Skocz do zawartości
Pit_P

Sony KDL 37W5710 czy Samsung LE37B650?

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie się lepiej, niż ja, który byście polecili Sony KDL 37W5710 czy Samsung LE37B650?, względnie inni tak koło 3.000 złotych. Chodzi mi o 37 cali, 100 Hz, Full HD, MPEG 4,, żeby Blu ray ładnie śmigał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum masz recenzję W5500 vs B7000. Poczytaj a B7000 określ jako lepszy niż w tym teście pod względem czerni bo LED jak dla mnie świeci gorzej niż B650 czy B750 bez LED. Jak zobaczysz różnice głównie dotyczą nieco innych kwestii niż samego obrazu (ale tutaj są one takę widoczne!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony- lepszy tryb 100hz i 5 lat gwarancji, Samsung- świecąca matryca co dale lepszy kontrast i głębię obrazu kosztem reflexów oraz możliwość odtwarzania filmów z pena czy dysku twardego z napisami (Dvix-y i MKV HD 1080p) wybrać musisz sam! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział odwrotnie - to Samsung ma zdecydowanie lepszy tryb 100Hz, za to Sony dużo lepsze kąty, soczyste kolory nawet mocno z boku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym powiedział odwrotnie - to Samsung ma zdecydowanie lepszy tryb 100Hz, za to Sony dużo lepsze kąty, soczyste kolory nawet mocno z boku.

Nie wiem czy tak samo postrzegamy rzeczywistość bo lepszy tryb 100hz dla mnie to obraz nie przedstawiający teatru tv co niby w samsungu można przestawić ale tracimy płynność, w Sony tryb 100hz działa perfekcyjnie np. końcowe napisy po filmie poruszają się płynnie a oglądając film nie oglądamy teatru. Co do kolorów to w Sonym są bardziej naturalne tv jest skalibrowany lepiej mimo ustawionego trybu dynamicznego lecz bardziej wyprane mniej soczyste niż w Samsungu nie wiem czy oglądaliśmy te same tv? :(

Edytowane przez piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy tak samo postrzegamy rzeczywistość bo lepszy tryb 100hz dla mnie to obraz nie przedstawiający teatru tv co niby w samsungu można przestawić ale tracimy płynność, w Sony tryb 100hz działa perfekcyjnie np. końcowe napisy po filmie poruszają się płynnie a oglądając film nie oglądamy teatru. Co do kolorów to w Sonym są bardziej naturalne tv jest skalibrowany lepiej mimo ustawionego trybu dynamicznego lecz bardziej wyprane mniej soczyste niż w Samsungu nie wiem czy oglądaliśmy te same tv? :)

Chyba nie te same ;) Ja miałem W5720 i B651 (obok siebie dla testów) i moje wrażenia są takie, że tryb 100Hz właśnie w Samungu jest naturalny, nieteatralny i z pełną płynnością za to w Sony są teatralnie podkreślane kontury i efekt "robaczki" na napisach o których wspomniałeś. Zresztą to chyba nie tylko moje odczucia, bo na forum przecież więcej osób to zauważało. Łatwo zresztą porównać samą ostrość np. z bliska popatrzeć na obraz wokół logo jakieś stacji - Samsung pełna ostrość, a w Sony mocno pracują jakieś filtry i powstają drobne artefakty, nie ma takiej żylety jak Samsung.

Chociaż każdy różne parametry odbiera inaczej, to co Ty nazywasz w Sony kolorami "bardziej wypranymi" niż w Samsungu, mi się takie kolory podobały i nazywałem je "bardziej miękkimi", a kto inny "rozmazanym obrazem". A inny posiadacz Sony pisał nawet "Nie rozumiem, czemu ludziom się nie podoba "efekt teatralny". Mi się bardzo podoba, gdy obraz jest płynny i nie widać skakania. Przy oglądaniu tv cyfrowej na 200Hz jest tak płynnie jakby aktorzy byli w Twoim pokoju". Jak widać wszystko kwestia gustu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym jeszcze inaczej to opisał więc jak widać trzeba samemu ocenić a tutaj można tylko się zasugerować i wiedzieć na co zwrócić uwagę by wyciągnąć samemu wnioski : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jeden lubi blondynki,drugi brunetki,wazne zeby testy byly w miare obiektywne przez tutejszych GURU,reszta nalezy do Ciebie.pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie i porady, wszystko zbieram i podejmę decyzję. Dziś byłem w Media Markt, bo bez VATU niby ceny, patrzyłem na jednego SONY trochę inny model niż ten tutaj, ale parametry moje spełniał, jednak kobieta z obsługi nie polecała go, pokazała mi Philipsy, że ma patrzyć na serie 7 wzwyż, że przed świętami na pewno coś będzie w promocji z 37. Muszę to wszystko przemyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...