Skocz do zawartości
koval44

Popcorn widzi w sieci jakiś serwer.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jedno pytanie. Opiszę o co mi chodzi.

Podłączyłem C200 do sieci domowej do routera. Routera jest podłączony do internetu i do routera podłączone są dwa komputery: PC przez kabel i laptop przez WiFi. Na komputerach mam udostępnione dyski i wszystko jest OK.

Zauważyłem jednak kilka dni temu następującą rzecz: po wejście w C200 w sieć (ikona trzech komputerków w menu C200), to mam następujące pozycje:

1 – Networks Browser – tutaj jest wszystko OK.

2 – Vuze on KRZYSZTOF (wcześniej tej pozycji nie było, link do zdjęcia: http://img148.imageshack.us/img148/1052/dscf8245.jpg ) – co to właściwie jest? Nie jest to mój żaden komputer, czy też serwer (takowego nie mam). Tak jak napisałem mam w sieci tylko dwa komputery i zupełnie z innymi nazwami i to wszystko. Po wejściu w Vuze on KRZYSZTOF pojawia się następujący komunikat: „Time Out serwera. Proszę spróbować ponownie lub sprawdzić serwer”.

Internet z jakiego korzystam, to lokalny operator, który w bloku ma swoją sieć lokalną. Nie ma żadnych modemów itp., tylko gniazdko sieciowe.

Proszę bardzo o odp. jeśli ktoś się orientuje co mój C200 widzi w sieci?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Przemek

Edytowane przez koval44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może sąsiad też ma WiFi? :(

Ala C200 mam podłączony kablem do routera. Więc? C200 chyba nie ma standardowo karty WiFi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ktoś ma na którymś komputerze uruchomionego Azureusa (Vuze) - i ściąga torrenty. Ma domyślnie ustawione udostępnianie ściągniętych plików przez DLNA i stąd to widać w sieci. U mnie, na przykład, Vuze jest widziane przez PS3 w czasie, kiedy oba działają.

Pozdrawiam

Edytowane przez ppsych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś może użyć Network Browsera i pogrzebać co jest dostępnego w sieci? Jeśli Twój Popcorn coś "widzi", to w opcji NFS (bodajze) powinien Ci pokazać IP komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze off topic ale ja to dopiero bylem zaskoczony kiedy wczoraj pozyczylem od kumpla na test PS3 i po podlaczeniu do sieci zobaczyla jako NAs dyski wewnetrzne popcorna i odtwarzala zdjecia muzyke i pliki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze off topic ale ja to dopiero bylem zaskoczony kiedy wczoraj pozyczylem od kumpla na test PS3 i po podlaczeniu do sieci zobaczyla jako NAs dyski wewnetrzne popcorna i odtwarzala zdjecia muzyke i pliki

Tzn jakie "pliki"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no normalnie Worada , Exela , Corela itd :)

No to rewelacja.

Zaraz zamieniam 2 szt B-110 na jednego C-200 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha ha no zdjecia, mp3 i pliki video ale oczywiscie tylko w formatach rozpoznawalnych przez PS3 tak wiec oczywiscie mkv nie widzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...