Skocz do zawartości
audiosystem

Onkyo905+PC=Problem Dts,DD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam na PC parę testowych filmów w hd chciałbym zobaczyć jak wyglądają na moim Tv Panasonic TH-50PZ800.Telewizor podłączyłem przez Hdmi natomiast z tyłu płyty głównej mam wyjście Spdif {pomarańczowe} oraz wejście na kabel światłowodowy optyczny audio.Więc podłączyłem do amplitunera głos bezpośrednio kablem optycznym do wejścia spdif niestety uzyskałem dźwięk ale nie taki jak chciałem program KMPlayer pokazuje dźwięk dts filmu, natomiast na amplitunerze mogę tylko ustawić tryby które z głosu stereo tworzą 5.1 ale to nie to samo co napis dts.Skorzystałem z wejścia cyfrowego , światłowodem optycznym z płyty głównej podłączyłem do wejścia opt 1 na amplitunerze tor audio i znów mam tylko dźwięk który amplituner dostosowuje w czym jest problem.W ustawieniach Windows mam Cyfrowe urządzenie audio S/Pdif i przez nie włączam dźwięk jak kliknę w nie mam zakładki obsługiwane formaty Dts audio,Dolby Digital, klikam testuj np dolby digital i o dziwo amplituner łapie na wyświetlaczu tryb doby digital dlaczego nie robi tego w filmie? W zakładce zaawansowane mam tylko do wyboru 2 kanałowe 16 bitowe albo 24 bitowe przetwarzanie .Przetestowałem ustawienia w KMPlayer wnioski wszystko ustawione w ustawieniach domyślnych zmieniłem tylko zakładkię wewnętrzny dekoder audio a w niej głośniki ac3,głośiki dts,reszta głośników zaznaczyłem w meny przesył przez SPDIF.Efekt głos jest ale nie jest to dolby digital,dts tylko zwykły który amplituner może jedynie polepszać marnie do 5.1.Przechodzę do zakładki Wyjście odznaczam wyjście pcm zaznaczam wyjście spdif po rzeczywistym ponownym kodowaniu ac3 bitrate 640 k bts oraz odznaczam wyjście pcm oraz opcję wyłącz wejście pcm prze zewnętrznym kodowaniu ac4,dts,lpcm,aac zaznaczam wyjście spdif po ponownym kodowaniu ac3 z wejścia lpc , pozostałe ustawiania programu domyślne. ustawieniach Windows mam Cyfrowe urządzenie audio S/Pdif włączone i na wyświetlaczu tylko w tym wypadku pojawia się wielki nadpis DTS uradowany full moc amplitunera i co ..........i nic nie ma w ogóle głosu, choć nic nie jest ściszony w ustawianiach dźwięku też nic nie drgnie.Resetuje program do fabrycznych jest głos ale znów nie przetwarza w dts w czym jest problem próbowałem optycznym światłowodem kablem spfif na dts głosu nie uzyskałem za radę będę wdzięczny.

Edytowane przez audiosystem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Twój problem nie potrafie pomóc bo uzywam połaczenia tylko hdmi, ale spytam czy masz problemy tego typu ze np. zmieniając rozdziałke na 800x600 w PC podpiętym do onkyo 905 nie masz wtedy obrazu tylko pomaga przełączenie portów hdmi na inny i spowrotem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina jest ewidentnie oprogramowania. Sprawdź opcje dźwięku w Windows i ustaw na dźwięk wielokanałowy.Upewnij się ,że KMP ma poprawnie ustawioną opcję wyjścia cyfrowego.Pokombinuj z ustawieniami sterownika ac3 , a jeśli to nie pomoże to zainstaluj VLC media player ustaw w opcjach spdif oraz odpowiednią ścieżkę dźwiękową po odpaleniu filmu i problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...