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='31712' date='28.12.2006, 19:44 ']Czy któryś z rodzimych kanałów dystrybucji oferuje już (fizycznie) ten model ?

Pzdr.[/quote]

Digitalo jak widać oferuje ale to jest nieoficjalny kanał importu. Polski oddział Toshiby odpowiedzialny za segment audio-video dopiero się tworzy - do tej pory takowego nie było. Mam info z wiarygodnego źródła, że oficjalna premiera odtwarzacza HD-DVD została przesunięta z lutego (takie były plany) na wiosnę ale trudno im określić czy będzie to marzec czy maj (rozrzut spory).
Nikt nie ukrywa, że Polska jest traktowana jak rynek drugiej kategorii - marketingowcy zakładją małą chłonność (może się mylą bo ja chcę kupić np. dwie sztuki :huh: ?). Są problemy z masową produkcją tego sprzętu i zresztą historia konkurencji z obozu BD - vide PS3 - świadczy, że tam też mają ograniczone moce produkcyjne lub(i) borykają się z problemami technologicznymi.
Te ilości, które w końcu są wypuszczane z fabryk są kierowane na bogatsze rynki - istotniejsze z punktu widzenia batalii BD vs. HD-DVD a więc poza Japonią to US w pierwszej kolejności i dale "stara" Europa z GB i DE na czele.
Mimo wszystko trzeba pochwalić obóz BD, że tacy producenci jak Samsung czy Panasonic zdołali normalnymi - oficjalnymi kanałami wprowadzić do nas swoje playery BD. Drogo bo drogo ale są. Prestiżowo zwyciężyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olatigid... "HD-E1 jest juz dostępny od ręki !!! od dzisiaj !!! "

a moze bys tak podał zródlo tej informacji,jakis link,gdzie itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...