Skocz do zawartości
nowy66

Samsung LCD 2006

Rekomendowane odpowiedzi

Jakos się nikt nie kwapi, żeby sie troche pobawić i usystematyzować sprawy LCD u Samsunga w 2006 roku. No to ja to zrobię.

[color="blue"]1. Seria M9 - Tylko 40M91[/color]

Technologia LED, 100Hz, XWCG (145% PAL), Kontrast dynamiczny 10 000:1, HDMix2, Multimedia Slot (10in3), USB, 1366x768, 8ms, 178/178, 5 kanałowa obróbka dźwięku, 2x10W, 230W, S-PVA. Czarny fortepianowy z srebrną listwą.

[color="blue"]2. seria F7 - 40"/46"[/color]
FullHD 1080p, 8ms,6000:1, WCG (127%PAL), HDMIx2, MultimediaSlot, USB 178/178, Sound equalizer, 2x10W, 220W/270W, S-PVA. Czrny fortepianowy z srebrna listwą

[color="blue"]3. seria M7 - 32"/40"[/color]

100Hz, 1366x768, WCG (127%PAL), HDMIx2, MS, USB, 6000:1, 8ms, 5 kanałowa obróbka dźwięku, 2x10W, S-PVA, 160W/230W. ,Czarny fortepianowy "mit durchsichtiger leiste und blauen LED-licht unten" :)

[color="blue"]4. seria N7 - 32"/40"/46"[/color]

1366x768, XWCG (138%PAL), kontrast dyn. 6000:1, 8ms, sound equalizer, 2x10W, HDMIx2, Multimedia Slot (10x3),160W/230W/270W, kolor jak seriaM7

Wszystkie 4 serie mają Picture Bridge, 5 ustawień temperatur koloru, 4 x bildmod, 4x formaty ekranu. game mode, przystosowane do Xbox360, movie mode 10bit, i obrotową podstawkę, DNIe-niektórzy twierdzą, że wyłączalne (patrz niżej)

"Service-anschluss - nuer fuer Kundendienst" :)


Nizej sa serie R i S. Ale to juz sobie odpuszcze. :)

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..proponuję by w takich info podawac kontrast fizyczny, tzw typowy matryc LCD a nie dynamiczny, który nie wiele ma wspólnego z tym pierwszym, który jest wyznacznikiem jakości matrycy...a nie marketingowy-dynamiczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='olatigid' date='06.09.2006, 22:10 ']..proponuję by w takich info podawac kontrast fizyczny...
...a nie marketingowy-dynamiczny...[right][post="9855"][/post][/right][/quote]

Złapałeś mnie na kolanach do Częstochowy z przeprosinami, że nie znalazłem info nt kontrastu fizycznego i nie wkleiłem tutaj. :):D:D

Gdyby był podany to bym to zrobił. :)

Nie zgadzam się co do pojęcia "marketingowo-dynamiczny" zwłaszcza do tego sarkastycznego wydźwięku. Sam widziałem na własne oczy, i ci co byli na IFA też, różnicę pomiędzy kontrastami na przykładzie Sharpa. Po prostu coś w tym musi być. Może inni grają takimi (lub podobnymi :) ) danymi - ale tak juz rola sprzedawców.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sharp to co innego, ale samsung bardzo ukrywa dane swoich matryc, i każde zapytanie w samsungu np o kontrast R71 czy innego, konczy się odp 5000:1
za nic nie podadzą kontrastu, no i 5000:1 napędza sprzedaż
de facto jest 1000:1 lub 1200:1 w zalezności od modelu

a właczenie dynamicznego kontrastu ma powodowac widoczną róźnicę, to proste, wystarczy pokazać jeden obok drugiego, gdzieprzy firzyczny ustawienia są zaniżone, a przy dynamicznych wykreowane ustawienia bijące po oczach i to działa,
to samo z DNIe
tak jest w samsungach,
sharp ma inną politykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że nie ma szczególnego znaczenia fakt i sposób "podrasowywania" kontrastu, bo koniec końców liczy się efekt. A ten w przypadku nowych serii Samsunga naprawdę byl przynajmniej przyzwoity jesli nie bardzo dobry.

Każda firma podaje takie dane jakie im podac wygodnie. To normalne. Z tego powodu nie robiłbym jakiegoś problemu. Tak - po prostu marketing.

A dane w moim poście są tylko informacyjne - bez oceniania.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiście zgadzam się z tobą,
mam tu przywarę nie do ciebie, tylko do producentów, którzy moim zdaniem nie do końca fair polityką wobec Klienta napędzają sobie sprzedaż, nie ma co się dziwić, z tego żyją i po to,
tyle, że niedopowiedzenia są niezdrowe i mają podtekst naciągania Klienta,
a przecież nie ma tu mowy o tym, bo co by nie pisać samsung robi dobre tv, albo tylko dobre, a dynamiczne kontrasty jeśli choć tyci mają działać na + to b.dobrze, tylko że akurat w tym przypadku są sprawną machiną marketingową
ot polemizuję z tym, ale nie robię problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Próba systematyzacji modeli: tak proste, że nie trzeba chyba tłumaczyć:


[color="orange"](Lautsprecher seitlich)
Sxx - low-end (bis 40")
Txx - mid range (bis 32")

(Lautsprecher unten)
Rxx - mid range;
Mxx - high-end; (hier werden die neusten Technologien implementiert)
Nxx - high-end; (wie M aber ohne 100Hz; ohne LED (M91); erweiterter Farbraum)
Fxx - high-end; FullHD

xx steht für Entwicklungsstand oder Design-Änderungen (R7x);
Zusatzbuchstaben:
B - Black
W - White
D - DVB-T
[/color]

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kontrast;
Jest takie demo SONY gdzie rozsypują się "piguły" śniegu.
Na tym demo zwykłem oceniać kontrast.
Iskrzenie drobinek lodowych ( kryształków H2O) polaryzowane doświetleniem słonecznym jest super sprawdzianem dla dynamiki kontrastowania matrycy LCD.
Żadne DLP, PDP tego testu nie przechodzą.
Albo to co widzimy jest waiarygodne i naturalne albo nie.

PODSUMOWANIE
Testowanie współczesnych matryc musi odbywać się podle (wg.) "organoleptycznych" doznań widza.
Bo dane producentów to zwykła ściema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czekamy na serię "F".
To oczywiste.
Nowy66:
Dzięki za usystematyzowanie Samsunga.
Teraz uderzenie należy do nich. Edytowane przez janunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janunio' date='10.09.2006, 18:39 ']Kontrast;
Jest takie demo SONY gdzie rozsypują się "piguły" śniegu.
Na tym demo zwykłem oceniać kontrast.
Iskrzenie drobinek lodowych ( kryształków H2O) polaryzowane doświetleniem słonecznym jest super sprawdzianem dla dynamiki kontrastowania matrycy LCD.
Żadne DLP, PDP tego testu nie przechodzą.

[right][post="10175"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]

Janunio, PDP Panasonica dobrze sobie radzi z tym demo, a także z demo ruchu i innymi demami. Sprawdzałem na 42PV500.
PDP to bardzo wymagająca technologia i tylko 2-3 firmy sobie z tym dobrze radzą, Panasonic, Pioneer, ostatnio dołączył Samsung.
Reszta to apteka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że rola i znaczenie tego szanownego forum rośnie. :)

Chyba Samsung nas czyta i w końcu zrobił wyjaśnienie swoich serii :

[url="http://www.samsung.com/pl/presscenter/pressrelease/pressrelease_20061004_0000292332.asp"]http://www.samsung.com/pl/presscenter/pres..._0000292332.asp[/url]

Zwrócice uwagę, że (mimo info z GB) serię F opisują jako 1080p!!

Lepiej późno niż wcale :):)

pzdr

Zwłaszcza dla serwis marketing of samsung poland - of kors. :)

Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...