Jump to content
Sign in to follow this  
olatigid

Toshiba wybuduje w Polsce wytwórnię paneli LCD !

Recommended Posts

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]"Amerykańska agencja Associated Press poinformowała, że japońska firma Toshiba, specjalizująca się od lat m.in. w produkcji najwyższej jakości ekranów i monitorów, wybuduje w Polsce wytwórnię telewizyjnych paneli LCD (ciekłokrystalicznych).
AP powołuje się na raport w tej sprawie, w którym podkreśla się, że inwestycja ma wpłynąć na zwiększenie sprzedaży produktów japońskiej firmy w Europie. Na razie brak szczegółów na temat przyszłego projektu.

Na początku września Toshiba ogłosiła, że w listopadzie wypuści na rynek europejski odtwarzacz DVD do najnowocześniej telewizji wysokiej rozdzielczości (HDTV), oparty na formacie HD-DVD. Będzie to w Europie pionierski krok, otwierający nowy etap intensywnej walki konkurencyjnej w dziedzinie przyszłościowych standardów DVD.

Toshiba, która stoi na czele grupy firm promujących nowy standard, sprzedaje już odtwarzacze w tym formacie w Japonii i USA. Główny jej rywal w tej dziedzinie Matsushita Electric Industrial (jej najbardziej znana marka to Panasonic) rozpocznie w październiku sprzedaż w Europie odtwarzaczy w konkurencyjnym formacie Blue-ray, jednak ich cena będzie dwu i pół krotnie wyższa. Matsushitę i jej format Blue-ray wspierają inne japońskie giganty elektroniki użytkowej Sony, Sharp, Hitachi i Pioneer."

'Według informacji gazety gospodarczej Nikkei fabryka ma powstać w okolicach Wrocławia i ruszyć w lecie przyszłego roku. Zatrudni około tysiąca pracowników. Za 3 lata będzie produkować półtora miliona telewizorów z ekranami ciekłokrystalicznymi, a w ciągu kilku lat roczna produkcja wzrośnie do 2 milionów odbiorników przeznaczonych na rynek europejski. Fabryka będzie produkować głównie telewizory o wielkości ekranu powyżej trzydziestu dwóch cali. Jej budowa będzie kosztować 5 miliardów jenów.

Fabryka powstanie niedaleko zakładów koreańsko-holenderskiego koncernu LG Phillips, który jest dla Toshiby dostawcą modułów LCD. Producent obniży w ten sposób koszty dystrybucji produkowanych telewizorów. Dzięki budowie polskiej fabryki Toshiba trzykrotnie powiększy produkcję telewizorów ciekłokrystalicznych w Europie."
źródło: Onet.pl
Edited by Gmeru

Share this post


Link to post
Share on other sites

W samochodach nie dajemy rady a tv - lg, sharp i toshiba, jak będzie kadra, to przyjdą później inni, ale jaja :(

Pozdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozna mieć tylko nadzieję, że nie wprowadzą do produkcji jakiegoś modelu z ich serii "entry" jak Sharp SA1/SV1, albo juz solidnie pokrytej kurzem, dajmy na to np WL56 :)

pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites
cd...inwestycji Toshiby w PL !!!!!!
[url="http://biznes.onet.pl/0,1402461,wiadomosci.html"]http://biznes.onet.pl/0,1402461,wiadomosci.html[/url]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...