Skocz do zawartości
gelo29

W jaki sposób uzyskać płynny ruch w filmie 720p/1080p?

Rekomendowane odpowiedzi

=>TomaszzZ:

nie zgodzę się z Tobą. Zainstalowałem to, co wymagane, krok po kroku i wszystko "chodzi" jak ta lala na Panasonicu. Są i owszem drobne przycięcia, jednak obraz to "żyletka" i jest bardzo płynny. A żadnych przyspieszeń do 25fps z ReClocka też nie potrzeba. Spróbuj, polecam!

P.S. Dla przypomnienia, mój procesor tylko Core2Duo E8500...

Skoro są drobne przycięcia to znaczy, że obraz jest w 60 hz i właśnie stąd te drobne przycięcia.

Procesor masz bardzo dobry wg. mnie. Poza tym zapomniałem dopisać, że chodzi mi o materiał 1080p z wysokim bitratem (np. średni bitrate 18 mbps, może równać się chwilowemu bitratowi sięgającemu w porywach nawet do 40-50 mbps).

Dobrze, że każdy znalazł zadowalające go ustawienia.

U mnie teraz to wygląda tak. Udało mi się powerstripem ustawić odświeżanie ekranu na 23.979 hz, zainstalowałem też reclocka i ustawiłem mu, żeby puszczał film w 23.976 fps, a on tylko pilnuje, żeby dźwięk się nie rozjechał (SPDIF więc czasami musi zrobić jakiegoś minimalnego dropa, na razie jeden raz to zauważyłem, ale ponieważ odświeżanie jest prawie idealnie dobrane, za dużo roboty nie ma). Na tv obraz jest w 96 hz, IFC zdecydowanie nie działa, mimo, że można je włączyć. Obraz jest dużo płynniejszy, niemniej jednak judder jest... taki jak w kinie (wynikający z 24 fps i kamer filmowych), chyba nie chcę go usuwać. Dla mnie najważniejsze jest, że pozbyłem się juddera wynikającego z niedostosowania odświeżania ekranu do fps filmu.

[ciach] W sumie ostatnio przypadkowo trafiłem na wątek jak interpolowac klatki filmowe podczas odtwarzania za pomocą avisynth http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=288017 Ot taka ciekawostka
LOL, Miło że nie czytasz linków jak ktoś Ci poddaje :P

LOL :)

Edytowane przez TomaszzZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro są drobne przycięcia to znaczy, że obraz jest w 60 hz i właśnie stąd te drobne przycięcia.

Procesor masz bardzo dobry wg. mnie. Poza tym zapomniałem dopisać, że chodzi mi o materiał 1080p z wysokim bitratem (np. średni bitrate 18 mbps, może równać się chwilowemu bitratowi sięgającemu w porywach nawet do 40-50 mbps).

Dobrze, że każdy znalazł zadowalające go ustawienia.

U mnie teraz to wygląda tak. Udało mi się powerstripem ustawić odświeżanie ekranu na 23.979 hz, zainstalowałem też reclocka i ustawiłem mu, żeby puszczał film w 23.976 fps, a on tylko pilnuje, żeby dźwięk się nie rozjechał (SPDIF więc czasami musi zrobić jakiegoś minimalnego dropa, na razie jeden raz to zauważyłem, ale ponieważ odświeżanie jest prawie idealnie dobrane, za dużo roboty nie ma). Na tv obraz jest w 96 hz, IFC zdecydowanie nie działa, mimo, że można je włączyć. Obraz jest dużo płynniejszy, niemniej jednak judder jest... taki jak w kinie (wynikający z 24 fps i kamer filmowych), chyba nie chcę go usuwać. Dla mnie najważniejsze jest, że pozbyłem się juddera wynikającego z niedostosowania odświeżania ekranu do fps filmu.

LOL :lol:

Ja czekam na splasha pro i ich uplynnianie ruchu.

Licze na to co mam w ich opcji konwertowania 1080i do 1080p.

- prostote obslugi - 1 pole do zaznaczania i koniec a nie jakies kombinacje alpejskie jak z avisynthem

- podobnie kosmiczna roznice w plynnosci obrazu

Niestety soft bedzie dostepny dopiero na poczatku nastpenego roku :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tez problem z płynnością ale co ciekawe na kanałach sd mam ok natomiast w HD widac bardzo efekt "skakania" obrazu

telewizor samsung 656 ustawiony na 50 hz.

Używam Mediaportal z kartą dvb skystar hd2

co ciekawe mając podłaczony komp poprzez hdmi nie moge zmieniać nic w trybie Dynamic Refresh Rate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedawno kupiłem właśnie Panasonica 42G10E i na razie nie mam blu-ray, ani NMT, więc jako odtwarzacz służy mi PC. Również mam problemy z brakiem płynności. Ustawienie 24Hz w sterowniku nvidia nic nie daje, a nawet mam wrażenie, że jest gorzej niż na 50Hz. Wydaje mi się, że bez kombinowania najlepiej jest na ustawieniu 50Hz w nvidia. Soft 1.1215 mam wgrany fabrycznie.

Spróbuję jeszcze powerstrip albo ReClock. Przeinstaluję też sterowniki geForce.

Mam natomiast pytanie czy na odtwarzaczach blu-ray albo NMT też występuje ten problem i czy jest jakaś rada. Bo jeżeli tak to panasonic dał ciała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesiek811 - zainstaluj reclocka i ustaw odswiezanie w tv na 50hz - u mnie przy takich ustawieniach jest plynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z reclockiem i filmami *.mkv? Tzn jak wlacze taki film to pisze ze reclock nie wykryl video ale chyba dziala bo jakies wartosci sie zmieniaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam reclocka przede wszystkim do .mkv i nie mam z nim problemow. Zielona ikona w trayu wskazuje ze reclock dziala poprawnie. Napisz jakiego uzywasz rendera video, playera oraz jakie kodeki do odtwarzania .mkv - oczywiscie jesli ikonka nie jest zielona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ikonka jest zielona ale we wlasciwosciach pisze ze nie wykryl video i ze idzie z normalna predkoscia. Uzywam renderera madVR w MPC HC i kodek ac3. Innych kodekow nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie sprawdzilem madvr u siebie pod mpc hc - dziala. Sprobuj jeszcze odznaczyc matroske w mpc i zainstalowac haali splitter. Osobiscie uzywam - vmr9, reclock, mpc video decoder, ffdshow audio/ac3 filter i haali media splitter pod winxp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem karte grafiki na 720i czyli nie natywnie full hd i obraz w hd jest płynny !!

to dlaczego w natywnym formacie 1080 nie chce dzialac tylko ma szarpanie

co może nie wyrabiać?

wiem ze zaden dostawca cyfrowy nie nadaje w 1080p

Podłączenie mam poprzez hdmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leszekgd przy uzyciu haali media splitter (matroska jest caly czas odznaczona) dalej pisze w reclocku: no video stream detected Co tam pisze u Ciebie?

reclu.th.jpg

Edytowane przez makakam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zalaczonym obrazku widac ze tv masz ustawiony na 60Hz. Dla filmow 23,97fps czy 24fps musisz ustawic 50Hz zeby reclock dzialal prawidlowo. Nie zmienia to faktu ze chyba masz cos zle z ustawieniami bo mi na 50 i 60Hz reclock w "video stream" pokazuje oryginalny fps filmu, rozdzielczosc i wlaczona dxva.

Przepraszam z dwa posty pod rzad.

Edytowane przez leszekgd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem jakas najnowsza wersje beta reclocka i zaczelo dzialac jak nalezy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinuje dalej z tą płynnością i normalnie ręce opadają materiał hd na każdej czenstotliwości odświeżania klatkuje

przy np 24 Hz ma jakby większe skoki Ale co innego mnie zadziwiło jak ustawiłem rozdzielczość nie natywną tylko 1280x720 to obraz jest płynny jak talala żadnych szaarpnieć czy klatkowania. Macie podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kombinuje dalej z tą płynnością i normalnie ręce opadają materiał hd na każdej czenstotliwości odświeżania klatkuje

przy np 24 Hz ma jakby większe skoki Ale co innego mnie zadziwiło jak ustawiłem rozdzielczość nie natywną tylko 1280x720 to obraz jest płynny jak talala żadnych szaarpnieć czy klatkowania. Macie podobnie?

Jakiego masz kompa? (CPU/GPU). Może za słaby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzyrdzeniowy Phenom grafa 8300

drugi core2 duo 8200 po 2 gB ram grafa na tym drugim 8800 gt

na kodeku np power dvd ok 12 procent na core avc troche więcej.

Zużycia zasobów śmiech na sali

dziwne jest że w materiale sd tego nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kompie jest wyjście hdmi i tylko nim mam podłączonego

drugi komp poprzez dvi i jest to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wierch

Nie wiem na którym kompie oglądasz, ale jak na pierwszym to musze cie zmartwić, 8300 nie nadaje sie do HDTV. Jest za słaba, nie wyrabia np. usuwanie przeplotu przy 1080i. Radzi sobie tylko z prostym odtwarzaniem h264/mkv. Moze mi sie wydaje ale CUDA z Coreavc moze nawet ją zmulic. Lepiej uzyc po prostu DXVA.

W drugim kompie 8800gt to mocna karta. Więc powinno być no problem.

hmm.. drugi to samo? Może połącz go przez hdmi? Jakiego playera uzywasz i jakich kodeków i renderera?.

Edytowane przez sirdaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest MediaPortal

codeki HDpack 2.3 core avc 2.0 co do 8300 to ok ale trzyrdzeniowy phenom powinien dac rade nie?

Używając Cyberlinka mam małe zużycie zasobów rzędu 15 %

skoro karta to dławi to jak jej wyłączyć to pseudo wspomaganie

Czy ustawienie w odtwarzaczu power dvd opcji sprzetowej lub programowej jest równoznaczne z ustawieniem pracy tego kodeka w innym programie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poeksperymentowałem trochę z opisywaną przez was tu metodą dublowania klatek z guru3d. Nie obyło się bez kombinacji, musiałem użyć starej wersji pliku mvtools.dll by wogóle skrypt ruszył.

Efekty przynosi niezłe, przynajmniej na samplach na których ewidentnie było wcześniej widać efekt judderingu.

Niestety o ile do większości plików 720p cztero-rdzeniowy sprzęt wystarczy, to przy materiałach takich jak Transformers 2 w wersji IMAX 1080p w moim przypadku nawet X4 3,6Ghz nie wyrabiał momentami.

Co więcej nawet przy słabszych materiałach przy niższym zużyciu CPU zauważyłem opóźnienia w dźwięku i zniekształcenia obrazu podczas przewijania. Może to wina mojego konfigu ale jak na razie ciągle szkoda czasu na dalsze testy, a na projektorze judder nie jest tak bardzo widoczny. Jak na razie ta metoda i tak jest dla mnie lepsza niż ReClock, który stwarza problemy z PDVD i DVB-S2.

Dzięki ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ustawienie w odtwarzaczu power dvd opcji sprzetowej lub programowej jest równoznaczne z ustawieniem pracy tego kodeka w innym programie?

No raczej nie, tylko wyłączysz w pdvd. Znaczy że masz zainstalowany power dvd i hd pack (z kodekami cyberlinka)? Nie gryza się czasem?

skoro karta to dławi to jak jej wyłączyć to pseudo wspomaganie

Po pierwsze ustaw w biosie tyle pamieci dla 8300 aby to co na karcie i pamięc przydzielowa w biosie dawały razem 256MB.

No dobra. 8300 ma pełne dekodowanie h264/mpeg-2/vc-1. Więc teoretycznie filmy 1080p powinny wszytkie chodzić. Jeśli jednak dekodujesz cokolwiek 1080i to nie da rady usuwać przeplot na karcie. Za słaba ma przepustowość pamięci. Trzeba wtedy dekodować i usuwać przeplot tylko na procku. Np przy pomocy FFdshow bo ma dobrą jakość jego usuwania. Dodatkowo z wikipedii, 8300 nie nadaje się aby uruchomic cokolwiek w cuda, więc wyłącz tą opcję całkowicie (prawdopodobnie w coreavc).

@ApAtch.

Warto przeglądnąć więcej postów (ostatnich) bo ciągle ktoś wrzuca swój zoptymalizowany skrypt. Sa też wersje mvtools obsługujące wielowątkowość. Może twoja starsza wersja obsługuje tylko jeden rdzeń? Ostatnio avisyth beta dorobił się wielu rdzeni, warto moze poświęcić czas skoro metoda działa dla ciebie.

Edytowane przez sirdaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak na razie ta metoda i tak jest dla mnie lepsza niż ReClock, który stwarza problemy z PDVD i DVB-S2.

Ale reclock i ta metoda robi zupełnie co innego, więc nie są one wymienne...

Reclock pomaga pozbyć się skoków obrazu spowodowanych niedopasowaniem odświeżania źródła i ekranu, a ta metoda pozwala zmniejszyć judder, który wynika z rejestracji filmu kamerą analogową 24p.

W przypadku tej metody i odświeżania ekranu 50Hz i tak dwie klatki co sekundę będą musiały być powtórzone, a więc idealnej płynności nie będzie. Może być lepiej, ale wszystko i tak zależy od tego co z tak przetworzonym materiałem zrobi renderer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sirdaniel

Ostatni zmodyfikowany skrypt faktycznie sporo zmniejsza obciążenie CPU, nawet cięższe materiały wyrabiają i to bez potrzeby podnoszenia zegarów. Przewijanie działa wolniej pozostawiając na moment stare klatki obrazu ale za to nie widać artefaktów, co do mvtools to chyba cały czas obsługuje wielowątkowość u mnie działa jedynie z wersją pliku 1.11.4.5 i oczywiście wszystkie rdzenie są w ciągle w użyciu - W7 x64, FFDshow build 3200.

W praktyce wygląda to tak że póki się w całości nie obejrzy kilku filmów to nie ma nigdy pewności czy wszystko działa prawidłowo, sample to za mało, a z drugiej strony jeśli tylko coś przestaje działać płynnie to od razu wyłączam wszelkie wynalazki jak ten skrypt bo szkoda sobie psuć te kilka chwil rozrywki.

Do tematu wrócę po dłuższych testach.

@Sober

Ok rozumiem , tyle że ostatnio ważny jest dla mnie efekt naoczny a nie technikalia :angry2:

Ważne ze odpada zabawa powerstripem i zmiany odświeżania, zmiany ustawień w ReClocku , jak coś nie pasuje to jednym kliknięciem wyłączam w trayu FFDshow skrypt i oglądam dalej.

Aha , Sober opróżnij pocztę forumową :(

Pozdrawiam

Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...