Skocz do zawartości
szymon247

Wybór taniego telewizora do gier i filmów HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zarejestrowałem się na Waszym forum aby poprosić o pomoc w wyborze nowego telewizora LCD.

Będzie on wykorzystywany w 70% do gier z konsolą Xbox360, 25% filmów full HD z komputera/blu-ray oraz bardzo okazyjnie do telewizji cyfrowej raczej też w HD.

Telewizor będzie stał w raczej małym pokoju - będzie oglądany w odległości ok 1,5m-2m(po powieszeniu na ścianie).

Początkowo chciałem zakupić telewizor o przekątnej 32' jednak odwiedzając Saturna zauważyłem, że wydają się one zbyt małe - szczególnie, że za niewiele więcej można mieć już 37' co dałoby lepszy efekt "kina domowego" a obecnie posiadam niewiele mniejszy monitor 26' 16:10 na który przez większość czasu patrze z odległości 0,5m i nie wydaje sie za duży.

Jako, że będę go oglądał z małej odległości zdecydowanie biorę pod uwagę tylko telewizory Full HD. Głównie zależy mi na braku smużenia, płynnym obrazie w ruchu i ładnych kolorach(soczystych, nie muszą być idealnie odwzorowane ponieważ do obróbki grafiki mam monitor. W zastosowaniach czysto rozrywkowych jestem zwolennikiem wszelakich technologii upiększających typu "vivid color" więc nie wytrzymałbym "wyblakłego" obrazu) w miare możliwości też na nienagannej czerni gdyż filmy oglądamy zawsze wieczorem przy wyłączonym świetle. Nie potrzebuje żadnych dodatków typu usb czy niewiadomo ile wejść i wyjść - będę korzystał dokładnie z 2 hdmi i 1 wejścia do kablówki. Nie potrzebuję też dodatkowego procesowania obrazu jak technologie 200hz zwiększające input lag.

Zrobiłem wstępne rozeznanie i zauważyłem, że w przedziale cenowym do 2000zł najlepsze recenzje otrzymują modele LG z serii H3000 i Samsungi B530.

Samsung od razu bardzo spodobał mi się wizualnie podczas gdy obudowa w LG niezbyt mi się podoba. Dowiedziałem się jednak, że recenzowane modele z serii 5 mają zawsze matryce S-PVA Samsunga podczas gdy na rzeczywistym rynku jest loteria - S-PVA Samsunga montowane są ponoć dopiero w modelach powyżej 40 cali a w 37 trafić można tylko na tajwańskie MVA od AUO oraz CMO.

Telewizor zamówie przez internet więc ryzykuję, że trafie na najgorszą od CMO. Oprócz tego w monitorze mam matrycę S-PVA nieco starszej technologii i o ile kolory, kąty i czerń są bardzo dobre to smużenie w dynamicznych grach czasami nieco przeszkadza.

Za LG z kolei przemawia dużo lepsza jakość głośników i prawdopodobnie brak loterii matrycowej. Jako, że jest to telewizor LG przypuszczam, że została użyta matryca S-IPS? Z założenia więc telewizor ten powinien lepiej zachowywać się w grach, czy może się mylę?

Widziałem tego LG również w Saturnie - jeśli chodzi o jakość obrazu to wydawał się on bladszy w porównaniu do Samsunga ale nie sugeruje sie tym bo jak wiadomo tam każdy tv jest inaczej wyregulowany.

To na co zwróciłem jednak uwagę to że gdy odtwarzany był trailer jakiegoś filmu z blu-ray widoczne było "rwanie" obrazu w ruchu tzn gdy był wyświetlany poruszający się duży obiekt zauważałem irytujące "skakanie". Może to wina samego filmu ale w grze czegoś takiego bym nie zniósł.

Ponoć w LG jakość czerni jest również dużo gorsza.

Przepraszam, że tak się rozpisałem ale chciałem przedstawić wszystkie fakty i preferencje gdyż wiem że są nieco specyficzne a zależy mi bardzo na pomocy w wyborze telewizora o co serdecznie proszę.

Może są jeszcze jakieś lepsze telewizory w tej cenie na które nie zwróciłem uwagi?

Pozdrawiam,

Szymon

Edytowane przez szymon247

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 42LH3000 i obraz bardzo sobie chwalę. Na TV obecnie uzywam PS3 i ogladam filmy w HD, efekt jak najbardziej zadowalający, nawet z odłączonymi głośnikami (tzn z głośnikami wbudowanymi w TV) potrafi dac kopa przy głośniejszych scenach. Model ten też posiada wejście USB z którego można odtwarzac filmy MKV (taki bajer). Są one już z tego co się orientuje niezbyt drogie, zapewne zaraz wyjadacze z forum zarzucą swoję propozycje o wiele droższe, no ale dla "szarego obywatela RP" jakim jest większośc z nas, taki TV spokojnie wystarczy :) polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Interesowałem się właśnie 37-calową lub ewentualnie 40-calową wersją tego modelu. Mam jednak kilka obaw o które chciałem spytać.

Przeglądałem opinie w internecie i faktycznie ten telewizor ma bardzo dobre aczkolwiek widzę też pojedyńcze skargi na: mało soczyste kolory, jakość obrazu w ruchu i czerń.

Czy mógłbyś powiedzieć obiektywnie jak to wygląda Twoim zdaniem?

Generalnie część osób poleca żeby zamiast niego brać Samsunga z serii B530/550 a z kolei inni właśnie twierdzą, że do gier i filmów lepszy jest LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie niestety nie powiem, bo szczerze mówiąc nie widziałem nigdy takiego filmu czy gry z PS3 na telewizorze o lepszym modelu, jedynie u znajomego na Bravii 37'', ale moim zdaniem wielkiej roznicy nie bylo, a przynajmniej ja jej nie dostrzegłem. Dla mnie osobiście mój model LG jest wystarczający - kolory są dosyc ostre jak na mój gust, czerń wydaje mi się jest chyba troszke niedociągnięta. Musisz porównac rożne modele, bo ja niestety doradzic ktory model wybrac nie moge, bo spotkałem się tylko z jednym. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....zapewne zaraz wyjadacze z forum zarzucą swoję propozycje o wiele droższe, no ale dla "szarego obywatela RP" jakim jest większośc z nas, taki TV spokojnie wystarczy :o polecam

No bez przesady. Jest podana cena koło 2tys to nie ma za dużo do wypisania ; )

Ja ogólnie Ci tylko poradzę. Czerń nigdy nie będzie super w takim LCD i za taką kasę. To żebyś miał świadomość. Nawet ze średniej półki.

Skoro nie będziesz za dużo oglądał SD to sporo LCD sprosta twoim wymaganiom. Do konsoli to właściwie większość. Czy ten LG, czy Samsung czy inne modele z tej półki. Dzisiaj właściwie każdy ma po kilka HDMI, USB itd.

100Hz jednak warto by mieć pod filmy z BD. Bez tego trybu obraz skacze i to widać.

No i bierz jak największy. 40" spokojnie jak starczy Ci $. Sam to zresztą widzisz, że 26" nie jest dużo a wydaje się niby spore jak na monitor. Ale do HD z 2m to spokojnie 40"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście posiadam Sony S5600 i też jestem zadowolony. Pisałem już raz plusy i minusy ale przypomnę:

Na Plus:

- ogólnie ładny obraz

- stonowane kolory

- sporo opcji ustawień obrazu

- mam podłącznego xboxa i gry wyglądają fantastycznie

- gwarancja 5 lat

Na Minus:

- brak filmów po USB

- brak DVBT MPEG4

- brak Full HD

- brak 100Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz coś więcej powiedzieć o tym wejściu USB jakie ma możliwości ?

Owe wejście USB po odpowiednim skonfigurowaniu w opcjach (wiele się naszukałem żeby to znalezc, wiec w razie czego pisz PW jeśli byś kupił ten TV :) ) pozwala na oglądanie z pendrive'ów / dysków (NTFS też) filmów w różnych formatach - od AVI do MKV, z tym że nie wszystkie MKV-y rusza - mi z około 30-stu zadziałało dobrze 15-20. Jest nawet opcja zmiany dźwięku (obsługuje 2 ściezki, czyli jak masz 3 - ENG, POL i powiedzmy komentarz, to tego komentarza nie załapie) no i napisy też tam jakoś w miare chodzą. Także jest to dośc przydatny bajer, no ale oczywiście lepszy efekt byłby jakbyś puszczał filmy HD z konsoli (z tego co wiem to X360 też obsługuje PS3 Media Server, jeśli się myle to mnie poprawcie). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No bez przesady. Jest podana cena koło 2tys to nie ma za dużo do wypisania ; )

Ja ogólnie Ci tylko poradzę. Czerń nigdy nie będzie super w takim LCD i za taką kasę. To żebyś miał świadomość. Nawet ze średniej półki.

Skoro nie będziesz za dużo oglądał SD to sporo LCD sprosta twoim wymaganiom. Do konsoli to właściwie większość. Czy ten LG, czy Samsung czy inne modele z tej półki. Dzisiaj właściwie każdy ma po kilka HDMI, USB itd.

100Hz jednak warto by mieć pod filmy z BD. Bez tego trybu obraz skacze i to widać.

No i bierz jak największy. 40" spokojnie jak starczy Ci $. Sam to zresztą widzisz, że 26" nie jest dużo a wydaje się niby spore jak na monitor. Ale do HD z 2m to spokojnie 40"

Też tak właśnie myślałem ale skoro już wydaje nawet te 2000zł na telewizor to chciałbym kupić taki który za tą cenę najlepiej spełni moje wymagania i zapewni najlepszą jakość obrazu. W zasadzie nawet nie będe korzystał z dodatków typu USB gdyż posiadam i konsole i odtwarzacz blu-ray w postaci komputera PC :)

Spędziłem dziś dobre 2 godziny w Saturnie oglądając telewizory i o ile zdaje sobie sprawe, że są specjalnie tak poustawiane żeby mnie przekonać do kupowania droższych to zauważyłem istotną różnice między modelami z lepszym procesowaniem obrazu w ruchu (typu xxx hz) a tymi bez. Tylko czy to daje taki sam efekt przy normalnym oglądaniu TV jak na filmikach pokazowych gdzie wyraźnie widać płynny ruch podczas gdy 50hz = szarpanie obrazu?

W każdym razie wywnioskowałem, że jednak warto dopłacić te 300-400zł do modeli "o klase wyżej" lub ewentualnie poczekać z zakupem do okresu po świętach z nadzieją, że cena spadnie :)

Między 37' a 40' nie widziałem dużej różnicy wielkości ale myśle, że gdyby różnica w cenie była niewielka to dołożyłbym jednak do 40-tki.

Obecnie więc zastanawiam się nad LG LH4000 i Samsungiem B650. Pierwszy sprawia bardzo dobre wrażenie ale ma matrycę S-IPS więc o ile nie występuje rozmycie obrazu w ruchu i ponoć idealnie nadaje sie do gier to czerń w nim jest kiepska. Z kolei Samsung ma jak dla mnie idealne kolory i wg recenzji jedną z najlepszych czerni spotykanych w LCD to zawdzięcza to matrycy S-PVA czyli zauważalnemu rozmyciu w ruchu i przede wszystkim input lagowi rzędu 100ms co dyskwalifikuje go przy dynamicznych grach, do tego jego głośniki to jakiś żart.

Mam więc spory dylemat bo ani jeden ani drugi wydaje sie nie spełniać moich wymagań albo jestem przewrażliwiony ale może ktoś zna jakieś dobre alternatywy z full hd i ładnymi kolorami nadające się do gier w cenie powiedzmy do ok 2500zł?

Edytowane przez szymon247

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info o tym USB w sumie już znalazłem na googlach o tym odblokowaniu funkcjonalności. Więc pewnie się zdecyduje na ten TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...