Skocz do zawartości
Slawko

Jak korzystać z programu TVIXIE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W związku, ze nie kazdemu działa ten program jak należy, chciałem opisać jak z niego korzystać.

Instalujemy program TVIXIE z tej strony http://www.tvixie.com/download/TViXiE-1.3.0-setup.zip

Program od tej wersji jest też w języku polskim.

Po zainstalowaniu uruchamiamy program, pokazuje sie nam taki interfejs

stronaotwrz.jpg

nastepnie klikamy na "plik->otwórz" i otwiera nam się taki obraz

wybrdysku.jpg

teraz wybieramy i otwieramy zmapowany dysk tvix'a (wcześniej go mapujemy i logujemy się do niego [opis tu http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=18798 ])

otwartydysk.jpg

po otworzeniu dysku pojawia nam się taki widok

otwartydysktvix.jpg

teraz otwieramy katalog z filmami i mamy taki obraz

otwartykatalogfilmyhd.jpg

najeżdżamy na ikonkę katalogu danego filmu i klikamy PPM, wybieramy info o filmie i ściągnij info o filmie jak poniżej

zbieranieinfoofilmie.jpg

otwiera nam się okno z wyborem szablonu oraz skąd mamy ściągnąć informacje o filmie(niestety brak stron polskich, ale to nie problem bo można edytować zawartość), klikamy ściągnij i czekamy.

infoofilmie.jpg

Jak program pobierze info o filmie wybieramy te informacje które nas interesują(wybrane info sa otoczone niebieska otoczką) i klikamy OK i GOTOWE

gotoweinfoofilmie.jpg

a tak wygląda nasza informacja o filmie i tak będzie to wyglądało na tv

widokinformacjiofilmie.jpg

obsługa jest prosta i intuicyjna, język polski wybieramy albo w menu albo klikamy flagę w dolnej prawej części.

W razie wątpliwości postaram się pomóc.

w dalszej części postaram się opisać jak modyfikować informacje wyświetlone na ostatnim obrazku

Uwaga!!!

Wszystkie operacje wykonujemy na katalogach, nie na plikach.

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Slawko za dobrą robotę i że Ci się chciało :o

Tak jak pisałem w innym wątku,przerabiałem to na wszelkie sposoby i zawsze ten sam efekt podczas zaznaczenia pozycji i próby wczytania, mianowicie taki :

6070752_548x227.png

przeciez masz napisane, że Z:\filmy........\transformers.avi nie jest katalogiem. TVIXIE pracuje tylko na katalogach

Operujemy na katalogach, nie na plikach

Wielkie dzięki troche inaczej sobie to tłumaczyłem :o Znaczy należy wszystkie pliki, np. filmowe, umiejscowić w katalogach .

Edytowane przez Jado?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez masz napisane, że Z:\filmy........\transformers.avi nie jest katalogiem. TVIXIE pracuje tylko na katalogach

Operujemy na katalogach, nie na plikach

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Przykleiłem temat do góry bo na pewno się przyda wielu osobom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie związane z układem ikon folderów na ekranie TV, Rzecz w tym że znalazłem w innym wątku taki scren :

http://img395.imageshack.us/img395/9977/pulpit01gv9.jpg

Rzecz w tym jak uzyskać efekt ikon "pochyłych" ,takich miedzy którymi są przerwy na ekranie?Chodzi o to aby było czytelniej widać poszczególne ikony.Dodam że próbowałem to uzyskać funkcją z Tvixie-"ustaw efekt dla folderu" ale ta zmienia tylko wygląd ikon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz takie pochyłe, to musisz sam sobie stworzyć i wkleić do danego katalogu pod nazwą folder.png.

Program ma kilka efektów, ale zaden nie jest taki pochyły.

Najechać kursorem na dany katalog, kliknąc PPM i wybrac opcje "ustaw efekt dla folderu".

Znaczy należy wszystkie pliki, np. filmowe, umiejscowić w katalogach .

tak. jesli chcesz aby wygladało tak jak na obrazkach każdy plik filmowy, tekstowy oraz opisujący musi być w oddzielnym katalogu.

Tak to wyglada u mnie:

spis katalogów katalogi.jpg

zawartość katalogu katalogi.jpg

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki! Przykleiłem temat do góry bo na pewno się przyda wielu osobom.
nie ma sprawy, cała przyjemność po mojej stronie :)

A teraz dalszy ciąg: jak edytować informacje o filmie

odpalamy program tvixie, łączymy sie z naszym dyskiem w tvixie otwieramy katalog z filmem i naszym oczom ukazuje sie taki widok

infoofilmie.jpg

Jak widać na obrazku, klikamy PPM i wybieramy : info o filmie-> edytuj info o filmie

Otworzy nam sie takie okienko:

edycjainfoofilmie.jpg

teraz każde pole możemy edytować. Ja znajduje opis filmu w internecie, kopiuje dany tekst i wklejam go w odpowiednie pole

Po nacisnięciu "OK" czekamy chwile i pojawia nam sie gotowy opis

infogotowepopolskuwidok.jpg

Uwaga!

W oknie Tvixie po prawej stronie jest opcja "wielkość okładki" - dotyczy ona tylko tego co widzimy w programie na ekranie monitora. ona nie zmienia nic w tym co widzimy na ekranie telewizora

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W następnej wersji TVIXIE dosępny będzie filmweb :unsure:

To naprawdę miły prezent świąteczny :)

Edytowane przez Jado?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W następnej wersji TVIXIE dosępny będzie filmweb :)

Cytat z forum Tvixie:

Hi mp_lasso,

I've worked on your provider request, and I have to tell you that I've spend few hours on it.

The website "filmweb.pl" doesn't work like the other ones on which I already worked on.

Well, I changed the code of the main library for movie provider retrieval, and finally made it work :)

So you have to wait for the next release, and then you'll be able to use the provider based on "filmweb.pl".

Dolu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tviexie obsługuje takie urządzenia

coobsugujetvixie.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest filmweb, ale program nic z niego nie pobiera :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie pobiera bez problemów z filmweb od jakiegoś już czasu dziwne że u was nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zadam pytanie:

Czy nazwy katalogów, plików z filmem masz jako tytuły filmów w polskiej wersji czy oryginalnej?

Ja mam w oryginalnej. Moze tu jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie zadam pytanie:

Czy nazwy katalogów, plików z filmem masz jako tytuły filmów w polskiej wersji czy oryginalnej?

Ja mam w oryginalnej. Moze tu jest problem?

Witaj Slawko, jak tylko alienscum ogłosił wszem i wobec o udostępnieniu serwisu filmweb w Tvixie, natychmiast ściągnąłem nową wersję.Większość filmów z mojej kolekcji ma w nazwach katalogów polską nazwę. Jednak rodzima sprawia problemy z połączeniem z zagranicznymi serwisami tzn okładka,tło,oceny i obsada. Zamieniłem więc sporo nazw katalogów i opatrzyłem w orginalne tytuły.Efekt jest taki że zasysa mi teraz wszystko w kpl od okładek po obsadę włącznie z serwisem filmweb który w Tvixie oferuje jedynie Tytul filmu i opis,niestety, bo przydałaby się jeszcze obsada z naszego serwisu. Dzięki tej innowacji (z filmweb) uzupełniłem kilkaset tytułów w nasze opisy.Tylko kilka tytułów nie znalazł Tvixie w FWeb musiałem więc zmienić na Polski dla uzupełnienia opisu.Tak więc reasumując nie ma to większego znaczenia dla filmweba czy masz orginalne czy polskie tytuly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to u mnie do tej pory nic nie znalazło na filmweb'ie. Ze wszystkich innych serwisów pobiera a z filmweb'a nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie zadam pytanie:

Czy nazwy katalogów, plików z filmem masz jako tytuły filmów w polskiej wersji czy oryginalnej?

Ja mam w oryginalnej. Moze tu jest problem?

z tytułem po polsku ciężko ale i takie mi wynajdywał

najpierw jade z polskimi jak nic nie ma to przerabiam na angielski i wtedy bez problemu wyszukuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...