Skocz do zawartości
sonika

Wady i Zalety PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowa na forum i po przegladnieciu wielu postow chcialabym troche uporzadkowac wiadomosci na temat PS3.

Generalnie interesuje mnie zakup KD i zaczelam sie zastanawiac czy zamiast jakiegos dobrego DVD nie kupic wlasnie PS3. Ale widzac, ze PS3 sprawia duzo problemow z nieoryginalnymi filmami lub/i muzyka oraz z odtwarzaniem niektorych formatow prosze o podsumowanie tematu.

prosze o podanie wad i zalet PS3 w stosunku do innych sprzetow dla kina domowego (czyli BR lub/i DVD) majac na uwadze ogladanie roznych filmow z roznych zrodel i w roznych formatach oraz muzyki (rowniez wszelakiej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do CD - ok

Do DVD - ok (upscaler itd)

Do BD - bardzo ok (szybki itp)

Do grania - wypas

Do internetu - wypas

itd itd itd. Ogólnie dobrze mieć PS3 ; )

Do formatów mkv itd czyli mało legalnie - raczej słabo. Do tego lepiej odtwarzacz sieciowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglada awaryjnosc spowodowana nadmiernym uzywaniem lasera przez ogladanie filmow:) zauwazylem przegladajac rozne fora konsolowe ze nowe klocki lubia sie psuc i to padaja czesto i gesto ( oczywiscie stwierdzenie po przeczytaniu kilku postow w tym temacie ) tez myslalem nad kupnem ps3 jako odtwarzacza br (bo niestety gier lakie lubie niema na ps3) no ale wydaje mi sie ze raczej odtwarzacze stacjonarne raczej sie az tak nie psuja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

padały ipadają chlebaki z dyskiem 40 GB

60tki - te które kosztowały 2700 - rzadko /bo made in japan/

slimy - jeszcze za wczesnie

podobnie rzecz sie ma z odtwarzaczami stacjonarnymi. Pirwsze modele miały porządne lasery ze szklanymi soczewkami...teraz -szczegolnie w tanich konstrukcjach- są juz plastiki - tak jak w dvd

Taki odtwarzacz jest oblicozny na max 2 lata pracy...i do kosza /nieopłacalna naprawa/

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o formaty, które ps3 nie wspiera czyli mkv, divxy, xvidy i temu podobne to średniej klasy pc i zainstalowane na nim PS3 Media Server

(http://ps3mediaserver.blogspot.com/) załatwia sprawę. Warunek konsola musi być w sieci z pc, a ten musi być włączony na czas transkodowania materiału video.

czy jest to najlepsze rozwiazanie, nie wiem. Ja już nie pamiętam kiedy ostatnio używałem odtwarzacza dvd :)

Na ps3 gram sporadycznie, częściej służy mi do oglądania filmów i słuchania muzyki.

Jeżeli granie mało Cię pociąga to poszukaj, może już są w sprzedaży odtwrzacze blu-ray samsunga podobno miały wspierać mkv tu masz link: http://hdtvmania.pl/2009/07/29/mkv-w-samsungach/. Na tym forum też była o nich dyskusja (http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=17040) Nie wiem tylko jak w tych modelach wygląda wsparcie dla polskich napisów.

Jeżeli chodzi o inne możliwości to:

- odtwarzacz sieciowy, ale tu już jest brak napędu optycznego

- budowa pc-hd czyli pceta który będzie robił za odtwarzacz, tu plusem są duże możliwości rozbudowy ale też koszty są spore.

O wszystkim możesz poczytać na forum w odpowiednich działach.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno nazwac tanimi odtwarzacze ktorych koszt jest podobny do kosztow ps3, to juz raczej srednia polka :) no ale teraz jakosc tak poszla na leb ze wydajac nawet kolo 4000 nie masz pewnosci ze kupujesz cos dobrego bezawaryjnego itd co do streamowania z kompa to przy mkv to nie mam nie jestem pewien ale czy przy plikach 1080 wszystko smiga plynnie?? do tego potrzeba raczej dobrej karty graficznej do tego typu zabawy lepiej kupic odtwarzac sieciowy ktory teraz juz nie jest drogi a oferuje bardzo duzo:) a co do ps3 jako konsoli kiedy ja sie tym interesowalem bylo bardzo malo tytulow o starszych z ps2 mozna zapomniec a bylo tam pare fajnych gier :) no i bardzo drogie gry wiec zostalem przy laptopie stare sprawdzone tytuly smigala grafika na 40" dosyc fajna ale wiadomo komp to nie konsola

Edytowane przez bociek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

średnia półka szanowny kolego zaczyna się na Pionerze 51 i wyżej, Denon 2010

Wszystkie plastikowe naleśniki to chinski szmelc nie mający NIC wspólnego ze srednią półką /może poza SOC'iem/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dla mnie chinski badziew to odtwarzacze za 300 500 itd choc powiem szczerze ze duzo potrafia :) wszystko zalezy od zasobnosci portfela a w przypadku denona pionka harmana czesto polowa ceny to znaczek bo porownujac harmana za 2600 a lg za 1100 przepasci niema poza cenowa:)

Edytowane przez bociek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do streamowania mkv z pc na konsole to mam tylko doświadczenie z plikami w rozdzielczości 720p i 1080i, nie ma żadnych problemów. Procesor w kompie to 2,0 core duo, grafika zintegrowana na płycie głównej, miałem jakieś dema w 1080p też szły płynnie.

Jak już wspomniałem jestem zadowolony z takiego rozwiązania i póki co mi to wystarcza.

Co do gier to jest już ich całkiem sporo, każdy znajdzie coś dla siebie.

Osobiście jak bym miał od początku budować jakiś zestaw kina domowego bardzo możliwe, że skusiłbym się na wszystko mający mediaserwer ale to już inne pieniądze i więcej zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy w co kto lubi grac :) np stara seria wrc brak, cos w stylu Richard Burns Rally brak, starsze dobre wersje colina brak, :)wiec wiadomo co do odtwarzacza sieciowego to wydatek ok 600 na xtreamera ktory dobrze sie rozwija i jest dosyc dobry:) napewno niema z nim wiecej roboty niz z konsola i pc do odtwarzania divx mkv itd:) gdzyby konsola kosztowala 800-900 wybor byl by prosty ale za 1400 hmm trudno powiedziec:)

Edytowane przez bociek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ale do starych collinów i innych zabytków jest ps2

ps3 to konsola na którą ukazują się NOWE tytuły

To tak jakbym majac ps3 tęsknił za Jak&Daxter majac do dyspozycji doskonałą serię Uncharted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zalezy w co kto lubi grac :) np stara seria wrc brak, cos w stylu Richard Burns Rally brak, starsze dobre wersje colina brak, :)wiec wiadomo co do odtwarzacza sieciowego to wydatek ok 600 na xtreamera ktory dobrze sie rozwija i jest dosyc dobry:) napewno niema z nim wiecej roboty niz z konsola i pc do odtwarzania divx mkv itd:) gdzyby konsola kosztowala 800-900 wybor byl by prosty ale za 1400 hmm trudno powiedziec:)

no ceny ps3 zaczynają się juz od 1000 :)

Nie twierdzę, że ps3 jest best of the best.

Sonica pytała o wady i zalety ps3 vs. odtwarzacz DVD więc napisałem tylko, że można co nieco więcej z konsoli wyciągnąć.

Jedno nie ulega wątpliwości, że jako odtwarzacz blu-ray oraz up-skaler dvd, ps3 spisuje się bardzo dobrze. Płyty DVD-R, DVD-RW czyta również bardzo dobrze. Raz na jakiś czas sony wypuszcza aktualizację nowego softu i dodaje nowe funkcje i tu rozwój raczej jest pewny.

Xtreamer, nie znam więc się nie wypowiem.

Odtwarzaczy sieciowych jest dużo: WD TV HD Media Player (najtańszy), POPCORN HOUR, Dvico TVIX, QNAP NMP1000 czy eGreat mają swoje wady i zalety i też sporo kosztują.

Zależy co kto lubi ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez mp_hdtv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak co kto lubi :) zalezy kto ma jakie prio w cenie sony jest lg 390 czyta prawie wszytsko i tu pojawia sie zagwostka czego potrzebujemy, czy nie sprawi nam klopotu to ze aby w pelni cieszyc sie mediami musimy miec jeszcze wlaczony komputer ale za to cieszyc sie grami na wysokim poziomie ( takie rozwiazanie moze przyplatac mysl a moze bydowa htpc prawie to samo gry i media na wyskim poziomie choc czasami zawodne) czy cieszyc sie filmami bez dodatkowych funkcji:) ja narazie nie potafie sobie odpwiedziec na to pytanie ;) najlepszym wyborem byloby kupienie 3 rzeczy ps3, xtreamera oraz jakiegos odtwarzacza;)chyba ze pojawi sie cos takiego na nowym xboxie ja xbmc do tego jeszce naped br i nic wiece nie potzrebuje:)

stare gry to moze i zabytki ale wychodzily a gt jakos wychodzi wychodzi i wyjsc nie umie a nie kazdy lubi super ambitne "lec i strzelaj w co popadnie" :) a takich to wychodzi na tony. A nie kazdy to lubi jezeli produkuje sie super konsole to raczej trzeba byc elastycznym i kazdemu dogodzic ;) takim wynalazkiem byl ps2, ps3 to juz inna bajka na ktorej sony stracilo pewnie wiele kasy bo raczej super hit rynkowy to to nie jest, biorac pod uwage ze duzo ludzi zakupilo xboxa bo byl poprostu tanszy a mozliwosci graficzne podobne.

Edytowane przez bociek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O możliwościach ps3 do neta to ja bym nie pisał, że jest taki super. Tak samo jak nazywać go multimedialnym kombajnem. Kpina, nie dość, że nie mogę uruchomić przez www stacji radiowej to jeszcze w dodatku jak już mam www to nie mogę oglądać zdjęć. A ja chce puścić muzyczkę ze strony i pokazać zdjęcia znajomym. Mnie ps3 nie powalił jak za swego czasu ps2 czy ps1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile ludzi tyle opinie, trzeba samemu zdecydować :)

bociek, możesz coś więcej o xtreamerze napisać.

Przyznam, że jak zobaczyłem cenę to nawet mnie zaciekawil ;)

Tylko weź tu żonę przekonaj, że jest to niezbędne do szczęścia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopcy! troche sie nie zrozumielismy ;-)

Mi chodzi o podsumowanie czyli zrobienie jakiegos zestawu wad i zalet w odnieseniu do innych sprzetow. A Wy tu wypisujecie jakies wywody.

Powinno to wygladac mniej wiecej tak (skala 0-5 - gdize 0- nie da sie, 5 super jakosc i bez problemow)

przykladowy formularz

drugi sposob to wmienic wszystkie mozliwe funkcjonalnosci dla tych sprzetow i obok napisac, ze PS3 jest np cienki w odtwarzaniu divx w porownaniu do otw. DVD lub nie odtwarza nieoryginalnych plyt itp itx

Czy mozecie w taki sposob to zrobic?

ulatwi to wybor nie tylko mnie.

Edytowane przez sonika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopcy! troche sie nie zrozumielismy ;-)

Mi chodzi o podsumowanie czyli zrobienie jakiegos zestawu wad i zalet w odnieseniu do innych sprzetow. A Wy tu wypisujecie jakies wywody.

Powinno to wygladac mniej wiecej tak (skala 0-5 - gdize 0- nie da sie, 5 super jakosc i bez problemow)

przykladowy formularz

drugi sposob to wmienic wszystkie mozliwe funkcjonalnosci dla tych sprzetow i obok napisac, ze PS3 jest np cienki w odtwarzaniu divx w porownaniu do otw. DVD lub nie odtwarza nieoryginalnych plyt itp itx

Czy mozecie w taki sposob to zrobic?

ulatwi to wybor nie tylko mnie.

no i tak raczej zrobiliśmy napisaliśmy w skrócie jakie są plusy z posiadania ps3, co idzie zrobić prosto a z czym jest więcej zabawy.

Odtwarzaczy dvd jest mnóstwo, sieciowych też a ps3 to ps3.

Napisz może jaki konkretny model dvd lub odtwarzacza sieciowego chcesz kupić i ile chcesz na to wydać będzie nam łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze inaczej...

wlasnie nie wiem co kupic.

generalnie wydaje mi sie ze odtwarzacz dvd bylby ok. Ale z drugiej strony wchodzi ostro BD wiec zastanawiam sie czy jest sens na pare lat wydawac 500 pln. Moze wiec odrazu lepiej kupic BD. Tylko, ze zastanawiam sie, czy za pare lat plyta Blu Ray nie zamieni sie na jakis nosnik w innej postaci, a dwa to i tak narazie nie bede upowala filmow na BD.

No i kolejna sprawa to gry.. jak narazie nie mam zbyt wiele czasu na granie ale chcialabym sobie troche pograc wiec mysle tez o PS3 co zalatwia dwie poprzednie pozycje. Ale okazuje sie, ze PS3 to bardzo dobra rzecz ale tylko do oryginalnych plyt. A kupe moich znajomych ma filmy na divx i dvd nie w oryginale wiec potrzebowalabym jakiegos odtwarzacza tych nieoryginalnych plyt. No i tak sobie teraz mysle, czy czasem laptop nie zalatwi wszystkich tych powyzszych spraw (oczywiscie bez BD ale za pare lat bedzie mozna dokupic sobie BD do lapka nie drogo, a teraz mozna z netu sobie tez posciagac filmy w duzej rozdzielczosci i ogladac z lapka.

No i poradzcie mi czy te rozwazania maja sens. Bo szczerze mowiac to sklaniam sie albo do DVD albo wlasnie do lapka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady ps3 czyta divixy (napisy można dorobić w 5 min) jak i "kopie" dvd. Ba, czyta nawet "kopie" bd. Z Twojego opisu to ja Ci polecam mantę, tania, czyta wszystko oprócz bd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ma czytac BD, choc plyt kupowac nie zamierzasz;

nie grasz ale moze kiedys bedziesz

DVD fajnie, ale lepiej divxy

czyli troche niewiadomo co, więcej zdecydowania

z tego opisu ja sklaniam sie do odtwarzacza sieciowego, zakladajac ze jak robilabys wszystko to zapewne i tak nic nie zrobisz, a filmy przyniesie Ci miły kolega na dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak jezeli dvd i divx to mozrze byc ktorys z odtwarzaczy pioneera do 350 zl jezeli ma byc mkv br itd to lg 390 choc jezeli znajomi maja filmy na dysku to odtwarzac sieciowy to najlepszy wybor sprawa 2 to jezeli masz tv lcd lub plazma to chyba divx to raczej jakosc nie najlepsza choc zalezy od filmu :)

do gier jezeli malo grasz i nie zalezy ci na super grafice to ps2 to super rozwiazanie a jezeli chodzi o laptop to tez niezle ja w tej chwili uzywam laptopa z wyjsciem hdmi i ogladam filmy na dvd, mozna oczywiscie divx, mozna pograc, teraz to juz twoj wybor:) skoro niechcesz kupowac filmow na bd to gier do ps3 tymbardziej nie kupisz bo sa bardzo drogie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to moze inaczej...

wlasnie nie wiem co kupic.

generalnie wydaje mi sie ze odtwarzacz dvd bylby ok. Ale z drugiej strony wchodzi ostro BD wiec zastanawiam sie czy jest sens na pare lat wydawac 500 pln. Moze wiec odrazu lepiej kupic BD. Tylko, ze zastanawiam sie, czy za pare lat plyta Blu Ray nie zamieni sie na jakis nosnik w innej postaci, a dwa to i tak narazie nie bede upowala filmow na BD.

No i kolejna sprawa to gry.. jak narazie nie mam zbyt wiele czasu na granie ale chcialabym sobie troche pograc wiec mysle tez o PS3 co zalatwia dwie poprzednie pozycje. Ale okazuje sie, ze PS3 to bardzo dobra rzecz ale tylko do oryginalnych plyt. A kupe moich znajomych ma filmy na divx i dvd nie w oryginale wiec potrzebowalabym jakiegos odtwarzacza tych nieoryginalnych plyt. No i tak sobie teraz mysle, czy czasem laptop nie zalatwi wszystkich tych powyzszych spraw (oczywiscie bez BD ale za pare lat bedzie mozna dokupic sobie BD do lapka nie drogo, a teraz mozna z netu sobie tez posciagac filmy w duzej rozdzielczosci i ogladac z lapka.

No i poradzcie mi czy te rozwazania maja sens. Bo szczerze mowiac to sklaniam sie albo do DVD albo wlasnie do lapka.

Sama nie wiesz czego potrzebujesz, chcesz by sprzęt miał wszystko ale jednocześnie szkoda Ci kasy. To hobby potrafi sporo kosztowac!

Idąc Twoim tokiem rozumowania, za jakiś czas samochody na wodór lub prąd wyprą obecne benzyniaki czy diesle. Do tego czasu mam jeździć rowerem?

Tak myśląc to nic nie warto kupowac bo przecież i tak przyjdzie nowe.

Zastanów się może w Twoim przypadku wystarczy jak pójdziesz do kina lub znajomych?

Zaoszczędzisz średnio licząc 4000 pln na kupnie tv HD - nic nie piszesz, że już takowy posiadasz,

PS3 kosztuję koło 1000,

Do tego jakis amlituner 1500-2000

no i głośniki też potrzebne, kolejne 1500

Razem 8500, a to juz się robi fajna kwota :) możesz iśc 212 razy z chłopakiem do kina.

Z góry przepraszam za uszczypliwość mojego komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonika - jeśli chodzi o możliwości, to chyba polecałbym zakup lapka (uniwersalność zastosowania), może nawet z napędem BD (3k-4k), do tego TV obsługujący streaming video i po kłopocie (filmy jakie chcesz, drugi obieg też, i w pociągu/samolocie obejrzysz, maila wyślesz, w wordzie skrobniesz tekścik itp).

Jeśli natomiast liczymy kasiorkę - to taniej i po prostu wygodniej jest kupić PS3.

Mam lapka z BD i tv z funkcją renderer dlna. Chodzi na tym bez problemu PS3 Media Server i to bez PS3 (ba, nawet przez wifi, ale wtedy raczej nie użyłbym określenia HD). Tylko... tak jakoś... wolałbym walnąć się na kanapę, odpalić odtwarzacz, sterować z pilota i mieć daleko gdzieś podpinanie kabli lan + zasilanie przed każdym seansem. Dlatego rozglądam się za PS3, bo daje wrażenie obcowania ze stacjonarką. A że nie odtwarza wszystkiego... takie życie.

Gmeru pisał "PS3 warto mieć" i jest w tym chyba sporo racji :) .

P.S. Karta graficzna raczej nie jest używana przy transkodowaniu/demux/streamowaniu (chyba że jakieś CUDA do tego zaprzęgli :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto miec jezeli lubisz grac bo inaczej kupowanie konsoli mija sie z celem :) a co do lapka tak jak pisalem wczesniej wkladasz 1 kabel hdmi i ogladasz co chcesz a jezeli chcesz to samo miec na ps3 to musisz miec koma servery zainstalowane udostepnianie sranie w banie i kupa dziadostwa:) jezeli filmy to najprostsze rozwiazanie to na pierwszym miejscu lg 390 potem odtwarzac sieciowy potem lap , jezeli granie i filmy na br to konsola a najlepiek kup sobie xtreamera oraz ps3 i po sprawie wszystko bedzie smigac az milo :) moze jeszcze powiedz jakie zasoby finansowe moga byc przeznaczone na to sprzeciwo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...