Skocz do zawartości
Alpinek

40w5500 czy 40z4500 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od ponad roku posiadam telewizor 40w4000, jestem bardzo zadowolony, choć jedna rzecz od początku mnie trochę denerwowała 50hz, 60hz w grach.

Mam okazję sprzedać telewizor w dobrej cenie, dodatkowo walcze od tygodnia z nowym komputerem który przycina mi jedyną gre w którą gram (Pro Evolution Soccer), doszedłem do wniosku ze problem leży po stronie lcd i ograniczenia do 60 klatek na sekunde w grze, nie wiem który telewizor będzie dla mnie lepszy, oglądam dużo meczów w jakości HD.

Proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Alpinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.............

doszedłem do wniosku ze problem leży po stronie lcd i ograniczenia do 60 klatek na sekunde w grze, nie wiem który telewizor będzie dla mnie lepszy, oglądam dużo meczów w jakości HD.

Nie wiem na ile Twoje wnioski są trafne, ale gdyby tak rzeczywiście było, to zakup którego z tytułowych telewizorów nie rozwiąże problemu. Przeciwnie, dorobisz się jeszcze dodatkowo input laga, w związku z dodatkową obróbką sygnału wejściowego.

100 i 200Hz deklarowane w folderach reklamowych, nie oznaczają, że telewizor przyjmuje sygnał z taką częstotliwością. To tylko marketingowa nazwa układu kompensacji ruchu i jego "siły" działania, o czym pisałem już z kilkadziesiąt razy i przy wielu okazjach :angry:.

Telewizory te przyjmują sygnały 24,30,50,60Hz i żadnych innych.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem tak ponieważ przycinanie nie występuje na monitorze crt 22". Wracając do telewizorów, tak więc czy jest sens kupić 200hz ? Bo nie wiem do końca jak to jest z tym elektronicznym odświerzaniem i zjadaniem klatek w serii z4500, może w w5500 jest troszkę mniej płynnie ale w całej okazałości, chodzi głównie o mecze i szybkie akcje w filmie, róznica w cenie 500zł wieć nie duża.

A jak sprawa wygląda w przypadku smużenia w grach, czy na lcd 60hz będzie tak samo smuzyć jak na 100hz ?

Edytowane przez Alpinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomyślałem tak ponieważ przycinanie nie występuje na monitorze crt 22".

A masz włączone synchronizowanie ilości klatek w grze z częstotliwością odświeżania? Pytam, bo może w tym jest przyczyna.

A jako ciekawostka, istnieje 1, słownie "jeden" model monitora LCD zdolny pracować z natywnym odświeżaniem 120Hz. Dyskutowaliśmy o tym przy okazji obrazu 3D i rozwiązania Nvidii w tym zakresie.

Wracając do telewizorów, tak więc czy jest sens kupić 200hz ? Bo nie wiem do końca jak to jest z tym elektronicznym odświezaniem i zjadaniem klatek w serii z4500, może w w5500 jest troszkę mniej płynnie ale w całej okazałości, chodzi głównie o mecze i szybkie akcje w filmie, róznica w cenie 500zł wieć nie duża.

Zakup telewizora z układem kompensacji ruchu, do tego dobrze dopracowanym, zawsze ma sens. Ale to do telewizji i filmów. Do komputera już niekoniecznie. W przypadku komputera bardziej istotnymi będą: input lag, praca 1:1 piksel w piksel i możliwość przyjmowania sygnału w różnych częstotliwościach odświeżania. Jesli nikt nie spieprzy nic w filmie przy jego enkodowaniu, to wystarczy przed jego obejrzeniem ustawić odświeżanie na takim samym poziomie, ile jest klatek w filmie i żadne dodatkowe kombinacje nie są potrzebne, aby uzyskać płynność. Przykładowo: jeśli film jest nagrany w 24 fps, to ustawiamy 1920x1080, 24Hz i jest ok.

A jak sprawa wygląda w przypadku smużenia w grach, czy na lcd 60hz będzie tak samo smuzyć jak na 100hz ?

Jak to w matrycach PVA/MVA, dla jednego "dramat", dla kogoś innego "spoko" :angry:. Zależy z czym porównywać, bo jeśli z topowym monitorem CRT 22 cali, no to nie mam pytań i LCD odpada w przedbiegach. Ale dla większości użytkowników, smużenie z nowoczesnego telewizora LCD, nie będzie dostrzegalne. Ale trzeba jasno napisać, że w dedykowanym monitorze na TNie, smużenie będzie jeszcze mniejsze. Za to TN nijak nie nadaje się do telewizji. Widać, każdemu według potrzeb.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję z włączoną opcją "Use frame skipping" odkąd zmieniłem komputer odznaczyłęm tą opcje a faktycznie to może byc rozwiazaniem, tylko troche szkoda bo z tego co rozumiem to pomijane są klatki a co za tym idzie animacja nie jest pełna i gra traci trochę na wyglądzie.

Zdecyduję się więc na 40z4500 albo jakis lcd innej marki.

Dzieki za pomoc.

Edit: Funkcja frame skipping nie rozwiązuje problemu.

Edytowane przez Alpinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch czyli w5500 i z4500 to dla typowego gracza będzie lepszy ten drugi i nie chodzi tu nawet o 200hz które do oglądania filmów czy piłki jak znalazł tylko o wartość input lag- 0-10ms. W takiej sytuacji nawet grając przez sieć nie odczujesz go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, zapytam jeszcze w ten sposób, czy jest sens szukać jakieś alternatywy do 3,8tys zł ?

Problem z grą był spowodowany uszkodzonym systemem operacyjnym.

Edytowane przez Alpinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze stajni Sony trzymałbym się tego co napisałem czyli dla gracza z4500, dla zwykłego użytkownika oglądającego sporo SD w5500 jest odpowiedniejsze (zwłaszcza przez bardziej rozbudowane DLNA) do 3800zł na dobrą sprawę można brać pod uwagę tylko te 2 modele, w końcu chodzi o to, żebyś poczuł różnice po przesiadce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ze stajni Sony trzymałbym się tego co napisałem czyli dla gracza z4500, dla zwykłego użytkownika oglądającego sporo SD w5500 jest odpowiedniejsze (zwłaszcza przez bardziej rozbudowane DLNA) do 3800zł na dobrą sprawę można brać pod uwagę tylko te 2 modele, w końcu chodzi o to, żebyś poczuł różnice po przesiadce.

A jaki będzie lepszy wybór dla zwykłego oglądacza tv, czyli w większości materiał z n-ki (hd i sd), dvd bez upscalingu, być może jakaś gra od czasu do czasu, przeglądanie zdjęć itp. Chodzi mi konkretnie o modele z przekątną 46". Tutaj różnica też nie jest wielka: najniższe ceny na dzień dzisiejszy na ceneo to 4660zł za 46W5500 i 4920zł za 46Z4500. Naprawdę mam wielki dylemat. Czy te 200Hz ale za to BE 2 jest lepsze od 100Hz i BE 3. Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki będzie lepszy wybór dla zwykłego oglądacza tv, czyli w większości materiał z n-ki (hd i sd), dvd bez upscalingu, być może jakaś gra od czasu do czasu, przeglądanie zdjęć itp. Chodzi mi konkretnie o modele z przekątną 46". Tutaj różnica też nie jest wielka: najniższe ceny na dzień dzisiejszy na ceneo to 4660zł za 46W5500 i 4920zł za 46Z4500. Naprawdę mam wielki dylemat. Czy te 200Hz ale za to BE 2 jest lepsze od 100Hz i BE 3. Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Witam

Ja miałem ten sam dylemat, w końcu padło na 46W5500, zadecydowało lepsze SD a niestety w Polsce wciąż więcej tego materiału nadają.

Poszedłem do CS z narzeczoną i poprosiłem o podłączenie sygnału SD na obu modelach. Na HD i PS3 nie widziałem różnicy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki będzie lepszy wybór dla zwykłego oglądacza tv, czyli w większości materiał z n-ki (hd i sd), dvd bez upscalingu, być może jakaś gra od czasu do czasu, przeglądanie zdjęć itp. Chodzi mi konkretnie o modele z przekątną 46". Tutaj różnica też nie jest wielka: najniższe ceny na dzień dzisiejszy na ceneo to 4660zł za 46W5500 i 4920zł za 46Z4500. Naprawdę mam wielki dylemat. Czy te 200Hz ale za to BE 2 jest lepsze od 100Hz i BE 3. Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Lepiej BE3 niż 200Hz. Jedno widać a drugie mniej (100 vs 200). BE3 + 100Hz i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej BE3 niż 200Hz. Jedno widać a drugie mniej (100 vs 200). BE3 + 100Hz i będzie ok.

Dzięki za tak konkretną odpowiedź. Krótko i na temat. To lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale koledzy pisali podobnie :) Miałem oba więc tutaj możesz być spokojny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki będzie lepszy wybór dla zwykłego oglądacza tv, czyli w większości materiał z n-ki (hd i sd), dvd bez upscalingu, być może jakaś gra od czasu do czasu, przeglądanie zdjęć itp. Chodzi mi konkretnie o modele z przekątną 46". Tutaj różnica też nie jest wielka: najniższe ceny na dzień dzisiejszy na ceneo to 4660zł za 46W5500 i 4920zł za 46Z4500. Naprawdę mam wielki dylemat. Czy te 200Hz ale za to BE 2 jest lepsze od 100Hz i BE 3. Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Zdecydowanie tak jak napisał Gmeru, w Twoim wypadku dobra obróbka SD przyda się znacznie bardziej niż mniejszy input lag, bo prawdą jest, że dla niedzielnych graczy jakiejś kolosalnej różnicy nie ma. No i w przypadku w5500 dochodzi DLNA, może wydawać się zbędnym gadżetem, ale polecam wypróbować, dla mnie świetna sprawa i korzystam dość często.

Edytowane przez MarcoGrando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy między 46W5500 a 46Z4500 jest jakaś duża różnica w jakości obrazu? Chodzi mi o bluray i hd w TV. Bo SD jak czytałem jest lepszy w W5500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD bardziej podobało mi się na Ztce, ale to już bardzo subiektywne jest inne podświetlenie i widać ono bardziej przypada mi do gustu, ale jakość porównywalna, oczywiście płynność na plus Z4500 200hz w przypadku HD działa bardzo sprawnie. Także kwestia wyboru do czego ma być telewizor, jakby nie patrzeć, wciąż SD dominuje w tym co się ogląda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...