Skocz do zawartości
BoDeX

>>> HAUPPAUGE HD PVR 1212 <<<

Rekomendowane odpowiedzi

Otwieram wątek użytkowników tego urządzonka, wreszczie i mi wpadło w ręce.

Zapewne nie ma ono zbyt wiele tajemnic, ale wymiana doświadczeń i cenne wskazówki mile widziane.

Po instalacji najnowszego sterownika i aktualizacji Total Media Extreme urządzenie jest gotowe do pracy.

Podłączenie Component i USB do kompa i urządzonko jest rozpoznawane przez system - można się bawić.

Fajną funkcją w nowym sofcie jest możliwośc wyłączania podglądu, co (na próbkach) skutkuje obciążeniem

procesora na poziomie ~ 10 % , można śmiało pracować podczas zabawy w tle.

Chciałbym zapytać praktyków o optymalne ustawienia - max bitrate to chyba oczywiste, straciłem pewność

jedynie do CBR lub VBR - może nie zawracać sobie głowy regulowaną przepływnością i nie męczyć kodera

pozostawiając stałą wartość - no nie wiem, proszę praktyków o wyrażenie swojego zdania.

To samo dotyczy 2 filterków - czy ich praca jest odczuwalna i jakie wartości byłyby optymalne dla najwyższej jakości?

Jakieś inne cenne wskazówki odnośnie ustawień i samego użytkowania ?

Plik wynikowy .TS po wrzuceniu do TSMuxera diagnozuje w strumieniu " B-pyramid level 2 detected. Shift DTS to 3 frames "

mógłby to ktoś skomentować ? Póki co, plik wynikowy zapisany jako m2ts nie jest poprawnie rozpoznawany przez Muxera.

Materiał zrzucony jako TS po zrobieniu struktury BD w Muxerze jest pięknie czytany przez player - jest baaaaaardzo dobrze .

CD zabawy po weekendzie.

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choroba, jak to, nikt tego nie użytkuje ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać gdzie kupiłeś i za ile(już z przesyłką)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Choroba, jak to, nikt tego nie użytkuje ? :(

..Ja moze niedlugo zaczne, bo to chyba to czego potrzebuje...Tylko musi mi ktos lopatologicznie wytlumaczyc jak to podlaczyc..Mam Turbodekoder N z mozliwoscia nagrywania..i teraz chcialbym miec mozliwosc nagrania rowniez na zewnetrzny dysk hdd. To urzadzenie moglobymi vhyba w tym pomoc..tylko co, gdzie i jak wcisnac ?

Marco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N-recorder łączysz z "PUDEŁKIEM" 3 kablami COMPONENT + światłowód . ( Można także poprzez COMPOSITE i S-VIDEO + audio stereo )

Z pudełka wychodzisz poprzez USB do komputera ( nie musi być mocny ) i zgrywasz gdzie chcesz, także na zew. dysk twardy.

Materiał zapisywany jest w formatach : TS , m2ts lub pod X-boxa.

No, a dalej to już jak chcesz .... MKV , Blu-Ray ... według potrzeby.

W komplecie oprogramowanie do odtwarzania (Total Media Extreme ) , do konwersji na inne formaty i do prostej edycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj producenta ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wie, gdzie można kupić w Polsce na fv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może ktoś wie, gdzie można kupić w Polsce na fv?

Odnawiam temat i pytanie. Ktoś to namierzył w PL na FV? Jeśli import, to skąd najlepiej/najtaniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najtaniej, z wysyłką do Polski jest 214 EUR. Ale, to i tak taniej o prawie 200PLN.

Mnie się udało kupić w Stanach (na Amazonie) używany egzemplarz za niecałe 200 USD... Częściowo dzięki mojemu bratu, na którego adres to kupiłem i który następnie mógł mi to przesłać pocztą (znaczek za 32,50 USD fundnął mi w prezencie urodzinowym). Nawet doszło i w dodatku nie oclili ;) Teraz czeka mnie zabawa z upgrade'owaniem i podłączaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ty chcesz upgradować ? Soft ? Może nie zadziałać jak przypisano i zarejstrowano na inny komp - Total Media Express dba o swoje interesy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co Ty chcesz upgradować ? Soft ? Może nie zadziałać jak przypisano i zarejstrowano na inny komp - Total Media Express dba o swoje interesy ...

Chodziło mi o to, co sam zrobiłeś na samym początku, zgodnie z tym, co napisałeś w pierwszym poście w tym wątku:

"Po instalacji najnowszego sterownika i aktualizacji Total Media Extreme urządzenie jest gotowe do pracy."

Czyli ten sterownik. Ale może dałoby się jakoś nawet cały fimware uaktualnić? Według sprzedawcy z Allegro nowsze wersje obsługują przechwytywanie dźwięku 5.1, starsze zapisywały tylko dźwięk stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnij , zainstaluj co trzeba i będzie O.K. :( Zobacz proszę jaką wersję oprogramowania Ci wskazuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić Hauppauge'a, który służyłby mi do zgrywania obrazu z konsoli, jednak w Polsce nie jest dostępny (chyba), dlatego przejrzałem niemieckie strony z linka wyżej i trafiłem na dwie opcje:

http://direkt.jacob-computer.de/Grafikkart...l?ref=9#versand Razem z wysyłką coś około 205€

http://www.voelkner.de/products/81428/Haup...WT.mc_id=idealo A tutaj, jeśli dobrze patrzyłem, to 198€.

Ma ktoś opinię o tych sklepach, czy może zna inną opcję zgrywania obrazu z konsoli w HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam powyzsze Urzadzonko, ale teraz mam problem, Tak jak piszecie zgrywa do .TS .M2TS i .Mp4 jak takie pliki podzielic i polaczyc a pozniej przerobic sobie np. do .Avi wiem ze nie bedzie jakosci HD ale zawsze to lepsza jakosc niz DVBRip czy PDTV. Mam ulubione programy i chcialbym sobie je zgrywac ale orginalne pliki HD sa dlamnie zbyt Miejscochlonne :)

Prosze porady i podpowiedzi co i jak :)

z gory dzieki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załączony soft w 100% zaspokoi Twoje wymagania - nie widzę problemu .

Do mega kombinacji ew. dołącz TSMuxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odgrzewam temat. Jestem zainteresowany kupnem.

Mam jednak pytanie do użytkowników.

Na zdjęciach jest widoczny pilot.

Czy można sterować tym urządzeniem za jego pośrednictwem ?

I w jakim zakresie ?

Wszystkie opisy i testy mówią tylko o obsłudze za pomocą komputera i dołączonego

softu sprawa pilota jest pominięta. To samo w instrukcji.

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

I ja odgrzewam ^_^

Zanim dokonam zakupu, interesuje mnie kwestia "mocności" komputera do którego wejścia USB podłącza sie nagrywarkę. Transer po USB transferem, ale pozostaje jeszcze problem ciągłego zapisu strumienia na dysku HD. W danych fabrycznych urządzenia nie ma o tym mowy, a na moje wyczucie słabszy netbook może mieć problem z wyrobieniem się.

Czy się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że:

- urządzenie kompresuję sygnał video (niechby to robiło do 40Mb/s)

- przepustowość USB (realnie na poziomie 250Mb/s)

- prędkość zapisu bardzo kiepskiego dysku twardego (powiedzmy tylko 160Mb/s)

... ja nie widzę problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fantom; bardzo przyjemnie czyta się takie wyliczenia. Z drugiej jednak strony najzwyklejszy skaner w trybie najzwyklejszego skanowania potrafi zamrozić wszystkie procesy na desktopie wyposażonym we wcale nie najstarszy procesor dwurdzeniowy. Pytanie powyższe kieruję więc do osób, które praktycznie z tym sprzętem mają do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby notebook (Cell 1.5) wymagał wyłączenia podglądu podczas nagrywania (brak niezależnej karty grafiki ) poza tym wszystko OK

No, ale to dziadek ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...