Skocz do zawartości
  • 0
walosek

XTREAMER HD - podłączenie dzwięku i obrazu

Pytanie

Witam mam zakupiony XTREAMER HD

Jak podłączę go HDMI do TV SONY to mam obraz i dźwięk, ale teraz planuje kupić coś związanego z dźwiękiem (bo na głośnikach od TV to nie oglądanie) , pytanie teraz co i jak to podłączyć>?

Skoro jest 1 wejście HDMI (zajęte podłęczeniem obrazu do TV) to juz raczej nie podłćzy się do wzmacniacza (po HDMI) ?

Bo myślałem kupić wzmacniacz i głośniki 5.1 (?) => wtedy chyba by sie HDMI podłączyło do wzmacniacza i wzmacniacz do 5 głośników? (no ale jest 1 HDMI)

a chcę mieć dobry dźwięk DTS lub HD.

Help .... co kupić i czym to podłączyć z tym extreamerem?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli kupisz amplituner to Xtreamera połączysz z nim przez kabel hdmi, a następnie też kablem hdmi łączysz ampli z LCD Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

to zarówno dźwięk jak i obraz ma wejść do amplitunera (po HDMI) ? a potem sam obraz wyjdzie z amplitunera do TV?

a później z amplitunera na 5 czy na 7 głośników i czym?

Co doradzacie za sprzet nagłaśniający?

a lepiej po HDMI czy lepiej tym jakimś optycznym kablem dźwięk? (jaka jest różnica) ? dźwięk DTS lub HD zależy od extreamera czy od tego czy amplituner będzie odtwarzał? bo chcioałem wykorzystywac też ten dźwięk Hd z mkv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ale obraz przejdzie przez amplituner przez HDMI? a potem HDMI z amplitunera do TV (obraz)? a dzwiek z amplitunera do 7 głośników (lub 5) ?

lepsza jakosc dzwieku przez HDMI czy opcical?

a przez HDMI bedzie odtwarzał DTS i HD true?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po co komplikować?

Ja mam tak:

z xtreamera idzie hdmi do telewizora - przesyła obraz i dźwięk.

z xtreamera idzie po optyku dźwięk do ampli. i tyle.

jak oglądam coś niewymagającego super dźwięku to nie włączam ampli i obraz i dźwięk idzie po hdmi do telewizora.

a jak materiał nagrany jest w porządnym dolby, dts itp. to obraz po hdmi, a dźwięk po optyku na ampli i na głośniki.

po co puszczać obraz dodatkowo przez amplituner? im mniej połączeń, kabli tym lepiej.

pozdrawiam,

stahoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

w sumie masz rację:rolleyes:

Dziękuje za podpowiedź.

a trzeba będzie przełączać coś w ustawieniach jeśli się chce by raz dźwięk szedł przez amplituner a innym razem by szedł do TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Właśnie najbardziej upierdliwą rzeczą w tej metodzie jest, że nie ma na pilocie przycisku, który by przełączał audio z HDMI na optyka i na odwrót. A dźwięk nie idzie przez oba źródła na raz. Jest w ustawieniach opcja HDMI audio ON/OFF i jak chcesz dźwięk przez HDMI to jest ON, a jak przez inne źródło (u mnie optyk) to trzeba zmienić na OFF. I to jedyna uciążliwość takiego rozwązania.

Pozdrawiam,

stahoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Właśnie najbardziej upierdliwą rzeczą w tej metodzie jest, że nie ma na pilocie przycisku, który by przełączał audio z HDMI na optyka i na odwrót. A dźwięk nie idzie przez oba źródła na raz. Jest w ustawieniach opcja HDMI audio ON/OFF i jak chcesz dźwięk przez HDMI to jest ON, a jak przez inne źródło (u mnie optyk) to trzeba zmienić na OFF. I to jedyna uciążliwość takiego rozwązania.

Pozdrawiam,

stahoo

a moze da radę to zaprogramować w pilocie Logitech Harmony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...