Skocz do zawartości
cles

WD TV live vs Extreamer

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie urządzenia oferują podobna funkcjonalność (oprócz możliwości wmontowania dysku). Czy jest jakiś argument, który przeważa na korzyść jednego z nich?

Mam w najbliższym czasie zakupić jeden z nich. Nie wiem który. Jakies sugestie?

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

nie mam WD TV Live ale mam wcześniejszą wersję i Xtreamera

czego nie miał WD TV a ma X:

- pozycjonowanie i zmiana koloru napisów

- edycja plików /kopiowanie, kasowanie itp/

- wyłączanie dysku po USB

- możliwości dostosowania wielkości wyświetlania - zoom

- i co najważniejsze support !!! w WD uaktualnienie oprogramowania właściwie nie istnieje /jakieś poprawki od czasu do czasu/

warto chyba sprawdzić czy to naprawili w nowej wersji :rolleyes:

Edytowane przez rufi01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam dylemat miedzy ww modelami.

interesują mnie podstawy, czyli komfort ogladania anglojęzycznych x264 z napisami w formacie srt (zadne prymitywne txt). Nie interesują mnie inne formaty niz avi/mkv ewentualnie dvd (rmvb to pomylka majac 2 wczesniej wymienione). Posiadam 2 dyski zewnetrzne - seagate 500gb i samsung 1000gb i chcialbym je podłączyć poprzez usb i bez problemow ogladac film. mam tez kino domowe z wejsciem spdif i zestawem 5.1 ktore rowniez ewentualnie chcialbym wykorzystac do mozliwie najlepszej jakosci dzwieku - choc z tego co widze dts/ac3 przewazna w nazwach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Posiadam 2 dyski zewnetrzne - seagate 500gb...

Jeżeli masz dysk 2.5'' FreeAgent Go™ to zerknij na odtwarzacz FreeAgent Theater+™. Jestem z niego bardzo zadowolony, odtwarza wszystkie formaty, przepuszcza DTS po HDMI na telewizor, czyta zarówno .srt jak i .txt, ma wyjście optyczne, ma YouTube, Picassę itp. i ma naprawdę super połączenie z dyskiem przenośnym - po prostu wsuwasz do niego dysk bez żadnego kabelka, rewelacyjne rozwiązanie. Jedyny minus na chwilę obecną- nie czyta polskich znaków ale ma być dodana ta funkcja w przyszłej aktualizacji firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam 2 dyski zewnetrzne - seagate 500gb i samsung 1000gb i chcialbym je podłączyć poprzez usb i bez problemow ogladac film.

Według producenta, Xtreamer przyjmie bez problemu po USB 2 dyski max po 1,5 TB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(rmvb to pomylka majac 2 wczesniej wymienione).

RMVB -szybko sie sciaga i równie szybko robi konwersje do formatu jaki chcesz.

Spróbuj tego

a pozniej sie wypowiedz.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przekonasz mnie w zaden sposob do wyzszosci rmvb nad mkv/avi. do tej pory utarło się przekonanie, że rmvb to format, w którym plik chce się jeszcze bardziej skompresować, a zazwyczaj nie patrzy się na uszczerbki w jakości obrazu/dźwięku. Nikt poważny nie ściąga rmvb żeby potem to własnoręcznie konwertować. jasne wszystko zalezy od zachowanego w pliku avi/rmvb bitrate ale ogolnie kompresuje się go po to, żeby ktos mogl obejrzec filmik ktory zajmuje 350 a nie 700/1400mb. Do tego jak juz smigamy po tematach warezowych jakos ciagle rip-grupy ripują do avi a nie do rmvb - jasne to warezowy standard, ale przewaznie jest niestety tak, ze rmvb powstają nie poprzez kompresję materialu dvd a kompresję skompresowanego dvd-ripa. Jasne - zdarzają się perełki, ale to są dramatyczne wyjątki. A te wyjątki nie są warte szukania sprzętu, który je odpali. avi w divx/xvid odpali każde kino domowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale nowy odtwarzacz WD nie radzi sobie nie tylko RMVB, ale także z TrueHD i WMV9 HD. A no i brak możliwości włożenia dysku, czyli trzeba wykorzystać jedyny port USB. Of course możesz użyć dobrego huba usb, ale chyba nie o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dyski w srodku oraz te uklady wytwarzaja temeperature, jest do duzy minus jak wiadac i stanowi problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...